Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
29. led 2013

@abbie já myslím pokud budete kupovat nový tablet tak se vyplatí, měla jsem jich v ruce spoustu a zrovna pro tohle použití jsou ty od applu fakt nejlepší -apliakce sice seženěš i jinam, jedná se o výdrž baterky, dostupnost příslušenství atd. Já tedy u nás uvažuji že tablet zabavím protože Dáda se u něj začal vztekat když mu něco nejde, pořád chce stahovat nové hry, poměrně těžko se mu od něj odvádí pozornost. Takže přemýšlím že se na pár týdnu "rozbije" a pak uvidím. Jen my nemáme televizi takže měl ipad nějakou dobu za den jen pro sebe na hraní a tady dochází k velkým třecím plochám 🙂

abbie
29. led 2013

@sicinka mna odraza, ze to nema usb vstup, vstup na mikro sd kartu, neprehrava avi format, vsetko treba tahat cez ten ich program na nete, nepodporuju flash(niektore stranky na nete funguju len na tom) ... je to proste vsetko take zdlhave u nich, ale uznavam ze spracovanie maju najlepsie, ale to je asi tak vsetko

sicinka
29. led 2013

@abbie no ono to souvisí s použitím já ho mám opravdu jako tablet, tedy na prohlížení webu nebo na hraní, nemám ho jako "hlavní počítač - já ho v principu dostala jako hračku pro Dádu. Ta absence USB mě taky štvala takže mám sdílený disk na netu, jinak mi všechno funguje jak má. Hele u nás už i většina programátorů přesedlala na apple platformu sice to má nějaké mouchy, ale nemusíš se o to starat 🙂

sisstin
autor
29. led 2013

já USB k tomu normálně mám 😕

sisstin
autor
29. led 2013

@abbie jinak na filmy mám Av player HD, stál necelý tři éčka a jede v tom naprosto vše 🙂

sisstin
autor
29. led 2013

@abbie a záleží, na co ho chceš...já ho chtěla primárně kvůli těm aplikacím vzdělávacím, je jich tam mrtě, a na to prostě žádnej tablet nemá....celkově je tam přes 7tis. aplikací....

mvmk
29. led 2013

Ahoj holky, ja nevim jestli to tu nekdo uz resi nebo ma nejake zkusenosti, mela jsem s malou dalsi logo sezeni, ale jako nevim jestli bude ta terapie probihat takhle jestli neco prinese.
Slibovala orofacialni stimulaci, ale me to moc na stimulaci nepasuje, treba ji rika. Igel -- a ma vyslovovat i-i- a pritom ji zmackne treba koutky u ust, ale jako minimalne, potom Banane a - e. a zase zmackne koutky plus bradu, delal to taky nekdo z vas, popripade jak to zabira.
Za druhy mala si 45 min. hraje a pani je ji uplne ukradena. Teda ona ji pouzije pro svoji hru a kdyz po ni neco chce tak ledove odchazi 😝 .

mvmk
29. led 2013

@teravo Samozrejme tu nechci jakoby delat nejakou propagandu proti ockovani ani nechci nekoho rozlobit, ale pokud mas pocit ze se tvoje ditko chova nejakym zpusobem nestandartne plus ma hypotonii, tak bych to odlozila nekam hooodne pozde. Moje mala zacala byt hypotonicka po 3 hexavakcine, do te doby to nikdo nepoznal. Perovala na nozickach pasla pretacela se a v 10 mesic. hexa a konec uz jen lezela jako prkno a to az do 14 mesicu.

abbie
29. led 2013

@sisstin poslala by si mi link priamo na tvoj iPad? ja teda nepoznam iPad s USB vstupom 😅
no ja by som to prave chcela iba na to vzdelavanie a preto mi to pride ako hracka za 500 €.

kajiszek
29. led 2013

Ahoj holky, tak u nás dneska zase v těch neverbálních úkolech pokroky, dneska začala s přehledem skládat na iPadu obrázky ze dvou půlek, přiřazovat výplně k tvarům, dokonce i ty dva psy a dvě kočky atd (každý obrázek jiný) docela dávala, stíny taky dává, jen to nesmí bejt třeba prase a ovce, to je moc podobný, pak třeba i nějaký ty motýly, který vypadaj podobně, od sebe odliší, velký věci k malejm náhledům taky s přehledem, barevný k černobílejm, obrácený obrázky k těm správně natočenejm atd... Ale třeba kuře k vajíčku, mýdlo k vodě a tužku k papíru, to ne, to už je příliš 😀 V zajícovi dneska přiřadila sama asi i víc jak půlku obrázků, nechtěla celý sama, musela jsem se s ní střídat, jinak se sekla... Ta psycholožka mi doporučovala nějaký kvízový kartičky od Granny, tak se nemůžu nějak dopátrat, jestli myslela tohle: http://www.press-pygmalion.cz/granna/hry-pro-de... Že je tam prý hodně kartiček, věci z domácnosti, ovoce, zelenina, zvířata... Je to ono? Máte to někdo? Já už přemýšlela i o koupi laminovačky a fólií, ta nejlevnější laminovačka vyjde na 500, 100 kusů těch laminačních kapes na to samý, takže za litr bych měla kartiček mraky... Jen nemáme ten toner, takže to než všecko koupíme, tak to bude zase na měsíc, o tom toneru se bavíme s manželem už několik měsíců a jaksi stále nic 😀 😀 😀 Tak si říkám, že ty kartičky od Granny + ještě pár věcí z Oskoly by byla fakt o dost rychlejší varianta 😀

Jinak můj otec dneska prohlásil, že dětem koupí další iPad, aby se prej nehádaly a prej co to stojí, tak pak málem padnul na mdlob 😀 😀 😀 😀 Ono je mýmu tátovi 70 let a nemá zrovna o technice úplně přehled 😀 Manžel by chtěl ten mini, ale tak prašule teďka moc nejsou, takže to nehrozí, takže se holt budou muset naučit dělit o jeden 😝

Jinak v který aplikaci se skládají hlavy a nějaký kolečka, jak píšete? To jsem zatím neobjevila...

ivular
29. led 2013

Holky, prosím, absolvovaly jste kvůli poruchám komunikace i vyšetření očí? Psala jsem před pár dny, že nás dr. z orofaciální poradny posílá na oční, prý má Jeník unavené oči, ale ona ho viděla po pláči a navíc v době, kdy normálně chodí spát. Nám se s mm nezdá, že by měl v tomto směru problém - hraje si i s makovými zrníčky, na obloze pozoruje letadla.. Navíc sem četla, že do cca 3 dioptrií se batolatům brýle stejně nepředepisují, protože oko se stále vyvíjí a může se samo spravit. Ptám se, protože se mi už do dalších vyšetření nechce - i tak toho máme hafo 😝

sisstin
autor
29. led 2013

@abbie nevím, prostě je to nabíječka, a když z toho "čtverce" vytáhneš kabel, tak to pak jde normálně napojit na PC, a přes itunes vše stáhneš, tak tohle je podle mě USB....já nejsem technickej typ, jsem myslela, že USB je to, co spojuje přístroj a počítač 😕

jinak já v tom mám filmy, knížky, přehrávač atd, využívám ho denně xhodin, co ho mám, tak mám PC puštěnej tak třetinu času, co dřív, možná i mín 😅 😅 😅 a já to mám pro xy dětí že 🙂

sicinka
29. led 2013

@sisstin @abboe já mám ten samej tedy jak jsi psala že má dvojku a jestli má USB tak nějak výborně skrytej já ho nenašla, ale je fakt mraky apliakcí kde máš sdílený dosk třebna 2 GB zadarmo a ty to řeší, navíc si tím neplevelíš pamět v iPadu 🙂

hrusti
29. led 2013

@kajiszek

https://www.youtube.com/watch?v=oeSwfZ8nwAM


Já jsem myslela toto video 😉

sicinka
29. led 2013

@kajiszek zkus tangrams to mělo u nás velký úspěch to je skládání podle vzoru, jeslti myslíš tohle. Já teď stáhla si 20 aplikací a třídím co je použitelné 🙂

sicinka
29. led 2013

@ivular No mi ho jednou absolvujeme, jelikož Dáda divně padal a to prý může být tupozrakostí, ale jelikož vyšetření je založené na tom že dítě popisuje co vidí provádí se po 4 roce, aspon tak mi to na očním řekli. Nicméně mezitím přestal padat takže nevím 🙂

kajiszek
29. led 2013

@hrusti Tak to nemáme, vypadá to dobře, jak se to jmenuje? To se bude Vojtíkovi zase vařit mozek 😀 😀

@sicinka Tamngrams jsem stáhla demo, ale to je asi přesně ten typ hry, kterou nebude chtít Vojta hrát. Ale tak zkusit to taky můžem.

USB na našem iPadu 2 taktéž nenacházím...

kajiszek
29. led 2013

Aha, Pair Up, už mám, beru zpět...

sisstin
autor
29. led 2013

Tak jak se teda rika tomu, co spoji Ipad a Pc 😔

abbie
29. led 2013

no pretoze USB na Ipadu neexistuje, to co pise siss je kabel, cez ktory sa dostane do PC 😎 ako beriem to , ze Android nema na kvalitu a mnozstvo aplikacci, ktore ma ios

abbie
29. led 2013

@sisstin kabel 😀

lojzina
29. led 2013

ahoj...trochu marodim,doctu pozdeji...

sebik je dneska uplne v pohode,az si rikam ze to co bylo uplynuly dny nemuze byt pravda,i opakuje nekt.slov.spojeni!! 😕 ,je proste jinej 🙂 ..nechapu

hrusti
29. led 2013

@abbie Z těch českých aplikací máme jen První slova, PMQ Abecedu a Výukové kartičky.
Jinak z těch anglických máme: Animal Puzzle, Coloring, Kids Preschool, Kids Shapes, Lego 4+, Pair up, Puzzingo, Tangrams, Tracing ABC, Whatś Difference, Where´s Mommy...

abbie
29. led 2013

@lojzina no to je prave to ako sa vravi "zo dna na den" 😎

abbie
29. led 2013

toto je pecka a este k tomu zadarmo 😀 https://play.google.com/store/apps/details?id=c.....

lojzina
29. led 2013

@abbie myslis ze se to bude uz jen a jen lepsit?nebylo by to spatny 😵 😵 😵

abbie
29. led 2013

@lojzina no spatne by to nebolo, aj tiez cakam na taky zazracny den 😀 uvidis, ci v tom bude pokracovat aj dalsie dni 😉

ivular
29. led 2013

@sisstin USB je speciální typ konektoru na kabelu, resp. zástrčky v PC. Dnes už ho mají všechny PC a slouží právě k připojování různýc zařízení k PC (tiskárny, myši, klávesnice, MP3 přehrávače, flash disk). Firma Apple (ta co vyrábí Ipad) má ovšem záměrně u svých produktů jinou zástrčku - nekompatibilní s USB. A to proto, že nechce dovolit, aby si k jejich produktům uživatelé připojovali "kde co" od konkurenčních firem.
Jinak se omlouvám za offtopic 😉

hrusti
29. led 2013

@abbie Jojo, ty kartičky máme a jsou super.

abbie
29. led 2013

@hrusti moc diik 🙂 stiahla som si cca 10 aplikacii 😀