Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
15. únor 2013

@kajiszek tak to skus vyfotit, ked ti budu naly spat, mna by teda zaujimalo ako vyzera ta karikatura 😀 ci sa to vobec na psa podoba...

nelaja
15. únor 2013

@kajiszek priradila by fotku macky k nakreslenemu obrazku macky? Vyskusaj

abbie
15. únor 2013

@nelaja hned ako maly zaspi, tak mu nieco taketo vyrobim ... realna fotka niecoho a to iste kreslene, ze?

nelaja
15. únor 2013

@abbie ano

sicinka
15. únor 2013

@kajiszek hele nebuď na ní tak přísná, tohle je úkol pro starší dítě a v principu to moc nesouvisí s tím porozuměním protože to je u toho co jí říkáš. Tady na ten typ úkolu se prostě zatím nedostala uvažováním a evidentě chápeže po ní něco chces, jen neví jak by to udělala tak se to snaží zapomatovat. Dádovi bylo něco přes dva roky ( možná i 2,5) když tohle uměl, ale nebylo to o vysvětlování prostě jsem mu dala třeba vykrajovátko, kartičku, bonbon v tom tvaru a ptala se kde je pejsek atd, nebo jsem mu ukázala že je má řadit pod sebe a on to pak dělal sám. Karikatura mi přijde ještě o dost těžší 🙂

sicinka
15. únor 2013

@dezyre u nás se tahkle projevovali první záchvěvy humoru 🙂 prostě pokud se zeptám na něco co je mu evidentně jasný (třeba mu znovu udělám test porozumění včetně obrázků) tak prostě odpovídá blbosti. Jako na dotaz co je to za zvířátko co běhá po zahradě a ryje v zemi - odpověd Tatínek. Tak říkám ale je černej a dělá hromádky. Tak Klteček, si dělám srandu. Nebo říkáme bramboru a já řeknu kdyby tady projel a dáda doplní rychlík a sám sobě se směje. Já bych ve všem nehledala patologii tak prostě seděl na polštáři a pro něj to byla postel 🙂 děti májí i šílenější fantazie...

dezyre
15. únor 2013

@sicinka kéž by to tak bylo 😉 Mě připadlo, že to prostě dělal úplně normálně vážně, jako humor by mě nenapadl 😅

sicinka
15. únor 2013

@dezyre věř mi že mě taky ne, teď už to na něm poznám protože se bud prokecne nebo se svým vtipům směje, ale dělal to i dřív ve vašem věku mi třeba schválně přinesl něco jiného než co jsem po něm chtěla a dělal u toho opičky. Já v tom tay kolikrát viděla regres...

mvmk
15. únor 2013

@marrka ahoj, muj syn nemel zadnej vyvojovej problem, on je tezkej tabulkac 😉 😉 Ve 2,5 letech uz mluvil ve vetach a to jak v cestine tak v nemcine 😉 . On mel v 2,5 tezkou nehodu, a lezel dost dlouho v umelem spanku, potom to byl docela mazec, ja jsem se s toho dostavala mozna 4 roky, nez prestaly ty nejtezsi deprese 😒

sicinka
15. únor 2013

Jo a dnes jsme byli u lékařky, bylo kontatováno že Dáda má rýmu a kašel, dány léky které jsem myslím mohla koupit sama v lékárně, no a celé vyšetření Dáda řval slovy ječel. Mezi brekem mu bylo občas rozumět jen já nechci at na mě šahá. No paní doktorce jsem vysvětlila že má špatný zážitek s doktory a zácpou na bulovce, ale stejně na nás koukala. Jsem ho vystrčila ven a počkala si na recept. Uklidnil se až po 10 minutách v lékárně kde jsem mu koupila lízátko. Celou dobu mezi bulením říkal ona mi tam nechala poslouchátko já ho nechci dej ho pryč, já jsem to nechtěl. Jinak ordinaci už dá, ale na tuhle má blbé vzpomínky a roční odstup evidentně nepomohl. Věřte mi že dneska bych žádanku na psychologa s podezřením na autismus dostala bez problémů 🙂 V autě jsme se pak o tom bavili a on si stěžoval že na něj šahala i když to nechtěl, tak mu říkám že kdyby nebulel a něco řekl tak se mohl s paní doktorkou domuvit, tak prý už příště ječet nebude.

mvmk
15. únor 2013

@dezyre mozna bys nemela tu Stanikovu reakci brat az tak moc vazne, moje treba kdyz je fakt unavena, tak je uplne mimo, to ja uz vubec nepovazuju za neco divnyho. Treba proste byl unavenej a uz nevnimal tak jak by mel 😉 😉

abbie
15. únor 2013

@sicinka moj maly tiez neznasa, ked sa ho cudzi ludia dotykaju a podla mna je to uplne normalne ... ale je mozne, ze to ma po mne, ja neznasam dotyky ludi doteraz, na mna nesmie dat ruku ani vlastny brat 😀 ale moja rodina uz vie, ze na mna sahat nemaju 😀 ani sa dotknut a ani sa moc nepriblizovat 😀 asi som tiez autik 😝 😝

abbie
15. únor 2013

no a este neznasam zmeny a v minulosti mi vadilo vela ludi v obchode 😀 😀 som sa otocila a sla prec

bahula
15. únor 2013

@abbie jsem nakoukla v rozlétaném dnu 🙂 a jako nesnáším styl vítání od tchyně a ona to bere ode mne jako neslušnost 😝 Takové to mezi dveřmi "ahooooj a objímání, líbání" bléééé 😀

sisstin
autor
15. únor 2013

@abbie
@bahula holky, se musím smát, já jsem na tohle alergická taky...a pak ještě, když vám někdo strčí hlavu do kočáru, popř. Tygrovi do ksichtu a na něco se ho ptá 😅 😅 😅

kajiszek
15. únor 2013

Já vůbec nestíhám, ale pak to přiřazování vyfotím. Ale ono to celkem těžký asi je, já neříkám, já pořád řeším jenom to, že prostě neví, co to je kočka, když na ty obrázky koukáme od malička, naši mají kočky, tady všude běhají kočky... Prostě občas pěním z tý beznaděje, že už fakt nevím, jak jí vysvětlit, co po ní chci. Prostě nezbývá než vydržet, jen mám občas dny, kdy jsem už trochu zoufalá 😀 😀 Pořád si říkám, jak je šikovná a miloučká, ale jakmile začneme zkoušet ty úkoly na porozumění, tak je to v háji. Přemýšlím, že to třeba na měsíc úplně vysadím... Nebo to je blbost? Že budem hrát věci, co je schopná pochopit beze slov a to porozumění zkusit prostě za nějakou dobu... Ona je vzteklá, já jsem nešťastná, že i po miliontým opakování nulová odezva... Tak bychom si obě asi měly dát pauzu...

Jinak Vojtík dneska přišel s tím, že umí novou písničku, tak mi zazpíval (no on moc neintonuje) Šla Nanynka do zelí a dokonce u toho dělal i nějaký pohyby 😀 Tak je vidět, že si z tý školky věci krásně pamatuje, jen je nějak obvykle není ochotnej se mnou sdílet 😀 Dneska to byla těžká výjimka. Tuhle písničku jsme se nikdy doma neučili.

abbie
15. únor 2013

@sisstin vcera nas vonku stretla susedka a vravi malemu "ahoooj", tak vtedy sa maly na nu usmial a pozeral na nu ... no ale potom zacala stara uchylacit a vravi " podas mi ruuuucku?" nato jej maly hodil bobek a viac sa na nu ani nekukol a siel prec 😀

abbie
15. únor 2013

@kajiszek my mame teraz uz skoro tyzden blbe obdobie v tom, ze ho nic nebavi, sam sa nezahra, vobec nevie sam sa niecomu venovat a je zo vsetkeho otraveny 😒 na vsetko mi vravi néééé ... ideme sa hrat zajacika? neee ... chces si citat? neee ... ale do telky by cumel furt 😠 😠

sisstin
autor
15. únor 2013

@abbie on má ted nějak dva roky ne? Přichází výživné období negace a vzdoru 😅

mvmk
15. únor 2013

@abbie moje mala taky strasne rada na vse rika nee 😝 nekdy rekne ne nez si uvedomi co ji chci sdelit, kdyz je to neco, co chce tak se hned opravi ze jo a zacne se smat, to se musim fakt taky zacit smat, ono to je fakt tim obdobim u nas trva uz tak neco pres ctvrt roku 😀

kajiszek
15. únor 2013

Tak přikládám fotky...

Nejdřív tedy přiřazování obrázků, vedle toho jsou ty moje vytvořený půlky, další foto Nelinky komín a další oblíbená zábava našich raubířů 😀 😀 😀 Jsem zvědavá, kdy ten kočár konečně rupne.

kajiszek
15. únor 2013

@abbie No u nás není žádný negativní období, ona Zajíce hraje ráda, i další přiřazovačky, nebo na ipadu, hrajem si v pokojíku, kreslíme, laškujem, dělámu hříčky typu paci paci atd (ta brambora atd mi přijde ještě složitá, ale hodlám taky vyzkoušet), všecko v pohodě. Ale jak vytáhnu nějaký obrázky a zkoušíme ukazovat, co na nich je, případně jako dneska přiřazovat podle toho, co jí říkám, tak ona prostě vůbec nechápe. I to Poznej obrázky na iPadu okamžiztě vypíná a je vzteklá. Tak si právě říkám, že to možná teďka vysadím. Místo toho, abych jí to furt dokolečka ukazovala a doufala, že se chytne, tak to třeba aspoň na týden nebo dva úplně stopnu a třeba se trochu odblokuje. Ona mi fakt nerozumí, pak si mne oči, fňuká a nikam to nevede.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek moj maly Zajaca v pytli zboznoval, ale uz ho to tak nebavi ako v minulosti a teraz ho vlastne nebavi nic 😀 a inak ak nieco nevie, tak tiez ide prec od toho ...
inak tie obrazky sa mi zdaju pekne, to nie je karikatura ... to by mala zvladnut priradit, skus jej to dat opat, ked bude mat 2 roky...

abbie
15. únor 2013

@sisstin ma presne 2 r. a ano prichadza nam krasne obdobie,ktore ma skor privedie do psycho liecebne ... pekelna kombinacia - vzdor, negativizmus, maleho divny prejav, ziadna rec 😀

sisstin
autor
15. únor 2013

@kajiszek ona fakt nerozumí, proto to vypíná a nechce to dělat, asi bych to taky zatím odložila, jen ji komentovala v běžným životě, ale ty úkoly asi ted chvíli ne 😉

mvmk
15. únor 2013

co je to ta brambora? Da se to nekde koupit, je to kniha nebo tak neco,ja o tom jeste nikdy neslysela 😅

kajiszek
15. únor 2013

@sisstin Jj já komentuju furt, ona to i vyžaduje. Třeba jí to v tom mozku za čas sepne... Já už na to fakt nějak nemám sílu to furt zkoušet, ona je otrávená... Tak si dáme fakt chvíli pauzu. Fakt mě to hrozně mrzí, že to furt nechápe, ale nic se nemá lámat přes koleno no 😒 Možná to bude trvat ještě měsíce... To si nějak vůbec nedovedu představit ☹

@abbie No já nevěděla, jak jinak to popsat, než jako karikaturu 😀 Že to prostě není jakože reálný obrázek, ale prostě takový dětský kreslený... Protože tamty jsou taky kreslený, ale tak, aby vypadaly reálně...

sisstin
autor
15. únor 2013

Koulela se ze dvora
velikánská brambora
neviděla
neslyšela
spadla na ni závora
Kam koukáš ty závoro
na tebe ty bramboro
kdyby tudy projel vlak
byl by z tebe bramborák

mvmk
15. únor 2013

@sisstin delaji se k tomu nejake posunky nebo jsou k tomu treba jeste obrazky a tak, je to hezky ale me male by to asi moc nerikalo. U nas je proste bohuzel jeste porad problem s predcitanim 😝

anuska74
15. únor 2013

@abbie
no ked sa moj zajo takto správal, tak sme začali len riešiť čo mu je.
Inak ty si už s malým urobila kus práce. a to bdobie vzdoru zas odoznie.
Môj dnes v Andreas po 2 týž. celkom pekne rozprával 😉, a sám si pýtal úlohy, čo boli rozdelené na 2x, urobil pri jednom sedení.
To sme sa aj tam bavili, že aké je to slabé s logo, zväčša deti chodia 1 max. 2x do mesiaca.
Ja som sa rozhodla, že ešte skúsime inštiút detskej reči.konkretne Kapalkovú, len je teraz mimo Sk.