Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
26. bře 2013

@podubka je to dedicny hodne 😉 po muzske linii zejmena,Mm ji mel taky 😉

marrka
26. bře 2013

@sisstin dobře ten koš a to vstávání jsem dala jako příklad co mě zrovna v tu dobu napadlo jinak co svítí ve dne nebo v noci to zná co jezdí na kolejích taky ví 🙂 to stou židlí na něm vyzkouším kdo je první poslední taky zkusím neříkám že je na tom nejlíp ale jet na nějaký pobyt mě dost šokuje hlavně vůbec netuším co tam sním budou dělat ☹ byly jste některá na něčem takovým

sicinka
26. bře 2013

@sisstin prošli jsme (tím porozuměním co píšeš), že je to aspoň na tři roky udělej mi dneska radost 🙂 tedy až na zvířátko tam tvrdil že je to tatínek a když jsem se zeptala jestli je tatínek zvířatko tak odvětil že je velkej tak je žvíže.

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka jasne,ale spousta rodicu nevi,jak ma dite rozumet,to neznamena,ze kdyz rozumi neco,ze ma porozumeni k veku 😉 na pobytech maji neuro,psycho a logo,a kazdy den tam s nima pracuji 😉

sisstin
autor
26. bře 2013

@sicinka to je pro ctyrlety cca 😉

sicinka
26. bře 2013

@sisstin no vidíš agresor to je, mluvení taky nic moc, ale porozumění jsme evidentně dohnali 🙂 Jinak pokousanej je pěkně ale zase že by mi kvůli tomu museli volat ze školky jsem to čekala mnohem horší...

marrka
26. bře 2013

@sisstin Aha tak to jo asi je to bez matky nebo otce že což si teda nedokážu představit že by malej byl bez nás nebot je na mě dost závislý

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka no jak kde,ale v tomhle veku uz spis bez,taky si to neumim predstavit 😉

marrka
26. bře 2013

@sisstin a na jak dlouho bývají ty pobyty 🙂 a jinak doporučovala by jsi to nebo né

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka no jsou dost dlouhy,ja bych do toho nesla,kdyby tam dite muselo byt samo 😉

kajiszek
26. bře 2013

Ty předložky na Vojtovi schválně vyzkouším... Akorát teda na mě bude asi manžel koukat jako na cvoka 😀 A spíš to asi Vojta bude bojkotovat. Ale on taky to porozumění podle mě úplně k věku nemá no...

sisstin
autor
26. bře 2013

@kajiszek Tygra to s tou zidli bavilo 😉

marrka
26. bře 2013

@sisstin jo tak na dlouhý pobyt bych ho asi taky nedala 🙂 ale vždy u takového rozhodování přemýšlím nad tím jestli dělám dobře nebo špatně a pak jsem na u myšlenky třeba by mu to pomohlo a třeba né uf je to fakt těšký

ivular
26. bře 2013

@abbie Takže Vám natvrdo sdělili diagnózu? To se divím, já měla za to, že ve věku našich chlapců se to ponechává jen na úrovni hypotéz.
Jinak nám dnes taky došla zpráva od psycholožky - je tam v podstatě to, co jsem tu už myslím psala: kognitivní funkce vč. porozumění řeči na 30 m, jemná motorika ke svému věku, hrubá motorika a sociální dovednosti (nevím přesně co to je) 18m, aktivní složka řeči (vč. motoriky dolní části obličeje) 10 m ☹ Diagnóza ale nikde zmíněná není - jen výrazně nerovnoměrný psm vývoj 😖

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka a vy by jste meli jet na ten diagnosticky nebo reedukacni? 😕

sisstin
autor
26. bře 2013

@ivular ono pod to specificky naruseny vyvoj reci se schova ledascos 😉

marrka
26. bře 2013

@sisstin asi diagnostický nebot je epileptik a má opožděný vývoj řeči a ted si myslí nemá porozumění k svému věku s váhou problémy nemá

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka no diagnosticky je pro deti bez diagnozy,tam prave tu diagnozu zkoumaji a reedukacni je pro deti s diagnozou,kde tu dysfazii napravuji pomoci terapii. Ten diagnosticky byva tydenni,reedukacni mesicni 😉

kajiszek
26. bře 2013

Takže test korálek a hrneček 😀

do hrnečku - dal
mezi hrnečky - dal
vedle hrnečku - dal
za hrneček - na druhej pokus
před hrneček - na třetí pokus
na hrneček - nic, musela jsem vysvětlit a ani vysvětlení dnem vzhůru, otoč obráceně atd nepochopil, musela jsem ho sama otočit a pak korálek nahoru dal
pod hrneček - nechápal, řekla jsem, ať zase otočí dnem vzhůru, tak to už věděl, ale stále nechápal, co je pod... když jsem mu řekla vezmi hrneček a schovej s ním korálek, tak už se chytil

Takže co z toho plyne? 😀 Je mu 3 roky a 8 měsíců...

sisstin
autor
26. bře 2013

@kajiszek bych rekla,ze je prumer 😉

sicinka
26. bře 2013

@kajiszek mě dítě usnulo a je asi o měsíc starší, tak zkusím zítra podrobněji - já měla míč a s tím se ty předložky vymýšlí hůř, Ale řekla bych že dobrý, jdete nakonec k té KW - já zrovna zvažuju že bych ho zase objednala at na něj koukne 🙂

sicinka
26. bře 2013

@kajiszek jen pro blbý jaký rozdíl je do hrnečku a pod hrneček? Já mám to porozumění taky špatný asi.

marrka
26. bře 2013

@sisstin aha koukám že jsem ještě blbě četla ten týden by se to dalo možná vydržet ale i tak by to bylo těšký 🙂 je pravda že diagnozu přesnou nemám krom epilepsie ale tak máme léky tak je to lepší začal i líp mluvit ale ve složitějších slovech mu není moc rozumět no uvidíme za týden jdu k logopedovi a tam by mi to měla navrhnout ještě otázka a nevíš kam až se ty dětí vozí mi jsme z Chomutova

sisstin
autor
26. bře 2013

@marrka na ten diagnosticky bys mela byt s nim. Dela to treba foniatricka klinika v Praze,nebo klinika Logo,ale tam je to placene 😉

kajiszek
26. bře 2013

Další test - balonek a židle 😀

na židli - dal
mezi židle - dal, dokonce si je přisunul k sobě, aby ten balonek držel mezi nima
vedle židle - nedal
pod židli - dal
před židli - nedal
za židli - dal

marrka
26. bře 2013

@sisstin tak ti děkuji moc za tvé odpovědi až to budu vědět na 100% tak dám vědět ju

kajiszek
26. bře 2013

@sicinka Pod hrneček je prostě vzít hrneček, otočit a přikrejt s ním ten korálek 😀 Teda aspoň bych si myslela. Ale manžel mi tvrdí, že to dítě nemůže samo vymyslet, když to nikdy nevidělo, já fakt nevím... Já ho z předložek fakt nezkoušela nikdy, tohle byla premiéra.

abbie
26. bře 2013

@sisstin co myslis to ledascos?

sisstin
autor
26. bře 2013

@abbie opozdeny vyvoj reci,patlavost,dysfazie atd 😉 to je takova univerzos diagnoza,kdyz je dite maly nebo diagnostik nevi 😝

abbie
26. bře 2013

@sisstin jaj no hej, ale ako dg. napisala F80.1 a to je expresivna porucha reci ... vsade citam, ze by sa nemala davat pred tretim rokom ... no ved uvidim, ako sa do konca roka maly posunie ... neviem, ako su na tom statisticky deti s expres. dys. ako 2 rocne, ci maju uz nejaku slovnu zasobu, alebo byvaju skor ticho 😒 to netusim