Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lenajsek
14. zář 2012

@sisstin Teri, my s tím byli na klasické ORL, to jsem ještě o foniatrii nic nevěděla...
A to řekla ta Floriánová z Brna?

moudivlacek
14. zář 2012

ahoj holky,omlouvam se,ale nestiham,zacla jsem do toho chodit do prace... v 8 dam maleho do skolky jedu vlakem do Prahy delam jen na 4 hodiny a pak jedu vlakem na 4 zpatky pro maleho. Nakonec jsem musela do te statni jit podepsat,ze ho odhlasuju,coz me mrzelo,neb ta nase montessori nas stoji 6400 i s jidlem (zalozila ji kamaradka),coz je za hubicku, ale pri poloviocnim uvazku de fakto vydelam jen na to a vlak 😀 😅
ale musim rict,ze pokroky jsou, fakt se rozmluvil,neni mu 100% rozumet,teda ja rozumim 😀 ale kazdej den prijde s basnickou,vse si pamatuje,rekne jmena vsech deti, pozna je na fotce, az na to curani je to lepsi, to porozumeni se taky hejblo kapanek kupredu,reaguje vic,samo musim opakovat,nic sloziteho,ale jsem rada, ze se mu ve skolce libi,breci,ze nechce domu 😀

@sisstin jen jsem prolitla par stranek pises o uzdicce a narkoze, tu nam sice nedelali,ale zas nas detska poslala na urologii do Prahy,ze se ji neco nezdalo,takze vcera tam manzel s malym byl a ma vodni kylu,v zivote jsem o tom neslysela, maj narvano,takze operace na jare,furt doufam,ze se to nejak samo spravi,pry je to u malych deti caste...

sisstin
autor
14. zář 2012

@lenajsek ta řekla, že fyzicky není nic, co by mu mohlo v mluvení bránit..že po týhle stránce je vše o.k....tak nevim no, chci se zeptat ještě učitelky ve školce 😉

@moudivlacek ach jo, to jsou radosti tohle 😒

lenajsek
14. zář 2012

@moudivlacek SUper s tou školkou a s tím, že se malý rozmlouvá... paráda!
A na tu operaci moc budu držet palce... to aby se fakt člověk bál, co se stane... držte se!

bocianka123
14. zář 2012

@sisstin áno - uzdička pod jazykom bola môjmu mladšiemu strihaná ešte ako malinkému bábätku, mal tuším 2 mesiace. ale netuším, ako to robia už väčším deťom. môjmu to iba lokálne umrtvili a vraj to ani necítil, no neviem, neviem... lebo zapišťal dosť vtedy... môjmu synovi ju strihali kvôli tomu, že malý sa nevedel dobre prisať pri kojení a už vtedy nám dr. na ORL povedal, že on má celú tú pusinu akúsi tuhšiu, no ved som zvedavá, čo povie logopedička.
A aj logpedička, čo som chodila ešte so starším synom - to pozerala ako prvé tú uzdičku.

bocianka123
14. zář 2012

@moudivlacek ahoj, my sa síce bližšie nepoznáme, ale gratulujem malému k úspechom 🙂 v škôlke. A k tej vodnej kýle - zrejme to je hydrokéla - hm, tak to tiež teraz riešim u mladšieho syna. neviem, koľko rokov má tvoj syn- asi nejaké 3-4 ked už chodí do škôlky. môjmu synovi sledujú túto hydrokelu tiež od bábätka - a do troch rokov by sa mala tá hydrokela upraviť. to je o tom, že v slabinách nie je niečo uzatvorené (neviem presne čo) a potom sa tam môže dostať bud voda alebo aj črievko... treba to sledovať . Po troch rokoch to vraj operujú, ale nie je to vraj vážny zákrok. Držte sa. a neboj sa, nie je to nič vážne, aspoň podľa toho, čo nám dr. povedali. my chodíme na kontrolu 2x ročne.

sisstin
autor
14. zář 2012

@bocianka123 mně je právě divný, že doted si toho nikdo nevšimnul. Všechna vyšetření máme za sebou a logo se to začalo zdát až ted, když nacvičovali L...tak jako nevim no...ale ty problémy s jídlem (sáním), to fakt měl...

bocianka123
14. zář 2012

@sisstin hm, no ved som ti práve chcela ešte dopísať, že či to doteraz nik nezistil. Hlavne na začiatku u logopéda, oni to väčšinou hned ako prvé kontrolujú. Ale možno to vtedy nemal také viditeľné, neviem. Hlavne, že na to došli, prípadne skús ešte aj iného dr. sa popýtať na názor... viac hláv, viac rozumu.
Inak u môjho syna na to prišli tiež náhodou - boli sme v nemocke (ved prvé tri mesiace jeho života takmer v kuse sme boli v nemocke ) - a laktačná poradkyňa mi to vtedy povedala, že to môže byť problém. Tak nás poslali na ORL a už to išlo...

sisstin
autor
14. zář 2012

@bocianka123 u nás nikdo kojení neřešil, z porodky jsem šla už jako nekojící a měla jsem toho plný zuby, jak nejedl, že jsem ráda přešla na flašku a neřešila jsem to..ovšem z flašky to nebylo o nic lepší. Příkrmy pak jedl dobu normálně, takže úžasná pediatra mi řekla, že holt radši bude jíst knedlík s gulášem a ne mlíko, a tím to zhaslo....

ale fakt se zkusim zeptat ještě jinde, mně se to nák nezdá, že by se na to přišlo až ted, když fakt všechny vyšetření máme za sebou a na logo chodíme skoro tři roky 😝

sisstin
autor
14. zář 2012

já si fakt říkám, zda ta denodenní dřina má vůbec cenu..prostě ta výslovnost se nelepší vůbec, je to naprosto stejný jako před rokem..nevidím rozdíl... 😔

moudivlacek
14. zář 2012

@bocianka123 no malemu v srpnu 3 prave byli,ja prave taky moc netusim,snad ze se preliva tekutina do briska,ze neni uzavrena nejaka zaklopka ci co, no doufam,ze to nic vazneho neni,kor kdyz jsou takovy cekacky 😖
spis me vadi ta celkova narkoza,ale tezko do nej muzou rezat v lokalce ze 😅

@sisstin ja ti nevim,zda to s tim vsim souvisi, ale malej mel desny problemyx s kojenim,ja uz hotova,prvni mesic jsem vyslovene protrpela a pak se to nejak samo zlomilo, malej mel hlad rval,ale neumel se prisat,kazde kojeni trvalo 20minut!! nez se prisal,pak pil v poho,ale bylo to hropzny on rval,ja taky bulela zoufala

sisstin
autor
14. zář 2012

@moudivlacek tak já "kojila" jen týden, prostě 45minut u prsa a vypil nula, a pak další hodina u flašky...takže jsem z toho byla vyřízená a radši jsem mu dávala už jenom tu flašku, ale zlepšení nic moc... 😝

moudivlacek
14. zář 2012

ja uz se pos.... malej se vycural na gauci,zas mam co dela prat...denne furt neco,nerika si,kdyz ho posadime nevycura se a pak se pocura 😠

sisstin
autor
14. zář 2012

@moudivlacek jestli tohle dělá, tak na to není ještě zralej 😉

moudivlacek
14. zář 2012

@sisstin jenze ja uz jsem z toho zoufala... furt jen peru, nechat mu plinu nechci (jen na spani a do auta), to by se nenaucil nikdy, pak jen prohlasi Matisek se poculal,ale aspon neco pozitivniho, naucil se svlikat obleceni a vytira hadrem 😀

sisstin
autor
14. zář 2012

@moudivlacek kolik mu je? Tygr byl plně na plínách do tří let a dvou měsíců, ale pak do týdne byl bez nich a na noc do měsíce, přes den neměl nikdy nehodu, v noci asi první půl rok pětkrát, pak už nikdy. Ale opravdu si od začátku říkal, prostě dle mýho by na to dřív neměl...

moudivlacek
14. zář 2012

@sisstin 30.8. mu byly tri, ale trenujeme dost dlouho,jenze on donedavna nevedel,ani ze se pocural ☹

lenajsek
14. zář 2012

@moudivlacek Vydrž a přeji pevný nervy, jednou se to zlomí... jestli jsi rozhodnutá mu už plínky nedat na doma, tak mu je nedávej a nezbývá než opravdu neustále mu říkat, aby si sám třeba ten nočník donesl, když se bude chtít vyčurat, i kdyby se počural, tak pořád pořád dokola... a furt se ho ptát, nechce se ti čurat a pod... Já měla teda malýho doma bez plíny v cca 1,7roce, ale taky s nehodama a téměř bez nehod to bylo až ještě za pár dalších měsíců... Někomu to trvá dýl, někomu rychleji, ale jednou budou bez plíny všechny děti... pevný nervy!!!

bocianka123
14. zář 2012

@sisstin moja , nezuúfaj, predsa len skúste ešte poriešiť tú uzdičku - ako tak čítam , tak zrejme Tygr ten problém asi má, hoci sa naň prišlo (možno) až teraz. Lebo mne napr. môj syn bez problémov pil z fľašky. Avšak u neho bol problém možno aj v tom, že bol predčasník a ešte k tomu dostal silný zápal pľúc, tak preto asi nevládal ťahať ešte aj odo mňa. Ja som si mlieko odsávala necelé 4 mesiace a potom samé odišlo...

@moudivlacek hm, malý asi naozaj ešte potrebuje dozrieť. ak píšu dievčatá, možno to príde zo dňa na deň. Nechcem to zľahčovať, ale chlapci všeobecne sú v týchto veciach dosť "spomalení" ...teda česť výnimkám. Ale samozrejme, u vás je to ešte aj v niečom inom. Pozitívne však je, že si nehodu aspoň uvedomí - hoci po "funuse", ale začína rozumieť že niečo spravil. Asi len pevné nervy na neho.

sisstin
autor
14. zář 2012

@bocianka123 víš co,kdyby ten hlavní problém byl v tom,tak by prostě říkal ty inkriminovany hlásky špatně,ale on prostě říká ta slova úplně jinak,to není uzdickou,ale prostě dysfazii. Mozek mu ta slova vypouští jinak,to není problém s jazykem.

margareta76
14. zář 2012

@sisstin: Ahoj. Uzdicku odstranovali mojmu (vtedy mu bolo cca 5rokov) synovcovi. Odstranovali mu to chudacikovi niekolko krat 😒 Niektori lekari su naozaj "odbornici". Myslim, ze 2x mu ju odstranovali v lokalnej anestezii laserom - neuspesne. Doslo k upchatiu slinnych zliaz a naslednemu vzniku cysty. Potom absolvoval dalsi zakrok v celkovej anestezii. On nemal problemy s rozpravanim, ale s lizanim zmrzliny 😉 Drzim palce 🙂

margareta76
14. zář 2012

@moudivlacek: My ked sme sa rozhodli u najstarsieho syna odstranit plienky, tak sme ich naozaj odstranili. Nedali sme mu ich uz nikdy, ziadne vynimky neexistovali. Ziadna, navsteva, ziadny vylet - nikdy plienku nedostal. Dokonca aj na noc sme mu dali plienky mozno len 2 dni po odstraneni plienok pocas dna potom uz nie. A stredneho syna odnaucil ten starsi 🙂 Mal vtedy asi 1rok a 8mesiacov - bolo leto 🙂 Detom pomohlo aj to, ze necikali do nocnika, ale hned isli na velky zachod Kids Kit Seat Toilet Trainer 3v1 (http://www.detskydum.cz/detail/kids-kit-seat-to...) 😉

moudivlacek
14. zář 2012

@margareta76 ja ho nenutim na nocnik,ma na vyber,v lete mohl i ke stromecku 😀 ale spis jde o to,aby mu doslo ted se mi chce,tak musim rict

margareta76
15. zář 2012

@moudivlacek: Ja som nemysleli ani tak na nútene, ale skôr na napodobnovanie 🙂 Poznám jedného chlapca, ktorého otec nahovoril, že budú spolu cikat do bidetu a zabralo to, maly chcel byt ako jeho tata 🙂 V tej dobe častejšie navštevovali nakupne centra, v ktorých využívali hlavne bidety 😀 Inak u nás zabralo aj čítanie kníh na toalete, ale to uz ste možno aj skúšali 😉 Prajem veľa úspechov, skôr či neskor to určite príde.

margareta76
15. zář 2012

@sisstin: Nemohla som v noci ani dobre spať, stále som rozmyslala nad tým, že čo som Ti napísala, nechcela som Ťa v žiadnom prípade nastrasit, chcela som iba upozorniť a chrániť dieta pred fušermi. Tak ešte raz sa ospravedlňujem, ak som Ti nahnala strach. Prepac, chcela som príspevok aj zmazat, ale nedal sa mi odstranit.

sisstin
autor
15. zář 2012

@margareta76 v pohodě 😅 nic se nestalo, my půjdeme k našemu zubaři, kterej dělá zuby i známým osobnostem, takže mazal to není 😉 a ještě si to nechám ověřit od někoho jinýho, zda to je fakt třeba 🙂

moudivlacek
15. zář 2012

@margareta76 mam pocit,ze my zkouseli vse ☹ chce to fakt jen ten cas a trpelivost,kterou uz jaksi nemam, kdyz mnazel rika M jdeme curat,tak M tata a stahne mu kalhoty,aby se jako tata vycural a ted M, Matisek nece (nechce)

sisstin
autor
15. zář 2012

@moudivlacek dokud prostě nepochopí, že to čůrání může ovládat (tj. říct si a vydržet chvilku), tak to prostě nemá cenu. To takhle můžeš zkoušet i rok, a bude to furt stejný. Prostě dokud na to nebude mít vyzrálou CNS, tak neuděláš nic, ani kdyby ses na hlavu stavěla 😉

moudivlacek
15. zář 2012

@sisstin ja spis nevim,jak se k tomu postavit,vracet se k pline nechci,takze asi nezbyva nez denne prat no

sisstin
autor
15. zář 2012

@moudivlacek tak jestli mu plínu nechceš dát, tak ti asi nic jinýho nezbyde 😉 on prostě fakt musí pochopit, že to jde ovládat...vysazování na nočník je k ničemu, dítě tam bude půl hodiny sedět, pak se zvedne a počůrá se někde v rohu 😉 protože prostě neví, že se mu chce čůrat, ten měchýř nedá signál mozku.