Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
15. únor 2013

@mvmk na ten glicin teďkom koukám 😉 Ten mě docela zaujal .. 🙂
Někteří lidi si bohužel nevidí do huby a nejhorší je, že si snad asi ani neuvědomují, že tě to taky může trápit 😉

Nic holky, dnes už to balím, tak strašně mě začalo píchat v zádech, že si musím jít lehnout. Dobrou 😉

nelaja
15. únor 2013

@kajiszek Nepamatam si z diskusie, vy chodite na logopediu?

abbie
15. únor 2013

Tuto stranku som sem este asi nedavala, je tam toho dost http://www.3dinosaurs.com/

abbie
15. únor 2013

@nelaja ano suhlasim, krasne dievcatko a super styling 😎

kajiszek
15. únor 2013

@nelaja Zatím nechodíme, zatím chodíme po vyšetřeních... Ale zatím mi všichni řekli, že logopedii od dvou a půl... Takže se budu asi muset pídit po něčem sama. Ještě máme před sebou foniatrii a pak další kolečko neuro + psycho. Jinak to že vedu její ruku, to dělám taky. Nejdřív nechtěla, pak si i dala říct, že se nevzteká, ale stejně to nechápe. Ukazuju její rukou, podávám její rukou... a nic nic nic nic 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Jinak děkuji. Jsem úchyl na hadry, to je zase můj problém asi. Jsem závislá na nakupování dětských hadrů. Teďka přes zimu jsem měla klidové období, ale v únoru to jde se mnou zase z kopce. Prodala jsem hadry za několik tisíc a ještě za víc nakoupila... Fakt jsem v tomto ohledu zralá na psychiatra. Kdybys chtěla, najdi si mě na mimibazaru a uvidíš, jak moc úchylná jsem 😀 😀 😀

@dezyre Našla jsi někde ten Glicin? Mně to Google opravuje na glycin... A stejnak nemůžu nikde objevit nic jako popis nebo kde koupit...

nelaja
15. únor 2013

@kajiszek Cakat do 2,5 je podla mna strata casu.My sme chodili od 22 mesiacov. No mne tiez obcas sibe, pokial ide o Nelkinu garderobu, ale teda nie je to nepretrzite, vacsinou nakupim a objednam jednorazovo, na jesen a na jar. Len tento raz som si "uzila" dva razy pokial ide o zimne oblecko, lebo slecna preskocila cislo 98 a isla z 92 na 104, tiez je dost vysoka medzi rovesnikmi

marta1982
15. únor 2013

@teravo Ahoj, nevím, jestli ti někdo odepsal, je tu toho hrozně moc, ale jestli ti to pomůže, můžu ti jen říct, že mám kamaárdku, její kluk má teď 15 měsíců a nejprve taky ukazoval jakoby celou rukou, taky mi říkala, že jakob prostředníčkem, ale pak to přešlo v ukazováček 🙂 třeba je to jen začátek 🙂

abbie
15. únor 2013

@kajiszek suhlasim s @nelaja ... aj my chodime na logo od 22 mes. pricom od 24 mes. intenzivne 1x do tyzdna ...

abbie
15. únor 2013

@teravo moj prcek tiez najprv ukazoval celou rukou a od 14 mes. uz len prstom ... to je vec motoriky, nic ine 😉

kajiszek
15. únor 2013

@abbie A to sis zařídila někde sama? Doktoři mi v tomhle asi nepomůžou, se tváří, že takhle malý dítě nebude spolupracovat.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek ano uplne sama, pediatricka ani nevie, ze chodi k logopedovi ...ju nic okrem ockovania nezaujima a dieta ma na vsetko do 3 r. cas 😠 pediatrov uz neriesim ... su k nicomu
k jednej logopedicke chodime raz za mesiac(ona viac pre vytazenost nemoze), jej sa ale vzdat nechcem, je najlepsia v Bratislave a druhej chodime na intenzivku 1x do tyzdna ...
hladala som na nete klinickeho logopeda a obvolavala som asi 6-tich ...

kajiszek
15. únor 2013

@abbie A platí se za to něco, nebo je to na pojišťovnu? Jdu gůglit někoho na Kladně... Snad objevím... Do Prahy bych asi každý týden jezdit nemohla, ale uvidíme.

kajiszek
15. únor 2013

Tahle vypadá slušně... http://www.znamylekar.cz/alena-teimerova/logope...
Tak jí v pondělí asi zavolám...

abbie
15. únor 2013

@kajiszek u tej, co chodime 1x za mesiac sa neplati nic a za intenzivnu terapiu platim 10 € za hodinu.

nelaja
15. únor 2013

@kajiszek my tak isto, ja som uplne obisla pediatru, neurolog, psychologicka,logopedia - vsetko vybavene bez pediatricky. Naša pediatricka ma pobavila - hovori: dva razy na mna pozrela (akoze Nelka), nemoze mat autizmus. Tak som sa zasmiala. Nelka mala v tych 20-28 mes. kvantum aut. crt, postupne vymizli, zostal viac-menej strach zo zmien.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek otazne je, ci berie aj takto male deti, nie kazdy logoped ma podmienky pre drobca ... tu v BA je ich pomerne vela, ale odmietli nas pre stop stav 😔 deti, kotre maju problem s recou totiz velmi pribuda ...

kajiszek
15. únor 2013

http://www.logoped-kladno.cz/ Tak to je ona, má smlouvu s pojišťovnami, takže to je taky fajn. Tak tam v pondělí volám a doufám, že nás vezme. Píše objednání 2-3 týdny, takže asi opravdu čím dřív, tím líp.

abbie
15. únor 2013

@nelaja tak toto poznam 😀 naposledy, ked sme boli u pediatricky, tak ma zasa lanarila do ockovania, ktore som uz x krat odmietla a vravim jej dovody preco nechcem ockovat, ze maly ma zvlastne prejavy a nerozprava, ze odmietam do neho davat dalsiu chemiu ... a ona " mne sa javi uplne v poriadku" 😀 😀 sme sa na tom s mm 2 dni smiali lebo sa ho nic ani neopytala, ani ho neoslovila ... z coho to usudila neviem, asi ma carovnu gulu 😀

kajiszek
15. únor 2013

@abbie No našla jsem 4 logopedy na Kladně, možná jich bude i víc... Ale dva jsou v nemocnici, tak to nevím, mi přijde, že v těch nemocnicích to bývá takový moc jakože strojový. No uvidíme... Tahle logopedka má pěkný hodnocení, takže to bude moje první volba.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek no drzim palce, aby brala takto male deti a najdolezitejsie je, aby mohla robit terapiu aspon 1x za dva tyzdne ... 1x do mesiaca je strasne malo pre takto male deti ... to je fakt nic

kajiszek
15. únor 2013

@abbie A můžu se zeptat, co třeba vy na logopedii děláte? Já si nějak nedovedu představit nerozumící dítě na logopedii, ale to je asi nějakej můj předsudek... Děláte tam nějaké speciální věci, co člověk nemůže dělat doma?

abbie
15. únor 2013

@kajiszek no ona tam ma didakticke hracky, ktore doma nemame a ma iny pristup ... uci ho aj znakovanie , ma ine knizky, take speci logopedicke, triedili spolu minule gombiky, kazala mu, aby jej dal maly, potom velky ... ukazovala mu fukanie do vody ... dala nam domace ulohy, ktore mame zvladnut do dalsieho sedenia ...
napr. pokyn skac, klobuk na hlavu, utriet usta, cinnosti s babikou, zatoc sa, postyskaj ma, poloz na policu, fukat do trubky 😕 mame co robit

kajiszek
15. únor 2013

@abbie No já právě fakt nevím, jak se s ní bude dorozumívat, když nerozumí. Ale tak oni s tím snad mají zkušenost. No zkusím v pondělí tedy ty 4 logopedky na Kladně. Ale jestli nás nevezme nikdo, tak pak nevím... To dojíždění do Prahy už by bylo dost složitější, když by to mělo být každý týden. Holt bych musela otravovat zase prarodiče no.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek este som ti chcela poradit, aby si malej trenovala jemnu motoriku, na to priradovanie sa na chvilku vykasli, pomenuvavaj jej veci okolo intenzivne a doma jej driluj aj jemnu motoriku napr. daj jej malu naberacku, aby premiestnovala hrasok z jedneho pohara do druheho, aby vo vani prelievala vodu, napichovala koralky na tenku spajdlu, davanie spagiet do pet flasky, kreslenie atd.
ono sa to nezda, ale jemna motorika velmi suvisi s recovym centrom

abbie
15. únor 2013

@kajiszek ak je skusena, tak by mala vediet pracovat aj s dietatom, ktore nerozumie, no kto iny by mu mal vediet pomoct ... ale takych je zial malo 😒

kajiszek
15. únor 2013

@abbie Jj my teďka už pár dnů navlíkáme korálky na špízovou jehlu (špičku jsem oblepila, aby si nevypíchla oko) 😀 Docela jí to i jde... Fazolky nebo hrášek do úzký pet láhve dává, vodu ve vaně přelívá, kreslí ráda a vydrží dlouho, jak na papír, tak na tabulku, dělá kroužky a různý blbiny, rozhodně jenom nečmárá sem a tam jako brácha.... Zkusím ještě to s tou lžičkou a špagety, to mě nejak nenapadlo, takže děkuju za další tip. Ale cvičení na jemnou motoriku ji baví, takže v tom asi problém nebude.

abbie
15. únor 2013

@kajiszek to je super, ze ju to bavi, jemna motorika je dolezita 😉

kajiszek
15. únor 2013
https://www.youtube.com/watch?v=HtfWz1THD2Y

takhle se prala s korálkama někdy předvčírem, včera a dneska už jí to šlo líp 🙂

abbie
15. únor 2013

@kajiszek ved super, ani sa nerozculovala a bola trpezliva 😉

kajiszek
15. únor 2013

@abbie Jj ona je teďka celkově trpělivější... Jen u těch úkolů, kterým je třeba rozumět, se rozčiluje, protože nerozumí no. Mně to stejně nejde do hlavy furt, jak je tohle možný. Achjo. No snad bude časem líp. Jinak zase přidala další slovo - kytiti = kytička... Pozná tu ze Zajíce, i fotku, dokonce i mnou nakreslenou 😀 Fakt mi to není jasný... Ukážu, zeptám se, co to je, řekne kytiti... Nakreslím kytiti, vedle nakreslím srdíčko, řeknu "ukaž kytičku" a ona na mě kouká v lepší případě, v horším se na mě ani nekoukne a tu tabulku mi rve z ruky...