Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

argousek
30. lis 2011

@andulka4 no já jsem včera taky jedno video nahrála, byla jsem překvapená, jak mu to šlo, tak jsem to nahrála. Ale musím říct, že my v poslední době trénovali. U nás teda nejde o to, že by něco vystříhnul, ale spíš, že už jsem sám schopen provést ten pohyb - otevřít nůžky a zase je zavřít 😒

andulka4
30. lis 2011

Argi no super!!!!!!!! akorát mu božatkovi dej pořádný kus papíru 🙂
jinak já taky čuměla že stříhá D nějaký tvar

andulka4
30. lis 2011

a na tu jeho nepřiměřenou radost-na to vám doktorka řekla něco?
myslím to třepotání ruček a výskoky....

andulka4
30. lis 2011

no a na tom videu s těma tvarama jak hádá je taky ZLATÝ-no super
i počítání 😉 -PROSTĚ BOREC

argousek
30. lis 2011

@andulka4 no my nejdřív společně těma terapeutickýma nůžkama nastříháme proužky a pak on stříhá z těch proužků 🙂 On by větší papír nerozstříhal 😒 Jinak to třepání nevím no. Neurolog říkal, že je to stále nedozrálou CNS, psycholožka říkala, že je to jako nahromaděná energie, že se to věkem ztratí ☹ Teď jsem se o tom bavila s jednou maminou, co má extrémního nedonošence sedmiletýho a říkala, že dělá to samé a že jí doktoři řekli to, co mně, tak uvidíme 😒 Jinak je fakt, že kdo to neví a nezná, tak na to kouká blbě, to vidím, jak na to kouká, kdo to vidí poprvé, ale co no 😖

argousek
30. lis 2011

@andulka4 Jinak děkujeme za pochvalu 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
1. pro 2011

@argousek suprově to jde Adámkovi 🙂

no jinak u Tygra se dneska ve školce fotí, jak jsme tam došli a viděl, že je něco jinak...tak začal bulet 😝 klasika no...tak jsem zvědavá, jestli se jim ho vůbec podaří vyfotit...jsem jim říkala, že kdyby měl nák moc řvát, tak at na to prděj 😉

jolinka
1. pro 2011

@andulka4
@argousek sikovne im to ide...

andulka a ma prekvapilo, ako zvladate nazvy prstov 😉 😅 😅 😅 Kati sice striha priam bravurne, od oka bez ciar vystrihne z papiera trebars psa...ale nazvy prstov este nevie 😒 ... nacase sa do toho pustit 😕

sisstin
autor
1. pro 2011

@jolinka Tygr zná taky názvy prstů už dlouho..za to stříhat neumí 😅

jolinka
1. pro 2011

@sisstin no ju celkove tie nazvy casti tela nejak neberu, aj na laket povie koleno a tak 😖

jolinka
1. pro 2011

v skolke sa ucila tu pesnicku Hlava, ramena, kolena palce... ramena asi pocula prvy krat v zivote 😒 😉

sisstin
autor
1. pro 2011

@jolinka jako o zájmech je to taky určitě hodně, Tygra to lidský tělo zajímá...ale třeba ho zas moc nezajímaj zvířata, takže rozdíl mezi kosatkou a delfínem by fakt nevěděl 😉 😅 😅

jolinka
1. pro 2011

@sisstin no to bude tym 😉 😉 🙂 🙂
mmch Kati sa naucila strcit kluc do dveri a odomknut na 2x vchodove dvere... teraz aby som strazila, ci mi deti neprchaju z bytu 😝 😝

argousek
1. pro 2011

@sisstin @jolinka holky děkujeme za pochvalu 🙂 Ale u nás je to opravdu všechno o tréninku, protože před měsícem ani pořádně nevěděl, jak to držet 😖 A tak je to u nás prostě se vším, trénink trénink a zase trénink

jolinka
1. pro 2011

@argousek a som ppozerala ako makate logopedicke karticky...fakt ako este vas caka kopa prace, adamkovi to ide este ztuha to rozpravanie... sa mi velmi pacilo ako to z pozadia komentoval maly Stepan 😅 😅 😅

sisstin
autor
1. pro 2011

@argousek hele, u nás je to to samý..všechno učit...sám se snad naučil jenom barvy, písmena a čísla...jinak všechno do něj musím nalejt 😉

argousek
1. pro 2011

@jolinka jj hele on už docela dobře poví, ale v holých větách, tohle protože to je pro něj těžký. On neřekne třeba "nejdu do školky, protože jsem nemocnej" ale "nemocná, nejdu do školky" To nemocná , jsem napsala záměrně, protože je zajímavý, že on to někdy skloňuje špatně, že to jako vyskloňuje, jakoby byl holka. Přitom když čteme v té knížce malované čtení, tak ty obrázky skloňuje dobře. Neříká to tedy pokaždý, ale občas jo a zní to teda docela legračně 😝 když řekne "jsem nemocná" 😅
@sisstin u nás to samý 😉

sisstin
autor
1. pro 2011

@argousek no mně přijde, jak kdyby to Adámkovi vůbec nelezlo z pusy..on jako vyslovuje docela dobře (oproti Tygrovi)..ale úplně mám pocit, jak to z něj těžkopádně leze a dělá mu to strašný problémy 😕

jolinka
1. pro 2011

@argousek im sa tie rody mylia...aj kati pouziva iba zensky rod skoro vsade, aj na chlapov 😉 horsie ze aj standart misko 😒 za ten svet ho to neviem oducit 😖 😠

jolinka
1. pro 2011

@sisstin jj presne, tiez som mala pocit ze mu to taaazkol lezie zhuby, uz ked to povedal nebolo tak hrozne, bolo mu rozumiet co hovori

sisstin
autor
1. pro 2011

@jolinka zas Tygrovi ta huba docela jede, ale je to huhly huhly 😅 😅

jolinka
1. pro 2011

@sisstin tygr tie slova povie tak nejak zlahka, bez namahy... ale skomolene, aj Kati podobne len z lepsou vyslovnostou komolila ale nemala som pocit ze by mala "dreveny" jazyk

sisstin
autor
1. pro 2011

tak nějaký rody Tygr neřeší vůbec 😅 😅 😅

jolinka
1. pro 2011

bezim na nakup...

sisstin
autor
1. pro 2011

@jolinka jako třeba, když procvičují na logo "D,T a L", tak on při nácviku vůbec nemá problém je říct, tím jazykem tuká nahoru na patro fakt lehce...no ale samozřejmě pak ve spontání mluvě mu ten jazyk leží na zubech..a tyhle tři hlásky používá fakt jenom v hrozně málo slovech... ale to tipuju je tou dysfázkou, tam prostě nefunguje mozek ve spojení s pusou 😕

argousek
1. pro 2011

@sisstin @jolinka holky ono je pro něj hrozně těžký to soustředění, on když na to má klid,tak mu to jde líp, tady mi přijde, že ho ten Štěpánek dost rozptyluje, on po něm pořád pokukoval a pak se pořádně není schopen soustředit na to, co má říkat ☹ A ty výslovnost ta se opravdu strašně zlepšila, řekla bych za poslední tři měsíce. To je tam taky to video, jak říká o té bublině a to bylo vidět, že ta výslovnost byla ještě nic moc. On se vyvíjí hrozně skokově, takže dlouho nic a pak třeba během měsíce dvou dožene věci za půl roku 😒

jolinka
1. pro 2011

@sisstin jj, to poznam... ked cvici u logo alebo so mnou alebo pracujeme s logico, nahravam ju... tam vsade viac kontroluje rec... ale pri spontannom rozpravani, este ked ju neopravujem...lebo sa hra s detmi, tak to same

sajasik, masiska, sebla, ebo (zajačik, mačička, zebra, lebo)

sisstin
autor
1. pro 2011

@argousek jj, takže když se má na něco soustředit mimo mluvení, tak mu to mluvení jde automaticky hůř 😉 on fakt vyslovuje pěkně, je mu dost slušně rozumět (to se s Tygrem nedá ani v nejmenším srovnat), ale zas Tygr v porovnání s Adámkem mluví strašně "lehce" ...no ale zas mu je prd rozumět 😅 😅 😅

sisstin
autor
1. pro 2011

@argousek jinak teda Stěpa je boží 😀 😅 😅 😅