Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
2. dub 2012

@smardik já tedy považovala to že pediatr našel prckovi šelest, který na kardiu na kardiu nenašli, spíše za chybu pediatra, zbytečně jsme jeli na kardio. Ona spousta šelestů je slyšet pouze v určité poloze a jsou benigní, nicméně u mě viděl diagnozu vrozené vady srdce...Jinak moje zkušenost do motola žádanku vždy, ke Karlovu urologie ne, jiné doktory jsme nepotkali tak nevím. @bettyx já bych doporučila pokud si sama nejsi jistá zkusit bud logopeda nebo psychologa jako samoplátce a pokud to uvidí na nějaký problém tak si nechat napsat zprávu a s tou tlačit na pediatra, případně ho pak vyměnit. Já osobně chápu že se ti měnit nechce - já mám dítě dravé teplotu nikdy ani nemělo a jelikož vidím pediatra jednou za rok, tak má přirozená lenost vítězí 🙂

bettyx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bettyx
2. dub 2012

@sicinka děkuji za pochopení -já mám děti taky zdravé -jen jednou mi ten větší chlapeček marodil a to jsme si všechno ověřili a nic jsme nezanedbali. Akorát pani smardik si myslí, že mám tiskárnu na peníze abych si mohla kvůli poradnám volat taxíky a platit to z mateřský! v dnešní době.. a ještě mě osočovat že jsem asi ňáká matka kráva... já radši koupim dětem náhradní boty! na prevence je ten doktor dobrej, děti má rád, jen je prostě svůj a kterej ne? jednou jsem se ohradila a vyslechla jsem si otázku kdypak jsem medicínu dokončila že si dovoluju mu do toho zasahovat a nakonec má pravdu... jen jsem se zeptala jestli je nutné mít žádanku, protože se s ním nechci hádat a vylezu z toho jako že je mi vlastně úplně ukradený jestli chodim k doktorovi, nebo k šarlatánovi...

bettyx
2. dub 2012

@nicole_1 jj, platila jsem synflorix 🙂 -ale nevěděla jsem že se platí -on nám vůbec neřek že se to platí, tak jsme byli jen překvapení 🙂.. děkuju mockrát za radu.. už jsem si logopeda našla, bude to fuška, manžel si vezme den volna, ale určitě se objednáme jestli nebude vadit že nám doporučení chybí 😒 .. ale snad ne... při nejhorším v září nastupujeme do školky kde učí logopedka 🙂.. ale myslím, že to půjde.. on když malý chce, tak docela je mu rozumět..

vevercaci
2. dub 2012

@bettyx tak nezlob se, to snad není nutný..psala jsi, že děti nemocný nejsou a najednou, že bys jezdila dvakrát měsíčně..tak to jsou pak nemocný celkem často..Já myslím, že @smardik to prostě bere zase z pohledu toho, že třeba Hanysek má vadu na srdíčku a to je pak jasný, že je ráda,že má dobrýho pediatra, protože třeba tohle by ten váš Dr zrovna mohl zanedbat, prostě, že si nikdy nemůžeš být jistá..
Pokud tě dvakrát do měsíce někdo vozí na pohotovost, tak už je asi jedno, jestli jedete na pohotovost nebo k Dr, pořád tam musíš dojet.. 😉 Já osobně sice mám pediatra v Brně, ale na druhé straně Brna, cesta MHD tam trvá přes hodinu, ale je to nejlepší pediatr v Brně, tak musím říct, že nelituju 🙂 ale je pravda, že moje dítě teda není nemocné a dvakrát měsíčně k pediatrovi opravdu nechodím..resp. ano mívá rýmy, ale s tím tam nejdu.. 😉

vevercaci
2. dub 2012

@bettyx Nehledě na to, že Šmardík nikde nepsala, aspoň o tom nevím, že by vozila děti bez autosedaček, to fakt nechápu, tuhle poznámku..
Hlavně když čtu další příspěvek, tak opět nerozumím tomu, jestli teda jezdíš k pediatrovi 2x do měsíce a nebo teda děti nemocné nemáš..to co píšeš, si prostě protiřečí..

romana
2. dub 2012

@bettyx promiň, ale myslím, že čteš mezi řádky a vkládáš jance do pusy něco, co vůbec nemyslela.
a další věc je, že asi bychom v rámci této diskuze ocenily trochu méně útočný styl psaní. svých starostí máme všechny dost a sem se chodíme vypsat, poradit, ne hádat. takže moc díky.

smardik
2. dub 2012

@sicinka tak já pediatrovi děkuju, kdyby nás na kardio neposlal už taky Hanyska mít nemusí, můžu tak chodit na hřbitov, raději na kardio zbytečně než o něj přijít

@bettyx pro mě jsou prostě děti to nej a chci at mají odpovídající péči, nenajdu ji tady tak půjdu jinde. to že to nejsi schopná udělat je tvoje věc, nemusíš se kvůli toho zlobit a urážet. zatím to tu bylo v klidu a bez urážek a mohlo by to tak i zůstat

smardik
2. dub 2012

@bettyx a taxíkem jsme jeli a přijel s autosedačkou, stačí říct-shodou náhodou jsem jela taky k dr-malý 40 horečky, na pohotovosti se jim zdálo že to je od uší ale mě ne, chlap řidičák neměl, rodiče nemohli, sousedi v práci tak jsme prostě jeli taxíkem a neřešila jsem to. peněz nazbyt není, jinak jsem jela taxíkem asi 2x ale je to třeba tak se prostě jelo

anarae
2. dub 2012

@smardik já někdy když mladej nemá svuj den jezdím tágem sem u násdo nemocnice.Je to dokopce a autobusy jako městská jedzí dost divně ,takže když je potřeba a že se mění dost často bude volám ,aby mudr dojel k nám a když není volný tak jedu tágem.kolikrát se mě i ptaj jestli nechci sanitu ,že máme nárok na převoz a odovz atd.
@bettyx když mě nesedí nějaký doktor a řekl by mi co tobě( o té medicíně )poslala bych ho hopem někam a našla si jiného i kdybych k němu měla dojíždět i hodinu.Ty seš jejich máma aty s nima žiješ 24hodin denně a ty sama podle instinktu a toho,že je máš 24hodin víš moc dobře sama nejlíp jak se děti jeví a co jima asi tak je.On by tě měl vyslechnout a děti prohlídnout a pak dělat diagnozy a ne se na tebe utrhovat,jestli si studovanej medik.Řeknu ti jedno tajemství:já třeba o své nemoci a nemoci mého syna vím mohdy víc než mudři samotní a to nemyslím jen jak se nám žije,ale i konktretní mudrovské věci.Je to tím,že s nemocí žijem a zajímáme se odanou nemoc o její prognozy lečbu atd.Mudr se zajímá jen o diagnotisku atd. ale už ho nezajímá "novinka",protože prostě není potřeba.Nemusí s tím žít,stačí že o tom něco ví a hotovo. 😀

smardik
2. dub 2012

@anarae tak my naštěstí taxímem nemusíme, máme to 20minut pěšky a nějak strašně nemocní nebývají že bychom fakt museli ale kdyby to bylo nutné tak prostě jedeme nebo raději ušetřím an taxím a dojedu za kvalitním dr. taxíkem než mít dr. na houby v místě bydliště

sicinka
2. dub 2012

@smardik ono záleží na okolnostech měla jsem prcka vyšetřeného od primáře škovránka v motole jelikož já vadu srdce mám, takže ten stres a čekání na kardio byly opravdu zbytečné. Jednalo se o běžný růstový šelest, který má v určité pozici každé dítě, jak my pak bylo vysvětleno. Já se přiznám, že se mi to tvoje takové matky nalíbilo, jelikož jinak je ton diskuze hodne poklidný proto do ní chodím, tak jsem se té maminky trochu zastala. Ale chápu jestli máš s doktory horší zkušenosti. Je nechápu (a opravdu neútočím) jak mohli na kardiu přehlédnout vadu, která je natolik závažná že ohrožuje na životě a zároveň je slyšet jen šelestem. Třeba takový problém byl u mě před 25 lety prostě na těch sonech v té době bylo vidět houby (ale já mám korigovanou transpozici arterii ta v ničemu moc nevadí). S Dádou jsem byla na ultrazvuku v 20 tydnu a už v té době dokázali všechny závažné problémy vyloučit. Proto mi to v dnešní době přišlo jako nesmysl. Jen tak mimochodem sama mám šelestů až to není pěkné, mám to srdce nějak divně postavený a ty chlopně uplně nedomykají no a když se jednalo o prcka byla jsem po... strachy pritom by mel max nejakou pidi dírku. Takže se omlouvam, fakt jsem jen chtela poukázat na to že v stejné situaci muzeme něco vnímat uplně jinak.

smardik
2. dub 2012

@sicinka no konečně, to jsem čekala já jsem špatná protože chci pro své děti to nej, super 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jak to mohli přehlídnout nevím a nezjistím, jeden dr. říká že to je zanedbání a že to muselo jít vidět, druhý že to bylo tak malé a nešlo to vidět a šlo to poznat až po porodu, já fakt nevím a už to je jedno

smardik
2. dub 2012

@sicinka jinak Honzíka taky vyšetřoval pan primář, hezké rodeo mu předvedl

sicinka
2. dub 2012

@smardik hele ale mě tím tenkrát ten pediatr fakt naštval, proto jsem to psala, opravdu jsem to nemyslela nějak špatně. Prostě to co píšeš by mě nikdy nenapadlo a tímto se mu omlouvám. Já nevím co předvedl oni mě otočili od monitoru a po 20 minutách kdy zjistili e je prcek v pořádku tak začali dělat sono mě - jelikož tam byli medici aby se jim ukázalo aspoň nějaké divné srdce 🙂

vevercaci
2. dub 2012

@sicinka tak tady nejde jen o srdeční vady, ale i o různé jiné nemoci, které teda nikomu nepřeji..nicméně tady ani tak nejde o toho doktora samotného, jako spíš o to, že není potřeba si domýšlet, že je šmardik neschopná matka co vozí dítě bez autosedaček a že si může dovolit jezdit taxikem..
Když napíšu, že děti nemám nemocný, tak nějak nechápu, co dělat dvakrát do měsíce na pohotovosti nebo u pediatra, tohle si prostě protiřečí, nemá to hlavu a patu..
MMch, my chodíme na logo s OVR co 14 dní, taky je potřeba dojíždět, taky to maminka bude muset nějak udělat..nebo samozřejmě nebude, někdo chodí jednou za 3 měsíce a stačí mu to..

smardik
2. dub 2012

@sicinka já se ted nějak ztrácím. u Honzíka se na srdíčko nepřišlo v těhotenství- i když je to vrozená vada ale ve 3měsících pediatr našel šelest a poslal nás na kardio kde zjistili vady a začla se řešit operace, hned nás objednávali do Motola. a co jsem se právě bavila s kardiologem tak si naše dr. pochlaloval, že některí dr. neposílají s šelestem a skončí to pro dítě třeba zle, už pak ani rychlý převoř nestačí. třeba by to dopadlo dobře u Hanyska ale kdyby nás neposlal na kardiologii mohl nám zkolabovat a nemusí to s námi být

sicinka
2. dub 2012

@vevercaci já reagovala jen na první příspěvek né na ty další mám toho ted v práci takže reaguji až teď. Jen mi té maminky bylo trochu líto - to že se to tu pak zvrhlo v utočení je mi líto - já to ve zvyku nemám. Na @smardika jsem reagovala protože mě to opravdu zajímá a že bych to v dnešní době nečekala.

sicinka
2. dub 2012

@smardik já byla na specialnim sonu v tehotenstvi prave na kardio vady, potom mu jeste preventivne dělali sono po porodu z obou vyšlo zdravé srdce. No a pak ve třech měsících přišel pediatr s tím že má velklý šelest a musíme na kardio, no a tam se nenašlo nic. Jinak prckovi to srdce hodně hlídali kvuli mě, proto se mi to zdálo divný že by to všichny přehlédli

vevercaci
2. dub 2012

@sicinka no dobře, tak nemusí někoho oslovovat dámo a vypisovat nějaký kecy o autosedačkách, když ví kulový, jak tam šmardík jela..to byl prostě útok z její strany..napsala elaborát o tom, jak je doktor hroznej, tak se těžko může divit, že někdo reaguje tak, že nemůže pochopit, co tam ještě dotyčná dělá..od toho je to diskuze, že každej může napsat svůj názor..jako já bych se do toho nepletla, ale oslovení Dámo mě opravdu značně zvedá ze židle.. 🤐

smardik
2. dub 2012

@sicinka já právě v těhu byla taky proto to byl pro nás pořádný šok teda že má vadu na srdíčku. hlavní je že je v pořádku 🙂 a Motol zas zarok

sicinka
2. dub 2012

@vevercaci mě se ten zbytek taky nelíbí, ale jak píšu reagovala jsem na první text a smardikovi jsem se omluvila s tím šelestem - opravdu jsem vycházela ze své zkušenosti. Útočný zbytek se mi taky nelíbí včetně oslovení, jen si myslím že to dotyčná možná myslal tak že když si zavolá taxik tak ji přijede bez sedačky ne jako utok. To je nevíhoda psaného textu.

smardik
2. dub 2012

@sicinka
@vevercaci neřešte to, zbytečné se hádat. tady je to prostě tak že člověk napíše názor a hned se musí urážet. chodím tady málo a hlavně kvůli holek co nejsou na FB at ví jaké dělá Tomík pokroky a můžu třeba říct jak to bylo u nás, poradit ale urážet se nenechám, nevím proč jen kvůli toho že chci pro své děti to nej a přijde mi normální chodit k dr. který jim tuto péči dá, @sicinka a @bettyx to mají jinak a diví se tomu a mají na to právo, já to tak prostě mám a asi tu přestáávm chodit, abych se tu nechala urážet

vevercaci
2. dub 2012

@sicinka já si to nemyslím, mám pocit, že někdy opravdu může dojít k nedorozumění, ale tady tím zvýrazňováním textu a oslovením mi to jako omyl nepřijde.. 😉 nicméně nehodlám se hádat, chtěla jsem se jen zastat Šmardíka, protože ji už nějakou dobu "znám"..

sicinka
2. dub 2012

@smardik uprimne je tohle jediná diskuze ve které pisu a opravdu doufám, že jsem nenapsala nic čím bych tě urazila a pokud ano tak se omlouvam. Stejně máme asi jen OVŘ takže tu vlastně nemám co dělat a určitě nechci abys kvuli me jako pristehovalci, přestala psát. Jinak asi každá maminka chce pro své děti to nej aspon doufám 🙂

smardik
2. dub 2012

@sicinka neřeš, fakt jsem tady pochopila že je lepší lhát a nebýt upřímná, jen kývat hlavou jako osel a jojo máš pravdu-nemyslím ted tuhle diskusi ale celkově modrého koně. v příštím životě chci být asi osel 😀 😀 😀 😀

sicinka
2. dub 2012

@vevercaci to je v fuk, nebudu bránit někoho koho neznám a jehož další příspěvky se mi nelíbí... Ono já vás třeba četla dlouho, ale nepsala jsem, jen přes SZ sisstin, tak jsem měla pocit že to tam maminka mohla mit podobně- To jak psala dál je ale opravdu hnusné, ale já za to jaksi nemuzu.

sicinka
2. dub 2012

@smardik ja taky nemažu nikomu med kolem ust, ale kolikrat jsem u Dady slyšela dobře míněné rady jak mu mám číst, mluvit na něj a tak že není možný aby nemluvil. že jsem měla pocit že to dělám celé špatně. Tak jsem na takové to já to dělám dobře, nechápu ostatní asi přecitlivělá 🙂

vevercaci
2. dub 2012

@sicinka já ti přeci neřikám, že za to můžeš 🙂 a OVŘ je taky vada řeči, ty děti to limituje, ať už je to jakákoliv vada..není vždy jednoduché mít dítě co se liší, ať už více či méně..tahle diskuze je pro maminky nestandartních dětí, na diagnoze jako takové dle mne nezáleží..spíš jde o to, že většina dětí zde má nějakou vadu řeči, takže se zde dostanou informace především na toto téma 😉

smardik
2. dub 2012

@sicinka jo to známe asi všechny, je to moje chyba že nemluví protože mu málo čtu a málo na něj mluvím a pak jsem ještě slyšela že je málo v kontaktu se zvířama, to že pomáhá na mluvení