Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
4. bře 2013

@sisstin první slovo v osmi - devíti měsících? A jak se to bere? I třeba první nesmyslná slabika? Pamatuju si, že Staník ještě ani pořádně nelezl a už vykřikoval na celé kolo zřetelné ba ba ba, ale asi to nic neznamenalo 🙂 To mohl mít kolem těch 6-ti měsíců, to tak začínal lézt.
@abbie Díky moc, zkusím prvně ty kvasnice.. když je to takový rychlý účinek 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
4. bře 2013

@dezyre no bezny dite opravdu na maminku bola "mama" cilene atd,ty citoslovce deti na roku uz rikaji normos 😉

sisstin
autor
4. bře 2013

@dezyre ne,opravdu cilene slabiky ci citoslovce,ja mluvila na roce ve vetach uz trislovmych,coz zas norma taky neni,ale tak tech dvacet slov na roce i vic uz deti maji 😉

sicinka
4. bře 2013

@dezyre Dáda měl v roce 10 srozumitelných slov, jeho první slovo bylo ne velmi jasně a s významem asi v 7 měsících. Akorát pak ten vývoj řeči tak na rok zamrzl taky by mě zajímalo proč.

sicinka
4. bře 2013

@sisstin já byla taky strašně šikovná na řeč, čtení a tak - taky mohl být trochu po mě 🙂

dezyre
4. bře 2013

@sisstin právěže pro mě je to nepředstavitelný, že by roční dítě až tak mluvilo, tím, že Staník je takovej jakej je.. Já jsem taky byla docela hovorná od mala.. mamka doteď vzpomíná na to jak jsme v mých dvou letech přišli k doktorce a já na ni vychrlila, že se jmenuju Lenička a že jsem měla narozeninky a od babičky jsem dostala kočárek a panenku. No jestli tolik slov dá Staník dokupy v pěti letech, tak budu skákat radostí :D :D :D Jo a kolem dvou a půl let se mě nějaká paní ptala na zastávce autobusu, kde jsem byla s babičkou: Tak co panenko, co ti babička koupila na výletě a já "hovno" .. 😝 Asi by tenkrát taky byla babička ráda, kdybych nemluvila 😀 😀 😀
Jinak já mám pocit, že Staník jede víceméně v citoslovcích 😠 a snaha o výslovnost, nebo výslovnost bída.. Jako máme pár nových cílených slov, např. při čůrání, Staník čůrá, čůrá, pak kouká do záchodu, ukazuje a křičí "bueeej" - bubliny a samý takový strašně praktický věci přidává 😀 😀 😀 Anebo vidí v televizi slona, tak křičí "lo-lo".. Já mám strach, že on se nebude nikdy snažit mluvit normálně 😔

sisstin
autor
4. bře 2013

@dezyre ja taky vzdycky cucim,kdyz vidim dite na sportaku,ktere mluvi 😀

sisstin
autor
4. bře 2013

A pak jsem videla holcicku v hlubokym a sedela v nem teda,mela tak rok a rika"maminko,ja chci limonadu bez ledu,aby nebyla studena" 😝

sisstin
autor
4. bře 2013

A Tygr na to ve svych trech a neco vyhoukl"ií",coz bylo piti 😅

ivular
4. bře 2013

Holky, já jsem z toho dneška tak zmatená. Jako věděla jsem, že máme problém, ale jak to tak vnímám, tak to ta primářka brala fakt dost přísněji, než to bereme tu 😖 Působila na mě jako profesionál, svědomitá a zároveň lidská, což je snad ještě horší, protože takhle si těžko můžu namlouvat, že to byla nějaká pesimistická fúrie 😅
Jak už jsem tu asi psala mockrát, Jeník mluví tou svojí řečí (převážně artikulovanou), ale nepoužívá slova - a to ani citoslovce 😔 Poslední dobou mám ale pocit, že je ochotnější po nás opakovat - dokonce i dvojslabičné výrazy. Nicméně, na toto celé paní primářka říkala, že to už jí ani jako OVŘ nepřipadá, že jde o dysfázii či genetický problém.. Do zprávy napsala to OVŘ těžkého stupně 😔 Tfuj, musím se s tím trochu vnitřně poprat.. Snad to opravdu nemusí být tak zlé 😖

sicinka
4. bře 2013

@dezyre
@sisstin segra mi ted rikala že byla u kamaradu na oslavě druhych narozenin jejich holcicky a že to bylo hrozně nepřirozené když mluví jako malej dospělej, ale má dudlík a pleny. A že u Dády to bylo vlastně lepší když už mluvil tak byl vlastně hotovej člověk 🙂

abbie
4. bře 2013

@sisstin zas budem mat depku z toho, co tu citam 😅 ja ked, takto male dieta vidim normalne rozpravat, tak predychavam ...

sisstin
autor
4. bře 2013

@ivular jako nevim,my meli od Krejcirove OVR do 3,5 a to jsme tam byli predtim uz trikrat 😕

sisstin
autor
4. bře 2013

Ono tech deti s OVR je strasne moc ted,ty tabulky stejne casem posunou 😉

sisstin
autor
4. bře 2013

@ivular a to nerikal skoro do tri fakt vubec nic a stejne mu to driv nedala,u ty receptivni to i driv da,ale pokud jde o expresi,tak to ani nahodou pred tretim rokem

sicinka
4. bře 2013

@abbie neboj taky se dočkáš, až si budeš říkat už aby byl zticha. Dáda v sobotu na babičku. Babičko ty máš ale malý prsa, to maminka má větší. Jsi asi málo papala. Já ti dám rohlík a když ho spapáš tak ti narostou. Holky jestli podobnou teorii rozvede ve školce, tak já to tam teda vysvětlovat nebudu.

abbie
4. bře 2013

Presne tak, nam to vravela psychologicka, ze deti s OVR je uz neskutocne vela a budu sa prehodnocovat tabulky, zevraj sa uz na tom aj pracuje ....

mvmk
4. bře 2013

Ahoj holky, ja se dnes topim v depkach 😝 mala je uplne po te nemocnici mimo, nevim jestli stresem nebo tim lekem 😒 , jeste jsem dneska trochu guglila a toho uz fakt asi necham.
@dezyre jinak mi taky porad vetsinou citoslovce 😖 nastesti recove je porad na svych slovech ale pridava dalsi nepekne auti. libustky ☹ ted se treba naucila mlaskat na me jak kdyz cvala kun, a to znamena abych sla s ni nebo za ni, musim rict ze jsem docela starosti bez sebe, radsi bych byla kdyby pridavala slova nebo aspon slab. 😉

sisstin
autor
4. bře 2013

Jako me by zajimalo,cim to je 😕

mvmk
4. bře 2013

@kajiszek to je opravdu fajn, ze se ti mala tak rozjela, urcite ti za par tydnu doslova exploduje az ti bude bolet hlava 😉 tesim se s tebou, ale tise i zavidim 😎

mvmk
4. bře 2013

@sisstin myslis tim proc pribyvaji deti s OVR?

sisstin
autor
4. bře 2013

@mvmk jj,i tech dysfatiku je strasne moc 😕

mvmk
4. bře 2013

@sisstin ja jsem dnes na You toub shledla 2,5 hod. seminar, dr. Klingharta 😖 holky s auti. ho moc neberou, jsem to jednou shledla v prekladu, ale kdyz tomu rozumis tak je to docela sila.
Ono je to tak od vseho trochu, on hlavne prisuzuje narust techhle poruch smesi ockovani, jedovatych latek v ovzdusi plus mobilni vlny 😢 To co on popisuje dava naprosto smysl, bohuzel 😢

sisstin
autor
4. bře 2013

No ono na tom fakt neco bude,fakt neverim,ze je to tim,ze ted rodice na deti serou,ja byla v jeslich od pul roku celej den a luvila jsem normalne a vetsina z nas na tom byla stejne 😕

kajiszek
4. bře 2013

@mvmk Uvidíme no, třeba se teďka zase zasekne... A po tý nemoci to občas trvá, já si pamatuju, když měl Vojtík chřipkus vysokejma horečkama, tak byl mimo určo víc jak tejden, než se zase srovnal do toho normálu, jak byl před nemocí.

Jinak já taky kecala od roka asi, ale zase že by norma na roční dítě byly trojslovný věty, to je přeci blbost ne? To by měla být norma na dvouleťáka. Každopádně já mám díky internetu fakt hodně kamarádek s dětma a fakt že drtivá většina těch dětí nijak exra nemluví nebo nemluvila, což asi nemůže bejt náhoda, prostě je ta norma už asi opravdu někde jinde. Všechny ty děti perfektně rozumí, nenašla jsem žádný druhý dítě jako Neli, ale ty děti fakt nemluví... Jo, mluví víc než Neli, ale třeba z naší skupiny březňátek, kde je asi 20 mamin, mluví ve větách jedno dítě 😕 😕 😕 Jinak takový ty klasiky jako mami, tati, ham, hačí, autí, kytí a já nevím...

No a jak nám Neli žuchla z tý postele, tak jsem í vyndala příčky a ona si dělá noční výlety. Právě jsme ji našli v naší posteli, jak žužlá sluchátka od iPodu 😀 😀 😀 A to byl v nočním stolku v šuplíku. A tichá jak myška.

sisstin
autor
4. bře 2013

@kajiszek norma to neni,to jsem psla,ale proste treba dvacet slov norma je 😉

sisstin
autor
4. bře 2013

@kajiszek tak u nas v terminu v tomhle veku mluvili uz vsichni celkrm dost,akorat jeden chlapecek mel OVR,ale jinak jedinej Tygr mel problemy tohohle typu 😕

kajiszek
4. bře 2013

@sisstin No Nela uměla v roce pá, ták a ne 😀 Na nic jinýho si nevzpomínám. A pak se nikam moc neposunula dlouho předlouho...

sisstin
autor
4. bře 2013

@kajiszek Tygr fakt do tri nerekl nic,on nevydaval mimo "eee" fakt nic 😝

kajiszek
4. bře 2013

@sisstin To je fakt zajímavý... A v tý skupince červencátek, kde jsem s Vojtíkem, tak tam to teda taky nebyla žádná sláva... Tam jsme měli klučíka a holčinu, kteří mluvili fakt krásně a dneska jsou z nich hotoví filozofové... No a pak byl Vojtík a pak zase dlouho nic... Jenže všechny ty děti, co nemluvily, už Vojtíka dávno předehnaly, takže teďka z nich mluví nejhůř on, což je celkem smutný 😠