Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
18. bře 2013

@abbie kolik miligramu denne to mate rozpocitano, tady na aut. strankach se nedoporucuje prekrocit 500 mg denne.

luisiana12
18. bře 2013

@abbie no my sme boli u neurologicky a ta mu ho predpisala..aj som jej dnes volala ze ci to mozem nakonbinovat no ona o karnozine ani nepocula.tak reku ci nemas ty skusenost..asi mu znizim tu davku tebokanu to su kvapky tak mu dam o nieco menej.uziva malu cajovu lyzicku rano..pocuj a to ze vas neoslovoval to ako ti nepovedal mama a tatovi tata?alebo krstnemena vase nehovoril?Moj mi povie mama len ked sa mu chce.tatovi tata nehovori ale minule nasiel obrazok co mu tato kreslil a povedal tato alebo pre seba len tak ze tata si povie...

luisiana12
18. bře 2013

@mvmk a tvoja malinka kolko toho hovori?ja by som to skusila s tym karnozinom..

mvmk
18. bře 2013

@luisiana12 aktivne uziva asi 45 slov 😝

abbie
18. bře 2013

@mvmk 250 mg denne uziva

abbie
18. bře 2013

@luisiana12 ked nas videl na fotkach, tak povedal nase mena, ze toto je mama a toto tata, ale uz nas zavola aj z druhej izby

luisiana12
18. bře 2013

@mvmk ale vsak na to ze ste asi dvojjazycna domacnost to nie je az tak malo..ona sa rozbehne a ten karnozin skus urcite.

luisiana12
18. bře 2013

@abbie a on povedal celou vetou ze toto je mama ci len mama...ten nas na mna radsej ukaze prstom ako by mal povedat.

kajiszek
18. bře 2013

Tak dneska byla KW s Nelinkou spokojená, hezky spolupracovala a byla i v dobrý náladě. Neudělala všechno, hlavně se sekla při ukazování obrázků, u toho byla fňukací a neochotná, do toho se jí fakt nechtělo. Nicméně teda mentálně prý určitě odpovídá věku, autistický rysy na ní nevidí žádný a to, že se občas vzteká a je negativní, to je prý povahou. Porozumění a řeč má opožděnou o cca 6-9 měsíců, což prý ale ve dvou letech není žádná trága. Na dysfázku by to zatím taky neviděla, protože má prý velkou chuť komunikovat a hodně mluví, ač nesrozumitelně, že prý dysfatici obvykle mlčí. Krásně se ptala co to je a co je tohle, takže to by prý dysfatik v jejím věku taky spíš nedělal. Prý kdyby takhle mluvila a rozuměla ve třech letech, tak tam už by se o dysfázce uvažovat dalo (i když ještě ani tak by to nebylo 100%), ale ve dvou letech ještě určitě ne. Říkala, že máme pokračovat v tom rozvoji jako doposud, poradila mi ještě nějaký další fígle, ale celkově byla s Nelinkou moc spokojená. Ještě mi pošle zprávu.

No a 10.4. k ní jdu s Vojtíškem 😀 Jsem jí říkala, že si o mě asi musí myslet, že jsem magor, tak se smála a prej vůbec, klidně s ním mám přijít, dokud má ještě grant, že budeme platit zase jenom stovku 😀 Zatím jsem ho s ní moc nerozebírala, prej to rozeberem důkladně, až tam budem. Každopádně jsem moc ráda, že Nelí byla dneska tak ochotná a veselá, to mě samotnou překvapilo. Jako doma toho zvládá víc, ale i tohle byl podle mě úspěch, minule byla vzteklá jak byk 😀 😀

luisiana12
18. bře 2013

@kajiszek tak podla toho popisu co si dala je nas maly zhavy adept na tu dysfaziu aj ked pevne verim ze je to len onesoreny vyvoj reci...prosim ta nenapises sem tie figle co ti poradila?mozno aj nam pomozu..

luisiana12
18. bře 2013

@kajiszek tak podla toho popisu co si dala je nas maly zhavy adept na tu dysfaziu aj ked pevne verim ze je to len oneskoreny vyvoj reci...prosim ta nenapises sem tie figle co ti poradila?mozno aj nam pomozu..

hrusti
18. bře 2013

😉 @kajiszek To jsou dobré zprávy 🙂 Já se přiznám, že si nepamatuji, jak syn kolem 2. roku mluvil a gestikuloval. Asi moc ne. Ale ted musí všechno kolem komentovat

sisstin
autor
18. bře 2013

@kajiszek Tygr mel v jejim veku to porozumeni opozdeny stejne,ale pravda je,ze fakt nemluvil vubec 😝

luisiana12
18. bře 2013

@hrusti a kedy sa ti syn rozrozpraval?

hrusti
18. bře 2013

@luisiana12 Syn začal první slovíčka jako ostatní děti. Tata, máma říkal normálně, ale pak se asi v roce a půl zasekl a neposouval se dál. Dvě slova začal spojovat někdy kolem 2,5 - 2 a 3/4. Aktuálně mluví už v souvětích, ale nikdo mu nerozumí 😉

luisiana12
18. bře 2013

@hrusti a bol maly aj ockovany vakcinou mmr v 15 mesiaci? resp. aj inymi ockovaniami? a kedy zacal pridavat potom postupne slovicka, lebo u nas to iste maly sa zasekol cca. v roku a pol...

ivular
18. bře 2013

@sicinka @alena76 Ad ten článek o MMR - Bohužel jej nemám 😖 Samotnou mě mrzí, že jsem si ten link neuložila.. Vím jen, že byl psán v češtině, ale víc si fakt nevybavím. Pokud bych ale měla chvilku času, zkusila bych jej znovu najít.

luisiana12
18. bře 2013

@hrusti a este otazocka, ked bol zaseknuty v tom vyvoji ako pises, tak co hovoril? lebo nas si tak pre seba daco sem tam zablaboce inak na vsetko len e, e, e, ukazuje inak vsetko rozumie, donesie, chape, pekne sa hra, je vesely, zmeny spravania nema....davala si mu nejake pripravky na vyvoj reci? chodil do skolky?

hrusti
18. bře 2013

@luisiana12 Syn dostal mmr někdy kolem roku a půl, protože byl tehdy myslím nemocný, tak dostal očkování později. On vyloženě eee nedělal, spíš opakoval stále těch pár slov, co uměl. Já se přiznám, že si to už tolik nepamatuji, ale on byl problém i v tom, že tak do roku a 3/4 neposeděl, nedalo se s ním ani pracovat, takže třeba aby si sedl ke knížce a prohlíželi jsme si jí, tak to byla u nás sci-fi 😖 Až někdy po 2. roce se s ním dalo pracovat a pak začala hodně ta slovní zásoba narůstat, ale problém byl v tom, že nespojoval slova. Měli jsme jednoduché obrázky a několikrát za den jsme si k nim sedli a opakovali jako např. auto tútú, zvonek cink, telefon halo. Spojvoat fakt začal až někdy kolem 2,5 - 2 a 3/4 a ještě nespojoval slova jako podmět a sloveso, ale spíš dvě podstatná jména a to jedno z nich mělo funkci přídavného jméno např. mama akn - mámino auto. V té době jsme byli poprvé u Krejčírové a ta mi řekla, že má dobrou slovní zásobu a že se máme zaměřit na spojování. Takže jsme si sedli a na obrázkách tvořili jednoduchou větu a neustále opakovali, až mu to naskočilo. Chodil a stále chodí do soukromé školky na 2 dopoledne týdně. Začal chodit někdy ve 2 letech a 5 měsících. Dávala jsem mu jen Haliborange, jinak jsem nic dalšího nezkoušela. Ani ted nic nebere, jen vitamín B, ale to spíš proto, že mi nechce jíst maso a na podporu chuti k jídlu.
Když to vezmu zpětně, tak si myslím, že měl a i ted trochu má narušené porozumění a všechno mu trvá jaksi déle. Aspon když to porovnám s dcerou, která je hodně bezprostřední, bystřejší a šikovnější než byl syn.

luisiana12
18. bře 2013

@hrusti no praveze nas sa vie sustredit, sam donesie knizku ze si chce citat, hlada zvieratka atd...aj pesnicky v telke ho bavia spievankovo atd..boze pevne verim, ze aj nam ta slovna zasoba porastie...lebo uz teraz som z toho na prasky ani jest nemozem, co mam stiahnuty zaludok od nervov...takze do skolky nechodil v tej dobe ked zacal hovorit?

sisstin
autor
18. bře 2013

@hrusti jsem si zas vzpomnela na tu vasi bramboru 😅 😅 😅

ivular
18. bře 2013

@mvmk Objednací termín byl poprve cca 3 týdny. Pak na druhou a třetí návštěvu už jen 10 dní.
Mimochodem s tím Pangamine a Candidou ti dávám plně za pravdu. Já jsem to užívání musela malému stopnout, jelikož mu to nadělalo neuvěřitelnou neplechu ve střevech 😔 Už víc než týden ten Pangamin nedostal a střevní mikroflóru pořád ještě nemá v pořádku 😝
Držím pěsti s dětmi a tou virózou!!

sisstin
autor
18. bře 2013

@luisiana12 tak jako u ani ne dvouletyho bych to zatim neresila,kdyz jinak je normalni

hrusti
18. bře 2013

@sisstin No jo, naše brambora 😀 😀

luisiana12
18. bře 2013

@sisstin ja viem moja, ze je mozno este skoro nieco riesit, ale vidim ze je nejaky zaseknuty vo vyvoji a z toho co citam kadetade mi uz sibe, len ked ho vidim, ze by aj daco chcel povedat a len to e, z neho dostanem tak mi je luto, potom z nicoho nic sam pre seba zacne daco blabotat, alebo sem tam dajake slovicko...no kazdopadne sme objednany aj k logopedicke v aprili, tak uvidime..

luisiana12
18. bře 2013

@sisstin no a este to, ze ja som zacala hovorit normalne nacas, aj manzel, vcera sme zrovna boli u svokrovoch a bavili sa o tom ako dvojrocny uz spajal slovicka atd..no je mi z toho smutno...

hrusti
18. bře 2013

@luisiana12 Ještě jsem něco dopsala k tomu příspěvku výše 😉

sisstin
autor
18. bře 2013

@luisiana12 jako ta pece mu neublizi,to urcite ne,ale fakt bych se jeste nestresovala 😉

sisstin
autor
18. bře 2013

@luisiana12 muzete zacit s VOKSEM 😉

luisiana12
18. bře 2013

@sisstin a to co je ten voks? ja som rozmyslala nad tym organzinom