Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
13. pro 2011

@deina já právě nevim, já ten lék neznám..ale právě vim, že na SK to dávaj neurologové pomalu automaticky i ročním dětem, když třeba nemají žádné slovo a jsou v neuro sledování...to tady fakt ani omylem 😕

sisstin
autor
13. pro 2011

jinak Tygr začíná pomalu používat některá slovesa v první osobě - takže jsem, budu, dělám atd., ale furt nechápe to "já"...takže ted to vypadá asi takhle: Péťa jsem tam, Péta dělám Logico atd. 😝

andulka4
13. pro 2011

@sisstin JAK SE VLASTNĚ JMENUJE? TYGR NEBO PETR 😀

andulka4
13. pro 2011

ježiš co to je za obrázky, nějaké složité né? 😀 😀 😀

deina
13. pro 2011

@sisstin, fuha, to vyzera byt narocne. 😕 Uz to Tygr skusal?

Matkovi som kupila Bambino Luk, ale este sme to neskusali, dostane to na Vianoce. Ale samozrejme to pre najmensie deti, od 2 rokov.

andulka4
13. pro 2011

co je to bambino luk?

andulka4
13. pro 2011

tak to bambino jsem si našla je to moc pěkné 🙂 to s ebude líbit 😉

sisstin
autor
13. pro 2011

@andulka4 to Bambino je spíš pro malý, od dvou let..my máme už ten MiniLuk 😉 jinak samozřejmě mu říkáme Péto, Tygr je jen na netu 😅 😅 😅

@deina pár těch kombinací dá, ale tak pár a pak už vypíná pozornost 😝

andulka4
13. pro 2011

no u nás by tyto obrázky neměly šanci....vůbec by nevěděl co s tím 😒

on nechápe dějovou posloupnost u třeba 6ti obrázků....jako co bylo první co druhé atd
možná tak první ještě jo ale pak říká blbiny 🙂

dadlenka
13. pro 2011

@sisstin Ale mě se Tygr líbí🙂 Tygr je asi proto, že skoro nikdy nebrečí a neřve, ne?😀

sisstin
autor
13. pro 2011

@andulka4 no dějová posloupnost Tygrovi taky moc nejde, ale tohle je jinej princip, tady kombinuješ 😉 jako třeba první tři dá, i když mu to trvá..ale pak už na to prdí a dává si to, jak chce 😝

smardik
13. pro 2011

@deina bambino LUK dostal Tomík na narozky ale zatím to nechápe ale dospěje k tomu, večer to vyzkoušíme zas už jsem to asi 14dní nezkoušeli

magimary
13. pro 2011

@sisstin trochu od veci - sis, mohla by si mi nafotiť viaceré obrázky z tej krabice (Moje první obrázky)? rozmýšľam, či by to bolo dobré aj pre Tadyka, /dooosť sa mi to páči 😉 /, len neviem, čo všetko tam je, a koľko toho je?

sisstin
autor
13. pro 2011

@magimary no pro Tádyka teda nevím, to jedině, že bys mu max. popisovala ty obrázky, ale tak to může popisovat na čemkoliv 😉

magimary
13. pro 2011

@sisstin dik, idem pozrieť...
no, teraz práve skúšame rozvíjať porozumenie, tak práve o tie "opisy" nám ide...
tak som myslela, že mať takú poriadnu "batériu" obrázkov by nebolo od veci...
ale to, že práve neviem, čo všetko obsahujú ...

idem popozerať link 😉
no, tak tam máš tie dve, čo aj tu 😅
to som si moc nepomohla 😅 😀

sisstin
autor
13. pro 2011

@magimary no spíš jsem tam napsala ta pravidla a tak, tak já ti jich můžu vyfotit víc... 😉

bianca
13. pro 2011

@sisstin to si napisala presne.Akurat ze ja mam trosku pocit ze nas v zaciatkoch zanedbala dr prave v CR.Mali sme neurologicky problem od novorodenca a stale cakala kedy z toho vyrastieme.Aj sme vyrastli ale neviem ci nahodou nase problemy nesuvisia prave z batolacim obdobim.
mna len zarazil ten pocet.Doteraz som si myslela ze sa jedna maximalne o 3 inj a kocky tam pisu o 30 tich.No pana beka tak toto nie

sisstin
autor
13. pro 2011

@bianca a co má malá za problém? Tuším už jsi tu párkrát byla, ale mně se ty děti děsne pletou 😝

bianca
13. pro 2011

@sisstin jj byla 😉 my toho mame viac..Hyperaktivit,zatial nespecifikovana vada reci a obrovsky problem s vylucovanim.Mala sa nedokaze v sede uvolnit a vylucuje zasadne v stoji do plienky moc i stolicu.

sisstin
autor
13. pro 2011

@bianca s tím kakáním do plínky je to dost běžný v tomhle věku, i když s čůráním teda problémy nebývají...ona si teda řekne na čůrání, ale prostě v sedě jí to nejde? 😕 Nebo to vůbec nehlásí?

Při hyperaktivitě bývá opožděný vývoj řeči, ale vy budete mít asi tu vadu řeči závažnější? 😕

sisstin
autor
13. pro 2011

@magimary já ti to vyfotim zejtra dopoledne, ted tu oxiduje Tygr a nechci, aby to viděl 😉

jinak zítra mají zase koncert, jdou do základní školy na dvojku....je to tak 20minut pěšky, tak snad to Tygr dá...ale asi jo, na vycházku už normálně choděj delší dobu...a zvládá v pohodě 🙂

magimary
13. pro 2011

@sisstin dík! to úplne stačí 😉
aj tie pravidlá hry mi dosť pomohli...takto (ako sa má) to môžu hrať aj moji "veľkí" chalani 😉
aspoň by to malo viacnásobné využitie...

bianca
13. pro 2011

@sisstin ona nema cez den plienku.Zadrziava i 12 hodin kym ju nedostane a to moc i stolicu.To iste v noci.Sucha az do rana

magimary
13. pro 2011

kto by chcel vidieť BambinoLuk "v akcii",
tak tu je naše dnešné "LUKovanie" 🙂 😉 :

https://www.youtube.com/watch?v=gka3JKYK-LM
sisstin
autor
13. pro 2011

@bianca hm, to bude psychika..ale divim se, že to vydrží takovou dobu...i když od kamarádky holka, když je u táty, tak tam taky celej den nejde na záchod..Tygr měl problém prvních 14dní ve školce, taky to držel...ale pak, když zjistil, jak to tam chodí, tak už pohoda...

bianca
13. pro 2011

@sisstin ja sa tiez divim i ked ja som na tom podobne.V robote som na wc chodila minimalne.Nebol cas

sisstin
autor
13. pro 2011

@bianca no hele, Tygr zas chodí kadit jednom s dědou...když náhodou není doma třeba jeden den, tak fakt nejde...a nevím, co by jako dělal, kdyby táta fakt nebyl doma třeba tři dny 😝

sisstin
autor
13. pro 2011

@magimary jako super, podle mě bude Tady VFA 😉

magimary
13. pro 2011

@sisstin začínam šípiť (a dúfať), že hej 😵