Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. srp 2012

@deina jo, prej se nedávaj...ten novej zákon o tom, že ti policajti dojdou domů, odeberou ti dítě a násilně ho naočkují snad ještě neprošel 😕

deina
27. srp 2012

@sisstin, to snad nie. 😕 Aj ked ti politici su schopni kadecoho... 😝

sicinka
27. srp 2012

@blka ono na každé dítě platí něco jiného 🙂 Dáda po zážitcích s zácpou a jejím odstraněním na chirurgii jeno slyší slovo doktor a řve. U nás zabralo právě to že jsme ho nazývaly jinak udělaly z toho zážitek a on se tam pak docela těšil Takže pokud by mě čekalo něco podobného pustila bych přečetla pohádku o kosmonautech, kteří mají na hlavě skafandr. Pak bych zkoušela hrát na kosmonauty a říkala mu že si půjdeme hrát k a klido bych použila neurologovi hrát si na kosmonauta a že dostane na hlavu čepičku a celou dobu tam bude maminka a že budete jen sedět že to nebolí a budou zkoumat jestli by byl jako takovj kosmonaut šikovnej a vydrží mít na hlavě čepičku. No a zkusila bych i nějakou čepičku mu na tu hlavu dát a tu reálnou situaci si zkusit 🙂 A taky bych si první enchsala na hlavu tu čepičku nasadit já pak si ho vzala na klín a řekla že ted bude zkoušenej na na kosmonauta on a že máma si vezme svoji cepicku (nejakou si vzít sebou). No ale samozřejmě musí spolupracovat jak dítě tak taky ten personál v ordinaci 🙂 Budu držet palce.

sisstin
autor
27. srp 2012

@sicinka no vzhledem k tomu, že chlapeček od @blka má problém s porozuměním, tak jako nevím, ja by tyhle abstraktní pojmy pobral 😉 Já vůbec nemám zkušenosti, tyhle vyšetření mu dělali, když byl malý a nic si nepamatuje a jinak u Dr. v životě nebyl, nikdy mu nic nedělali, takže taky moc nevím, jak by si co nechal vysvětlit 😝

sicinka
27. srp 2012

@sisstin pokud ti jde jen o ten rok tak bych si něco vymyslela a odložila to přes to (měl nedávno klíště, špatně zahojenou ránu na noze) a pak se moc nepřipomínat a teda u našeho doktora bys odložení dosáhla jednoduše. My máme MMR jen jednu a to jsem se jí nějak moc nebránila 🙂 Pokud ti jde o to neočkovat už pořád z principu tak bych to řekla na rovinu - prostě nemoc není smrtelná nesouhlasím s jejím očkováním a děj se vůle boží - co ti v principu můžou udělat 🙂

abbie
27. srp 2012

@sisstin no vasa Dr. by mala tolerovat posunutie pri dg. tvojho prcka! inak by som ju menila

sicinka
27. srp 2012

@sisstin no Dáda je u většiny doktorů je taky nevyšetřitelnej, taky na mě vždy koukaj jako na magora, že si ho neumím sklidnit. Tak mě překvapilo že na toho zubaře to zabralo -.já myslela že to taky nepobere, byl to jen pokus jak se vyhnout řevu. @blka jjinak se omlouvám nebylo to myšleno jako poučování, jen mě samotnou překvapilo že u nás to fungovalo. Přiznám se že si přesně nepomatuji kdo má jaký problém.

sisstin
autor
27. srp 2012

@sicinka nechci neočkovat z principu, já zas jako úplného neočkování se bojim 😉 ale chtěla bych to posunout právě na ten 6. rok, a jedna kočka mi poradila, že existuje boostrix polio, který je šetrnější, není v tom tolik těžkých kovů 😉

@abbie víš, jak, mám pocit, že poprvé o dysfázii slyšela ode mě a podle mě ani neví, co to pořádně je...a ono jako výměnou pediatra se toho moc nezlepší, tohle je všude stejný 😒

sisstin
autor
27. srp 2012

no nic holky, ted tam půjdu se zprávou od Kr (ještě jsem ji tam od června nedonesla 😅 ), tak po mně bude chtít objednání na pětiletou, tak s tím rovnou začnu....to je nejhorší, že já se prostě neumím dohadovat s cizíma lidma 😖

sicinka
27. srp 2012

@sisstin tak bych řekla že měl nedávno klíště a teď nechceš očkovat co kdyby měl borellu blablabla a pak bych se nepřipomínala 🙂

sisstin
autor
27. srp 2012

@sicinka no naše Dr. mi volala i kvůli tomu, že jsem to odložila MMR o tři dny, páč měl rýmu, tak hned volala sestra a otravovala, kdy už dojdeme 😖 a to ho chtěla naočkovat s rýmou, že prej "to by se některé děti nemohly očkovat nikdy, protože mají rýmu celoročně" 😝

lenajsek
27. srp 2012

@alenamasinova Ahoj, my jdeme s naším skoro tříleťákem na diagnosticko terapeutický pobyt do Loga v září, za 14 dní, tak mě zajímá, jak to tam probíhá a jestli se tam dceři líbilo? Já doufám, že to tam malý zvládne, sice budu pořád s ním, ale u něj člověk nikdy neví, jestli se mu bude chtít spolupracovat... 😝
Jinak my máme od Pacákové, logopedky z Loga, podezření na dysartrii, ale úplně potvrzené to není, počkám taky po tom pobytu, kdy nám budou dělat komplet i foniatrii a neurologii.

@sisstin Teri, fakt se s dr. nedá domluvit na pozdějším očkování? Vy jste jinak všechny MMR vakcíny předešlé, měli v termínu?

Holky, nemám teď moc času, domluvila jsem se s pár maminkama, že jim nafotím dětičky, do toho doma pracujem s Lukinem, ještě hodlám zavařovat, tak je toho nějak moc... 😝 😀

Páá!

abbie
27. srp 2012

@sisstin ja viem, je strasne malo pediatrov, co vedia o poruchach reci ☹ , ale vela pediatrov je tolerantnych ... nasa prva nebola absolutne, ona nemienila o nicom ani diskutovat, bolo na nej vidno, ze je zblbnuta z farma firiem,ale druha uz je v pohode a vypocuje si rodica, povie pre a proti atd.

sisstin
autor
27. srp 2012

@lenajsek jo, to jsme měli všechno v normě, to jsem vůbec netušila, že Tygr má nějakej problém a hlavně jsem se o to očkování a nežádoucí účinky vůbec nezajímala, slepě jsem věřila Dr. 😝 on po té druhé dávce už žádné problémy neměl, dokonce se fakt rozjel v tom vývoji jak střela, ale prej kritická je právě ta první dávka 😖 a to teda následky měl...no a druhá nejhorší má být ted tenhle booster v pěti letech 🤐

a domluvit se, já fakt nevim, Dr. neznám, mám jen zkušenosti s tím, jak jsem dala o tři dny odložit druhou dávku MMR a div si pro mě nepřišly se sestrou domů 😝

lenajsek
27. srp 2012

Jinak co jsem vypozorovala, tak na našeho Lukina spíš platí to, moc ho nepřipravovat, spíš připravit sebe a řešit komplikace až na místě... a je fakt, čím víc je maminka v klidu, tím rychleji se i dítě uklidní. Můžu mu dopředu říkat jak dlouho chci, že půjdeme k tetě na logopedii, že si tam zase bude hrát atd, ale když má prostě svůj den a jde dio prostředí, které zná, tak se sekne a nechce spolupracovat, takže to stejně řeším až na místě.
Navíc, jestli má problémy s porozuměním, tak možná bych to fakt řešila až tam, ale spíš bych byla v klidu, když se to prostě nepovede to EEG, tak se to zkusí v tom spánku... ale myslím že by to snad mohlo jít... 😉

lenajsek
27. srp 2012

@sisstin Teri, já vím, že se nechceš hádat, ale jestli to fakt nemá horní hranici, do kdy očkovat, řekla bych jí to asi narovinu, že se bojíš prostě těch vedlejších účinků, co vakcína může mít a že bys počkala třeba na jaro... třeba o půl roku jen odložit... třeba by se s ní šlo domluvit...

sicinka
27. srp 2012

@sisstin tak to neporadím já jen zmínila alergii na bílek takže MMR se odložila do testů, na ty jsem cíleně asi 4 měsíce nešla, to už mu byli 2 roky no a pak než jsme byli objednaní na něco jiného a tak tak už mu bylo přes dva roky a to pro mě byla hranice pro tuhle vakcínu. Já jinak očkovala i nestandardní pneumokoky a meningokoka, ale zrovna tu MMR jsem nechtěla tak brzo a přišlo mi zbytečné se kvuli tomu hádat.

sicinka
27. srp 2012

@lenajsek necheš mě nějak připravit na září ve školce 🙂 já jsem už teď nervózní až to není hezké. Jsem si "chytře" naplánovala dovolenou na druhý a třetí týden v září, tak doufám že se za tu dobu na ten první týden trochu zapomene, děti už budou zaběhlé a zvyklé a pak se tam zjeví Dáda. No nic musím myslet pozitivně 🙂

sisstin
autor
27. srp 2012

@lenajsek uvidíme, když ne, tak fakt asi měnim Dr., sice vůbec nevim za jakou, tady je to prašt jak uhod 😖

blka
27. srp 2012

@sicinka Já myslím, že syn má je OVŘ 😉 . Děkuji za rady, napsala jste to pěkně. Uvidíme, jak nám to půjde zapasovat do dne.
@sisstin Mareček je po doktorech tahanej od 1 roku právě kvůli své nízké váze a teď ještě toto 😒
@lenajsek To je právě to, já jsem z těch doktorů nervní proto, že Mareček nespolupracuje, většina dr. to nenese dobře a jsou nepříjemní. Vždycky tam nakráčím s klidem, ale jak se na něho začnou utrhovat a on tak hystericky brečí a chce jít ke mně, tak mám co dělat sama se sebou 😅

sisstin
autor
27. srp 2012

@blka a myslíš, že teda to porozumění už dohnal? Páč OVR se s opožděným porozuměním nepojí 😉 to teda max. může být to dítě opožděné celkově, ale jen v porozumění to nejde, to je vždycky pak už nějaká diagnoza 😉

sicinka
27. srp 2012

@blka já si taky myslím že má OVŘ a je o 9 dní starší než tvůj a to co předvádí u lékařů kam naštěstí moc nemusíme je šílené. Jednou jsem s ním byla na dětské urologii a tam byl pan moc hodný pan doktor, posadil se se mnou a ptal se, ve dveřích ho nesvlíkal a poslal sestřičku ať mu ukáže auta, ona si s ním tak 5 minut hrála, pak mu zase v klidu všecno vysvětlil něž na něj sáhl (v té době tedy moc nerozuměl) no a z diagnózy nesestouplé varle od pediatra byla nějaká mírná nerovnoměrnost, která se srovná věkem. Stačilo k němu přistupovat v klidu nespěchat za každou cenu 🙂

blka
27. srp 2012

@sisstin Já myslím, že v porozumění pozadu nebyl, protože co jsme mu řekli, tak chápal. I jsem na něho zkoušela to s těma obrázkama, jak máš v blogu - z čeho se pije - ukázal hrníček a tak 😉 .

sisstin
autor
27. srp 2012

@blka aha, tak to si tě vlastně pletu s moudivlackem, já jsem blbá 😉 vy jste u Kamily nebyli vid 😉

blka
27. srp 2012

@sicinka Na urologii jsme byli taky (v září máme kontrolu) a taky tam byl moc hodný pan doktor 🙂 . Ale řval stejně 😅 . On má problém i s cizíma lidma. Když je u mě na klíně, tak to snáší líp, ale stejně brečí.

blka
27. srp 2012

@sisstin Ne nebyli 😉 . V pohodě, nevadí 😉

sisstin
autor
27. srp 2012

@blka jo, tak to je pak jasný, promiň 😉 to oni měli právě opožděný porozumění, vy ne...já už v tom mám mírně hokej 😅 😅 😅

holky, nahrála jsem konečně tu Tricky Tower 😉

https://www.youtube.com/watch?v=SjPFMEB_YVM
blka
27. srp 2012

@sisstin V pohodě, já tu bývám jen sporadicky 😉

sisstin
autor
27. srp 2012

@blka no jinak ti doktoři, to je fakt neštěstí 😒 jako třeba na očním byl Tygr úplně v pohodě, jen mu zalepili oči a točil Ečkem a pak mu čučela světýlkem, a nic, spolupracoval úplně v pohodě.... ale ještě nikdy mu nedělali nic, co by ho jako bolelo a z toho mám teda hrůzu 😒

jinak ted už apriori jako u Dr. neřve (asi), ale fakt to nemůžu posudit, od toho EEG ve dvou letech jsme byli ted jenom na tom očním, jinak nic...logopedie a tyhle věci, to mu nevadí, to spolupracuje.

blka
27. srp 2012

@sisstin To buď ráda. Mareček byl taky většinou na nebolestivých - několikrát EKG, ultrazvuk, ale taky mu snad už 20x brali krev ze žíly 😒 a byl pod narkozou, takže je z toho fakt na nervy. Zhruba do toho roku, než nám to začlo, to bylo relativně v pohodě, ale jinak jako fakt hrůza. Jenom se blížíme k nemocnici a už brečí, že tam ne. Teď jsme na té kardiologii hodinu čekali (i když jsme byli objednaní 😝 ) a celou dobu mi seděl na klíně, nechtěl si hrát a opakoval, že jedeme domů. Teda takhle ne, on "říká" fufufu jako že jedeme.