Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
4. únor 2013

No ted koukám že na něco odpovídam a vy jste tam ještě nakecaly tři strany to ted nedám 🙂 takže nevím jestli neodpovídám na něco co jste dávno vysvětlili. Tady holyk co jít tka yněkdy spát 🙂 🙂

sisstin
autor
4. únor 2013

@kajiszek kr.nekonci,jen omezuje smbulanci,nevim,proc to furt ta Junkova tvrdi,jsme normalne objednani

sisstin
autor
4. únor 2013

Akorat se s ni bude stridat,ale nekonci,psala nam to v emaǐu a normalne jsme objednani na cerven a nude objednavat i v dubnu. Mi prijde,jsk kdyz se ta Junkova tim chlubi,ze bude misto ni a zkresluje informace 😒

anuska74
4. únor 2013

@mvmk ja si tu čítam, poprimne behá syn, strihá si papier a hodila som do stredu izby orech čo som tu mala po ruke, tak syn sa rozbehol že hhh padlo, bežal pre orech zodvihol ho pozrel na mna a priniesol a som mu povedala, že orech tak zopakoval, ale to je ťažké slovo pre neho.
je nádejný autík má 2r. 7m-
Ale nemalo by to byť správne tak, že hodím povie spadlo a hned pozrie na mna a potom hladá?
Viem už rozoberám také detaily, ale len tak pre zaujímavosť?

sisstin
autor
4. únor 2013

Jinak co se tyce k debate,hranicni nebo lehky auti muze byt dysfazce hodne podobny a pres net to podle me posoudit moc nejde,to musi rozklicovat odbornik.

anuska74
4. únor 2013

@sisstin
jo jasné, mohli by sme takto cez net preberať každý jeden úkon, ja len tak.
je to všetko od dieťaťa k dieťatu veľmi individuálne.

sisstin
autor
4. únor 2013

@anuska74 ja to nemyslela ted na tvuj dotaz,ale docitala jsem vcerejsi debatu.Tezko rict,zda holcicka od @switch je nebo neni autik. Pav ty slabe formy autismu jsou hodne podobne dysfazii,kde je marusene i porozumeni.

sisstin
autor
4. únor 2013

Tak 14.brezna jedu do Podebrad na vyuziti Ipadu v AAK a logopedii 😉

switcha
4. únor 2013

Tak mi na školu máme ještě čas, ještě jí není ani 5. Mě jde do budoucna o to, že podle logopedky a učitelek ze SMŠ by se měla srovnat a bojím se toho, aby díky zprávě z Aply mi jí nechtěli dát třeba na zvláštní. Nejhorší je, že oni diagnózu nezmění, i když tam máme ject v před nástupem do školy..
S tím puzzle mi psycholožka v Aple tvrdila, že puzzle o 9 dílkách je úrověň 4 let. O 50ti těch 9 let. Moje sestra v 7 letech složí puzzle o 50ti dílkách. Já si myslím, že až tak dopředu není. Tu vizuální má tak na 7 let a né na 9 let. Dcera zvládne učivo první třídy, samozřejmě jen v těch oblastech, kde viniká. Jako počty, grafomotika (psaní), počítání, tvary a tak.
Pak má dcera sestřenici a ta je přesný opak. Umí krásně čistě mluvit, ale to vše. Tvary, čísla, písmena neumí. U zápisu neřekla téměř nic ☹ Až mijí bylo líto.
Tu krejčířovou bych zkusila, le to už by bylo podle vyšetření. Je důležitejší, že dcera dělá velké pokroky, než lítat po doktorech..To že zjistím, co jí přesně je, jí neuzdraví...

switcha
4. únor 2013

@mvmk samozřejmě! Dnešní svět je hrozný! Podívejte se na potraviny, co dýcháme apod. Vy v Neěmecku to máte o trošku lepší, tak ty výrobky tolik nešidí. Moc rádi tam jezdíme, protože třeba jogurt z neměcka, je fakt jogurt!!! 🙂

sisstin
autor
4. únor 2013

@switcha u koho jste v te Aple byli?

sisstin
autor
4. únor 2013

Jinak je mozny,ze vedouci oddeleni bude Junkova a Kr.bude mit treba jinej kancl,ale rozhodne nekonci uplne,je to poplasna zprava,vime to primo od ni 😉

kajiszek
4. únor 2013

@sisstin Tak to je dobře... Já se chystám jí napsat toho 1.4., tak jsem zvědavá... Nebo myslíš, že to mám zkusit i dřív? To asi nemá cenu že... Pokud tedy Neli nezačne do tý doby nějak zázračně rozumět, ale já na zázraky moc nevěřím.

kajiszek
4. únor 2013

@sisstin Jinak jsem říkala manželovi o tom setkání v Pardubkách, tak si samozřejmě ťukal na čelo, jestli jsem se už úplně zbláznila. No já říkala, že to prostě u nás neprojde 😖 On je i naprdlej za ty všemožný hry a kartičky... Že proč toho kupuju tolik, že to přeci stačí postupně... V čemž má asi i pravdu...

sisstin
autor
4. únor 2013

@kajiszek tak sedni na vlak a prijed sama 😉

miawa
4. únor 2013

@marta1982 Mluví jako cizinec, co se špatně naučil česky. Nebo taky jako google překladač. 😅 Nečasuje slovesa, nerozlišuje časy, mluví většinou jen v přítomném čase. Nepoužívá některá zájmena, některé předložky nebo je plete. Ale výslovnost už má dobrou. 🙂

@mvmk Ten příběh je fakt celkem neuvěřitelnej. Zvlášť, když se dvakrát přestěhovali. 😕 Ale třeba jo, čeština je na gramatickou strukturu celkem složitá, kdyby se Maty učil nějaký jiný mateřský jazyk, tak by mu to šlo líp. To jsem si už kolikrát říkala. 😅

marta1982
4. únor 2013

@sisstin uf, tak to jo to se omlouvám, to by mě nenapadlo, že to Junková tak zkreslí ... to si asi všichni oddychnou 🙂

sisstin
autor
4. únor 2013

@marta1982 ona to fakt rika vsem,ze jde misto ni,coz je jako mozny,ale Kr. fakt nekonci,jen tech hodin bude mit min 😉

sicinka
4. únor 2013

@switcha prostě se nedej, buď bych už klidně ted hledala malotřídku někde na vesnici nebo naopak nějakou školu kde jsou na děti s vysokou inteligencí připraveni a počítají s tím že mají nevyrovnané schopnosti. Třeba máma takhle ségru dostala do školy přes šílené boje, ale vyplatilo se to časem se ukázala že je jedna z nejlepších. No k těm puzzle Dáda dělal ve třech letech 48 dílků (to puzle je označené pro 4 roky), ale on fakt nedprůměrný není. Jako né že by se zrovna na puzle stavěl svět, ale přijde mi že se paní psycholožka spíš spletla. U nás ve školce je většina dětí do tří let a větčina z nich už nějaké puzzle z těch 12 dohromady dá 🙂 @sisstin jak to tedy je já po Dádovi základní člsla tvary barvy chci už těď (ale né jako první třídu jen ten základ -) i se je učí ve školce, stejně to puzzle to by nemělo být na sedm ne?

lios
4. únor 2013

@sisstin nekonci, ale uz neberie novych..pisala tam kamaratka a odporucila jej Junkovu alebo Krizovu...nevies poradit, ku ktorej z nich? dakujem

switcha
4. únor 2013

@sisstin u Šporclové, bohužel Thorová na nás nevyšla ☹

switcha
4. únor 2013

@sicinka mě přijde, že to vyšetření bylo celé nějaké divné...jediné v čem souhlasím, že má problém s komukací. Nic víc..

marta1982
4. únor 2013

@lios ta krizova ma pry dost "volne terminy" tak si rikam ze to asi o necem svedci.. A holky si stezovaly ze zpravu posle klidne az po roce.

lios
4. únor 2013

@marta1982 aha dakujem..takze Junkovu jej doporucim...spravu po roku 😒 ?

sicinka
4. únor 2013

@switcha právě bych neházela flintu do žita. Ti pak dítě zaškatulkují a zrovna u těch hraničních diagnóz podle mě je správný postup řeknu jak to vidím teď a pozvu si vás zase za rok aby se vidělo kam se dítě posunulo. Ono třeba ten VFA se dřív nedával prostě to dítě bylo jiné, náročné, ale prostě bylo na normální škole, rodiče poslouchali jaké je, jen nemělo diagnozu.

sisstin
autor
4. únor 2013

@lios ale bere nové, ale musí napsat až v dubnu, ted to odřekne..jinak z těch dvou asi radši tu Junkovou, z Křížový je masakr dostat zprávy 😉

@switcha tak tu vůbec neznám, takže to neporadím, zda je dobrá nebo ne. Jako nemyslim si, že v Aple nutně dají každýmu auti, znám i dost dětí, co maj od nich receptivní dysfázku, ale záleží, ke komu jdeš no 😕

sisstin
autor
4. únor 2013

jinak s tím puzzle je to ptákovina, jako ano, jsou to spodní hranice, ale to, že dítě ve 4 zvládne 50ks rozhodně nesvědčí o tom, že je na 9 let 😝

switcha
4. únor 2013

na druhou stranu, i kdyby měla VFA, ale srovnala by se. Furt by jí všichni viděli jako autíka. Toho se právě bojím. Zkusím kontaktovat tu Psycholožku Krejčířovou.

switcha
4. únor 2013

no ona je prý v Aple chvíli ☹ Vadilo mi, jak mi pořád vnucovala, že musím malé rozkreslovat situace, aby neměla záchvaty a že jí vadí změny. Přitom to není pravda. jako by mluvila o cizím dítěti. Moji dceři jsou změny šumák. Ona jí tam totiž začala brečet, protože ji vzala hračku a chtěla po ní, aby šla dělat něco jiného. To začne brečet i zdravé dítě. Žádný změny jí nikdy nevadili. Je jí jedno kam jedeme, kudy apod. To samé s těmi záchvaty, ty má když není po jejím, ale protože něčemu nerozumí. Třeba po ní v obchodě chci, aby cesoz, kterou chci jít já a je zle, protože ona chce do jiného regálu,než chci já. Nebo v MHD, ona chce najinou sedačku, tak začne ječet. Takovým rozcapeným a vzteklým způsobem. Jak pak má člověk věřit doktorovi, který vám vnucuje něco, o očem víte, že je úplně jinak. Přeci já to vím nejlépe, když to dítě mám denně na očích. Tohle nemůže posou dit člověk který to děcko vůbec nezná a vidí ho hodinu.. JAké jsou čekací lhůty u Krejčířové?

lios
4. únor 2013

@sisstin dakujem takze Junkova..no vidis Kr. hned tu moju kamosku odpalkovala, ze bud Junkova alebo Krozova...skusim jej povedat nech jej skusi v aprili napisat..dakujem