Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. lis 2011

@andreabe tak hlavně v té Aple jdi jenom k Thorové 😉

andreabe
30. lis 2011

@sisstin no snad ano, budem sa toho dozadovat 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

no nic, my valíme na logo 😝 zatím báj 🙂

andulka4
30. lis 2011

Argousku prosím tě jakou formu autismu má Adámek?
dneska jsem byla s D dopoledne ve školce protože měli v muzeu program-zdobení baněk, svíček, navlékání korálků a pečení perníčků....pan pořadatel zamnou po 5ti minutách přišel s tím že D je jasný autista což si myslím taky ale zajímalo by mne jaký.Musím se optat psychiatričky-jak jste na tom vy?

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 Adámek nemá autismus, od Krejčířové mají opožděný vývoj extrémního nedonošence 😉 jinak milého pána bych poslala do prdele, a to hodně rychle 😠 David v žádném případě není autista!! Autisti mají VŽDYCKY problém s porozuměním mluvené řeči a mluvením, ti vysokofunkční sice pak časem ne..ale ve věku Davida...nebo níž by určitě nemluvili jako on, a taky nerozuměli jako on. Takže na pána se z vysoka vyser, je to fakt bejkárna jak hrom 😉 miluju tyhle lidi, co vidí dítě a řeknou, že to je "jasnej autista" 🙄 🙄 🙄

u vás, jestli něco z auti spektra, tak max. nějaký hodně lehký Asperger syndrom, ale i tak o tom doooost pochybuju 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 navíc on si hraje úplně úžasne imaginárně, napodobuje atd. Tohle prostě autíci nedělají, nebo hodně omezeně 😉

deina
30. lis 2011

@andulka4 a to si preco myslis? Mna tiez napadlo to, co pise @sisstin, ze on sa krasne hra imaginarne, autisti sa tak predsa nehraju. Minule si pisala, ze uz ako 2r si vymyslal (napr si vymyslel imaginarneho priatela), toto by podla mna autista nedokazal.

sisstin
autor
30. lis 2011

no hlavně ta jeho řeč a porozumění autismus dost hustě vylučuje...VFA autíci sice pak fungují docela dobře, ale rozhodně okolo 2let...by nemluvili a nerozuměli jako Davídek....fakt u vás max. ten Asperger...já sice nevím, jak on se chová v kolektivu...ale prostě autismus (i atypický) je blbost...

to spíš bude tím jeho ADHD, tyhle děti v něčem mají auti rysy..ale je to tou pozorností špatnou 😉

andreabe
30. lis 2011

@sisstin nie vzdy je to pravda 😉 Lukyho spoluziak je klasicky autista(VFA) a on od 4 rokov pekne cita, rozumie, ma svoje muchy, ale laik by to absolutne nepoznal 😉 ja by som sa do krvi hadala, ze je to max asperger a vidis. Ale pan poradatel je jasny, za 5 minut si ani nazor v duchu nevytvorim a nie ze pridem za niekym a vybafnem an neho blud 😠

sisstin
autor
30. lis 2011

@andreabe no já ti nevím, Davídek rozměl už dost slušně v 10měsících.... 😉 jako jo, třeba ve 4letech jsou ti slabí autíci už dost kompenzovaní, že to na první pohled poznat není..ale fakt u Davida tomu nevěřim... 😉

andreabe
30. lis 2011

@sisstin jj, nemyslela som to vobec tak, ze by pan mohol mat pravdu! 😉 nieco malo prispevkov som od @andulka4 citala a jej maly mi ako autista absolutne nepride 🙂 ja len ze to porozumenie moze byt fakt dobre (sice nie v 10 mesiacoch 😵 ) ale v 3-4 rokoch niektori rozumeju fakt ze skoro vsetko.
A na autikoch je jedna mamina, helga tusim, a ta nam popisovala, ako sa jej mala krasne hrala odjakziva, imaginarne..takze fakt niektore pripady len cumim 😕

andulka4
30. lis 2011

no zrovna si o autismu čtu a taky jsem koukala na čt1 na nějaký pořad a fakt autista asi není

ale je strašně asociální a možná by ten VFA seděl a nebo ten desintegrační autismus

sisstin
autor
30. lis 2011

@andreabe jj..tak jsem to myslela, já vím, že u těch větších VFA autíků fakt dost často nejde nic poznat, rozumí i mluví atd., ale David neměl NIKDY problém s porozuměním a mluvením, naopak mluvil hodně hodně brzo 😉 což si prostě myslím, že fakt klasickej autismus vylučuje. Max. teda ten AS..ale ani na to mi fakt nepřijde, spíš on bude mít nezralou CNS extrémního nedonošence a k tomu má ADHD, takže nějaký úlety má...ale fakt ne autíkovský 😕

andulka4
30. lis 2011

Aspergera nemáme ani náhodou-nečte a nepíše

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 dezitegrační dětská porucha je to, že dítě je do určitýho věku normální ..do tří, čtyř i víc let...a pak najednou přijde regres, dítě se stává autistické a má vždycky mentální retardaci...a k návratu původních dovedností už nikdy nedojde...takže to taky u vás asi těžko 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 AS neznamená, že automaticky musí dítě číst a psát ve 4letech...tam je to hlavně o tom sociálnu, že moc nechápe ty vztahy mezi lidma... 😉

andulka4
30. lis 2011

jjo ta nezralá CNS je tam naprosto jasná
má opravdu asociální chování a nechápe zákazy....resp prostě neposlouchá

andulka4
30. lis 2011

David vztahy mezi lidma chápe a už opravdu od 1,5let dokázal říct kdo se na obrázku směje a kdo mračí-AS U NÁS NEBUDE

andulka4
30. lis 2011

navíc AS DĚTI NEMAJÍ RÁDY KOLEKTIV A TO ON ZBOŽNUJE

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 no že neposluchá taky nemusí znamenat, že je autista.... 😉 co to je asociální chování? Páč k vám doma ho rozhodně nemá, takže předpokládám, že to je ve vztahu k dětem...no Tygr k nim taky žádnej mega úžasnej vztah nemá a autista fakt není 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 takže děti má taky rád? Tak v čem je podle tebe asociální? 😕 Proč si myslíš, že je autista...vždyt je to blbost jako hrom..kdyby byl autista, tak to je jedno z nejtěžších poruch psychickýho vývoje dítěte....

andreabe
30. lis 2011

@andulka4 mne to pride, ze proste neposlucha a je taky akcnejsi, cize tazsie zvladnutelny..to sa moze casom napravit 😉

andulka4
30. lis 2011

asociální myslím tím že všude musí být první do všeho strká nos a prostě neposlechne
dělá věci bez dovolení i když mu 100x řekneš at počká tak nepočká

na ostatní přinejhorším zařveš nebo zvýšíš hlas a děcka poslechnou a on začne labilně brečet-nebo spíš ječet(netečou mu slzy)....vynucovat si. lehat si na zem atd

andulka4
30. lis 2011

prostě se chová neadekvátně k věku

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 no tak to je spíš klasický ADHD...proste nevyrovnaná povaha, impulzivní 😉 neber to ve zlým, ale mám pocit, že máš na Davida šíleně přehnaný nároky ve všem...když si vezmeš, jakej měl start do života..tak je na tom úplně úžasně...je hrozně šikovnej, má obrovskou fantazii, je chytrej, vnímavej... tak holt nemůžou všechny děti poslouchat na slovo...

co já bych dala za to, kdyby Tygr uměl to, co David 😉

andulka4
30. lis 2011

nejsem přísná....jen mě štvou ty reakce okolí-chápeš?

kalo
30. lis 2011

Holky, vpadnu vám krátce do diskuze s dotazem: Dělali nějakému vašemu dítku EEG kvůli řeči? Co se tam zjišťuje? Díky

deina
30. lis 2011

@kalo, nam ano, mladsiemu, ale zatial nemame vysledky, takze neviem, ci nieco zistili a ak ano, co...

sisstin
autor
30. lis 2011

@andulka4 já netvrdím, že jsi přísná...ale podle mě máš trošku zkreslenou představu, co dovedou a jak se chovají děti jeho věku 😉 Prostě s ADHD to taky není jednoduchý, já to vim....lidi blbě čumí, že máš doma "nevychovanýho" spratka...je to náročnější na nervy i výchovu....ale jinak je to prostě normální, šikovné dítě..které holt není jak robot a neposlouchá na slovo... 😉

kdybych si měla něco dělat z reakcí okolí, tak se asi poseru..poslouchat, že Tygr blbě mluví, páč se mu nevěnuju (nečtu, nemluvim na něj), nebo že je asi chudáček postiženej a má mentální retardaci atd. Prostě toho si zkus nevšímat, ono časem to bude s Davidem lepší a lepší.... 😉

sisstin
autor
30. lis 2011

@kalo zjištuje se, jestli dítě nemá skrytou epilepsii (dítě nemá viditelné záchvaty, ale právě skryté) a ta případná epilepsie pak může poškozovat centrum řeči 😉