Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
9. bře 2012

@maccizpopovic my Piccolo máme a docela mu to jde, jako sám úplně ne, ale celkem dost úloh z vládá. Asi záleží, jaký máš téma, zrovna ta Prvouka je drsná, ale my máme ty tři témata ze sady Připraven ke startu a docela dobrý 🙂

maccizpopovic
9. bře 2012

@lenajsek my máme na těžkou receptivní dysfázii PnP 1.st ..... hodnoceno to bylo,ale za "minulého režimu" a velmi vstřícnou paní na soc. odboru byla zpracována zpráva, pro posudkového lékaře.
Nyní mě paní poradkyně z SPC ujistila, že podle nových kritérii jsme bez šance - takže to mám nechat dožít (máme přiznáno na rok) a pak teprve požádat o přezkoumání.Pravděpodobnost,že ho znovu získáme je minimální.
Doba vyřízení byla 6 měsíců už minulý rok, letos po těch změnách a po tom co přezkoumávají děti z prodloužených RP si vůbec netroufám odhadnout, jak dlouho by to mohlo trvat. Když budete mít dgn. není důvod to nezkusit,ale naděje na získání je minimální.

maccizpopovic
9. bře 2012

@sisstin no já chtěla rozvíjet to porozumnění a slovní zásobu - český jazyk základní cvičení 1... to se mi neosvědčilo. Prvouka je fakt drsná 🙂
No matematiku Mates moc nepotřebuje, teď doděláváme Frause - matematiku pro 1. ročník/1.část ZŠ. I když tu učebnici použijeme jen jednou, vyšlo to levněji než logico 🙂

Z prima máme Barvy a tvary, Den s Luckou a vojtou a Ve školce ..... s těmi jsem spokojená. Další jsem nekupovala, nebylo to potřeba . Ale Sisstin bude vědět lépe než já co je dobré.

lenajsek
9. bře 2012

Moc děkuji, já se zkusím nejdřív zeptat na sociálce telefonicky, taky si myslím, že s tou dg. to zas tak rychle nebude, že spíš to prodloužení dopadne tak, že budu mít rodičák na4 roky, že si ho prodloužím normálně, to snad už letos jde...

Holky, kde kupujete to Logico? A kupujete ty listy k tomu vždy originál?

sisstin
autor
9. bře 2012

@maccizpopovic tak tu češtinu ještě nechci, to by fakt nedal...já budu brát na tu pamět a vizuální rozlišování...

@lenajsek já beru z www.mutabene.cz máme všechna témata, co zde jdou sehnat a asi ještě z madarských od @jolinka ...ještě je mají na www.amosek.cz

filmuska_01
9. bře 2012

@sisstin tak som pozeral aj na videa s tym bambinoluka moc ma to nezaujalo, vela z tych uloh mame uz inde. ten miniluk mi prijde lepsi ,ale to pre nas urcite neni zatial.
prosim ta z toho logica primo by si ktore odporucala pre zaciatok?

inak mala ma vlemi rada ten prvy kviz od Granna aj ked zatial vie len neico, bavi ju to.kupila som to prave, ked som to videla u teba v albume, rovnako ako schody tie starsia miluje.

@maccizpopovic dakujem .

smardik
9. bře 2012

@filmuska_01 my máme bambino LUk a Tomáškovi se líbí ale nezvládá všechny úkoly, omylem mi přišli od 4 let a to teda nehrozí vůbec nic je to těžké, od 2,5 let zvláná něco ale vše ne. máme i logico primo ale to zatím nehrozí vůbec . ale nevadí časem doroste a ted to půjčím kamarádce. jo bambino jsem kupovala na slovenském MMB, v ČR jsem ho zatím nikd nenašla

@lenajsek ahoj máme se celkem dobře, Tomík se trošku zlepšil i když jsou to milimetrové pokroky pokud se to dá tak nazvat. Ted jsme řešili školku ale snad už vyřešeno, příští týden jedeme ke Krejčířové a jinak nic nového. jo máme podanou žádost o pnp tak snad to vyjde ale vyřízení bude trvat přes půl roku

smardik
9. bře 2012

já teda naivně doufám že na smíšenou aspon 1 stupen dostaneme, no žádost je podána tak za zkoušku to stojí

sicinka
10. bře 2012

@sisstin tak autistti nejsme zcela rozhodně (řešeno asi o 5 minutách), kdy ukradl plastové jídlo z kuchynku a pokousel se mě a pak paní psycholožku nakrmit. Na dysfazii to u nás také nevypadá (to jserm si myslela). Inteligenčně, motoricky jsme prý napřed, ta řeč pokulhává ale né nějak významné pořád je v mezi širší normy. To že neříká básničky a hraje si po svém je dáno povahou a obdobím vzdoru. Pozornost nic moc (zdrhal k hračkám v herně). Nakonec všechny úkoly udělalal - nechtěl stavět mašinku z kostek (my je moc nepoužíváme) a co nevěděl. co je víc nahlas. Samozřejmě nechtěl ukázat v knížce zvířátka a věci, které perfektně zná, nakonec něco ukázal. U porozumění prý očekávám že bude rozumět moc složitým věcem pak nereaguje, chápání pojmů nahoře a dole prý bohatě stačí. Takže jsem se uklidnila, zprávu žádno nepootřebujeme neboť tam nic žávažného navidí. Nakonec jsme asi 20 minut řešili naše kakání do kalhot, máme nějaké tipy a kdyžtak se znovu objednáme a vymyslí nám něco dalěího. Paní je moc milá, hodně jsme si povídali prostředí taky fajn akorát Dáda pak nechtěl pryč, byli jsme tam asi o půl hodiny déle a stejně předvedl parádní hysterák u odchodu. Pro mě závěr budu na něj mluvit víc jasně, budeme dál zkoušet různé úkoly a stimulovat a snad se rozmluvi. Ještě se musím pochlubit všera jsem slyšela první otázku. Jeli jsme přes přejezd a Dáda říka není vláček. Tak říkám že je ve výtopně a spinká. A ozvalo se, kde je výtopna? a pak zase nic podle věeho si mám zvykat ukecanej nebude

sicinka
10. bře 2012

@lenajsek prodložit si rodičovský příspěvek nejde ani podle nového systému, v tom si totož volíš dobu čerpání a tomu se přizpsobí výše příspěvku. Ty máš (budeš mít) tu celkovou výši vyčerpanou. Můžeš požádat zaměstnavatele o prodložení rodičovské dovolené, kde ti může a nemusí vyhovět. Můžeš tedy zůstat zadarmo doma i 4 rok a se souhlasem zaměstnavatele ti neskončí pracovní smlouva. Jinak zbývá jen úřad práce, ten příspěvek je sice malý a jen na půl roku ale je. Zkus se zeptat na úřadech, ale myslím že toho víc nevymyslí. Nám teď bylo taky řečeno normální školku pro Dádu ne (já o ní ani neuvažovala), jak jsem psala půjdeme do centra pro předškolní děti v DDM, je to od osmi do jedné na 15 dětí 2 učitelky to řeší práci na částečný úvazek ☹ Ještě mě napadá specilní logopedická, ale ty většinou berou až 4 letý já měla našlou neziskovou soukromou ta nebyla tak drahá a taky by to dal.

dadlenka
10. bře 2012

@sicinka tak super🙂 jsem ti říkala, že to bude palice dubová😀

sicinka
10. bře 2012

@dadlenka to sice taky nějak vím, ale popis Kryštufka mi přišel opravdu hodně podobný, to je nevýhoda internetu, člověk hledá až najde. Na jednu stranu se mi ulevilo, nicméně teď nás čeká kakáni jelikož si uhnal parádní zácpu s nafouklým břichem, lacalusu nechce rvu ji do něj pod tlakem. No máme zase co dělat .-)

hrusti
10. bře 2012

@filmuska_01 My jsme s Logikem začínali s listy Den s L. a V. a Barvy a tvary. Ted jsem mu ještě objednala Ve školce a a Na statku, tak jsem zvědavá, jak se mu to bude líbit. Ted ho to Logicko fakt baví.

dadlenka
10. bře 2012

@sicinka mě jedna kočena poradila Saab simplex🙂 líp se po tom vykakají, nemusí tak tlačit🙂 ještě jsme to nezkoušeli, ale plánuju koupit🙂

filmuska_01
11. bře 2012

@smardik
@hrusti
dakujemza tipy na Logico.

@sicinka
ahoj dcerke pomahalo na zapchu vypit rano nalacno teplu slivkovu alebo marhulkovu stavu trosku zriedenu-napr. od hippu v tych flastickach .
Dobre je pred kakanim natriet konecnik aj niecim mastnym, ak nekakal dlhsie, nevzniken tam trhlinka a pojde to lahsie.
a do stravy ak sa ti podari je fajn pridat ovsene vlocky ak zje kasu, idealne,ak nie , tak aspon do polievocky,kludne aj rozomlete na mlynceku.+pitny rezim ale to asi vies.

sisstin
autor
11. bře 2012

@sicinka no tak super, gratulace 😵 😵 😵 😵

my byly včera s @miawa na veletrhu hraček, jako žádný zázrak to nebyl, mimo Smartovek celkem prd. Ale aspon jsem si je vyzkoušela a Tygrovi určitě pořídím Safari - schovej a najdi, Piráti a možná i ty Smart Cars 🙂 Marta si koupila IQ Twist, tak jsme to pak nad skleničkou vína luštily, docela prdel, moc nám to nešlo 😅 😅 a to to je od 6 let 😅 😅 😅

já jsem aspon koupila Tygrovi nový Piccolo, hledají se tam cestičky, a to ho dost baví, hned ráno si k tomu sednul 🙂

maccizpopovic
11. bře 2012

@sicinka tak to je pozitivní, gratulace

@sisstin to Safari je docela těžké(máme doma), Matesovi jsem pořídila ještě Virus a chystám se na Letiště .... po pravdě to hraji já, Mates hraje Safari .... ale švindluje 🙂 jak to má řešení na druhé straně listu zadání, tak se prostě neudrží a nakukuje. Smart Cars mi doporučoval prodavač, prý je to velmi dobré ... ale já nakonec koupila Virus, to je na podobném principu. Teď momentálně hrajeme šachy (velký hit), to je docela sranda neumí to totiž ani jeden z nás. A hlavně u nás jede poker 😎 Mates se tím strašně chlubí, že hrajeme ... tak jsme za gamblery ,ale má to jedno velké plus, protože se Mates díky tomu naučil krásně vyslovovat Č - aby mohl "čekovat" a F -aby mohl "foldovat".
Ve slevách jsem koupila tu jednoduchou Jenga věž, to zase moc rád hraje Richard .... a kupodivu mu to moc jde.

sisstin
autor
11. bře 2012

@maccizpopovic tak čekovat a foldovat je hustý 😅 😅 😅 😅 😅 .

lenajsek
11. bře 2012

Ahoj, pěknou neděli...

@sisstin Moc díky, aspoň vím, kde časem hledat... jen kdyby to Logico nebylo tak drahý.. 😝
Na ten veletrh jsem se taky chtěla mrknout, ale pak to nějak nevyšlo... To je fajn, že jste si hračky mohly prohlídnout a víš, co pořídit, určitě bude mít Tygr radost.

@hrusti @smardik taky děkuji za tipy na Logico, s čím začínat... 😉

@smardik tak držím i nadále palce, aby se Tomík zlepšoval čím dál víc! 😉 A držím palce na ten příspěvek, snad vám ho uznají. 😉
A ke Krejčířové taky moc držím palce.

@sicinka Moc díky za odpověď, no jo vlastně, ono se to rozpočítává celkovej ten balíček peněz, takže jedině bych si o to mohla zažádat už teď a to by mi chodilo už teď míň peněz, o dost míň, abych pak mohla pobírat i dávky příští rok, že...
Se zaměstnavatelem se musím domluvit, snad to zvládnu do konce března.
My tady na malým městě máme dvě školky, jedna je veliká, ale s klasickýma třídama po 25 dětech, cca, sice jsou tam prý i logo třídy, ale je to formou, že tam jen jednou za týden chodí logopedka, a pak je tady křesťanská školka, tam je sice míň dětí a je tam i jedna asistentka, ale učí tam řádové sestry, tak to asi teda nic pro nás... 😝
@sicinka A gratuluji k vyšetření, kde jste byli u psycholožky? Takže jste bez diagnózy? Tak držím palce, aby se rozmluvil... 😉 A aby se vyřešilo i to kakání...

Mějte se fajn!

miawa
11. bře 2012

Veletrh hraček se @sisstin byl fakt super, ale bylo toho tam nějak málo... A Iq twist je fakt celkem těžkej 😀

@maccizpopovic čekovat a foldovat je fakt dobrý 😀 Ale je teda dobrej, že hraje. Náš Mates by asi zatím nepobral pravidla, ale hlavu na to možná má. Brácha se hraním pokru chvíli "živil", tak ho to možná jednou naučí. 😅

Smartovky u nás dost jedou, momentálně paří Maty titanic a je skoro u konce. Ale musím mu u toho radit a je ochotný to zkoušet několik hodin v kuse, dokud nenaloží všechny panáčky. 😅

maccizpopovic
11. bře 2012

@miawa no já hraji rekreačně na netu(né o peníze 😀 ),asi né úplně špatně,protože vyhrávám - ale jednu věc jsem pochopila,že "živit" bych se tím rozhodně nemohla,neumím blafovat.
S Matyášem hrajeme s tak 5-6 her s otevřenými kartami,pak si dáme stejný počet "na ostro" . Sadu jsem dostala k vánocům a od té doby se hodně zlepšil,ale je to pořád takové dětské hraní. Hraje i sám na netu (má vlastní účet) a už vyhrál 2500 žetonů 😝
Já říkám,že s tou VD bude muset něco takového umět - fotbal,tenis,golf nebo poker pak nebude vadit,že mu ta řeč moc nejde. Motorky a auta radši ne, takového už doma jednoho mám a bohatě to stačí 🙄 , i když se tím neživí.

miawa
11. bře 2012

@maccizpopovic Něco na tom bude 😅 Ale neumí zatím nic takového. Loni jsme byli dvakrát na minigolfu a docela ho to nadchlo, tak asi jedině ten golf, aby z něj byl chlap. 😀 K hazardu má možná taky blízko, rád hraje dětskou ruletu a rád hází peníze do dětských výherních automatů, které jsou v nákupních centrech apod. 😅 Motorky jsou největším koníčkem jeho otce, takže taky naprosto chápu. 🙄

sicinka
12. bře 2012

@lenajsek myslím že u té samé co vy- Kamila Wawroszová, byla moc fajn. Jinak křešťanskou bych předem nevzdávala a došla se tam podívat. Jedna z mých favoritů byla takyvsoukromá křesťanská a nic vedoucího k víře tam nedělali. Ptala jsem se a sice dodržovali pravidla z bible. ale taková ty základní co by měl asi dodržovat každý bez ohledu na víru. Pro mě by nějaké modlení před jídlem taky nebylo, na druhou stranu pokud se jim budou věnovat budou na ně hodný a nebude tam hodně dětí tak je mi jedno jestli pohádka co čtou je z dětské bible nebo normální. Dáda to stejně nepozná 🙂 Uvidíš ale s tím rodičákem si fakt nepomůžedeš. Spíš bych řešila jiné dávky. Jinak u nás na vesnici je až třída 4 letých takže i kdyby bylo dítko dokonalé tříleté nevezmou, takže já co jsme se přestěhovali hledám a hledám. Nakonec snad bude ta praha.

sicinka
12. bře 2012

@sisstin @maccizpopovic děkujeme za gratulaci sice na ní nemám zásluhu, ale uklidnila jsem se trochu. A k dotazu ano jsme aktuálně bez diagnozy, měl by se jenom zlepšovat. Samozřejmě pokud by nastala dlouhá stagnace nebo regres tak řešit.
Jinak kakání je děs ve čtvrtek měl nafouklé bříško jako afričan, takže má nařízeno 1 denně si dojít i za cenu čípku a musím nutit řvě, bolí ho to, vzteká ae ale jiné cesty není. Aktuálně pije fructulosu po litrech, dávám navíc olej a večer čípky no zase zážitek.

sicinka
12. bře 2012

Jo a našla jsem s tránky http://www.montessoridoma.cz/?cat=17&paged=2 pokud někdo neznáte, úžasné nápady. Včera jsme přendavali namočenou houbu vším možný asi půl hodiny a celou dobu si s tím vystačil sám a nadšený. Věčer jsme dělali pokus s mlíkem ten se mu taky líbíl ale hysterák když nám došli potravinářské barvy 🙂

filmuska_01
12. bře 2012

@sicinka
aj ja tam casto chodim pre inspiraciu 🙂

lenajsek
12. bře 2012

@sicinka My jsme ještě nikde právě nebyli, my půjdem do Brna buď k Jahnové, nebo Makovské... tento týden nás tam zkusím objednat, až budeme mít zítra po té neurologii a EEG.
Ty stránky znám, mám je i na FB v oblíbených a jsou tam fajn nápady, některý pro nás asi ještě nejsou, ale inspirace super, já nevěděla, jak tvořit pro děti a jak malýho motivovat, tak určitě něco z toho vyzkoušíme, u nás je v oblibě taky hodně voda.. 🙂 A to mlíko je taky super. 🙂
S tou školkou uvidím, kamarádka tam má synka, je tam maximálně spokojená, ale oni chodí i do kostela, sice nejsou vyloženě fanatická rodina, ale věřící jsou... ale je pravda, že se tam dětem opravdu hodně věnují, chodí k nim i divadelní soubory, je to tam takové poklidnější mi přijde...

sicinka
12. bře 2012

@lenajsek tak tam byl někdo další kdo je mladsi nez Dada a ja si to spletla🙂 Jinak na to logico bych se u Vas zatim vykaslala opravdu je jeste malej ja objednala tabulku a tři listy (školku, tvary a barvy a na statku) a celkem to bylo asi za 900 a zatim z toho využijeme asi 5 listu zbytek nedá. Podobné ukoly muzes i vytisknout a dat na čtvrtku či zalaminova a je to lehci nez si to v logicu predstavit co k sobě patří a pak tam přiřazovat barvy. Se mi moc libí ukoly z tech stanek na vyuzití modrych a cervenych kostek od lega, tak tu ted merim kostku lega a budu mu delat předlohy na stavení 🙂 kreslit to jsem lina v pocitaci to mam hned.

sisstin
autor
12. bře 2012

@sicinka tam byla Verča s Honzíkem @vevercaci