Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lenajsek
2. zář 2012

Holky ahoj, vůbec jsem o víkendu nebyla u PC, tak dočtu zítra... dobrou noc!

lenajsek
2. zář 2012

A všem dětem, co jdou do školky nebo školy, hodně štěstí a málo slziček, spíš hodně úsměvů 🙂

sisstin
autor
3. zář 2012

tak Tygr ve školce, je tam dost nových dětí, min. 5....Tygr furt říkal, že nebude brečet 😅 a natahoval 😝 jinak zajímavý, že natahovalo víc "starých" dětí, ty nové ne 😅

sicinka
3. zář 2012

Ahojky, tak u nás asi 18 dětí, školka je nová většina tříletých nebo mladších. Co byl průšvih tam tam byli s každým dítětem rodiče občas i sourozenci. Dáda se jich jako obvykle bál takže chviku si poplakal že tam nepude. Pak ještě zjistil že má značku medvídka a vedle je mašinka, takže si suverene převěšel svoje věci na ní (no vrátila jsem mu je a snad to pochopí 🙂 no nástup zvládl odešla jsem hned jak se zabral do hry (dal mi sice pusu a ahoj, ale dle mého nevnímal). Je tam jen na dopoledne snad učitelky i on přežijou 🙂

sisstin
autor
3. zář 2012

@sicinka Tygrovi dali místo medvěda balon, takže ho to taky rozhodilo, nechápu, proč mu to měnili 😕

sicinka
3. zář 2012

@sisstin no jelikož tam u nás ještě ten chlapeček co mám mít mašinku není uvažuji jestli je nepožádat jestli by mu jí nedali ono by mu to fakt hodně usnadnilo jelikož mašinky miluje tak by to líp všechno restpektoval, ale nevím jestli je to průchozí a jestli nebudu hned za prudiče. Jinak prroč mu to přehodili, ono i zcela zdravé děti nemusí změny, natož t ys poruchou komunikace. Bych se na to šla zeptat.

sisstin
autor
3. zář 2012

@sicinka asi se zeptám, docela mě to sere 😕

krystalka
3. zář 2012

@sisstin - no, ony možná ty nové děti začnou později 😉 , Jiřík to tak loni právě měl, první dva dny úplně v pohodě a pak to postupně začlo, ráno otevíral oči se slovy "do školky ne", celou cestu jsem poslouchala "Jiřík moc rád mami" a ve školce jsem ho musela rychle předat a zavřít dveře, jinak taky natahoval, ale jak jsem odešla, tak byl zase úplně v pohodě a v poledne nechtěl domů 😉. Ale pak se to po nějaké době srovnalo, udělali jsme si ráno ve školce rituál a bylo to ok 🙂.
My jsme byli dneska úplně v pohodě, přesto, že šel do jiné třídy, má jiné paní učitelky (lepší 🙂) a taky jinou značku, ale tu si mohl vybrat už minulý týden, když jsme se byli zeptat, ve které bude třídě...zároveň jsme si minule i popovídali s paní učitelkou, takže nešel úplně do neznáma 😉. Jen asi dneska nebude moc obědvat, protože mají prý vdolečky a ty my neděláme, takže jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit...

sisstin
autor
3. zář 2012

@krystalka právě vloni Tygr vůbec, ani jednou...ted to bral v pohodě, tak jsem nečekala, že bude takovej rozklepanej..no uvidíme, až si pro něj přijdu, co bude říkat učitelka...jako nedělal scény, to vůbec...ale prostě byl z toho smutnej...

sicinka
3. zář 2012

Ha tek teď koukám že u Dády mají bud restovaný sumečka nebo smaženej tempeh. doudám že se ho zeptají co si dá 🙂 jelikož jeho jedinou odpovědí bude neci papat. Tedy koukaám na jídelníčky a bio eko jídla jsou krásná a docela se bojím že z toho nepozře nic.

sisstin
autor
3. zář 2012

@sicinka ty jo, Tygr by to nežral, u nás vaří celkem normoš, ale zas jako i zdravě, mají cizrnu, knedlíky z tmavé mouky a tak..ale zas nic přehnanýho, dneska maj rohlík s něčim, zeleninovou polívku..a masový kuličky v rajský s těstovinama...a maj každej den ovocný mísy...

krystalka
3. zář 2012

@sisstin - taky jsem zvědavá, jak to proběhne, Jiřík sice ráno v pohodě, ale bylo vidět, že je trochu vyjukaný z toho šrumce kolem, přece jen tam bylo dost lidí najednou, paní učitelka s rodiči vyřizovala různé papírování, předávali jsme věci, co mají mít...jinak ve třídě jich je 12, z toho 3 holčičky a 9 kluků, minimálně jedna holčička s ním chodila loni, ty ostatní si moc nepamatuju, chodili jsme jednou týdně a bývali jsme tam mezi prvními, tenhle týden chodíme až na 8h, vzala jsem si dovolenou, abych ho tam trochu "zabydlela" a mohla si ho vyzvedávat celý týden sama a případně řešit něco s učitelkami, příští týden už budeme chodit na půl osmou, takže v 7h z domova...

sicinka
3. zář 2012

@sisstin jako ty masový bys si klido dala 🙂 děsí mě ty vegetarianské nějak nám neřekli jako to bude namýchané. No nebudu předjímat předem. Jinak on ryby miluje -ale oni maj toho sumečka v sezamových seminkach a se smaženým květákem, to je prostě docela šílená kombinace. Se toho docela bojim že bude celý den o hladu a já budu platit docela drahý obědy no uvidíme 🙂

sisstin
autor
3. zář 2012

@krystalka u nás už jich je 17 a jedna učitelka 😖 a teda ta asistentka pro ty dva experty...

sisstin
autor
3. zář 2012

a já jdu zítra poprvý do práce, tak doufám, že hned nechytí rýmu nebo něco...vloni ten podzim nic moc, měl rýmu co tři týdny..pak už od prosince dobrý a dochodil to dokonce bez jedinýho dnu absence...ale ted by se mi to fakt jako nehodilo 😒

krystalka
3. zář 2012

@sisstin - u nás 2 paní učitelky a asistentka, ale paní učitelky tam nejsou obě celý den, ta druhá přijde myslím v 10h a ta první jde tuším cca ve 14h domů...ale když si pomyslím, že jinde je cca 28 dětí a většinu času jedna učitelka, tak to bych ho tam ani nedala...a to mám kamarádku, co učí ve školce a prý jim ten počet dětí ve třídě chtějí navýšit na 30 😕 ! To už mi přijde fakt i nebezpečné, to přece nemají vůbec šanci uhlídat a o nějakém individuálním přístupu už vůbec nemluvím....

sisstin
autor
3. zář 2012

@krystalka jo, u nás zvýšily právě i počty v MNT a v těch normo třídách..prostě všude 😒 jako Tygr tam před rokem nastupoval s tím, že jich tam bude 12 a dvě učitelky..bylo jich tam 15 a jedna...a ted ještě o dva víc, a zrovna o takový dva experty 😔

sicinka
3. zář 2012

Tak u nás dneska prý 18 dětí 2 učitelky, 2 asistentky, ale finálně jich tam může být až 30. Ono dneska něbýt těch rodičl tak by to vzal v pohodě, ale těch lidí tam bylo prostě hrozně moc. Děsím se toho co bude zítra to tam má být nejvíc detí. Jo a pak se mi moc nelíbí že část dětí bue chodit třeba jen na 2 dny v týdnu, takže se budou dost točit. Tak jako je tam Dáda, tam bude těch dětí mín jak pulka.

sisstin
autor
3. zář 2012

Tak školka v pohodě,Tygr všechny změny přežil a mluví tam o sto šest. Je tam i ta asistentka,takže snad to bude v poho.

lenajsek
3. zář 2012

Ahoj kočky, přeji pěkný den...
Tak čtu, že děti snad zvládly nástup do školek celkem v pohodě, tak držím palce, aby i ostatní dny byly pokud možno co nejvíc pohodové. 😉

Včera jsem ještě přečetla, co jste tady psaly o těch diagnózách a pod a v podstatě tak nějak souhlasím s oběma názory, jak s přesnou diagnostikou a s tím, aby rodič věděl co nejpřesněji možnou diagnózu dítěte, ať už je jakákoli, ale samozřejmě musí být správná, tak i s tím, že hodlě lidí má fakt tendenci děti škatulkovat, já bohužel taky mezi ně patřím a možná někdy vidím i to, co bych za normálních okolností neviděla a už z toho panikařím, co to zase je... 😝
Ale asi je fakt lepší vědět přesně, co má dítě za problém a jakou dg, aby s ním člověk mohl cíleně pracovat a i okolí to bralo tak, jak to je... nic nezasírat, za nic se neschovávat...

Jdu upravovat fotky, nějak nestíhám....

Mějte se krásně a užívejte si ještě krásných teplých dní... 😉 Páá

sisstin
autor
3. zář 2012

jinak Tygr říkal, že tam byly dneska 4 učitelky...jako stopro tam byly obě a asistentka, kdo byla ta čtvrtá netušim, možná nakonec tam jsou fakt dvě....tak to by bylo super 🙂 Tygr i povídal, co tam bylo dneska....tak snad to tam daj i s těma dětma náročnýma novýma dvěma 🙂

lenajsek
3. zář 2012

Teri, to je paráda, že Ti už Tygr vše řekne, co je ve školce... loni se Ti o tom mohlo jen zdát, že? 😉

abbie
3. zář 2012

Ahojte, tak ja sa k vam oficialne pridavam, ako mozem po dnesnom vysetreni 😉 doteraz som sa skor iba vtierala 😀
Matuskova ma podozrenie na expresivnu dis., ale to sa uvidi az za rok, ci bude toto alebo OVR ☹ auti uplne vylucila.
Od oktobra budeme pravidelne chodit o dvere dalej na logo ...

sisstin
autor
3. zář 2012

@abbie no tak expresivní dysfázie v tomhle věku je pytlovina, takže zatím na to prd...může to být v pohodě OVR... 😉

lenajsek
3. zář 2012

@abbie Tak auti vyloučeno, paráda!!! 😉 Tak držím palce, aby to bylo "jen" OVŘ. 😉

@sisstin Teri, kdy se tak už ta expresivní dá rozpoznat?

sisstin
autor
3. zář 2012

@lenajsek expresivní fakt nejdřív ve třech letech, nám ji ani ve třech Kr. nedala, dala mu jen OVR s podezřením na dysfázii 😉

abbie
3. zář 2012

@lenajsek nam povedala ze tak v 2,5-3 r.

abbie
3. zář 2012

@sisstin aj nam povedala, ze to je zatial OVR, ale kvoli jeho istemu "inemu" chovaniu ma vykricnik aj na dis ...

nelaja
3. zář 2012

@sisstin Ahoj, idem zas otravovat, v stvrtok som ti poslala IP s odkazom na videjko mojej malej, dostala si ju? Dost by ma zaujimal tvoj nazor na nu, vies o tych poruchach komlexne asi najviac z okruhu ludi co poznam (na nete aj osobne). Nepozries sa na to, please? 🙂

sisstin
autor
3. zář 2012

@abbie no tak "jiné" chování maj i děti s OVR..takže uvidíš, zatím podle mě máte ještě velkou naději, že se to vše srovná 🙂