Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
2. bře 2013

@abbie ještě k tomu pangaminu, Dáda ho pije vesele dál, ale já po něm začla zvracet, takže i kdyby s imunitou dělal co chtěl tak jsem to s ním vzdala 🙂 to je naštěstí doplněk za pár korun, tak to člověku ani nemusí být líto 🙂

abbie
2. bře 2013

@sicinka pocuj, ma on vobec chutove bunky? 😀 😀 ja zacinam pochybovat

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek jo je to lahvička na 14 dní první tři měsíce, pak to bylo myslím 1 lahvička na dlouho (dává se jen 5 ml denně) a to jsem to už přestala dávat. Já taky nemám jasný názor tenkrát jsem to zkusila on se zleošil (a fakt to možná byla náhoda), pak jsem se mu to bála vysadit a nějak to pak došlo dál jsem to nedávala a vývoj pokračoval i bez toho 🙂

sicinka
2. bře 2013

@abbie manžel je to samý vypije denně spoustu pití a u toho mu je jedno co pije, u jídla je děsně vybíravej. Asi mají selektivní chutový bunky. Já se jednou napila toho jeho EYQ Q s mlíkem a regulérně šla vrhnout, pak si vyčistila zuby a pořád jsem tu pachut cítila a on nic, nechápu to.

kajiszek
2. bře 2013

@sicinka Mně teda Nela začala s tím Pangaminem jíst ještě hůř než dřív, u každýho jídla pláče a je to hroznej boj, dneska mi ani nedojedla sváču, prostě jsem to do ní nedostala... Si říkám, že si snad časem zvykne, ale nevím nevím... Nejlíp to prochází v přesnídávce, ale zase potřebuju, aby jedla i jiný věci no. Ti teda závidím, že je Dáda takovej pohodář 😀 😀 Jestli je to Eye Q ještě hnusnější, tak potěš koště 😀

@abbie Jsem projela net křížem krážem a ten Karnozin se tu prostě koupit nedá. Našla jsem jenom ten Carnosin Star, o kterým nějakej doktor psal, že to je úplně to samý... Tak proč je teda cena dvojnásobná, to fakt nevím... Blbý je, že se nedá koupit nějaký menší balení, to velký mi doma fakt v žádným případě neprojde.

kajiszek
2. bře 2013

http://www.prozdravi.cz/carnosine-star.html 60 tobolek
http://shop.carnomed.sk/karnozin/karnozin-extra/ tady dokonce 150 tobolek

Dávkování stejný u obojího...
Si ze mě dělaj fakt pr.... 🙄

abbie
2. bře 2013

@kajiszek tak som zistila, ze mame doma 150 kapsul, to je na dva a pol mesiaca balenie ... my nastastie mame v tomto s mm rovnaky nazor a ked je nieco treba,alebo su preukazane vysledky, tak do toho ideme i napriek vysokej cene, vedlajsie ucinky to nema, tak sa nemam coho bat

kajiszek
2. bře 2013

@abbie No i kdybych chlapa ukecala, tak to tady neseženu... To je celkem na pytel. Ono když to nemá žádnou chuť, tak by to bylo určo lepší než to Eye Q, tím bych si tak akorát zadělala na to, že už mi malá nebude jíst fakt nikdy nic 🙄 A u vás na Slovensku to cenově vychází i líp než to Eye Q... 60 EUR je cca 1600 Kč...

abbie
2. bře 2013

@kajiszek no pravdepodobne je to drahsie preto, lebo 1 kapsula obsahuje raz tolko karnozinu

kajiszek
2. bře 2013

@abbie Aha, to jsem nějak nevyzkoumala... takže když vy berete dvě, nám by stačila jedna, jestli to dobře chápu... Ale i tak to vychází stále o pětikilo víc...

abbie
2. bře 2013

@kajiszek ano v tom pripade 1x denne by stacilo ... zas podla mna by to zaslali aj do ciech

podubka
2. bře 2013

Holky co máte z oškoly kartičky,na co to lepíte?Já jsem objednala kartičky denní režim a jsou tam nalepené sucháče,přemýšlím na co to nalepit?

podubka
2. bře 2013

@sisstin 😀 😀 😀 já vím.Jestli ale třeba nemáte něco po domácku vyrobené??? 😀 Jsem blbá,já myslela že jsou magnetický,tak bych to lepila na lednici a ono prd.

abbie
2. bře 2013

@podubka ved si kup male cierne magnetky a prilep ich na karticky ...

podubka
2. bře 2013

@abbie kde se kupují magnetky? 😀

kajiszek
2. bře 2013

@abbie No já než si na to někde tajně uleju prachy, tak už budete mít vyzkoušeno třeba měsíc a dáš reference, jestli vám to v něčem pomáhá 😀 Zkusím minimálně napsat maila, jestli by mi to poslali do Čech. Ono jestli ta firma nemá účet v CZK, tak to bude problematický, protože pak se platí fakt vysoký poplatky. Ale to já si kdyžtak zjistím. Jestli už mám za něco dát nehorázný prachy, tak spíš asi za to, u toho Eye Q mám velký obavy, že bych to do ní nedostala 😖 Jen se o tom nesmí dozvědět manžel no, takže ty prachy budu muset nekdě ulejt 😝 Jsem se zkusila zaptat a bylo čoro moro 😝 Ale on je obecně hrozně proti všemu, i u toho Pangaminu se mě ptal, co to zase je a proč... Když jsem mu řekla, že to stojí kilo a že jsou pivovarský kvasnice, tak se uklidnil 😀

kajiszek
2. bře 2013

Jinak ten denní režim mám taky v plánu objednat, třeba nám to taky s tím porozuměním trošku pomůže. Ještě tam mám bv merku i jiný věci. Ale my máme dome tu bílou tabuli, ta bývá magnetická, že? Ona je uklizená, děti ji měly na zahrádce přes léto, ale asi jim to vezmu domů, musím zkusit, jestli tam ty magnetky budou držet.

zuzulkasimi
2. bře 2013

K tomu karnozínu - ja som ho svojmu malému začala dávať 3x denne bol z toho trochu podráždený, hyperaktívnejší a menej mi spal, brali sme ho 2 a pol mesiaca, potom som ho vysadila a zrazu to bol iný chlapček, usmievaný a síce stále hyperaktívy, ale o niečo lepšie sa s ním odvtedy pracuje, porozumenie reči je tiež o niečo lepšie, čiže zlepšenie po užívaní nastalo. Potom sme boli na konzultácii u MUDr. Kučeru a ten nám odporučil užívať karnozín 2x denne a k tomu 7 tabliet kolostra na deň (ráno 3, poobede 2 a večer 2). Podráždenosť sa už nevrátila. Na slovenských stránkach sa síce píše, že karnozín nemá žiadne vedľajšie účinky, no na zahraničných stránkach som sa dočítala, že pri vyšších dávkach sa hyperaktivita a podráždenosť môže vyskytnúť a vtedy je len potrebné znížiť dávku. Každá značka má trochu iné zloženie karnozínu, treba si všímať aj to. Pozerám si aj zloženie toho Eye q a účinnými zložkami sú rybí olej a pupalkový olej. Ja svojmu malému dávam olej z treščej pečene a za studena lisovaný pupalkový olej - je dosť hnusný, dávam mu ho zo striekačky, do ktorej natiahnem aj čučoriedkový fruktózový sirup, aby nebolo cítiť zápach a tak mi to, našťastie, vezme.

hrusti
2. bře 2013

@abbie To je mi lito, ze to eeg takhle dopadlo. Honzikovi taky na eeg vyslo, ze mu pozdeji dozrava mozek, ale nic presnejsiho nevim, protoze neurolog mi k tomu nic moc nerekl 😒

sicinka
2. bře 2013

@podubka v copy centru nebo výtvarných potřebách by mohli mít magnetiskou folii. Bud se na ní dá přímo tisknout nebo je to z jedné strany samolepka z druhé magnet. Já osobně bych došla do galanterky koupila suchač a přilepila ho na nějaké prkýnko tabuli co tě napadne. Dokonce tu ted mám 2 m sucháče té strany co potřebuješ (jsem ho kupovala na dělání čáry na koberec a půlka mi ho zbyla). Klidně ti ho věnuji 🙂

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek on tedy rozhodně není pohodář tohle je fakt zvláštní s tím pitím. Jinak u nás stačilo donedávna blbě odtržené víčko od pribináka a prostě ho nesnědl. Když tak nad tím přemýšlím tak se to ani moc nezlepšil jen těď umí říct že mu to vadí a my se podle toho zařídíme 🙂

dezyre
2. bře 2013

@podubka já jsem nalepila oboustranou lepící páskou na stěnu pásek koberce a lepím to na to 😉

dezyre
2. bře 2013

Jinak .. Děcka zdááááár 😉 Po delší době se hlásím. Nějak nebyla chuť, nálada a pak mě nejel internet, takže Vás ani pečlivě dočítat nebudu. Snad se máte všechny dobře a dětičky dělají pokroky 😉
U nás bohužel opět zhoršení spánku a jídla 😠 Jen se děsím, že se zastaví i ve vývoji, anebo nedejbože prožijeme nějakej regres ☹ Poslední dobou se Staník začal krásně lepšit. Hlavně co se týká chování, spolupráce, poslušnosti a tak v celkovém fungování během dne. Snaží se i dost mluvit, vůbec mu to nejde. Stále všechno jednoslabičně, některá slůvka se snaží zdvojovat. Ale to dost málo. ☹ Tak snad alespoň v tomto půjde kupředu.

Představte si, dnes přišla tchýně s tím, že mluvila s jednou paní od nás z dědiny, má vnoučka, který je jen o dva dny od Staníka a ten chlapeček je na tom asi tak jak Staník, používá jen pár slůvek a ještě se špatnou výslovností, mámu, tátu údajně taky nevolá. Říká si cíleně o pití a "ne", "jo" taky nepoužívá. A to vím ještě o pár dětech, které jsou teda cca o půl roku starší než Staník a řeč taky bída s nouzí - téměř žádná. Připadne mě to hrozně divný, jsme taková malá díra a je tu na ten počet obyvatel celkem dost dětí, který jsou na tom podobně jako Staník..

alena76
2. bře 2013

@dezyre ahoj, ja som volala s kamarátkou, ktorá učí v škôlke (lebo sa rozhodujeme, že skúsime norm. škôlku od septembra) a popísala som môjho malého- reč, správanie atď a ona mi povedal, že také deti mávajú a aj teraz má v najmenšej skupine(no ak nastupovali po 3 roku, tak musia mať cca 3 a pol) 4 deti, kt nerozprávajú, jeden chlapček nič, len zvuky vydáva. Že kľudne môžeme prísť na zápis, bez akéhokoľvek papiera o dg (ten ani nemáme zatiaľ) a že sú zvyknutí na takéto deti. Mne to príde tiež trocha divné, že je toho toľko. 😒

dezyre
2. bře 2013

@alena76 a těžko říct čím to je 😉 My máme teorii doma, že Staníkovi ublížil porod (kleště), a pak se ještě začal zhoršovat po očkování a vlastně od toho roku a půl do dvou let a sedmi měsíců moc pokroků neudělal. Já si asi přihlášku do normální školky taky dám, ale dám přihlášku i do té lesní školky - tam pravděpodobně jen na dva, tři dny v týdnu.

alena76
2. bře 2013

@dezyre No.ja som mala 20 minútový úplne prirodzený pôrod bez pásov(na ozvy), bez nástrihu, bez oxytocínu..., len malá lampička nado mnou..malý APGAR 10, 10, 10..( Ani nie tak z presvedčenia, ako sa nič nestilo.. 😀 )Do roka bol celkom šikulka a v cca 15 mes regres, teda skôr stagnácia . MM viní očkovanie, ja nie som úplne presvedčená..jonáš bol taký docela divný ako mimino, mal taký zvláštny akoby dospelácky pohľad už od novorodenca. Pôvodne som si myslela, že by mohol byť génius... 😅 😀 Trocha odľahčujem.
No u nás pôrod jednoznačne vinníkom ani potenciálnym nie je.
Už neviem kam som písala, lebo behám z auti fóra sem, ja som sa rozhodla ísť do práce. Ak to nepôjde s norm škôlkou, kúsok od nás v takom malom mestečku - asi 10 min cesty auto otvárajú novú špec škôlku pre deti s rôznymi pervazívnymi vývin postihnutiami..alebo pre "divné" deti. Skúsim tam zavolať a uvidím. Išiel by na doobedia a potom bude u mojich rodičov. Toto je možno pre niekeho sebecký krok - rozhodnutie vrátiť sa do práce, alečakali na mňa, super podmienky a vzťahy a mám ešte ďaľšie 3 deti, kt treba živiť..Bude to náročné, ale ja vidím, že sa mi malý aj tak moc doma neposúva a potrebujem načerpať sily, aby som bola schopná sa mu potom doma plnohodnotne venovať. Ja som z neho strašne unavená a nervózna..

podubka
2. bře 2013

@sicinka jé děkuji to nemusíš 🙂 zkusím ty magnetky koupit nebo sucháč.Ty jo ale teď mě něco napadlo.Malej dostal k narozkám magnetickou tabulku s písmenky,tak ty kartičky připevním písmenkama 😀

alena76
2. bře 2013

@podubka prosím ťa, odkiaľ si objednávala tie kartičky? Asi aj my by sme skúsili, aj keď som myslela, že to pôjde aj bez nich 😒