• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

27. března 2017 
autor
@andreabe no proto on rozumí nejvíc těm věcem, který říkáš pořád :wink: to takhle bylo i u nás, že nejdřív rozuměl činnosti, a až pak podstatný jména, pak předložky atd. :wink: ono to porozumění se fakt blbě odhaduje, jelikož on může reagovat na tvoje gesta a může poznat, co po něm chceš, podle toho, jak to vyplývá ze situace :wink: na to jsou právě dobré ty otázky typu: z čeho se pije, co se papá atd. :wink:
16. lis 2010 ve 12:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme po vzoru Siss, udělala blog, kde jsem přepsala kalendář. :slight_smile: Je to teda spíš pro mojí potřebu, ale kdyžtak mkrněte na Martínkův vývoj řeči. :wink: www.martaterka.blogspot.com
16. lis 2010 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, chcem sa vas spytat zas,ma niekdo inormacie o ADD ,malemu to diagnostikovali,chcela by som o tom vediet viac
diky
16. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna ahoj, předpokládám, že ADD je odnož ADHD - hyperaktivity, akorát ADD je spojená i s větší agresivitou a emoční labilitou? :confused:
16. lis 2010 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
on je trosku hyperaktivny,ale on agresivny nie je,zaostava v reci a je nepozorny,kazdu chvilku robi nieco ine :slight_smile:
16. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna takže opožděný vývoj řeči, porucha pozornosti a hyperaktivita :wink: kde vám to diagnostikovali? :wink:
16. lis 2010 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
neurologicka ,ale tam som zistila,za moj problem je nic , na neurologiu chodia postihnute deti ,klobuk dolu pred tymi rodicmi
16. lis 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna no já ti nevím, do jaké míry je schopen pouze neurolog udělat objektivní a správnou diagnozu :wink: určitě by to chtělo kvalitní psychologické vyšetření, a od věci by asi nebyl ani foniatr? Jak moc chlapeček v té řeči zaostává? :confused:
16. lis 2010 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, add je porucha pozornosti bez hyperaktivity, na základě tohohle má ondra tu asistentku. agresivita u toho není určitě.
16. lis 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romana asistenku? O tom som nepocula,
@sisstin teraz ma slovnu zasobu 25 slov,niektore si prisposobi vlastnej reci,on by rozpraval,ale akoby tie slova boli vsetky tazke :grinning:
16. lis 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna no okolo 20 slov, to odpovídá zhruba 20m věku :wink: takže vás je ten vývoj řeči opožděný už teda dost značně :wink: tady by fakt určitě nebylo od věci to psychologické vyšetření ( možnost expresivní dysfázie :wink: ) a foniatrie ( vývojová dysartrie a další "motorické" problémy s pusou) :wink: porozumění má chlapeček v pořádku? :wink:
16. lis 2010 ve 14:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
on rozumie vsetkemu,len tie slova nie a nie z ust,okolie mi tvrdi vraj ,ked pojde do skolky ,tak sa rozkeca,no uvidim,bola by som rada :slight_smile:
16. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin ,ty mas skvele knizky,musim sa aj ja po niecom takom poobzerat u nas
16. lis 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna no ta expresivní dysfázie spočívá v tom, že dítě rozumí na svůj věk, ale má výrazně opožděný vývoj řeči, nedokáže vyslovovat hlásky, nedokáže si zapamatovat motoricko-kynetický vzorec slova, a je toho spousty ještě :wink: já bych teda rozhodně nečekala na to, že se ve školce rozmluví...sice může, ale taky nemusí... :wink: pokud je to fakt dysfázie, tak s tou se musí pracovat, jinak ta řeč sama od sebe nenaskočí :wink:
16. lis 2010 ve 14:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin,presne to mi povedala aj ta Dr ,treba s nim pracovat ,tu v meste mame take integracne centrum,tak nas tam poslala,aj ked chodime logopedicke pol roka,ona tvrdi ,ze treba pracovat dlhsiu dobu,aby boli vidiet vysledky
16. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna my na logopedii chodíme už víc jak rok, a nějaký pokroky v samotné expresi řeči jsou vidět asi až poslední 3 měsíce :wink: syn má teda tu expresi horší jak tvůj chlapeček, ted má 36m a asi +-10 slov a onomatopik, odpovídá to asi těm 12-15m věku :wink: porozumění a všechno ostatní už má na svůj věk.

My tedy máme zatím oficiálně těžká retardace vývoje řeči, pravděpodobně charakteru expresivní vývojové dysfázie :wink: to samotný mluvení jde strááááášně pomalu :wink:
16. lis 2010 ve 14:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin vy ste teda na tom horsie ,my sa aj doma ucime ,co ked on mi nevydrzi pri nicom a stale meni cinnost
uz vstal,idem
16. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zanna nj, ta porucha pozornosti to zhoršuje...vybírej pro něj nějaký úkoly, který jsou krátký :wink: i dvě minuty práce na něčem jsou lepší, než nic :wink: ono postupem času se ta koncetrace bude zlepšovat, jsou na to i různé cviky...s těma ti tedy neporadím až tak, my máme tu pozornost jakž takž dobrou...to by ti asi řekli v nějakém tom centru nebo psycholožka :wink:

jinak mrkni dozadu, je tu spousta úkolů a pomůcek, který pomáhaj v tom rozvoji :wink:
16. lis 2010 ve 14:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tímhle jsme se dnes bavili dvě hodiny, ale už je to pro něj moc lehké :unamused: takže spíš závodí, jak rychle to dokáže složit a pak poskládat jak jdou čísla po sobě
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27922627&tab=1
16. lis 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem u té slovní zásoby pořád na vážkách, co do ní počítat a co ne. Prý pokud to slovo používá správně "jen" je zkomolené (červená = těvená, ahoj=ajoj, i ty naše "opice"), tak ano?
16. lis 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver jako slovo se počítá každá zkomolenina nebo i zvuk s významem :wink: já počítám i za slovo, když Tygr udělá opici - plácá se rukou do hlavy a dělá "uu uu uu" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jinak to puzzle vypadá suprově, čísla ho bavěj, zkusim něco takovýho taky splašit :slight_smile:
16. lis 2010 v 15:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin díky, tak v tuhle chvíli jsem zase trochu na optimistický vlně :wink: ono se to střídá, člověk je nadšenej z každýho pokroku a pak vidím/slyším jiné dítě a padá na mě depka.
16. lis 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver no já už nesrovnávám, co se týče řeči :wink: to prostě vím, že je to blbý a ještě asi dlouho bude....i roční děti mluví líp jak on :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 15:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin hele http://deti.aukro.cz/item1317436928_cisla_drevene_puzzle.html :slight_smile:
já u ní mám vyhlídnutý 2 věci, aukce končí v pátek, chceš to přidat?
16. lis 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romana jůůů, tak vydražíš mi to? Já jsem jenom na MMA, na aukru nejsem :wink: peníze ti pak pošlu na účet :wink:
16. lis 2010 v 15:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin budu se snažit :slight_smile:
16. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je krásná cena, já ty naše nové kupovala asi za 250,-
16. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver děkuji :slight_smile: tak do 150Kč klidně, pak už asi ne...ted jsem toho kupovala mrtě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 15:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin ok. já jsem teď taky dala za podobný blbosti docela dot peněz, zničit na tom snad není co, tak proč to neřešit takhle.
16. lis 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@romana my máme právě hodně věcí z té Rané péče, kdybych měla všechno kupovat, tak se z toho poseru :stuck_out_tongue_closed_eyes: logo nám ted vytváří další kartičky, no ale to fakt jako zadarmo není, to tam zas nechám pětikilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek