Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

andulka4
13. pro 2011

Maginary prosím tě koukala jsem na to video a super.....moc šikovný

chtěla jsem se zeptat neznáš tu paní pod nickem Frederick919?

https://www.youtube.com/watch?v=O5vnUhXIGEo

chtěla bych vědět co to má za hru na ipedu....dík

magimary
13. pro 2011

@andulka4 hej, poznám...má tu nick @mon25 😉
a dík 🙂

wsmoulinkaa
13. pro 2011

Ahoj holky...
po delší době se jdu ukázat....
byly jsme s Nelou na DP a dopadly jsme tak nijak...mluva lepší,motorika výborná.....ale opět prudké reakce vzteku na změnu stavu....takže ve 3letech jdeme znovu...dává nám čas,že by z toho mohla třeba vyrůst. Do hlavičky ji nevidí,může být jen vzpurná a nemusí to nic znamenat...a když na 3letech neuspějeme...dá nám doporučení na další vyšetření...někam do Prahy. Přemýšlím že bych se obj u Krejčířové🙂...
do školky si myslím nepůjde ikdyž mám mateřskou na 3roky...nechám ji o rok dýl asi....už jsme to projednali s manžou,ale uvidíme do léta. Budeme chodit více do herniček...mezi děti,musíme zjistit reakci na děti,jestli si jich bude všímat a hrát si.
Tady jde spíš o to když ji někdo něco vezme,nebo ji něco někdo dá jinak.
Jinak mudr napsala do zprávy : že jsou pozorovány nápadnosti v sociální oblasti :-/

andulka4
13. pro 2011

@magimary jsi zlatá, dík moc už jsem jí napsala
doufám že se nebude zlobit že jsem se na videa koukala-má přenádherného kluka 😉

andulka4
13. pro 2011

@wsmoulinkaa a co má malá za problém?
jsem tu nová tak nevím ☹

wsmoulinkaa
13. pro 2011

Ahojky...chodím sem málo,jen když jsme po nějakém vyšetření....
Nela je opožděná asi o půl roku,začala teprve ted tak nějak mluvit....ale co se u nás řeší je její chování....nevenek působí ok ale když si hraje např dává geometrický tvary do správných otvorů(u mudr) a dáme ji něco jiného hned je zle,ječí,řve a lehá si....problém je v tom,že mi pak trvá než ji zabavím něčím jiným.....takže mě to vždycky akorát sere,když někam jdeme a jsme jako pokusný králící...akorát my ji naserou 😀 ...a pak jděte...a já ji uklidnuju!!! 😀
Ale jinak dobrý....
jdu hajat papa 🙂)

sisstin
autor
14. pro 2011

Bré ráno,

@wsmoulinkaa no já si myslím, že to ta vaše neuroložka fakt jako zbytečně hrotí. Nela je zrovna v období vzdoru, takže to je naprosto normální dětské chování 😉 Taky bys byla nasraná, kdybys něco dělala, co tě baví a někdo ti to sebral a nutil tě dělat jinou věc, a jak to má to dítě dát najevo jinak, než vztekem 😉 Já nevím, že ti neurologové maj pocit, že tam přijde ani ne tříleták s úsměvem na rtech a bude ukázkově spolupracovat. Takových dětí je spíš mín, než víc 😝

jolinka
14. pro 2011

@wsmoulinkaa smarja,,,, moja 5 rocna vzdoruje este stale ☹ ☹ akurat v trocha dlhsich intervaloch...

toto riesit na 2.5 rocnej ??????
Kati vcera nasralo... lebo v autobuse nebolo volne miesto pri okne {toto inak furt mame, spokojna je len vtedy ked ma "svoje" miesto} jej nestaci ze pri okne este to musi byt vyvysene sedadlo, este musi byt blizko pri mne... a ked to nema tak na ine nesadne, naschval sa nedrzi, kymaca sa po buse, ludia ju chytaju, to ju este viac nastve 😠 cely cas huci, reve, ze chce sediet pri okne, tlaci sa na to miesto, opiera sa ludom o kolena, vytlaca ich, CHCEM CHCEM CHCEM... to je je zakladny zivotny program... 🙄 🤐 len problem, ze okolie to tiez tak nevidi... 😖 ja ju beriem za golier, aby neobtazovala, hucim do nej... konecne vystupime, este na zastavke jej dookola vysvetlujem pravidla slusneho cestovania {ako uz po 110x...}
domu uz pokorne uzna, ze uz nebude to robit...vtydrzi to do najblizsieho cestovania. ach jooo...

filipal
14. pro 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/aky-mate-n...
kocky, videli ste tuto temu? mna uplne mrazi, ze deti s podobnymi diagnozami ako tu popisujeme koncia v takejto liecebni. smutne je, ze sa ozyvaju aj byvali pacienti.

filipal
14. pro 2011

@sisstin neviem ci je aj na ceskom konikovi, ale myslim, ze sa do nej dostanes aj tak, nie?

sisstin
autor
14. pro 2011

@filipal jj, to už jsem si četla..šílený 😉

sisstin
autor
14. pro 2011

@jolinka no to máš vidět, co dělá Tygr, když není žádný volný místo....tak jen řve a furt opakuje, že si chce sednout 😝 😅 😅 😅 takže většinou to někdo nevydrží a pustí ho 😅

jolinka
14. pro 2011

@sisstin jj, lenze on si iba chce sadnut a to ludia uznaju ze male dieta sa neudrzi na stojaka 😉 🙂

horsie ked SU volne miesta... a ona nesadne bo nevyhovuje, tak to uz je mensia ochota jej vyhoviet 😒 😒 😒

jolinka
14. pro 2011

@sisstin ja sa snazim ist trochu neskor okolo 5tej ked uz nie je taka spicka...ale teraz okolo vianoc je plno furt ☹

jolinka
14. pro 2011

@sisstin to uz ma asi nafurt ... tu povahu tvrdohlavu, zrejme plynule prejdeme zo vzdoru do puberty... 😉 🙄 🙄
ona ked uz nejake pravidlo uzna, tak aj dodrziava, trebars na ceste, chodniku, na bicykli ...je velmi disciplinovana.

su ale aj zlepsenia... v reci, Kati uz pozna coraz viac pismenok a cislic, cielene ju neucim, chyta od Johi. zacali sme robit lopediu aj doma, logopedicka nam dala ulohy na doma, Kati zvlada aj pol hodinu.

sisstin
autor
14. pro 2011

@jolinka tady je narváno furt, to si nevybereš 😅 😅 😅 jak jsme jeli z tý Krče (jednu zastávku), tak narvanej bus...tak jsem Tygra držela na ruce a on furt, že si chce sednout..a najednou přišla nějaká ženská a brutálně zdrbala pubertáky, co si o sobě myslej, že jestli vědí, jak je to děcko těžký, at ho okamžitě pustí sednout 😝 a pak ještě odcházela se slovy, že tohle snad není pravda už..

já bych to prostě neudělala, to radši budu Tygra držet a potit e u toho jako kráva 😅

jolinka
14. pro 2011

@sisstin ako ja to beriem aj za skolu zivota pre nu...ono to tak vyzera, ze sme ju snad rozmaznali a vsetko jej dovolime, pritom to nie je pravda, ja sa snazim byt zasadova, ale ona je nenormalne vytrvala v pozadovani svojho..

ktovie, mozno sa jej to raz zide 😉 😉 ...este zevie byt velmi zlata a spontanna tak to vykompenzuje

sisstin
autor
14. pro 2011

@jolinka no myslím, že ta tvrdohlavost se jí bude i v životě hodit 😉 on furt převažuje názor, že dítě je loutka, co nesmí mít svoji hlavu a musí jen na slovo poslouchat, ehm 😉 teda netvrdím, že dovolit dítěti vše...to samozřejmě ne...ale tohle fakt není rozmazlenost, prostě taková je...navíc furt tam trošku ty problémy v komunikaci jsou a to udělá hodně 😉

jolinka
14. pro 2011

@sisstin sak hej... ja tiez nechcem mat z deti plasteliny... 😉 ....trochu sa to zrovnava vekom...Kati uz vela veci uzna bez odporu, Johi zase zacina mat aj svoje nazory... co ma tesi, lebo bola az prilis poddajna, resp. hrala poddajnost aby vyhovela predstave ludi o "dobrom dievcatku"

jolinka
14. pro 2011

ideme sa vyvetrat...vcera sme napiekli [a zjedli] prvu varku medovnikov...dalsie pecenie o tyzden 😉

sisstin
autor
14. pro 2011

úsměv trošku křeč, ale snaha se cení 😅 😅 😅 😅

dadlenka
14. pro 2011

@jolinka 😀 chci chci chci - to je taky Kryštofův program... ale jak se mu trošku posunulo to porozumění, tak už jsem schopna spoustu věcí vysvětlit . Ale jsou věci, přes který nejede vlak... ale já mám takové tvrdohlavé děti 3, utěšuju se taky tím, že je to pro život dobré🙂
Dneska jsme měli malé posezení v Berušce a musím volat HURÁ, Kryštof už nevyrvává hračky ostatním dětem, je už schopen respektovat, že si někdo s hračkou hraje a třeba si sedne a dívá se jak si hraje🙂 Sice se nějak moc na společných činnostech nepodílel, ale nakonec se trošku zapojil🙂

dadlenka
14. pro 2011

@sisstin moc upřímně ten úsměv nevypadá, ale snaha se cení😀 Matyáš se zase snaží usmívat hezky a vypadá na fotkách jak debžo😀

deina
14. pro 2011

@sisstin, aky umely usmev. Ale zlaty je. 😅

jolinka
14. pro 2011

kati sa tiez v skolke fotila... a je mi zahadou ako ju ucitelka "spracovala" na cesanie, dokonca som ju videla prvy x v zivote s cestickou nabok...

dadlenka
14. pro 2011

@jolinka tak třeba se chtěla líbit a česaly se i druhé holky...🙂 Kryštof se takhle připojuje pravidelně, jak opička😀

jolinka
14. pro 2011

@dadlenka tak tomu by som neverila... 😒 ona este na program... "chcem sa pacit" nenabehla.
Johanku rano cesem, volam aj ju a nic.. Kati cesem 3x do tyzdna...po umyti vlasov a utorok a stvrtok kvoli copu na tanecnu... to ona uznala ako pravidlo, ze sa to musi, inak navyse ani tuk..

jolinka
14. pro 2011

@dadlenka moje dievcata celkove nie su nejake sladke barbinky... cesanie a obliekanie babik u nas nefunguje, barbiny nemame ani jeden kus {chvaaalabohu 😉 }, nemaju o to zaujem. Johanka az toho roku v skole zacala trochu prejavovat zaujem o obliekanie, Kati si casto oblubi nejaku obnosenu vec a tu vytrvalo nosi, segra jej minule kupila krasnu novu modernu vetrovku, Kati ju totalne zrusila, radsej bude nosit staru po 4 detoch 😒

dadlenka
14. pro 2011

@jolinka zase ušetříš😀 Kryštof se opičí hlavně po bráších🙂 chodí za nima jak opička, když ten nejstarší chce jít na chvilku za náma, po pár minutách se objeví Kryštof ve dveřích a volá na Maťu - Ťaťo pooť🙂 a táhne ho do pokojíčku. Když se jde napít - jde s ním a pije taky, když se jde vyčůrat tak taky🙂 Právě že v Berušce se taky spíš připojí k činnosti, když ji už někdo dělá.., ale zase musí mít tu svobodu odejít, když ho to nebude bavit🙂

jolinka
14. pro 2011

@dadlenka jj. i take opakovanie mame... akurat ze Kati opakuje len to co chce, ked daco nechce tak sa zasekne a slus...