Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
7. bře 2013

@dezyre no ono je otázka zda je to s řečí lepší. Dáda to taky nemá rád takže v případě podobného ataku důchodcem nejspíš spustí: nešahej na mě ti říkám, já to nechci, to je moje hlava, atd... Upozornuji že u těchto vět má téměř dokonalou výslovnost 🙂 se vždycky stydím.

mvmk
7. bře 2013

@dezyre zas ale, kdyz ty vis ze nevydava nejake neartikulovane skreky, tak je to mozna trosku uklidnujici. Sousedovic holcicka, v cechach, te je ted 3,5 roku a ta mluvi asi tak jako moje mala, ale ne tak skrehotave 😀 no a ta podle meho hrozne malo rozumela, ale oni to vubec neresili, az ted kdyz ji dali v zari do skolky a pi. ucitelka jim rekla, ze si ji musi nechat doma, pac nevi ani co je zidle a stul tak to u nich trochu kliklo a zacali s logo skolkou. No a ta opravdu o prazdninach bud to na vsechny plivala, stipala je nebo se do nich rovnou zahryzla 😀

mvmk
7. bře 2013

@sicinka kolik je Dadovi?

sicinka
7. bře 2013

@mvmk já genetiku taky obsolvovala kvuli svemu srdci jeste tehotná a je pravda že tam byli uzasni - asi moje nejlepsi zkusenost s motolem. A taky tam měli v ordinaci spoustu fotek a měření jsem se na to ptala a bylo to hodně zajímavé. A jako že já často děti nepoklonkuji tak je opravdu nádhená. O tu bych se nebála, hezká holka to má vždycky v životě lehčí 🙂 já u Dády zase sázím na sportovní kariéru 🙂

mvmk
7. bře 2013

@sicinka no ona az ta krasna holka na nekoho vytasi to svoje eeeee, tak vsichni zacnou zdrhat 😅

mvmk
7. bře 2013

@sicinka
@kajiszek Ja mam prave na Motol taky uplne senzacni vzpominky 😉 , jsem uplne zdesena ze kajizek to tam takhle odnesla, hlavne ORL tam jsme lezeli skoro 3 tydny se synem, a nedostat se tam tak nevim jak by to tenkrat dopadlo, ja tedy byla v peci dr. Kabelky a prof. Fajstavra ale ten uz je urco v duchodu, jemu uz tenkrat bylo pres 70 let 😀 a musim rict, ze to jsou moji andele 😵

sicinka
7. bře 2013

@mvmk Dádovi je budou 4 v červnu. Na tuhle diskuzi jsem začla psát před rokem a kus a v té době měl problém s porozuměním, neměl zájem o komunikaci, měl spoustu jak jsem později zjistila autistických specialit a já byla přesvědčená že mu to nemyslí. No a dneska už je to naštěstí někde jinde 🙂

mvmk
7. bře 2013

@sicinka to vzdy trochu povzbudi, ze jsou i dobre konce 😉 😉

dezyre
7. bře 2013

@mvmk já jsem tu nedávno psala, jak jsem byla s babičkou jako dvou a půl letá na nádraží a paní se mě ptala, co mě babička koupila na výletě a já jí pravila naprosto srozumitelně a dokonale "hovno" a to jsem bývávala blonďatá a kudrnatá v šatičkách 😝 Babička se málem propadla do země a prý dělala, že ke mě nepatří a nechala mě s dědem a sama postávala opodál 😝 Nevybereš si 😅 😀 😀 😀 😀 😀 Je pravda, že když se Staníka někdo na něco zeptá, tak se neprojevuje, stydí se, mlčí, bohužel teda buď plive, anebo se snaží udeřit. Nejvíc teda převládá to prskání 😅 Působí u toho hodně retardovaně 😅
@sicinka Staník teda taky nesnese důchodce, ty teda všechny, no a na některý dospěláky prská taky, ale zajímavý je, že na děti poslední dobou neprskal. Byli jsme v Olympii a tam jsou takové ty různé kolotoče točící a poskakující autíčka a tak, no a v jednom dvojmístném autíčku seděla holčička a Staník tam chtěl jít, tak mu říkám, že počkáme až se pohoupe holčička a pak tam může jít. No ale její maminka nám nabídla, ať si sedne za ní, že má zaplacené dvě jízdy, tak jsem tam Staníka posadila za ní s tím, že další dvě jízdy zaplatím já. No ten se tááák styděl. Jednou rukou se držel volantu, druhou rukou mě a holčička na něj mluvila, aby se nestyděl (měla rovný 3 roky) a Staník nic, vůůůůbec nic 😅 😀 ani prskání, ani bití, jen stydění (to se mě líbilo 😝 )

kajiszek
7. bře 2013

@sicinka Mně se Vojta včera a dneska taky několikrát zeptal proč 😀 😀 To maj kluci nějak synchronizovaný 😀 On se ptá fakt málo, už dřív se občas zeptal, ale žádný ech "proč" období fakt nemáme. Ale třeba kámoška mi říkala, že se její malej taky ptal málo a je v pohodě, tak snad nemusí všechny děti tím proč vyhučet díru do hlavy. Nebo to ještě přijde, kdo ví...

@zuzao Ahoj, moje malá měla na klíně iPad a řvala stejně jako tur 😀 😀 😀 Ale jí prostě vadí, že na ni někdo cizí sahá no ☹ Možná kdyby jí dali víc času, ale ta sestřiška prostě řekla po třech pokusech, že to nejde a ať jí necháme uspat. Fakt byli v Motole všichni příjemní ☹ Ještě jsem se tý sestry ptala, jestli jí to nemůžu podržet já a ona že to prej stojí 15 tisíc, tak že mi v žádným případě do ruky nedá. Úplně na mě vyjela, co si o sobě myslím... Achjo.

@podubka Ne, byla to černovláska kolem 55ti... Třeba se obarvila 😀

@mvmk Malá je fakt nádherná holčička, úplná panenka, hnedka bych ji pomuchlovala, i když dělá eeee 😀 😀

Jinak Vojtík dneska nakreslil maminku 😀 Sice jsem mu teda ukazovala, kam kreslit oči, nos a pusu, protože on to jinak kreslí v pořadí oči, pusa a nos, ale i tak si myslím, že úspěch, ještě před měsícem by nenakreslil ani kolečko. Pomohl nám seriál Matýsek a Jája. A prej že televize má na děti zhoubnej vliv, prd 😝 😀 😀

kajiszek
7. bře 2013

Jo ještě ten obrázek že jo...

mvmk
7. bře 2013

@sicinka ja mam taky proste porad jeste pocit, ze mala 100% nerozumi jak by mela, sice ji logo i spec. ped. z ranne pece opravdu dlouho testovali a prosla na svuj vek, ale nejak to nesedi, ona hodne rozumi ale ne vsechno, hlavne abstraktni veci a tak. Ja hodne casto mela pocit, ze je to spis mentalni postih. , ale to taky nesedi. Dneska treba shodila lodicku ze stolu, a ukazuje ze lodicka udelala bam a ted place. A ja ji rikam: lodicka ale nemuze plakat ta nema oci a pusu. No a mala vzala fixku a oci a pusu ji domalovala 😀 Blby dite by to asi nenapadlo, ale samoz. nevim 😅

kajiszek
7. bře 2013

@mvmk Já měla s Motolem taky vždycky zkušenosti dobrý, rodila jsem tam Vojtíška. Jako fakt je, že v Podolí s Neli ten přístup byl úplně jinej, lidštější, ale jako ani v tom Motola jsem si nestěžoval, nenarazila jsem na nikoho nepříjemnýho, i na chirurgii a sonu v pohodě, tam jsem byla s malým, protože má sinus na zadku, budou mu to asi muset někdy kolem 5-6 let odstranit... I na pohotovosti bývali normální. A celkově prostě vždycky v pohodě, takže jsem byla zděšená taky 🙄 🙄

dezyre
7. bře 2013

@mvmk S tou lodičkou si mě připomněla, jak jsme dnes se Staníkem zkoušeli porozumění 😅 Buď se nesoustředil a dělal hlouposti, anebo nám blbne 😔 Se ho ptám, Staníku z čeho piješ? Nic.. Do čeho ti nalévá maminka pití.. - vehementní ukazování prstem do pusy 😝 Ne Staníku já se ptám z čeho piješ.. ukazování prstem na pití, které měl položené na chodbě na poličce. Staníku ukaž mě tady na obrázku z čeho piješ (kroužím rukou nad obrázkama), Staník napodobuje kroužení rukou nad obrázkama.. Vzdávám to.. Staníku ukaž kde je hrnek.. Staník konečně ukazuje na hrnek a křičí "tadýýý"

kajiszek
7. bře 2013

Omlouvám se za překlepy, zase u toho dělám další věci, takže píšu rychle a dělám blbosti...

mvmk
7. bře 2013

@dezyre to znam moje je taky extremni stydlivka, ona ty skreky preferuju u lidi, kteri ji z nejakeho duvodu prijdou prijemni, vetsinou musi byt plavovlasi 😀 Moje mala zase sankovala ze sousedojc chlapeckem, ona se vzdy drzi na sanich jako kliste, ale toho chlapecka se tak stydela, ze mela ruce od tela (sedela za nim) a raci ryskovala pad 😀 Ja si vetsinou odfrknu, kdyz se nevyjadruje, to se alespon vyhnu neprijemny otazkam nebo silenym vyrazum 😝

sicinka
7. bře 2013

@mvmk ne to nenapadlo ani Dádu v jejím věku, on fakt u spousty věcí nevěděl a hlavně měl oplně šílené záchvaty vzteku kdy se opravdu dokázal válet na zemi a zapomínal dýchat. Ale strašně mi to připomělo kdy mě došlo v že už mu to myslí, někdy v létě jsem mu říkala ať netrhá nabíječku ze zdi že ho kousne a on se na mě otočíl a povídá nekousne nemá žuby 🙂

mvmk
7. bře 2013

@kajiszek Ja to po sobe radsi ani uz nectu 😅 😅

podubka
7. bře 2013

@kajiszek já jinak s motolem taky dobrý zkušenosti jak na pohotovosti na ORL tak s dětským zubařem tam mi trhali zub 😀 .Ale ta babizna mi fakt dala.

mvmk
7. bře 2013

@dezyre Zkousela jsi treba uz ze Stanikem ukazovat na vzdalenejsi predmety. U nas je hroznej problem kdyz jedu autem a rikam treba Emmi divej liska a ukazuju totalne vehementne tim smerem, tak ona se sice diva taky, ale nikdy ten dotycny predmet nedohleda. To me docela dela starosti a nevim jestli treba nekdo z vas ma stejny problem 😝

mvmk
7. bře 2013

jezis ja fakt pisu jako tatar 😅 😅 😅

sicinka
7. bře 2013

@kajiszek tobě to ale sluší na tom obrázku, my dneska dělali grafomotoriku tu má fakt pěknou, pak jsem mu dala strašně jednoduché řady aby ukázal co tam nepatří a opět rostla. Kouká na mě nepřemýšlí nad tím a ukáže, pak podruhý potřetí a on se někdy trefí že, bud to na něj bylo moc jednoduchý nebo neměl svůj den. Podobné věci dělal na logicu nebo v ipadu uplně v pohodě a najednou se výraz hlubokého zděšení co to po něm chci.

dezyre
7. bře 2013

@mvmk občas když je něco v dálce tak zkoušíme - třeba jsme na procházce a naproti na kopci jede vlak (docela daleko), tak mu ukazuju, že jede vlak, to registruje, i letadlo když ukazuju. Dnes jsme jeli autem, tak jsem mu ukazovala, že v dálce jdou děti - školka, tak tím směrem zaujatě koukal.. Ale nějak mě nenapadlo se na toto zaměřit .. 😅

mvmk
7. bře 2013

@dezyre no letadlo a vlak jdou taky , nebo veci, lide co se pohybuji, ono je to spis neco co se nehybe a jedeme autem, tam je to uz opravdu problem.

mvmk
7. bře 2013

Jo a taky jsem lezela ted v nemocnici s holcickou necele 3 roky, a ptam se ji jak se jmenuje, tak mi to rekla jmeno prijmeni a rovnou i adresu, kdyby k tomu pridala jeste telefoni cislo tak me mohli rovnou prelozit na psychiatrii 😀 😀

kajiszek
7. bře 2013

@sicinka No u nás je to kreslení a celkově grafomotorika velká tragédie... No snad se to časem zlepší, on teďka docela kreslí, i když je úplně mimo. Třeba říká, že kreslí krokodýla a nakreslí dvě kolečka vedle sebe a nad to čmáranici... Jako ty obličeje už celkem dává, jen většinou kreslí nos pod pusu... Uši a vlasy celkem dává a tělo jako vůbec, to prostě něco dole načmárá. A ty řady, co kam nepatří, tak to docela zvládne, ale otázka je, jestli si prostě jenom nezapamatoval. Třeba to nechápe, nevím... Když se ho ptám, proč to tam nepatří, není mi schopnej na tu otázku odpovědět.

dezyre
7. bře 2013

@mvmk tak to my v autě moc nezkoušíme 😉 Protože když řídím, tak nemůžu moc vehementně ukazovat. To opravdu jen když stojíme někde na semaforu, nebo jede vyloženě vedle nás šalina .. ale zajíčky a srnečky neukazuju za jízdy 😀 😀 😀

mvmk
7. bře 2013

@dezyre mate vsichni stesti, ze ziju 1000 km vzdalene, pac ja jsem doslova hrozba na silnici, jak uz z toho vseho blbnu tak uz zkousim vse nemozny. Dokonce jsem ted nedavno zjistila, ze za jizdy koukam spis dozadu nez po smeru jizdy 😀 😀

sicinka
7. bře 2013

@kajiszek Dáda nekreslí postavy nebo zvířata, on dělá obstrakci 🙂 ale fakt pěknou, ted vyráběl ve školce mozaiku z víček pet lahví a brček a mělo to hlavu a patu. Dneska obtahoval písmena a taky to šlo, ale maminku zase nekreslí. Jinak jemu to normálně šlo a v ipadu si to urco nepomatoval, ale dneska to byla katastrofa....

mvmk
7. bře 2013

@kajiszek moc to grafo neprecenuj, muj syn nesnasel malovani strihani lepeni, snad uplne vsechno a ted je v tom trida 😉 😉