Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
4. bře 2013

Jsme doma,ale je mi fakz zle,tak v rychlosti,zitra vice.Baslik super chlap,Tygrovi vse zmeril a pry hlavni problem s nedostatecnou dechovou frekvenci,cili ve vete nema dost vzduchu spravne tvorit hlasky a ma silene rychle tempo reci,coz rikal,ze souvisi s vysokou inteligenci. Takze jsme dostali dechova cviceni a cviceni na zpomaleni toku reci a chce nas viset pak v Praze.

krystalka
4. bře 2013

@podubka - jéé ahoj 🙂, když tě tady vidím - tak ten víkend bohužel padá, volno jsem nedostala, nejsou lidi 😒 , tak snad někdy příště to vyjde...

sisstin
autor
4. bře 2013

No jinak mu daval ruzne testy,ktere pak hned zase schoval,ze u nej to neni potreba,jako dej velky modry ctverec na maly zeleny kruh atd. U nej vylozene hlavne ten dech a zpomalovat,ze slovni zasoba a vse v reci je k veku.

kajiszek
4. bře 2013

Tady jsem přidala ještě video z odpoledne...

https://www.youtube.com/watch?v=7Zwhm52MO4k

No fakt na to, že ještě před pár dny nerozeznala ani kočku od kachny, je to myslím super 😀

No mám fakt radost, i když je mi jasný, že to ještě může bejt všelijak, každopádně si říkám, že nějakou těžko receptviní formu by snad mít nemusela, z čehož jsem měla strach. Jsem hlavně zvědavá, jak bude časem odchytávat věci z běžný řeči, ono přeci jen ty obrázky má tak našrocený, že jsme to tisíckrát opakovaly, tak uvidíme, jestli tohle mega opakování bude potřebovat u čehokoliv novýho pořád 😀

podubka
4. bře 2013

@krystalka ahoj,to se nedá nic dělat,tak někdy jindy,není všem dnům konec 🙂

kajiszek
4. bře 2013

@sisstin Super, že jste dobře dopadli! To dechový cvičení určitě pomůže. Stejně je mazec, jak všechno souvisí se vším, toghle by mě třeba fakt nikdy nenapadlo.

Btw ve čtvrtek jdeme na tu foniatrii a mně teďka došlo, že jsem měla Neli objednat na vyčištění uší. Se picnu... Musím zítra zavolat na ORL, jestli tam můžem ve středu zajet... Achjo já věděla, že na něco zapomenu.

krystalka
4. bře 2013

@kajiszek - tak když bude potřeba, tak jí ty uši vyčistí i na té foniatrii ne? Aspoň u nás koukala i do uší , do krku apod., teprve pak jsme šli na audiometrii....

hrusti
4. bře 2013

@kajiszek To čištění uší stačí den předtím. My jsme museli mít taky vyčištěné uši 😉

dezyre
4. bře 2013

Ahoj holky, co je zač ten pangamin o kterým píšete? To jsou nějaké vitamíny?

kajiszek
4. bře 2013

@hrusti Jj určo stačí, spíš jestli budou mít na ORL hodně pacientů, tak aby na mě nebyli naštvaní. Ale tak to bdue rychlovka ne?

@krystalka No tam asi čistit nebudou, mi kladli na srdce, aby přišla s vyčištěnýma ušima z ORL. No ještě že mi to došlo aspoň dneska... Hnedka zítra volám.

kajiszek
4. bře 2013

@dezyre Pangamin Glukavin - přípravek na imunitu, kterej má podle všeho zázračné účinky na rozvoj řeči 😀 Jsou to pivovarský kvasnice + hlíva ústřičná + echinacea...

dezyre
4. bře 2013

@kajiszek díky moc 🙂 http://www.lekarna.cz/pangamin-glukavin-200tbl/ je to tohle? Se mě to zdá nějaký levný, na to že tam je tolik tablet :D Akorát jak to cpeš do Nelči?

kajiszek
4. bře 2013

@dezyre No ono je to oproti jinejm přípravkům prakticky zadarmo 😀 Dvě tablety rozdrtit v hmoždíří a nasypat do dopolední svačiny + do odpolední svačiny, takže 4 tablety denně. Může se i 3x denně 2, ale už takhle je to náročný, takže u tohoto dávkování zůstanu 🙂 A bacha, je to fakt hnusný... Ale Neli jedla vždycky blbě a vžycky jsem se s ní prala, tak se holt peru o něco víc.

dezyre
4. bře 2013

@kajiszek fakt je to tak hnusný? No Staník bojuje s jídlem taky, tak to bude ještě větší boj :D A v nějaké šťávě nebo čaji by to teda asi bylo cítit dost co?

kajiszek
4. bře 2013

@dezyre To záleží, mně Nelča skoro nepije, takže zhnusit jí ještě pití si nemůžu dovolit 😀 Jsem ráda za její 2 deci denně, takže u nás to do pití nepřipadá v úvahu. Dávám do přesnídávky + do Matyldy či Olmíků...

dezyre
4. bře 2013

@kajiszek Staník je naštěstí celkem pijan 😉 teď v zimě vypije kolem litru a čtvrt

ivular
4. bře 2013

@dezyre Tak moc hnusný ten Glukavin zase není 😉 Je to zkrátka obyč. Pangamin, ten asi znáš ne? Ten byl vždycky levný 😉 Jsou to pivovarské kvasnice, takže to holt chutná po kvasnicích - žádný děs 😉 Mně se osvědčilo nedrtit to v hmoždíři, ale nechat rozpustit ve lžíci vody 🙂

abbie
4. bře 2013

@dezyre ono je to hnusne na chut aj vonu 😀 ja si k tomu ani cuchnut nemozem 😝 ale je to v podstate fakt zadarmo ... oproti tomu, co maly teraz hlce za 60 € 😅 ale aspon to nema ziadnu chut

kajiszek
4. bře 2013

@abbie Mně to taky hrozně smrdí a když jsem po ní třeba olízla tu lžičku od přesnídávky, trochu mě to natáhlo 😀 Chudáci děti 😀 Ale je to pro jejich dobro no ne? 😀

abbie
4. bře 2013

@ivular citala som si tvoj prispevok a ehm no ... zda sa mi velmi komicke povedat o dietati, ktore malo 2 roky, ze ma tazke ovr 😕 doktorka mohla byt fajn, ale kedze toto povedala, tak sa do vyvoja reci moc nevyzna.

dezyre
4. bře 2013

@ivular právěže neznám 😅 Nebo si alespoň nic takového nevybavuju, že bych se s tím někdy setkala...

@abbie a co baštíte za 60 Euro? Je pravda, že se mě ty kvasnice fakt zdají zadarmo 😀 200 tablet pod 100,-, to se moc nevidí 😀 😀 😀

abbie
4. bře 2013

@kajiszek no ja som zatial nic ani neolizala, nemam odvahu 😅 len maleho strasne lutujem, chudaaak 😝

dezyre
4. bře 2013

@abbie Popravdě jestli dvouleté dítko od @ivular má ovr, tak Staník už má ve třech letech vážnou retardaci řeči 😅

sisstin
autor
4. bře 2013

Tak je to OVR,ovsem s rou zavaznosti bych byla teda opatrna

abbie
4. bře 2013

@dezyre Karnozin

abbie
4. bře 2013

@dezyre sak toto 😀

kajiszek
4. bře 2013

@abbie No to já taky... Ale tak jí fakt nechutná skoro nic, takže co no... Jinak jsem taky čučela, že někdo může o 2 letým prckovi mluvit o těžký OVŘ. Však ještě má času dost...

Jinak jsem objednala Den a noc, Loto dům a dva díly Krtka Barbory (to spíš Vojtíškovi) + dětem jarní bundy a boty, tak to jdu všechno zaplatit a budu mrtvá 😀 😀 😀 Ale tak Nelí dostane prašulky k narozkám, tak to trochu pokrejou... Jen bych ještě ráda ten Karnozin, tak snad mi an něj něco zbyde 🙂 A taky teda přemýšlím, jak dostat do Vojtíka taky ten Pangamin... Jemu asi natvrdo do dávkovače od Nurofenu...

sicinka
4. bře 2013

Tak nevím jestli to B funguje na řeč, to už se u nás tolik nepozná. Ale s čím fakt pomáhá je chuť k jídlu. Dáda jí normální porce jídla jako dítě né jako chroust. O víkendu mi volala zcela fascinovaná babička že Dáda u nich snědl dvě palačinky 🙂 včera snědl k večeři větší housku se sýrem. Vloni jsem kvůli jídlu dávala tekutý pangamin a to takový účinek nemělo. Jo a s tou chutí já dávám 3 tablety dvakrát denně do sladké štávy a uplně v pohodě. Akorát mě nesedí a zvracím po něm (né kvuli chuti já mám žaludek citlivej na nějakou látku v těch tabletách - mám to u hodně léků)

dezyre
4. bře 2013

@abbie a nemáš na to někde nějaký odkaz prosimtě? Že bych mrkla.. a jak jste s tím spokojení?

sisstin
autor
4. bře 2013

Tak cas ma,ale nezne dite ma prvni slovo okolo osmeho az devateho mesice,ve dvou letech mluvi v kratkych vetach. OVR to urcite je,ale ze zavazne bych si teda netroufla tvrdit 😕

abbie
4. bře 2013

@dezyre u Pangaminu su viditelne vysledky do tyzdna,ale u karnozinu to je cca 8 tyzdnov ... Karnozin posiluje rec, porozumenie, socialny kontakt.
http://karnozin-extra.sk/