Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

podubka
13. únor 2013

@krystalka my měli od Essi první botičky sandálky a nic moc,přišli mi těžké a docela to tahal za sebou..chjo

krystalka
13. únor 2013

@podubka - tak je fakt, že nejsou tak lehký jako Superfity nebo ty Nike, ale kupodivu mu to nějak nevadilo, chodil v nich pěkně...já jsem zvědavá, jak budeme zase vybírat sandály na léto, on sandály vůbec nemusí, nejradši by chodil v těch botaskách celé léto...sandálky naboso měl naposledy předloni, loni, když už jsem ho přemluvila na sandálky, tak do nich musel mít ponožky, jinak ani za nic 😒

podubka
13. únor 2013

@krystalka tak to my taky jenom s ponožkami 😀

sisstin
autor
13. únor 2013

@ivular to jako sice jo, ale právě, pokud je pro ně něco subjektivně těžké, tak to dělat nechtěj 😉

dezyre
13. únor 2013

@krystalka nevím jestli ji má citlivou, každopádně, když mu ji kontroluji tak se mu to vůbec nelíbí. Jenže těžko říct, že? jestli je mu nepříjemný to, že na něj vůbec sahám, anebo jestli cítí tu uzlinku.

krystalka
13. únor 2013

@dezyre - no, Jiříkovi se to právě taky moc nelíbí, když mu jí kontrolujeme...tak uvidím, jestli mi zítra naše dr. odepíše...

dezyre
13. únor 2013

@krystalka jako já tě chápu, protože už jsem taky zvažovala, že k dětské zajdu, ať udělá Staníkovi rozbor krve, hlavně test na toxoplasmozu.

kajiszek
13. únor 2013

Já s mandlema u dětí zkušenot nemám, jen u sebe. Mně ji operovali někdy asi ve 4 letech a šla jsem domů asi 2-3 hodiny po tom zákroku, normálně se sedělo v čekárně. Teďka už je to jiný. Ale vím, že jsme tehdy po tý narkóze v čekárně zpívala 😀 😀

Jinak s našima mírama a váhama asi nevím, Neli má něco kolem 11 kilo ve dvou letech, Vojta ve 3,5 něco kolem 14 kilo. Vysocí jsou oba hodně. Takže jsou to kostřičky. Ale právě, že rostou od malička oba pořád stejně, vyžlátka byli oba odjakživa, takže to nikdo neřeší. Asi geny po manželovi, ten měl ještě ve dvaceti 189cm/65kg... Ještě že jsem ho poznala až později, podle těch fotek z maturity byl fakt chodící kostra 😀 Dneska už má asi 83 😀 😀 😀

Stříhání u Vojtíška katastrofa, celý to prořve, mytí vlasů taky ořve, čištění zubů dvakrát denně taky ořve. To už mi taky nepřijde normální, když čistíma odmalička a stejně každej den dvakrát ječí. A stříhání, to je hotový vraždění neviňátek, většinou už z toho řevu nemůže ani dejchat, stříháme strojkem během 10 minut, na nůžky je reakce ještě horší 😖 Stříhání nehtů mu nevadí.
Neli nevadí stříhání nehtů, ofina se jí nelíbí, ale moc neječí, zuby jí nevadí taky, moc nemá ráda mytí vlasů a fénování, ale rozhodně není taková hysterka jako brácha.

Kdyžtak tady mám ještě jedno video z přiřazování.

https://www.youtube.com/watch?v=7dBI_2fo_ms


Btw to třídění barev by mělo zvládat dítě v kolika? Mně totiž docela překvapilo, že to umí, jsem to nějak nečekala 😨

abbie
13. únor 2013

@kajiszek tak co ja viem, tak triedenie farieb od 18+ ...

kajiszek
13. únor 2013

@abbie Aha, já právě myslela, že ty barvy mají děti poznat až později, takže mě to překvapilo. S Vojtíkem jsem to nikdy nedělala. Jinak Nelí se začala ptát na barvy stylem, že ukáže prstem a řekne "ba" 😀

abbie
13. únor 2013

@kajiszek no poznat, ako poznat ... farby pozna vtedy, ked sa jej opytas, ktora je zlta, modra cervena atd ... to triedenie je len o vizualne ...

kajiszek
13. únor 2013

Btw přemýšlím, co bychom měly teda v těch dvou letech dělat za úkoly, aby to bylo k jejímu věku... Obrázky k sobě, obrázek ke stínu, třídění barev, přiřazování předmětů a obrázků je teda pro menší děti, tak co by kdyžtak měl umět dvouleťák? Ještě jsem furt nezkusila ty dvě půlky k sobě, ale na iPadu to umí, furt nemám obrázky. Chtěla jsem objednat na oskole, ale manžel má furt pocit, že toho máme hodně, ale podle mě nemáme 😀 Každopádně kvůli pár kartičkám nechci platit kilo poštu, takže bych toho chtěkla vzít víc, i ty strukturovaný úkoly atd, ale to už zase bude drahý.

kajiszek
13. únor 2013

@abbie Jj já to napsala blbě. Ale tak že to dítěti docvakne, že ta věc je stejná, jen má jinou barvu. Jsem prostě myslela, že jim to docvakne fakt později. Barvy samo nepozná, ona fakt bohužel stále téměř ničemu nerozumí, takže to je pro nás zatím bohužel nereálný 😢

abbie
13. únor 2013

@kajiszek ie dve polky si normalne vytlac na tvrdy papier a vystrihni 😉 https://picasaweb.google.com/116888942414773159...
sisstin ma v blogu popisane, co by sa malo s 2r. robit

margareta76
13. únor 2013

@abbie: A kde prosim kupujes superfit? My sme ich detom kupovali v Humanic-u, ale vyber velky tam moc teda nebol. Z internetu sa ich trosku bojim kupit (velke, male, uzke, siroke...)

abbie
13. únor 2013

@margareta76 my kupujeme uz rok tu http://www.beni.sk/ maju predajnu oproti nemocnici na Kramaroch, je tam super predavacka, ktora vzdy dobre poradi a malemu aj strci prst do topanky, ci tam ma este volu atd ...

margareta76
13. únor 2013

@abbie: Dakujem za tip 😉

kajiszek
13. únor 2013

@abbie No já už půl roku jaksi nemám funkční tiskárnu 😀 A za ty barvy dáme tak 1500, takže do toho se taky manželovi nechce 😀 Juknu na ten blog.

kajiszek
13. únor 2013

Tak ať koukám, jak koukám, vidím všude jen věci, co by mělo zvládat tříletý dítě a později. Tak asi koukám blbě.

abbie
13. únor 2013

@kajiszek no mne vsetko tlaci manzel v robote 😝 vola sa to ako rozvyjat rec u batoliat

dezyre
13. únor 2013
abbie
13. únor 2013

@dezyre ano 😉

dezyre
13. únor 2013

@abbie já ho četla snad 20x už 😀 😀 😀

dezyre
13. únor 2013

@abbie ... taky už bych ho mohla pomale recitovat.. každopádně na základě tohoto článku jsme začínali..

kajiszek
13. únor 2013

@abbie Manžel v práci tisknout moc nemůže. Ale tak aspoň dva tři papíry by snad mohl. Jinak díky, já už si vzpomněla, taky jsem to četla, jen mi to nedocvaklo. Více méně skoro všechno děláme, dneska jsme i navlíkaly korálky a stavěly kostky. Klasický dřevěný a dala komín ze všech dvaceti. Těch maličkých dá na sebe tak osm.

sicinka
13. únor 2013

@kajiszek tak si vezmi jakoukoliv větší samolepku (já na to používala ty zadarmo z penny) nalep ji na čtvrtku vystřini a střihni napůl. Nebo jakýkoliv obrázek z časopisu, přilepím lepidlem. To nemusíš dělat složitě 🙂

sicinka
13. únor 2013

Jo a k mírám tři roky 92 cm a 14 kg (a to měl v sobě svůj obvyklý litr vody 🙂 oblečení má pořád 98, 104 dávám jen aby se neřeklo. Boty kupuji jaké zrovna potkám v akci teď má geoxy a super), donedávna nesnášel stříhání, zkoušení bot, čištění zubů, mazání krémem s nástupem řeči je to lepší, nebo na mě řve nemazej mě já to nechci jsem slizkej.

kajiszek
13. únor 2013

@sicinka Tyjo to mě vůbec nenapadlo 😀 Děkuju za tip, něco ušmiknem, pravda. Já tu mám různý ty kartičky, ale ty je škoda stříhat, ale samolepky mě nenapadly 😅

mvmk
13. únor 2013

@abbie Superfit a Richter za 60 eur, to je hrozny jaky jsou to kapitalisti nenasytni, tady uz v poho sezenes teple boticky od techto dvou firem mezi 30-40 eur 😠 😠 Jinak je fajn ze jste na nejakou pricinu prisli, drzim palce, moje kamaradka mela chlapecka asi o 4 mes. starsiho nez muj a ten byl jako pozadu paradne, on okolo toho 2 roku vsechno totalne olizoval nebo potom skarabal, a mluveni bylo spis smes skreku 😒 ale kdyz mu vyndali nosni mandli tak do 6 tydnu mluvil ve vetach 😉

kajiszek
13. únor 2013

Tak jsem tu ještě rozstříhala zvířátkový leporelo, který bylo stejnak v šíleným stavu, ať máme další obrázky. Jsou to reálné obrázky, tak zkusíme přiřazovat karikatury zvířátek. Tohlí třeba zatím fakt nedochází, tak to musíme taky prolomit. Hledám tu něco použitelnýho na to stříhání na dvě půlky, ale zatím jsem nenašla. Třeba ještě něco objevím 😀