Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
18. bře 2013

@mvmk Jo tak účet za homeopata by asi nerozdejchal 😀 To už by mi asi přistály na stole rozvodový papíry 😀 😀 😀 Já ještě hlavně napíšu na to Slovensko, jestli by mi to případně poslali do Čech, tam to taky není tak drahý jako tady...

kajiszek
18. bře 2013

@dezyre Já jsem 5.5. 😀 Se dobře pamatuje 🙂 Jsem chtěla Vojtu, aby byl 7.7. a Nela 3.3. a ani jedno se nezdařilo 😀 😀 😀

dezyre
18. bře 2013

@kajiszek a ty si našla český eshop?? Já jsem to našla jen na slovenských..

mvmk
18. bře 2013

@dezyre Ja ale stejne myslim, ze je to dite od ditete, muj syn nesnasel puzzle, nikdy ho nestavel. A asi kdyz to dite nema vlastni poteseni, tak to stejne nebude delat. Mala treba opravdu rada dela takove to logicke puzzle od Goki, to jedine ji bavi a potom mame jeste takove to velke od Haba to taky jde, ale 40 dilu 😢 😢 😢 😢
Jo a vim co musel delat malej Namalovat kolecko vodorovnou caru do takoveho obdelniku a nepretahnout a krizek 😉 😉

dezyre
18. bře 2013

@kajiszek já jsem až 25.5. 😀

dezyre
18. bře 2013

@mvmk hm.. nepřetáhnout? To mě připadne docela náročný, teda podle toho jak ten obdélník je velkej. Staník se trefí na obdélník papíru 😀 😀 😀

kajiszek
18. bře 2013

@mvmk Jo tak to by náš Vojta nenamaloval ani teďka, natož ve třech letech 😀 A puzzle Vpjtovi taky trvalo sto let, nbež začal skládat. Ale i teďka skládá spíš to tvarovaný, klasický mu moc nejde a je vzteklej.

@dezyre Našla jsem Carnosine Star... Ten Karnozín extra ne, ten je jen na SK.

mvmk
18. bře 2013

@dezyre ta linie je asi tak velka jako tab do ktereho tu odepisujeme 😉

mvmk
18. bře 2013

@dezyre Kdy ma Stanik naroz. budou mu uz 3? Ono treba tady, kdyz jako to dite v necem zaostava, tak se vzdy posouva ta prohlidka o 3 mesice 😉 😉 a porad je to jeste v norme 😉

mvmk
18. bře 2013

@kajiszek Kde ze to prosne bydlis, ja vim ze uz jsi to tady psala 😉

kajiszek
18. bře 2013

@mvmk V Buštěhradu... To je kousek od Kladna.

sicinka
18. bře 2013

@dezyre k dotazu nás nezkoušeli z ničeho Dáda ječel a vyhrožoval lékaři že ho kousne - popravdě jsme byli všichni rádi že přežil fyzickou prohlídku na zbytek se sestřička matně zeptala. A koukám že sousedi v NDR mají podstatně vychytanější systém 🙂 No Dáda by zvládl ve třech asi všechno nejsem si jista mokry suchy a tak. A ač by to zrovna on zvládl tak vyhození a chyceni míče, není úrověn tří let.

sicinka
18. bře 2013

Holky na to stavění dle vzoru, nám fungovalo nafotit výsledek v životní velikosti a vytisknout. Nebo obkreslit třeba kostky v pořadovaném tvaru na papír. Pak to nejdřív přikládal později jsem předlohu změnšila a stavěl podle vzoru a v pohodě. Co mu pořád moc nejde z podobného ranku jsou logické řady, tam se nechytá ani náhodou, max něco na ipadu.

mvmk
18. bře 2013

@sicinka Ja taky pochybuji, ale tak muj Vincetnt uz ve 3 letech lyzoval na Fellhornu 😀 😀 😀

sicinka
18. bře 2013

@mvmk to je lehčí já roky trénuji děti, pohybově většinou nadané a tohle je normální v pěti né ve třech 🙂 Tedy jestli nejsou v německu podstatně motoricky šikovnější děti. Ale líbí se mi ta prohlídka je to do všech směrů a je vidět že je ta péče dál.

mvmk
18. bře 2013

@sicinka No to je jenom takova milna predstava, deti tu rozhodne nadanejsi nejsou, podle meho spis naopak, a pece je tu dle meho katastrofalni. Muj syn ma 11 let a jeste mu nikdo nikdy nebral moc. Tak si to dovedes predstavit. Kdyz chces krevni obraz tak musis doktoru vyhrozovat 😝 Ja bych vam tu mohla napsat uplny memoary, ale ja uz to tu neresim, oni si myslej, ze jsme prave slezli ze stromu a ja si o nich myslim sve 😉

mvmk
18. bře 2013

Ale abych je tolik nepohanila, na rocni prohlidku je u deti naplanovana 1 hod. a tu oni musi ze zakona dodrzet.

krystalka
18. bře 2013

@dezyre - u nás nechtěla na 3leté skoro nic - jen ho změřili, zvážili, poslechla ho, koukla do krku, prohmatala uzliny, koukla na pindíka a změřili mu tlak...a to bylo myslím všechno - nezkoušela ani zrak, ani sluch, barvy apod. to by asi stejně nebylo realizovatelné, protože on snad od narození každou preventivní prohlídku prakticky prořve a přestane až teprve když se může oblíknout a chystáme se odejít...venku je z něj pak šikovné komunikující dítě...co s tím nevím, udělal to i teď naposled na 5leté prohlídce - a to všechno i přesto, že si o tom povídáme, všechno zná jak to tam chodí, doktorku taky zná...myslela jsem, že se to teď v těch 5 letech konečně zlomí, ale zase nic, no... 😒 . Jinak teď oproti té tříleté ještě chtěla zkoušet zrak, to po chvilce usoudila, že to asi neklapne, sluch máme kontrolovaný na foniatrii, akorát ještě po mně chce zprávu od psycholožky ze školky, jak je tam adaptovaný a tak celkově, protože u ní se teda moc nepředvedl, takže na mně koukala trochu nedůvěřivě, když jsem jí říkala, jak hodně se zlepšil v té řeči a celkově vůbec... ☹

krystalka
18. bře 2013

@mvmk - celou hodinu? Co s těmi ročními prcky celou tu dobu dělají?

krystalka
18. bře 2013

@mvmk - tak 40-ti dílné puzzle by Jiřík nedal dohromady sám ani teď v 5 letech 😉 , má tady nějaké 30-ti dílkové puzzle Cars, ale stejně mu s tím musím trochu radit...

mvmk
18. bře 2013

@krystalka vsechno 😀 😀 😀

mvmk
18. bře 2013

@krystalka to jsem rada, ze nejsme uplne retardovani 😅 😅

mvmk
18. bře 2013

@krystalka ono je to tu trosku jine co se tyce treba praxi, oni lekari maji treba 4 - 5 ordinacnich mistnosti, v tom roce je to treba tak, ze dite si hraje na zemi a lekar se te vyptava na vse mozne a pri tom to dite pozoruje, aby jaksi to male nemelo pocit, ze se neco deje 😉 😉 Potom, klasika, proklepne telo usi oci nohy pohyb a ruzny jiny testy ted uz nevim presne co vse to bylo, ale bylo toho dost co mala neumela 😖 😖

krystalka
18. bře 2013

@mvmk - jinak Jiříka tedy teď už to puzzle nějak moc nebere, bavilo ho to někdy kolem těch 3 - 3,5 let, to jednu dobu skládal několikrát denně (cca 12 dílků), ale teď už si na to sám od sebe ani nevzpomene...

mvmk
18. bře 2013

@krystalka ja mam ted spis problem, ze malou ted nebavi vubec nic 🙄 jakoby se vratila tak o pul roku zpet 😖
Zase si ukazuje co chce a moc jakoby nevnima co po ni chci 😝 , dnes uz me to tak stvalo, ze jsem ji proste nechala at si dela co chce. Kdyz potom ctu ty uzasne uspechy ostatnich tak mam akorat jeste vetsi depky. Ten optimismus, ze to jeste dozenem se zatim jaksi vytraci 😢

krystalka
18. bře 2013

@mvmk - tak to je dost důkladný 🙂 , tady mi někdy připadá, že si člověk musí na všechno upozornit a zeptat sám, naše doktorka mu například v 18 měsících zaškrtla v průkazce, že spojuje dvě slova, aniž by se mě na to ptala, přitom on začal spojovat slova až ve 3,5 letech! O žádanku na logopedii, foniatrii apod. jsem si taky musela říkat já 😖 . Po té poslední prohlídce mám chuť si najít někoho jiného, ale už jsme doktorku jednou měnili a stejně je to zase o ničem.... 😖

mvmk
18. bře 2013

@krystalka no to ja jsem asi trochu rozmazlena, ja mela super detskou, porad praktikuje, je strasne pecliva uzasne lidska, ja jsem s ni stale v kontaktu, vzdy kdyz jsem v cechach tak me prijede navstivit a koukne na malou, nekdy s ni hodiny telefonuju. Ta bude mit urcite jednou svatozar 🙂

krystalka
18. bře 2013

@mvmk - tak my jsme třeba oproti vám o nějaké 2 roky dál, ale věř mi, že když byly Jiříkovi ty 3 - 3,5 roku, tak jsem měla podobné depky celý ten půlrok - když tenkrát během půl roku přidal asi jen 4 slova, když s nikým známým, koho jsme potkali venku nekomunikoval, ani se na něj moc nedíval a táhnul mě pryč, když před dětmi na hřišti zděšeně prchal, když absolutně odmítal různé říkanky a ukazovací básničky, na jakýkoli pokus mu něco zazpívat začal vřískat ne a zacpávat mi pusu, na hřišti na nás ostatní maminky a děti koukaly jako na exoty 😖 ... no a teď je mu 5 - mluví už docela hezky, pusa se mu nezastaví, sociálně taky dost vyspěl, ale oproti jiným stejně starým dětem tam ten rozdíl stejně je pořád vidět... Jiřík se třeba začal trochu víc rozjíždět jak v řeči, tak v tom sociálnu až tak kolem 4 let, největší skok přišel asi kolem těch 4,5, tak nezoufej, ono to u vás taky přijde...ale sama vím, že je to těžké si ten optimismus udržet... Ale o tom by ti mohla jistě hodně vyprávět i Sisstin a další holky tady...

abbie
19. bře 2013
sisstin
autor
19. bře 2013

Tygr ted nabral hodne novych slov,vcera rikal "ja ti u toho budu asistovat" :D no ale s vyslovnosti je to vice mene stejne,to jsou pokroky za toho skoro pul roku fakt pidi.