Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
22. únor 2013

@amelie001 ahoj, toto je tema pre deti s oneskorenym vyvojom reci, dysfaziou atd. pre vas je skor tato tema https://www.modrykonik.sk/forum/detske-choroby-...

amelie001
22. únor 2013

@abbie -děkuju

sicinka
22. únor 2013

@hrusti období asi jsme měli cca před měsícem dvěma a to bylo pořád asi jo asi né. Teď zase ke všemu dodává to je výborný, to se ti povedlo, šikulka. TAkže mu s něčím pomůžu a jsem pochválena. Asi už používá jen když s fakt není jistý.

sicinka
22. únor 2013

@kajiszek hele jestli to udělá v Ipadu tak ten princip, chápe prostě jí ty kartičky zatím nesedí 🙂 u nás to bylo to samé pexeso pochopil na iphonu a potom jsme ho hráli i normálně. To samé bylo domino. Jim tam vyhovuje ta jistota že se mohou opravit, navíc hrajou sami takže nemusí tolik řešit tu interakci s druhou osobou. U nás byl i problém v motorice, ač měl velmi slušnou i jemnou motoriku, tak si kartičky často rozházel, hůř se mu uchopovali a tak, dal to tak o měsíc později než v Iphonu.

sisstin
autor
22. únor 2013

holky, vyšla perfektní česká aplikace na AAK, vytvořily ji učitelky a děti z SP. školy v Poděbradech 🙂

https://itunes.apple.com/cz/app/klabosil-for-ip...

sisstin
autor
22. únor 2013

jinak na oskole nový grafomotorický sešity, už frčí ke mně 🙂

bocianka123
22. únor 2013

@sisstin aj video som kukla, riadny kus práce máte za sebou -a píšem ti IP 🙂 .

sisstin
autor
22. únor 2013

tak dneska druhá hodina v Klubíku, bylo to super, docela takovej příjemnej oddech, když mám "normální" a ještě spolupracující děti, to je příjemná změna 😀

kajiszek
22. únor 2013

@sicinka Takhle jí to jde no 😉

https://www.youtube.com/watch?v=O0e6Lsad4ro


Pár těch skupin nechápe, nebo něco blbne, ale více méně to dělá furt stejně jako poprvý, ty co nedala hned, jak je viděla, tak nedá ani teďka 😀 Takže namemorovaný to nemá, tím pádem to snad opravdu chápe 🙂

sicinka
22. únor 2013

@kajiszek tomu říkáš trochu to chápe 🙂 vždyť ji to jde super. Bych se na slavné kartičky vykašlala schovala je a zase zkusila je třeba za 14 dní, důležitý je vysledek ne forma 🙂 Šikulka to je ve dvou by tohle Dáda nedal ani náhodou

zuzulkasimi
22. únor 2013

@abbie presne na túto krabičku som pozerala pred pár dňami na montessori stránke na fb a premýšľala som, že by som k tým otvorom nalepila iba suché zipsy, aby som tie značky potom mohla obmieňať za iné obrázky, čísla, písmená, atď...

abbie
22. únor 2013

@zuzulkasimi ano to je super napad 😉

abbie
22. únor 2013

@kajiszek ta aplikacia je uzastna ... hladala som nieco podobne na Android, ale uplne marne ☹

abbie
22. únor 2013

pre domacich kutilov https://picasaweb.google.com/109454332675861783561

ja sa tu dnes rozpravam sama so sebou 😀

cmeli
23. únor 2013

@abbie a dalsie "androidacky" 🙂 vcera som nasla uzasnu aplikaciu na ucenie pismen,slov,vyslovnosti
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...

hrusti
23. únor 2013

@cmeli V češtině se to jmenuje První slova a je to super 😉

kajiszek
23. únor 2013

Díky za tip na další aplikaci, taky zkusíme. Jen to hláskování mi přijde pro Nelu zatím na nic a hodně to jakoby zdržuje, takže to bude spíš pro větší děti. Že když by to nehláskovalo a jen to řeklo to slovo, bylo by to pro naše potřeby lepší. Ale zase se to dá právě využít později.

abbie
23. únor 2013

Mne zacal prcek opakovat v jednej AJ aplikacii anglicke slovicka, ktore tam zneju 😅 je mu to chudakovi ovela jednoduchsie, ako slovensky jazyk 😖

hrusti
24. únor 2013

@abbie Honzík mi taky opakuje slova v angličtině. Ted se dokonce snaží opakovat písničku v angličtině, ale jak nezná anglická slovíčka, tak tam plácá nesmysly 😅

abbie
24. únor 2013

@hrusti aspon podla toho viem,ze by aj chcel,ale ta nasa prekliata slovencina je fakt tazka....

sisstin
autor
24. únor 2013

Ahoj holky,

tak na skupině my holky poradily nějakýho logopeda, co má být špička v CR, je teda z Brna, léčí i V.I.P. klienty, ale prej je super. Tak jsem mu napsala email, zda by se na Tygra nemohl mrknout, zaplatíme si teda celkem dost, ale prý je fakt super, tak jsem zvědavá, zda nás vezme 😝

hrusti
24. únor 2013

@sisstin Držím palce, at vám vezme. Pak nám poreferuješ 😉

hrusti
24. únor 2013

Jinak u nás trošku posun s oblékáním. Snad to nezakřiknu 😅 Sice nezvládá punčochy a ponožky, ale aspon se snaží oblékat a svlékat sám, tak snad ... A logopedka říkala, že prý to vypadá, že se mu rýsuje L. Prý to asi pomůže trošku špachtličkou . Tak uvidíme ....

abbie
24. únor 2013

Krásna aplikácia pre Android - kupanie, wc, zuby, umyt ruky atd ... je k tomu aj video ukazka
https://play.google.com/store/apps/details?id=a.....

mysiatko
24. únor 2013

@kajiszek ahoj chcem sa opytat na tu aplikaciu v tablete na priradzovanie farieb' tvarov, zvieratiek, Bolo tam toho vela aspoň co som viděla na videu s malickou.hladam a neviem to najst.dik

kajiszek
24. únor 2013

@mysiatko Ahoj, psala jsem tohle kamarádce na diskusi na emiminu, třeba se bude hodit i tady... Hry, které máme.

Hry pro cca dvouleťáky:

Flip Farm (pexeso s výběrem od 8 obrázků po 64)
Match it up 1 (dva stejný obrázky k sobě)
Match it up 2 (stíny k obrázku, dvě půlky, ovoce k rozkrojenýmu ovoci atd)
Fun for Toddlers (vkládání jednoduchých obrázků)
Puzzle (to samý, najdeš ve fun for toddlers dole)
Animal match (skládání zvířátek z půlek)
Puzzles (klasický puzzle, možnost nastavení 6, 12 a 20 dílků)
Build it up (stavění panáčků + kostek atd od největší do nejmenší)
Clean Up (třídění na jídlo, oblečení a hračky)
Opposites (protiklady… teplý a studený, den a noc atd…)
Families 1 (přiřazování obrázků do skupiny - nadřazená slova)
Puzzle me 1 (čtyřdílkové puzzle)
Poznej obrázky (paní říká věc, dítě musí najít)

Hry pro cca tříleťáky:

Sort ut out 1 + 2 (třídění věcí na tři kategorie)
What's Diff 1 + 2 (poznat, co nepatří mezi tři další věci)
Gofun (obrázková skládačka, poměrně složitá)
PairUp Junior (co je největší, nejtěžší, stejně velký, složitější stíny)
Match it up3 (co jedí zvířátka, kde bydlí zvířátka, a prostě složitější přiřazovačky)
Things to spot (trénink postřehu – hledání věcí na složitým obrázku)
Matrix Match 1 (přiřazování obrázků do tabulky)
Cut the rope (řezání provázků ve správným pořadí, abys nakrmila žábu)
Find it Match it (hledání stejných věcí, stínů, přiřazování - hodně obrázků najednou, složitější na orientaci)
Families 2 (složitější nadřazená slova)

Ještě máme: (zatím nevyzkoušeno pořádně)

Smart Speller Czech (hláskování slov v Češtině s obrázky)
Maze game (dopravování věcí prstem skrz bludiště)
Spot the difference (hledání rozdílů)
Little patterns (vkládání dle vzorce)

sicinka
24. únor 2013

Ahoj, jdu se pochlubit Dáda dal dneska poprvé odpověd na otázku co by kdyby 🙂 V poslední době ten vývoj dost stagnoval tak jsem ráda za změnu. Ale na otázku proč pořád čekám dokonce ho do ní tak trochu montuji, ptám se u spousty věcí já, ale sám se zeptal asi 2x a to byla spíš náhoda. Přitom už je třeba schopen otevřít knížku a ptát se u ní do zblbnutí, ale proč ho prostě zatím nezajímá. Mimochodem dnes ukořistil atlas a téměž na každé stránce se ptal byli jsme tam? A kdy tam pojedem? Jo a ráno přišel s tím že je do mě zamilovanej a že si mě vezme 🙂

sicinka
24. únor 2013

@kajiszek tak kromě posleních 4 máme všechny, u nás je aktuálně problém že Dáda výukové hry maže a nechává si samé simulátoty aut letadel kosmických lodí nebo stavění z lega. To jak se mazou aplikace asi nejde nastavit co ?

kajiszek
24. únor 2013

@sicinka Vojta se tak pořád neptá proč, trochu už mě to taky znepokojuje, ale tak snad časem.

Jinak Nelí se začala na všechno ptát "céééé todle?" 😀 😀 😀 To zní fakt legračně. Má to být co je tohle, kdyby měl někdo problém to dešifrovat 😀 Ono tuhle otázku pořád mění, už jsme měli "cotje, soto, sito" a možná ještě něco, už ani nevím... Každopádně teďka to je "céé todle" 😀