Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
13. únor 2013

@krystalka @bahula @mvmk @kajiszek moj prcek nikdy nemal zapal uska, ale mava casto sople a chytene priedusky, bolo obdobie, kedy bol tyzden zdravy a tyzden chory a zasa par dni ok a opat sople ... mal moraxelu,streptokoka bral atb. na priedusky, nevedel sa pomaly mesiac zbavit kasla ... teraz nie je chory, ale stale funi nosom, niekedy sa mu nad ranom tak upcha, ze mu musim vstreknut sprej ... usta ma otvorene len sporadicky, on radsej vsetko prefuni cez nos 😀 ale ked ma pootvorene usta, tak aj slinta, ako keby mu sli zuby 😒

krystalka
13. únor 2013

@abbie - no, to my jsme právě taky vůbec nepozorovali, že by nějak hůř slyšel, on na tom prvním vyšetření měl tu křivku úplně špatnou, tak nám ještě známá alergoložka poradila zkusit sirup Aerius, tak ho bral lžičku denně večer, po čtvrt roce už to bylo lepší a na další kontrole za půl roku už to měl normální....těžko říct, jestli to bylo tím sirupem...takže už jsem se radovala, že tu mandli můžeme odložit, jenže nám začaly právě ty teploty a vypadalo to, že se na té mandli uhnízdila nějaká infekce, ale zjistit se to prakticky nedalo, protože tam nedosáhne ta štětička, když dělají výtěr z nosu a z krku - to jsme měli obojí v pořádku...

abbie
13. únor 2013

@kajiszek ani nam o tom nikto nepovedal a pediatricka do neho radsej bude pchat atb. 😠 nas na to upozornila logopedicka, aby sme pre istotu sli na ORL vysetrenie, pocula to jeho funenie 😅

krystalka
13. únor 2013

@abbie - tak Jiřík trpí jen občas na ty rýmy - zánět ouška ještě naštěstí neměl, na kašle a průdušky netrpí vůbec, zatím ještě nikdy neměl žádná ATB, ani žádnou jinou dětskou nemoc, jen sem tam nějakou tu virozku s teplotou a rýmou, ale většinou to rychle přešlo....jinak, pokud ještě dýchá spíš nosem, tak nebude ta mandle asi až tak velká, ale časem to může narůst tak, že to ten nos úplně ucpe a pak už vlastně jiná možnost, než dýchat jen pusou není...

mvmk
13. únor 2013

@abbie no treba muj starsi syn, byl opravdu zdravej, ale on mel v 2,5 letech hodne tezkou nehodu, a dostal taky strasne ruznych leku a tak, a ta nosni mandle mu pakticky nabyla po tech Atb., ja mam dojem ze mel taky nejakou potvoru ktery se proste potom nemoh zbavit, no a lymfat. system je prvni co zbytni

mvmk
13. únor 2013

@abbie Jo ale ten syn me kamosky, ten byl opravdu porad nemocny, neustale zanet stredniho ucha a strasny rymy, tomu opravdu vzdycky tekly zlutohnedy soply az na bradu 😒

kajiszek
13. únor 2013

@abbie Tak uvidíme po tom audiu, já se na to speciálně zeptám, ale zase si říkám, že na tom ORL by si zvětšený mandle všimli, takže u nás to spíš bude mozkem a ne uchem. Jen mě zaujalo, že něco takovýho vůbec existuje, že dítě slyší, ale vlastně neslyší.

@mvmk No ta naše čínština je fakt mazec, ale tak sem tam hodí fakt něco srozumitelnýho, nebo se o to aspoň snaží. Jinak jsem ještě dneska natočila jedno video, ale to má asi 15 minut, takže to sem asi ani dávat nebudu, ale je to přiřazování toho Zajíce (obrázky na stíny) a ona má takovou jako úchylku, že když ty obrázky pak uklízí zpátky do krabice, tak je rovná vedle sebe, aby se nepřekrývaly, ale všechny se tam nevejdou, takže je fakt hrozně naštvaná, takže už jsem si taky říkala, jestli to taky není nějaký auti příznak 😀 😀 Takže to pozorování a hledání příznaků máme fakt společný 😀 😀

abbie
13. únor 2013

@mvmk no ano, zelene sople tecuce prudom ... to pozname a teploty k tomu

abbie
13. únor 2013

@kajiszek no ved toto, ja na tu Dr. kukala ako tela na nove vrata 😀 on pocuje, ale nepocuje 😝 som nechapala vobec

abbie
13. únor 2013

@kajiszek neni to auti priznak .. to su bezne uchylky batoliat 😉

kajiszek
13. únor 2013

@abbie No doufám 😀 Já už na ní teďka fakt nic auti nevidím, teda krom toho, že nerozumí a má afekty, ale to je podle mě spíš ta dysfázie a vztek, že nechápe, nebo často i jen obyčejná dětská vzteklina, kterou maj i normoš děti.

krystalka
13. únor 2013

@abbie - no, oni právě v podstatě slyší, ale zkresleně, jako by to šlo odněkud ze sudu, nebo jako, když máš zalehlé uši, když v nich máš třeba vodu, nebo při rýmě...vlastně v podstatě zvuky slyšíš, ale ne správně...

mvmk
13. únor 2013

@abbie no tak to tam asi opravdu je zakopanej pes 😉 😉 , oni mu museli pry vzit i krcni mandle pac mel take i na nich chronicky zanet. A i ty byly tak zvetsene ze utlacovaly vnitrni sluchovod. Ja ale opravdu musim rict, ze si to pamatuju fakt jakoby to bylo vcera, ja jsem ji po tom navstivila po letnich prazdninach a jsem toho kluka vubec nepoznala. To bylo fakt jako by na nej poslali exorcistu 😀 😀 😀 a nejdou tu byl kluk jak buk 😀

kajiszek
13. únor 2013

Tak halelůja, mám šest obrázků rozstříhaných na půlky! Musím se pochválit 😀 Vzala jsem gumovou kostku s obrázkama, kterou děti hodily do vody, takže ta hmota uvnitř nasákla, kostka se zdeformovala a ta hmota uvnitř zasmrádla 😀 Chtěla jsem ji vyhodit, ale nakonec jsem ji vykuchala, umyla, nastříhala na 6 obrázků a nalepila na zadní stranu adventního kalendáře, protože nemám doma ani čtvrtku 😀 😀 😀 No a jaký krásný mám obrázky 😝

kajiszek
14. únor 2013

Tak jsem nakonec objednala z Oskoly alespoň ty strukturovaný úkoly na slova nadřauzená a barvy a pár dalších věcí, co ještě nemáme ani na iPadu, ani si je sama jednoduše nevyrobím. Asi to bude na Neli těžký, ale zase je to fajn na to pochopení, co je oblečení, co je ovoce atd atd... Tak budem mít zase další procvičovačky. V březnu se chystám na pár dalších věcí, tentokrát od Granny.

abbie
14. únor 2013

@kajiszek dobre si urobila 🙂 ja mam doma laminovacku a vela uloh vyrabam sama, ale aj tak som par dni dozadu urobila objednavku z Oskoly 😝 niektore sa mi proste nechcu lebo su zlozitejsie na vyobu...

dezyre
14. únor 2013

Čau holky, Staník ještě vyspává, tak jsem si Vás konečně dočetla 😀 😀 😀
Já se chystám opět taky na objednávku z Oskoly 😀 Ale počkám si ještě až toho budu chtít víc, abych využila ten slevový poukaz 😅

sisstin
autor
14. únor 2013

holky, na setkání už je stop stav 😉

abbie
14. únor 2013

@modra1 super clanky 😉

lojzina
14. únor 2013

@abbie ne,nerekla,ani tuk...jen chvalila ze spolupracoval.rekla ze to vyhodnoti a za tech 14 dnu mame dojit s manzelem. 😖 .Ja se i ptala,ale rekla ze ted me nerekne nic 🙄

kajiszek
14. únor 2013

Tak máme EEG za sebou, Nelí to zvládla celkem na pohodu, ale já bych si měla asi domluvit nějaký psychiatrický vyšetření. Nabalila jsem tašku plnou hraček, vzala poukaz na vyšetření a zapomněla jsem si doma peněženku 😀 Což jsem zjistila v momentě, kdy jsem chtěla zaplatit parkovný před nemocnicí 😀 Tak jsem se snažila najít nějaký neplacený parkování, ale několik bloků okolo totálně plno, tak jsem pak obrátila auto i kabelku a kapsy vzhůru nohama a nakonec jsem našla dvě pětikoruny 😀 😀 😀 No a přijedu domů a barák odemčenej a klíč v zámku 😅 😅 Fakt si někdy říkám, že by mě měli umístit do ústavu pro nesvéprávný. Samozřejme jsem neměla žádný doklady, takže kdyby mě stavili policajti, tak by to nebylo nic moc, kartičku VZP po mně naštěstí nechtěli... No a přiběhla jsem tam tím hledáním parkování a drobáků o 15 minut pozdě s jazykem na vestě. Jinak Neli řvala u nandavání tý čepice a tý aplikace gelu, ale pak byla v klidu, kreslila si a pak hrála na iPadu a když vyšetření skončilo a já jí ten iPad sebrala, že jedeme, dostala hysterickej záchvat, že chce hrát. Tak teďka hraje a já se vzpamatovávám ze svý vlastní neschopnosti 😀 😀 😀 Výsledky budou za 14 dnů, mám trochu bobky. Btw blikali tam nad ní nějakým světlem a ona to úplně igmnorovala, furt jenom čučela do iPadu. Proč to blikání? Kvůli případný epilepsii? Ale ona se fakt vůbec nekoukla. Ptala jsem se, jesti to vadí a prej ne. Ale ta paní nebylo moc sdílná, spíš koukala jak zjara na ten iPad a nemohla se z toho vůbec vzpamatovat, bylo jí tak 60 bych řekla 😀

kajiszek
14. únor 2013

Jo a máme dvě nový slova - boka=bota a auto... A dneska na iPadu byla kachna a řekla gaga, což jindy říká jen na ten jedinej obrázek ze zajíce, na jiných obrázkách kachnu nepoznala.

marrka
14. únor 2013

ahoj všichni tak jsem byla na EEGa malej tam usnul při natáčení toho EEG a tam se zjistilo jak padá do spánku tak má nález jako epileptik bereme rok sirup depakine a myslela jsem že to bude lepší tak jsem tak trochu mimo ☹ asi to musím zase nějak vztřebat ☹ samozřejmně nás čeká genetické testy a náštěva motole na nějaký delší natočení eeg

sisstin
autor
14. únor 2013

@marrka ona je to v podstatě jako co se týče řeči dobrá zpráva, ta epi může to centrum řeči narušovat a po nasazení léčby by se měla dost zlepšit 😉

sicinka
14. únor 2013

Tak mi dneska dádu vrátili ze školky, že je nemocný má rýmu a kašel a hlavně pláče a jen leží. Tak pro něj manžel dojel já mám auto v opravě, dovezl ho babičce a dědovi a dítě tam řádí ani rýma mu neteče nic. Zítra s ním zajedu k doktorovi ať nejsem za matku tyrana co dává nemocné dítě do školky.

marrka
14. únor 2013

@sisstin díky moc trochu mi to zvedlo náladu ale léky už bereme rok ted nám brali krev a zítra mám volat a asi nám změní léky tak uvidíme pak jak to půjde dál

kajiszek
14. únor 2013

@marrka Ahoj, a malý měl někdy epi záchvat? Já mám z toho taky trošku strach, člověk nikdy neví, co všechno můžou Nelíkovi zjistit. A vám to řekli hned? Já si mám zavolat až za dva týdny o výsledky. No myslím, že to zkusím trochu dřív, kdyby náhodou. Ani nevím, jestli si přát, aby nic nenašli, nebo aby něco našli 😖

sisstin
autor
14. únor 2013

@kajiszek právě, že ta epi, kdy nejsou viditelné záchvaty je pro vývoj řeči horší 😉

marrka
14. únor 2013

@kajiszek ahoj nám řekli výsledky hned protože ona to hned vyjede a předá to neurologovi a mi pak jdeme k té neuroložce a ta nám vysvětlí co a jak záchvat nikdy neměl ale dnes při eeg usnul a při tom padání do spánku jí to kreslilo to eeg jako by prodělával nejakej záchat ale jinak na něm nic nebylo vidět vypadal jako když hezky spí A myslím že kdyby tam mělo vaše dítko nějaký nález tak vás hned někam pošlou mi byli hned i na krvi a vysledky budeme mít zítra tak jsem sama zvědavá