Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

vojtisek2007
12. led 2010

holky, tak vojta zareaguje na zákaz typu - neber nůž, nevytahuj vysavač...ale jak se týká zákaz Elišky, tak nereaguje, čím víc zakazuju,tak se směje a dělá to víc - tahá za vlasy, štípe,kouše jí, bere jí pastelky,papír...škodič je to 😀

Terez - jsme z Jindřichova Hradec, kousek od Českých Budějovic - koukala jsem na tu logopedku, co k ní máme jít a je to klinická logopedka - to je dobrý ???

sisstin
autor
12. led 2010

Peto,jj,to je super!Snad ti holky na rodině ještě doporučí nějakého psychologa,já mimo Dr.Krejčířove o nikom nevím,my jsme byli zatím jenom u nás v Pardubicích a to bylo uplne o ničem.

vojtisek2007
12. led 2010

my tady v JH máme jednu dětskou psycholožku, která teda tvrdí, že je línej, toť vše, tak snad ještě něco najdeme....

sisstin
autor
12. led 2010

Peto,chce to nějaký reference,tady je psychologů samozřejmě víc,tak jsem vybírala na blind...blbý je,že do těch 3let se většinou s tebou ani nechtějí bavit.Nás doktorka vyslechla,ale jak jsem řekla,že jdeme ke Krejčířove,tak nám řekla,že tam budeme v nejlepších rukou a že nám nebude ani žádné vyšetření dělat,ať si počkáme.

vojtisek2007
12. led 2010

Teri - slavíme úspěch, teď jsem o tom mluvila s manžou, a souhlasí s jakýmkoliv vyšetřením - už to nebere na lehkou váhu....byl totiž u kamaráda, má stejně starou dceru jako je V. a dá se s ní normálně pokecat...zíral jak blázen, jak se vyjadřuje "normální" tříleté dítě....takže teď jenom někoho sehnat, počkám, co mi řekne ta naše logopedka, třeba někoho doporučí...asi se blýská na lepší časy 😅 😅 😅

andreabe
13. led 2010

petruska: tiez si myslim, ze je to normalne, tatko reaguje vecsina deti.
Lukas niektore moje zakazy respektuje, niektore nie. Ked mu napr poviem, daj si ruku von z pusy, tak sa len smeje a naschval ju tam dava. A ked nereagujem, tak dokonca vyzaduje, aby som mu to zakazala a naschval da moju ruku k jeho ustam (aby som mu ju vybrala).
Ale niektore veci sa mozem aj rozkrajat, napr prepinanie telky mu neviem zakazat, prepina aj napriek zakazu. Ono to je aj o respekte. Moj muz sa na maleho len pozrie a Lukas si nedovoli prepinaca ani dotknut. Muz ked mu nieco zakaze,tak okamzite uposluchne, pripadne dobehne s placom za mnou 🙂
Ale ja som mu vela veci povolila, aby som mala chvilu klud a potom moje zakazy prestali fungovat 😉

sisstin
autor
13. led 2010

Péto, super!!! Konečně se manža umoudřil, já se toho asi nedočkám 😝 on teda se mnou na ty vyšetření jde, ale vim, co si o tom myslí 😝

holky, dneska tu asi moc nebudu..za a)si zas musím dát trošku oddech, abych na to furt nemyslela a za b) Tygr se dneska probudil o půl pátý s děsným řevem, lehnul si na mě a nechtěl asi za svět slízt 😝 pak se zas na mě naplácnul a držel mě za ruku, div mi ji nezlomil..tak nevím, co mu je..jestli se mu něco zdálo, nebo jestli ho něco bolí..on mi to neřekne 😝 vstal v osm, ale totálně prdelí nahoru, takže zas asi bude uječenej den 🤐

páčko 😉

andreabe
13. led 2010

siss: tak drzim palce, nech ti ten den rychlo ubehne! 😉
vojtisek: tak to ti gratulujem k muzovej podpore 🙂 U nas to je s podporou slabe, muz si mysli, ze maly je proste ca rok pozadu, ked ine deti hovoria ako 2 rocne, tak ona bude hovorit ako 3 rocny 😝

sisstin
autor
13. led 2010

andrea: no ještě jsem tu 😉 já se včera bavila s mamkou o té školce, že teda počkáme na to vyšetření u Dr.Krejčířové a pak bysme zkusili tu logo..a ona na mě, že pořád ještě nevím, jestli mu vůbec něco je...že jsem si něco přečetla na netu, a udělala mu diagnozu sama 😝 já jim nějak nemůžu pořád vysvětlit, že když 2leté dítě nemluví, tak je to vcelku běžné, ale že když NEROZUMÍ, tak to prostě normální není a jen tak v pořádku to samo od sebe nebude 😕 tak tohle nějak furt nechápou 😔

andreabe
13. led 2010

siss:tak presne toto nevie pochopit ani moja rodina. Vravia, ze Lukas rozumie az prilis dobre, ze som to,ze mi niektore veci nerozumie vymyslela. Oni, ked vidia, ze rozumie slovu podaj, odnes do kosa..tak musi zakonite rozumiet aj vsetko ostatne.A ked to vyzera,ze nerozumie,tak je vraj len zly a ja mam byt radsej doslednejsia vo vychove..no skoda reci 😒

sisstin
autor
13. led 2010

andreo: tak to oni zase vidí, že fakt spoustě věcem nerozumí, ale spíš si prostě myslí, že to porozumění přijde tak nějak samo od sebe, a Tygr žádnou dysfázii mít nebude 😕 což ta pravděpodnost je fakt minimální, že by se něco takovýho stalo 😝 Andreo, zkus jim vysvětlit, že žádné malé dítě nedělá naschvály typu, že rozumí a bude dělat, že ne 😉 to je prostě totální blbost, malé děti se chtějí zavděčit a pokud rozumí, tak to splní 😉

vojtisek2007
13. led 2010

holky v těhle případech někomu něco vysvětlit je asi nadlidský výkon, buď všichni jen mávnou rukou, že se to srovná - to v tom lepším případě, v tom horším jsme matky hysterky, který se nevěnujou dětem tak jak mají...

viz třeba moje hodně dobrá kamarádka - má tři děti jako já, nikdy neměla žádný sebemenší problémy v těhu jako já, porody měla v pohodě a děti všechny zdravý jak řípy, rychlý - brzy chodili,mluvili, kakali na nočníčku....a já když jsem jí volala z porodky, že je V. inkubátoru a budeme tam asi 14dnů místo obvyklých 4, tak byla na větvi, jak jsem to mohla dopustit a proč není jako všechny normální děti zdravej ???má o kousek staršího klučinu než je V. a pak to nastalo...můj už žvatlá bababa, co Vojta ??? já na to , vojta ne....můj už sedí (3měsíce) co Vojta ??? Vojta ne....holky vydržela jsem to rok a půl asi...od tý doby se nestýkáme, pouze náhodně když se potkáme v obchodě nebo s dětma venku....ale ona to nemyslela zle, nebo že by se posmívala, to ani náhodou, jenom už mi lezlo krkem pořád vysvětlovat, že je prostě jinej....

sisstin
autor
13. led 2010

Péto, holky na rodině už ti odepsaly 😉 jinak..ty máš přece dětí víc, a ty ostatní dva jsou "normální"..tak to přece nemůže být výchovou ne? 😉 Já už jsem zvyklá, že Tygr je ve všem nejpomalejší, nic neumí oproti vrstevníkům z pohledu ostatních..neřešim to, někdy mě to mrzí..ale spíš se snažim užívat si těch pokroků, který třeba jiný rodiče berou jako naprostou samozřejmost 😉

slavistka
13. led 2010

Ja si taky zvykla,ze jsme ve vsem nejpomalejsi,obcas to zamrzi,ale v pohode.Ale rozhodi me vzdy navsteva u manzelovy sestry,maji holcicku o pul roku mladsi,a samo dela to co ten nas,spis vice,ted mluvi apod..a furt se ptaj,jetsli ondra uz taky,a bylo jim desne divny,ze porad nechodil,prijde,ze si mysli,ze je proste blbej,coz to me mrzi..ja takhle IQ nepoznam,muze vyrust a muze byt normalni,chytrej,cokoliv..My mame snad jen tu expresivni dysfazii,to je potvrzene,ale loni nas honili po tom EEG,magneticke rezonanci,ze i zvlastne vypada..ja padam,kazde dite je jine,kazde nejak vypada,ale rozhodne nevypada divne..nic nenasli,jen se jeste jednou pujdeme ukazat na neurologii.Bojim se z hlediska toho,ze zadny echt velky pokrok nenastal v mluveni.V motorice trochu jo,neco zvlada,ale ne to co osttani deti.Jinak deti s eneboji,komunikuje v ramci moznosti,akorat kdyz detem nerozumi,tak vtekle macha rucickou..

sisstin
autor
13. led 2010

slavistko: děti s dysfázií bývají často až nadprůměrně inteligentní, protože ten deficit ve verbální komunikaci musí nahradit něčím jiným 😉 tvůj syn je ještě malý, u té dysfázii nic není hned...děti začínají mluvit tak v 4,5,6 letech 😉 pro mě je to taky hrozná představa, ale mluvit prostě budou...narozdíl třeba od některých autíků 😉

andreabe
13. led 2010

siss: ak sa mi aj pri niecom naozaj podari rodine vysvetlit, ze Lukas fakt nechape,co po nom chcem, tak povedia, ze je este maly, ze on to pochopi, len neskor... takze ja sa uz ani nesnazim 😝
vojtisek: to s tou kamaratkou je skoda, tam jej zrejme iba chybalo viac empatie, tiez si myslim, ze to nemyslela zle. Moje kamaratky su nastastie v pohode, skor ma povzbudzuju, my si tie deti navzajom nejako neporovnavame, iba ak zo srandy, takze ja aspon tu nachadzam pochopenie 😉

vojtisek2007
13. led 2010

holky vy co jste třeba už prošli nějakým vyšetřením kde vám stanovili diagnózu - řekli vám proč se to stalo ???

slavistka
14. led 2010

Nám,když jsme se ptala,za to nebylo už tím porodem-byl dost blbej,pak měl malej kyslik,tak rekli,ze mohlo,vic to nerozebirali...

zicon
14. led 2010

Mna by zaujimalo, lebo mam pocit ze som niekedy iny - Asperger ked sa diagnostikuje v dospelosti, moze mat to negativne dosledky na zivot. Strata vodicskeho preukazu, svojpravnosti. atd.

sisstin
autor
14. led 2010

Vojtíšek, co vím, tak je to bud rodovým zatížením( stačí opožděný vývoj řeči u někoho v rodině 😉 ), mužské pohlaví (chlapečci jsou až o 80% víc zatížení na tyto choroby), pak to může být negativními vlivy v těhu( stresové situace, velká fyzická zátěž..pak alkohol, cigarety, drogy - to se asi netýká žádné z nás), nebo je to způsobované epi výboji do mozku - proto se dělá to EEG, když se to potvrdí, dítě dostane antiepileptika a ta řeč jde dopředu 😉

zicon: ten Asperger není nic výjimečného, má ho dost lidí 😉 pochybuju, že by tě zbavili svéprávnosti atd. 😉 to je totální blbost... 😉

pravdiva
14. led 2010

Asperger vůbec není problém.....například v Google pracuje mnoho Aspergerů jako IT..........Aspík je Einstein a Mozart a další........ často to jsou velice nadaní lidé.

Ovšem záleží na stupni postižení.

slavistka
14. led 2010

V tehu jsme byla uplne v pohode,no stres,nekourim,nepiju,rodove zatizeni prave neni,vsichni se ptaji,kdy uz bude mluvit,na EEG nic nebylo..tak jedine to muzske pohlavi,porod ci proste nahoda...

sisstin
autor
14. led 2010

slavistka: je to možný 😉 ale hlavu vzhůru, ta expresivní dysfázie je to nejmenší( nejlepší), co v těchto diagnozach můžeš dostat 😉 do školy asi půjde s ročním odkladem, ale jako běžné dítě 😉 věnuj se mu- což určitě děláš, a hlavně hodně trpělivosti...která někdy není, znám to od sebe 😉 ale Tygr ted udělal tolik pokroků, že je mi v tomhle ohledu hrozně fajn 😉

vojtisek2007
14. led 2010

siss - přesně tak to beru i já, že je to to nejmenší zlo, který nás mohlo potkat..jinak těhu taky super, nekouřím,nepiju,drogy taky ne, akorát se teda vojta narodil dřív, přidušenej a měl zápal plic...tak to přikláním k tomu, v rodině to nikdo asi neměl, nemluvilo se o tom....

spika
14. led 2010

Moja dcéra má Aspergerov syndróm, ľahšiu formu a JE to problém! Je pravda, že je mimoriadne inteligentná (študovala súčasne na dvoch VŠ), ale má veľké problémy v sociálnej oblasti. Ja viem, že mamičky postihnutých detí si povedia "čože len to".....ale.......
Mimochodom, v detstve by som nikdy nepovedala, že jej niečo je...Ak sa niečím odlišovala od detí, tak len tým, že sa radšej hrala sama a do kolektívu nezapadala, ale to sme pripisovali jej inteligencii a neštandardným záujmom. A pritom išlo o neštandardné dieťa! 🙂 🙂 🙂

pravdiva
14. led 2010

No jak říkám spiko ...záleží na stupni postižení .........pokud ten člověk doted fungoval , tak ho těžko zbaví svéprávnosti .......
Moje dcera má taky AS a studuje vysokou školu........ jasněže to není legrace.........ale má to i své klady , jsou to často velice nadaní a zajímaví lidé ........

petruska77
14. led 2010

tak ja som prezivala pocas celeho tehotenstva velke stresy... ockovi nasli nador na zaludku, postupne absolvoval 5 operacii, ked som bola v 33 tyzdni zomrel 😢 vcera to boli akurat 3 roky ☹ takze to aky nas David je mozno suvisi aj s tym, ze si uzil svoje este ked bol v brusku 😒

sisstin
autor
15. led 2010

ahoj holky 😉

tak Tygr se včera naučil všechny členy domácnosti 😉 takže už ví, co má komu podat, či donést 🙂 tak to je velkej pokrok a ulehčení. Jinak chápe už fakt hodně, je hrozně znát, jak se tím změnil, jakou má z toho radost, že konečně rozumí 🙂 a včera jsem měla dost, trošku pokapal prostěradlo..pak se na to díval, vzal toho svýho "smradláčka" a začal to drhnout 😀 to fakt nevím, kde to viděl...nebo umývá hrnce houbičkou...fakt sranda 😀

a začal konečně jíst, sice jenom ty jeho blbosti, ale jí celej den...a konečně má trošku nohy ..ne, jak tyčky do rajčat 😝

já se loučím, jedu na víkend do Prahy s kamarádkama, na nákupy..do restaurace, památky a tak...tak se moc těším 🙂

tak pište, co u Vás nového, co umí dětičky..pak si to dočtu 😉

andreabe
15. led 2010

siss:
Super, gratulujem, vidiet, ze ide maly dopredu!! 😉 Tak zelam prijemny vikend, ja sa vyletu mimo dom asi nedockam,leda tak aj s malym 🙂

vojtisek2007
15. led 2010

ahoj,
tak já zase zkusila tu stránku hravé učení a kupodivu se Vojta chytil - už říká kůň a baví ho tam jedna říkanka o prstech a nějaká hra se stavebníma strojema....a je fakt vidět, že už se hodně snaží.

Terko - tak to ti upřímně závidím, ikdyž přímo do Prahy by se mi asi nechtělo, ale taky bych někam vypadla...kamkoliv bez dětí....užij si to i za nás 😀 😀 😀