Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
20. bře 2013

Jen k alaternativní komunikaci, já bych jí příště zaveda. Narozdíl od většiny jsem měla dítě které o komunikaci moc nestálo a mám pořád pocit že to bylo tím že mu to nešlo, tak to prostě vzdal. A díky nekomunikaci se vyjevilo množství dalších podivností o kterých jsem tu několikrát psala. Jemu by to určitě pomohlo ve chvílích kdy řval vzteky a i těď má problém popsat slovy co přesně mu vadí (jak je v afektu mluví hůř). Mě to smysl dává, otázkou je zda bych ho to naučila.

kajiszek
20. bře 2013

@sicinka Jj dělá, je programátor... Teďka měli pár dnů fofry s nějakým průzkumem pro vládu, makal do noci a asi asi moc nejedl a včera se složil no. Ono kdyby jen omdlel, tak by to nebylo tak zlý, ale ten otřes mozku je horší no, fakt spadnul blbě 😖 Já to periferně viděla, ale jako že bych ho chytla nebo tak, to vůbec nehrozilo, byl to fofr. Teďka mi od rána vůbec neodepsal, tak asi spí, snad je ok.

lenajsek
20. bře 2013

@ivular Ahoj, já jsem tady psala, že jsu jednoznačně PRO, Lukin taky pořád ukazoval, než jsme začali kartičkovat, ale na lince toho bylo víc než jen pití, nebo si otevřel špajzku a tam je milion věcí... a pak se samozřejmě vztekal, když jsem pořád nechápala, co chce a nebo to nedostal hned... takhle mi prostě donese kartičku a pohoda.
Terka to popsala líp než já včera večer, s tím jak začít. My jsme měli teda víc kartiček, pití, křupky, bublifuk, myslím lízátko... to, co by nechtěl, tak to jsme neměli.
A fakt to pochopil rychle, když jsem mu nejdřív, než jsem mu dala pití, strčila do ruky kartičku s pitím a řekla mu dej mi obrázek, tak mi to dal, já si ji vzala a hned jsem mu řekla na, pití... tak to fakt pochopil.

A to znakování, já určitě u druhýho dítka budu chtít znakovat, dřív jsem si taky myslela, že by ho to mohlo brzdit, ale pak jsme místo znakování v těch dvou letech začali s těma obrázkama, kdybych s Lukinem znakovala od miminka, mohli jsme být taky jinde... 😝 Mi zase u toho znakování přijde fajn, že se to dá použít kdykoli a kdekoli, člověk s sebou nemá spoustu kartiček, tabulku nebo komunikační knihu, má jen ruce... Ale nevím, kdy přesně se s tím znakováním začíná, a jestli bych to uměla... musím naštudovat. 🙂

@kajiszek Ježiš, to muselo být něco, to jsi musel být vyděšená, to se nedivím... ☹ Tak hlavně, že už je lepší, není fakt nad zdraví... no snad trošku zvolní tempo, po tomhle... 😒

mvmk
20. bře 2013

@lenajsek kolik je vubec malymu? Ja jsem taky uz nekolikrat uvazovala o kartickach, ale mala ma dost znaku. Treba o piti i jidlo si rekne, piti ukazuje zpusobem, ze si da palec ke rtum a jakoby ho naklani 😝 Jidlo je mnam, neco na mlsani ona miluje cokoladu, ted se naucila rikat koci, protoze coko je pro ni tezky tak si to ototcila 😝 Ale defakto se na vsem domluvime.
Myslis ze to pro nas bude mit stejne vyznam?

mvmk
20. bře 2013

@kajiszek Skvela zprava, tise zavidim 😎 😉

abbie
20. bře 2013

Ja teda znakovanie u maleho pouzivam od 20 mes. boli sme najstarsi na seminari 😀 , ale ked bude v buducnosti druhe dieta, tak od roka urcite znakujeme, je to super ... maly sa na to velmi rychlo chytil, my sme si kupili DVD o znakovani a z neho sa to naucil, je to strasne pekne spracovane.
davam sem video kratke https://www.babysigns.com/products/product_deta...

mvmk
20. bře 2013

@abbie myslis, ze znakovani je lepsi nez karticky, moje logo. treba rekne znakovani NE a karticky JO, ale mame ve skupince holcicku 2 roky, jeji rodice jsou oba hluchonemi, ona prefektne mluvi a dorozumiva se znakovou reci, a zda se mi ve vsem napred oproti jinym dvouletakum 😝

sisstin
autor
20. bře 2013

@mvmk jako znaky neumožnují tak rozsáhlou komunikaci jako kartičky, to by se pak musela učit už vyloženě znakovku pro neslyšící, takže takhle znakují děti bud s lehkou dysfázkou, když jsou malé nebo pak znakují děti s těžkou VD, ale právě klasickou znakovkou 😉

abbie
20. bře 2013

@mvmk tak kazdy mame svoj nazor, aj kazdi lekar ti povie inak ... ja som za znakovanie, ked je pri mne, tak mi zaznakuje, co potrebuje a nemusi sa trepat pre karticku ... znakovanie je pohodlnejsie, karticky vonku nema a ani v obchode, v aute atd. znaky vyuzie vsade

mvmk
20. bře 2013

@sisstin co je VD 😅

sisstin
autor
20. bře 2013

@mvmk dysfázka 😉
@abbie no tvůj malej je malej, tam ta znakovka stačí, ale třeba 3-4letý dítě už má jiný požadavky na komunikaci a tam ta baby znakovka nestačí a na klasickou nemaj ještě motoriku 😉

abbie
20. bře 2013

inak vcera som si kupila knihu Cvicenie pre rozvoj reci a naprava poruch komunikacie
http://www.martinus.sk/?uItem=30106
perfektna kniha, odporucam

abbie
20. bře 2013

@mvmk @sisstin ako sa ja som za vsetky dostupne moznosti komunikacie, preto uvazujem aj nad kartickami, ked dieta nevie rozpravat, tak mu treba umoznit inu formu komunikacie 😉 inak na kurze znakovania nam tiez povedali, ze znakujuce deti zacnu rozpravat skor ako tie co neznakuju, skor pochopia vyznam verbalnej komunikacie ... samozrejme tie, co zacnu znakovat okolo roka a nie ako my pred druhym rokom 😀 😀

luisiana12
20. bře 2013

@abbie dakujem za tip na knizku.uz som aj objednala.

sisstin
autor
20. bře 2013

holky, nevíte čistě náhodou, kolik musí být minimální zůstatek na appstoru u ečkovýho účtu? Máme s Martinou stejnej problém, že nám to píše, že platební metody byly zamítnuty a já tam mám 60kč a ona 377Kč...a mám pocit, že tam snad musí bejt min. 500Kč? 😕

sicinka
20. bře 2013

@sisstin nic takévého by am být nemělo jsem se ještě dívala do podmínek a ono klasicky online ověřují platbu a blokují si zustatek na uctu do výše stahované častky. Stejně třeba dost často funguje bookovani hotelu, tedy musiš tam mít tu částku kterou budeš platit a pak to normálně proběhne a ta částka se teprve poté odečte z účtu. Ta prodleva mezitím je v řádu hodin. Mám pocit že jsem i platila když jsem měla na pčtu asi stovku a bylo to v pohodě.

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka no tak jsem to řešila na diskuzi a je to jak u koho, někdo tam fakt těch 500musí mít, někdo ne...já vím, že mně to po 500šlo, ale 60Kč jsem tam nikdy neměla....

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka a záleží i, zda máš USD účet nebo E 😉

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka nám právě nejdou ani free aplikace, kámoška mi to říkala už někdy před dvěma měsícema, že pod 500ji to prostě nepustí, a ted máme s jinou kámoškou stejnej problém. By mě zajímalo, dle čeho to teda je 😕

sicinka
20. bře 2013

Já si s tím znakováním docela vyčítám že máma to chtěla strašně učit Dádu a já jsem byla proti s tím že se pak nebude snažit mluvit, on v době kdy s tím přišla vůbec nevypadal že bude mít problém s řečí´. Chtěla jsem aby chodil od dvou do anglické školky a měla jsem pocit že už toho na něj bude moc. Později už mi bylo jasné že ve dvou školka nee, natož anglická a znaky by se hodili, ale v té době už mi na znakování přišel starý.

sicinka
20. bře 2013

@sisstin to si vybíráš? mě to odečítá Eura přepočtený na koruny. Jinak tohle je v tech podmínkach Je-li k úhradě transakce použita kreditní nebo debetní platební karta může iTunes provést předběžnou autorizaci a blokaci částky až do výše objednávky. Zúčtování je prováděno v okamžiku vaší transakce nebo krátce po jejím uskutečnění.

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka no někdo má právě USD účet, ale zda se to dá nějak vybírat netušim 😕 možná to právě blokuje banka nějak, ne ten appstore, jako netušim 😕 mně to nepustí ani free, kámošku taky ne, přesně to tam píše "your paymenth method was decline, please use diffrent pay method" nebo tak nějak 😉 a právě @smardik říká, že jí to pod 500 nepustilo nikdy a jak tam měla víc peněz, tak to hned šlo 😝

sicinka
20. bře 2013

@sisstin mě se to nedávno bloklo jelikž mi skončila platnost karty 🙂 nebo můžeš mít vyčerpaný limit pro platby přes internet nebo pro platby u obchodníků. Nebo ve všeobecných podmínách kecaj, ale dle mého nemají právo zjistovat jestli más na uctu vic nez je jejich platba.

sisstin
autor
20. bře 2013

no nic, zejtra si tam dám dva litry a uvidí se 😕

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka no limit vyčerpanej mít nemůžu, to mám 300 tisíc 😅 😅 😅 😅 😅

sicinka
20. bře 2013

@sisstin tohle to bude psát když si vyčerpáš limit na kartě, si ho zvyš přes internet. Jiank s tím smardik by to sedělo s tím že limit je většinou denní pak ji to další den šlo. Nebo fakt nevím. Oni aplle ted hodně zalovali kvuli stahovani apliakci detmi a tohle je mnohem vetsi kalibr to by si snad nedovoliliy

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka ne, šlo ji to právě, až když měla na účtu víc peněz než 500 😉

sicinka
20. bře 2013

@sisstin na elektronické platby to je docela risk a hlavne bych chtěla vidět banku která to povolí. Jeslli to tam máš tak ho změn protože to je hodně nebezpečné. Stačí když si někdo pujci tvoji kartu na dvě minuty a je zle.

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka @miawa to právě píše to samý a má tam 377 Kč 😝

sisstin
autor
20. bře 2013

@sicinka hele, to mám asi limit na výběr, ne na e-platbu, jak tak koukám 😕