Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
8. únor 2012

@sisstin
@nicole_1 Infanrix polio (záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna) - preočkovanie
a na toto maju byt akoze horsie reakcie ako na Hexu? Lebo aj Hexa presne toto obsahuje 😖

sisstin
autor
8. únor 2012

@abbie já fakt nevim...to je šílený, se člověk bojí očkovat...ale zas na druhou stranu i neočkovat... 😖 já snad fakt zajedu radši na neuro předtím s Tygrem 😒

dualcore
8. únor 2012

tak dnes som skumala synceka ci naozaj rozumie co mu hovorim podla rad ake tu boli vcera pisane.maly uplne super vedel a nemal problem dokonca rano povedal zima.no som velmi zvedava co nam povie logoped. zacinam mat ale z neho pocit ze je len lenivy trenovat slovicka lebo vidi ze tej jeho hatlanine vacsinou rozumiem.

dualcore
8. únor 2012

tak ja druhemu synovi urcite MMR odmietnem dat.svagrinej syn na nu doplatil-ostal autista.ma to uz aj potvrdene z genetiky ze to nemal vrodene ale je to ziskane.

trinity525
8. únor 2012

@sisstin presne, treba si vsetko skontrolovat pre istotu ...

sisstin
autor
8. únor 2012

@dualcore to fakt vypadá na OVR 😉 výslovnost dopilujete na logo 😉 🙂

sisstin
autor
8. únor 2012

@dualcore hele, a jak jim to potvrdili? Vždyt autismus se pořád na genetickém podkladu diagnostikovat nedá 😕 že by se jako udělal test a ten řekl "jo, on je autík" 😕

trinity525
8. únor 2012

@dualcore ja toto nepochopim, ked lekari vedia, ze sa to fakt da touto vakcinou ziskat a podporuju ju ...

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 no vědí..to jsou furt jenom spekulace...zatím to nikde nebylo oficiálně potvrzeno, jsou to "jenom" výpovědi rodičů..ono tohle je špatně měřitelný.... 😉 třeba Krejčířová (ač je jinak úžasná) doporučuje se držet očkovacího kalendáře...a ani Thorová z Aply se k tomu, že autismus může být z této vakcíny nepřiklání 😉

ono je to hrozně těžký, nastává ten regres proto, že to způsobila vakcína, nebo to tak prostě u autismu je a jen se to zrovna časově kryje s očkovacím kalendářem? 😉

trinity525
8. únor 2012

@sisstin ano v tomto s tebou suhlasim,ale nejde mi do hlavy, ze rodicia vzdy povedia, ze do 15 mes. sa ich dieta vyvyjalo normalne a potom sa uzavrelo do seba .. je toto mozne? sa pytam ... alebo si rodicia dovtedy nevsimli ze neukazuje ich dieta, nema dobry ocny kontakt ... toto mi stale beha v hlave

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 ono to právě u autismu tak je, že je dítě do určitý doby normální..a pak mezi 15-20měsícem přijde regres (klasický DA) a nebo mezi 24-36měsícem (atypický autismus)...

fakt málo lidí popisuje, že jejich dítě bylo fakt jiný od začátku..ale ono je to strašně subjektivní... 😉 hodně se říká, že dítě je bud extrémně uřvané nebo extrémně klidné...ale to každý rodič může vnímat jinak, co je mít uřvané nebo klidné dítě atd. 😉

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 a nebo se na to rodiče nesoustředí...já třeba někdy do cca 18měsíce Tygra vůbec nevěděla, že je důležitý ukazování...jako bylo mi to divný, že to nedělá... ale nějak extra váhu jsem tomu nepřikládala atd. 😉

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 prostě subjektivní pocit rodiče není nějaká měřitelná hodnota, aby se z toho daly dělat závěry, který by ovlivnily spoustu lidí a hlavně peněz 😝

trinity525
8. únor 2012

@sisstin tak potom je jasne, ze sa to pripisuje MMR vakcine, ktora sa dava medzi 15-18 mes.
a mozno ten regres fakt sposobi zla reakcia na ockovanie 😖 no v tom sa neda vyznat ...ale to si ma teda moc nepotesila, ze este to vsetko moze prist ☹

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 nad tím neuvažuj...taky ti může zítra dítě srazit opilej řidič.... 😉 to by se člověk musel zbláznit 😉

trinity525
8. únor 2012

@sisstin to hej 😔 to mas recht 😅 ja neviem preco sa toho tak bojim ... nasa psycholozka vravela, ze by mala radsej dieta s Dawn. syn. ako autistu ... ale ona so svojich skusenosti vravela, ze sa to uz v roku da spozorovat

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 tak u některých dětí to v roce fakt poznat už je...ale u některých vůbec a může se to posrat až dýl 😖 a strašně záleží na míře postižení...to se nedá takhle říct, že třeba Downík je lepší než autík... jsou moc šikovní Downíci, co mají třeba jen lehkou MR nebo jsou dokonce v subnormě...ale jsou taky Downici, co mají těžkou MR, závažnou srdeční vadu atd. To samý s autíkama...je něco jinýho mít nízkofunkčního autíka s těžkou MR, nebo VFA 😉

jinak já přesně z těchto důvodů už další dítě nechci, jak o tom vím, tak to riziko je pro mě obrovský..už jenom to riziko, že další dítě bude dysfatický je dost obří....takže pokud mi nezačnou nějak tikat biologický hodiny, že by šel rozum stranou, tak já další dítě ne 😔

trinity525
8. únor 2012

@sisstin presne toto hovorim aj ja manzelovi 😝 to pozorovanie ma zabija a cakanie do 3r. bude hrozne... ja viem, ze toto si moze povedat kazda mamicka,ale ja neviem preco mam z toho nejaky strach ...

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 to plati i u dysfázky, je něco jinýho mít dítě s expresivní a mít dítě s těžkou smíšenou 😉 to jsou diagnozy tak obsáhlé, že dvě děti se stejnou dg. na tom můžou být každý úplně, ale úplně jinak 😉

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 já jsem v těhu o něčem takovým v životě nepřemýšlela..byly holky, co se bály..no já vůbec...mě přece nic takovýho nemůže potkat.... 😝 a pokud má člověk první dítě zdravý, tak to předpokládá i u toho druhýho....ale bohužel i naopak 😉

trinity525
8. únor 2012

@sisstin tak to ani ja som v tehotenstve vobec neuvazovala o takomto niecom, ani nahodou ...
inak najhorsie je, ked si rodic nieco vsugeruje a vsetko co dieta urobi je uz v podstate zle 😢 a pritom ma doma zdrave dieta - toto je moj pripad ... som uvazovala, ze skor sebe psychosa zaobstaram 😀

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 no i tak to může být, pár takových "případů" znám...to je spíš pak o psychice tý matky...ale jinak většinou právě to ten rodič odhalí, i když mu okolí říká, že je dítě naprosto v pohodě 😝 když už, tak to bývá spíš naopak, že to ten rodič nechce vidět 😉 takže to pak záleží na tom, jak ta daná osoba má míru toho, co je pro něj tolerovatelný ještě a co ne 😉

trinity525
8. únor 2012

@sisstin moj pribeh - syn mal 7 mes. a este nedzavotal(vtedy som vedela, ze by uz aj pomaly mal zacat), cestou na dovolenku som si kupila casopis pre mamicky, ze si cestou budem citat, ked maly bude v aute spat ... bol tam velky clanok o autisme a samozrejme, ze ako jeden z hlavnych ukazovatelov je, ze dieta nedzavoce - tak panika jak delo !!! 😖 maly sa nam za mesiac rozkecal(mal 8 mes.), ale odvtedy sa ma to drziiii a drziii ako kliest 😠 😠 😠 neviem sa toho zbavit, i ked vidim, ako s nami maly krasne komunikuje, stale ho sledujem ako blba s prepacenim... casto si vravim, ze preklinam den, ked som si ten casopis kupila ...

sisstin
autor
8. únor 2012

@trinity525 no jsi víc úzkostná asi 😉 já nebyla právě vůbec, vždycky jsme si říkali...no jo, je to přece nás Péta 😅 😅 😅 no ale časem mě ten humor jako přešel a už mi bylo jasný, že něco ok nebude...a někoho ten humor přejde až za mnohem delší dobu...si prostě řekne "to je holt náš Kuba (Pepík, Franta)" a berou ty děti takový, jaký jsou...a netuší, že už to normální není...

a pak teda opačně, že jsou rodiče, kteří svoje děti zkoumají až moc 😝

trinity525
8. únor 2012

@sisstin no a to je presne moj pripad ... menej skumania by mi neuskodilo, lebo sa z toho asi do roka zblaznim nacisto....

sisstin
autor
8. únor 2012

ted mi tu chybí, aby vstupila paní s Bachovými esencemi 😅 😅 😅 😅 😅

magimary
8. únor 2012

@sisstin 😀 😅 😀

nicole_1
8. únor 2012

@sisstin takže když máš jedno disfatické dízě, tak je šance, že i druhé dítě bude?
je pravda, že na ten mantální vývoj se Dr. ani moc neptají, jen jestli se převrací,leze, chodí, ale nikdy se mě nezeptali, jestli ukazuje, jestli má oční kontakt, jen jestli už něco žvatle a to bylo vše...o tom ukazování to vím až od tebe, vůbec si nepamatuji kdy začal ukazovat Tedík, já naopak jen zkoumala tu fyzickou zdatnost, začal se přetáčet až v 6m, ale pak začal válet sudy a byl dost mrštnej a chodit začal v roce, kamarádka měla skoro stejnou holčičku a ta byla v mluvení vždycky dost napřed, a v takových těch říkánkách paci-paci, to on dělal až později, vždycky takový skluz o 3m, ale ona byla zase pozadu co se týkalo toho pohybu....a ted pozoruji toho mladšího syna a tam myslím, že snad žádný problém není, ukazuje už od roku, snaží se opakovat slova, i když mu není ještě moc rozumět, ale při srovnání s Tedíkem, který v jeho věku měl jen citoslovce, tak je to rozdíl

sisstin
autor
8. únor 2012

@nicole_1 no pokud je ta dysfázie na genetickým podkladu, jako že u nás je (MP těžce opožděný vývoj řeči, dle mýho dysfázie lehčí)..tak ta šance je hodně velká...znám holky, co mají obě děti dysfatické, některé i tři 😉

nicole_1
8. únor 2012

@sisstin tak já měla OVŘ, a Tedík má problémy s řečí, já jsem fakt zvědavá co nakonec u Tedíka vyjde za diagnozu, doufám, že nás ta Krejčířová vezme...snad Ada nebude mít taky problémy s řečí, jak by mělo mluvit 20m dítě?