Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mysiatko
24. únor 2013

@kajiszek som v tomto stahovani este zaciatocnik tak sa radsej opytam po lopate 😉 stiahnem tieto aplikacie do tabletu s androidom?zatial som stahovala len z google play obchodu...kde najde tie co si rozpisala....inak super je toho vela 🙂
,,

kajiszek
24. únor 2013

@mysiatko Tak to bohužel netuším. Nebo takhle, hodně těch aplikací je od firmy MyFirstApp a ta bohužel dělá jen pro iPad ☹ Já Android vůbec neznám, to se zeptej spíš ostatních holek, já právě myslela, že to chceš na iPad, mám v tom bordel.

abbie
24. únor 2013

@mysiatko to bohuzial tak nefunguje, ked mas Android, tak nemozes pozerat na aplikacie, ktore su na ios 😉
Apple ma vlastny svet a nie je kompatibilny s vobec nicim ...

krystalka
24. únor 2013

@kajiszek - dešifrovala jsem to hned 🙂 , jinak Jiřík se začal ptát "co to je" až v necelých 4 letech a ze začátku se dlouho ptal způsobem "mami, to?" a ukazoval na příslušnou věc 😉 a otázku "proč" začal nějak víc používat kolem 4,5... jinak teď jsou jeho nejoblíbenější fráze - A taky že jo!, Vidíš, já to tobě říkal!, Mám pravdu, viď?, Jsem hodnej? (když mi s něčím pomůže) 😀

krystalka
24. únor 2013

@sicinka - to je super pokrok, my jsme prohlíželi atlas pořád dokola někdy v létě 🙂 , taky se pořád ptal, co je tohle a támhleto a na všechno říkal "jedem tam!" - on tedy je hlavně na hrady a zámky... A nedávno jsem poprvé uslyšela od Jiříka "já mám tebe moc rád..." - strašně mě to dojalo a zahřálo u srdíčka 🙂 , už to chodí říkat i tatínkovi 🙂 .
Jinak, u Jiříka to "proč" začínalo taky tak, že nejdřív to řekl sem tam, spíš jen náhodou a pak to postupně rozšířil...

sicinka
24. únor 2013

@abbie tak už pár dní jíme ten vitamín B co jsi doporučila, nevím jestli to bude mít vliv na řeč, ale pokud by mi to trochu hlo s imunitou tak budu ráda. Dádovi to drtím do pití, jak jsem psala vypije cokoliv. Akorát mě se po tom zvedá žaludek, ale já ho mám supercitlivej 🙂 děkuji za tip

kajiszek
24. únor 2013

U nás ten Pangamin je opravdu hodně velkej boj, Neli se otřásá a fluše to. Ale od zítřka prostě budeme dávat 2x denně za každou cenu, musím to do ní nějak dostat. A u Vojtíška fakt nevím, to jsem ani nezkoušela zatím, to bude ještě horší.

abbie
24. únor 2013

@sicinka tak to teda kukam,ze ti to vypije 😕 ja si k tomu ani cuchnut nemozem 😀

sisstin
autor
25. únor 2013

tak ten Baslík nás vezme, musíme teda do Brna, ale to mi neva 🙂

hrusti
25. únor 2013

@krystalka To je od těch dětí hezké! Honzík min. týden přišel a řekl mi, dej mi pusu. Tak jsem mu jí dala a on mi řekl, mám tě rád 🙂

@sicinka Proč taky ještě neříkáme. Sice se ho snažím "nenápadně" ptát každou chvíli proč a proč, ale zatím je vůči tomu imunní 😉

Jinak jsem objednala ty grafomotorické pracovní listy s autíčkama z Oskoly, tak jsem zvědavá, jaký to bude mít úspěch.

podubka
25. únor 2013

Ahoj holky,hlásím se po delší době.Lukášek oslavil 4 roky o víkendu. 🙂 🙂 Už jsme 4 týden doma,je pořád nemocný,příští týden bude snad fit.Potřeboval by už školku jako sůl a já odpočinek. 🙂
U nás pokrok zatím žádný výrazný.Co se naučil tak se pořád omlouvat když udělá něco špatného.Říká promiň nebo omlouvám se,ale trošku i přehání,říká to i když se to nehodí.

sicinka
25. únor 2013

@abbie on pil bez problémů EYE Q v mlíku což se přiznám bych nedala nikdy, zkusila jsem to ochutnat a málem vrhla. On jak je vybíravý v jídle, tak co se týká pití tak snad nemá chuťové buňky 🙂 já jsem za to ráda aspoň je způsob jak do něj dostat léky.

sicinka
25. únor 2013

@hrusti já doufám že se dočkám. On s tím co to je se dřív taky zeptal tak jednou za den a pak nic. Teď asi měsíc se ptá opravdu často a občas je to na zblbnutí. Ovšem jestli to znamená že teprve teď má řeč na dva roky (ale to mi přijde jako blbost), tak nevím kdy to proč přijde. Dej vědět s těmi listy, asi budeme muset taky začit, ono spoléhat se na to že má dobrou motoriku se nedá věčně.

sicinka
25. únor 2013

@sisstin ty jsi se prostě rozhodla že bude nejen nejchytřejší ve třídě, ale bude i nejlíp mluvit. Držím placeˇať to je k něčemu 🙂

krystalka
25. únor 2013

@podubka - ahoj 🙂 . Tak Lukáškovi dodatečně přejeme všechno nejlepší, hlavně ať už je zdravý 🙂 . My budeme mít teď v sobotu v pořadí už druhou oslavu Jiříkových narozenin, pak nás čeká ještě jedna 🙂 . Tak snad už se z těch nemocí brzy vyhrabete. Jiřík chodí do školky už od čtvrtka, výsledky u dr. zatím dopadly všechny dobře, krev, moč i výtěr z krku má v pořádku, ještě čekáme na výsledky testu na alergii na lepek, prý to může probíhat i docela skrytě a to jeho nepřibírání by mohlo být k tomu...Teda pevně doufám, že to nebude zrovna tohle, protože jinak nevím, co by Jiřík jedl - on je těstovinovej, koláčovej, buchtovej, knedlíkovej apod. ☹ . Jsem si zrovna tak říkala, že on kdyby měl alergii na mléko a na lepek, tak by nejspíš umřel hlady, to jsou jeho základní potraviny 😉

krystalka
25. únor 2013

@sicinka - u nás bylo "co to je" v necelých 4 letech a "proč" přišlo kolem 4,5 - taky jsem se nemohla dočkat, já se totiž hrozně těšila, jak mu budu odpovídat 😀 , většina maminek normálně mluvících dětí se na mne koukala, že si snad dělám legraci, ale já si to teď fakt užívám, ty otázky a diskuze proč je to zrovna takhle a ne jinak, ty jeho nápady a řešení... , moc ráda si s ním povídám a že teď už je fakt o čem 🙂 ...prostě, kdo nezažil, nepochopí, to tu ale víme všechny, že 😉

sicinka
25. únor 2013

@krystalka ještě k té nemoci, my máme to samé oba léčíme neléčíme se už od vánoc. Prostě rýma kašel bez teplot, ve výtěru žádná super breberka a pořád nejsme ani jeden zdravý. Dáda je na tom mnohem líp než já ale stejně je to na houby. Má to těď spousta lidí, možná je problém v tom že není vůbec sluníčko a chci tělo se s tím neumí pořádně poprat. Nepomatuji si dlouho zimu kdy by bylo pořád zataženo. Já už chci jaro.

podubka
25. únor 2013

@krystalka děkujeme.No mi povídej,kdyby lukáš byl alergický na lepek tak by taky byl o hladu.Má rád piškoty ,pečivo,těstoviny..Ještě jsem se tě chtěla zeptat jestli jsi v práci 8-10 března nebo máš volno.Mohli by jsme s klukama se sejít,manžel jede na hory,tak vymýšlím plán,aby se mi doma nenudil 😀

krystalka
25. únor 2013

@sicinka - já jsem nějakou hnusnou vleklou virozu měla skoro celý leden, kašel, rýma, pořád zahleněná, naštěstí už je to pryč...no ale Jiřík má právě všechno v pořádku a přesto má pořád denně zvýšené teploty do 37,4 - prakticky už od listopadu, jinak mu není vůbec nic, maximálně pár dní rýma a pak zas dobrý....jinak normálně jí, dobře spí, není unavený...nic, akorát je docela dost bledý a hubený -přestože jí hodně, tak poslední rok nepřibral prakticky nic 😒

kajiszek
25. únor 2013

@abbie Prosímtě ten Pangamin jsi psala, že dáváš dvakrát denně jednu tabletu? Na krabičce píšou 3x denně 2 od tří let... Jinak horor, hysterie, šílensví... Jsem jí odebrala kus Matyldy do mističky a rozmíchala to v tom, ale okamžitě samozřejmě pochopila, že to z kelímku je ok a to z misky je humus, takže jak jsem nabrala z misky, tak záchvat. No asi jí to budu muset prostě přimíchat do kelímku 😖

krystalka
25. únor 2013

@podubka - já ještě nevím, normálně bych měla pracovní víkend, ale uvažovala jsem, že bych si vzala volno, ale ještě nevím, jestli ho dostanu, kdyžtak ti dám vědět, jo? To by bylo fajn, se sejít, jenom teda doufám, že bude nějak líp, protože teď je to tu okolo jeden velký rybník, někam se vůbec prohrabat tou rozmáčenou břečkou, je docela výkon 😒

sicinka
25. únor 2013

@krystalka a měřila jsi mu jí i před tím? Může jí mít zvýšenou pořád, zvlášť pokud má testy v pořádku a jedná se o půl stupně. Já mám takle stabilně zvýšenou sedimentaci už od dětství, každý doktor který mě vidí poprvé mě proženě nejrůznějšíma vyšetřeníma, ale nikdy se nepřišlo na to proč, tak se to prohlásilo za normu. Nepřibírání nevím Dáda taky moc nepřibírá, ale nejí takže je to jasné.

sicinka
25. únor 2013

@kajiszek já ho dávám třikrát dvě tablety. Když ho rozdrtíš a uděláš hodně sladkou štávu tak to v tom není moc poznat, možná je to lepší než v jídle. Jinak pokud by k tomu měla velký odpor, tak bych to u něžravce moc nelámala. Přínos těch vitamínů nebude tak obrovský, aby ti pak třeba úplně přestala jíst. Ono jinak B chuť k jídlu podporuje, ale né pokud bude v každém jídle čekat prášek a štourat se v tom. Jinak existuje i tekutý vitamín B tan jsem dávala cca před rokem a ten nemá chut ani zápach jsou to kapky, ale v tomu už není ta echinacea a hlíva ty by jsi musela dávat zvlášť.

krystalka
25. únor 2013

@sicinka - no, je fakt, že do toho října jsme ho moc neměřili, jen když nám přišel fakt rozpálenej, což u něj bývalo tak 3x za rok 😉 . Ale od toho listopadu jsme si my i doktorka mysleli, že to má od té mandle, že mu na to sedla nějaká infekce, což se z výtěru nepozná...no a mandli má od konce prosince venku a je to v podstatě stejné...ale ono prý nějakou dobu trvá, než se ten organismus potom zase dá dohromady a on jí měl zvětšenou skoro rok...tak možná to odezní časem samo a nebo takovou teplotu prostě má, no...každopádně jsem trochu klidnější, že ty výsledky má v pohodě, zánět prý v těle žádný nemá - krev má ok i CRP v pořádku, tak doufám, že i ten lepek vyjde negativní...

abbie
25. únor 2013

@kajiszek ahoj, ja davam 2x denne 2 tab.(cize za cely den 4) a miesam mu to priamo do kelimku od jogurtu 😉 keby som mu jogurt dala do misky, tak mu nieco zacne smrdiet 😀 ale ja tie tabletky pomocou maziara premenim na uplne jemny prasok...
a nevzdavaj sa, ja som 4 dni hladala nieco, kde to proste neciti

kajiszek
25. únor 2013

@abbie Já to prubnu, taky to rozmačkám v hmoždíři na prášek, ale ona to tam v tom menším množství prostě cítí. Zkusím to přímo do kelímku. Pokud by díky tomu začala odmítat jídlo, tak bych to musela přehodnotit.

Jinak dneska jsem v autě málem padla do mdlob... Vezu Vojtu ze školky a ptám se, s kým si dneska ve školce hrál. Tak říká, že s Aničkou, tak se ptám, ty máš Aničku rád viď (protože o ní často mluví), tak říká "ano, mám rád Aničku, je hodná, ale Roxanku nemám rád". Tak se ptám, proč ji nemá rád a on mi odpověděl "protože je ošklivá a blbá" 😨 😨 🤐 🤐 😲
No sice mě potešilo, že na otázku proč odpověděl protože, ale tohle 😲 😲 No tak jsem se mu snažila domluvit, ale prej ne, není hodná a nemá ji rád. Mazec. Jestli tohle řekne někdy někde jinde nahlas, tak potěš koště 😀

Děti tu teďka hrajou nějakou hru v angličtině a vždycky když to řekne to anglický slovíčko, tak se oba strašně smějou 😀

abbie
25. únor 2013

@kajiszek poznam babu, ktora to natvrdo dava rozpustene vo vode cez striekacku ... ma to nieco do seba, takto jej nebude odmietat jedlo a berie to ako liek 😉 pozor, aby ta mala nevidela, ze to davas do toho kelimku 😉

podubka
25. únor 2013

@krystalka ok.Předpovídají že by snad měo být lépe a nebude taková zima a břečka 🙂

lenajsek
25. únor 2013

Holky, delší dobu jsem tady zase nebyla, jen sem tam čtu co píšete, ale dívám se, že tady nebyla delší dobu taky @desyre, nevíte, jestli je OK?

Mějte se fajn, mě chytly dneska záda, tak se nemůžu moc hýbat 😝 Ale hlavně, že je Lukin v pohodě a hezky spolupracuje, dneska velký úspěch s hledáním figurek z kinder vajíček v hrachu a taky grafomotorika a Logico, to ho hoodně baví...

Opatrujte se, páá

lenajsek
25. únor 2013

@podubka dodatečně všechno nejlepší Lukáškovi k narozeninám 😉 a ať je brzo fit!