Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex Simčo, náhodou, to je skvělý puzzle 😲 to bych se tam měla jít podívat..já do Tesca totiž vůbec, ale vůbec nechodim 😝 respektive já 99% věcí nakupuju na netu 😝

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex jo, ještě u té dysfázie...ona je to jakoby i "sluchová" porucha...že prostě díte sice rozumí, ale po "svým"..tudíž pak i špatně mluví, protože ty hlásky ve slově slyší prostě jinak 😉 takže to měkčení, háčky, čárky, zdvojené souhlásky atd. 😉 to je prostě bída... a na to samozřejmě navazuje pak dyslexie a dysgrafie 😉

vím, že pro děti s dysfázkou jsou pak před nástupem do školy nějaké kurzy, kdy se speciální metodou učí určovat ty jednotlivé hlásky ve slově( zdravé děti tohle mají přirozeně 😉 )

gtver
26. lis 2010

ahoj holky
@simalex přesně tohle jsem v Tescu taky vzala, jenom mě mrzelo, že mají v nabídce jen ten jeden druh a nemají ty čísla a zvířátka, snad ho to bude ještě zajímat, v nejhorším případě má kdo dědit 😀

sisstin
autor
26. lis 2010

já mám v plánu vzít od Granny Figuráčky, Tygra to dost baví..něco podobnýho měl v RP 😉

sisstin
autor
26. lis 2010

ha, ted koukám, že tam toho paní má mrtě..a jsou tam i hry za 99 od Granny, např. tahle na protiklady 😀 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=662415

simalex
26. lis 2010

@gtver
u nás měli taky jenom tohle a uzmula jsem poslední. Jáprávě nevím, jesli to nechat Alexkovi, protože on to pojme po motorické stránce a unikne mu ta souvislost - pro nás by bylo lepší, kdyby to nebylo barevně odlišené (vezme modré a dá je k sobě, atd. a nebude si všímat, co tam je).
Ale jinak to vypadá fakt dobře...

sisstin
autor
26. lis 2010

no nic, tak Tygr je vzhůru..spal 30 minut 😝 to bude ještě dlouhej den 😝 jdu mu objednat ty hry, příští sobotu jedu jako hostestka na akci pro lidi z MF dnes, tak něco vydělám 😝 😅

simalex
26. lis 2010

@sisstin
siss, to určitě vem, to je skvělé (Fifuráčky). My to sice nemáme, ale na podobné bázi je založené ťuky ťuk, jen to je pro větší, protože to musí přibíjet. Ale zrovna systém ťuky ťuk je lepší od jiné firmy (jmenuje se na "s", ale nemůžu to vylovit) - tam je více možnosti, resp. více jednoduchých tvarů. V tom našem jsou slzičky, pusiny, lístky, atd. - prostě spíš opravdu na práci podle jejich předloh, které ale nejsou nejvěrnější ☹ .

Ale ti Figuráčci - viděla jsem něco podobného na té předváděčce od Montessori - děti skládaly obrázek podle předlohy, nebo měli jen dávat menší ploché barevné kostičky podle předlohy do různých hadů, a tak. To mi přišlo hodně zajímavé.

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex Simčo, to ťuky ťuk je taky od Granny, vidím to u paní v albu 😉 já zatím vzala tu Malou velkou Myšku a ty medvídky...ty Figuráčky vezmu třeba zase až v lednu..

no nic, tak my jdeme zase něco dělat 😝 🙄 😅

simalex
26. lis 2010

@sisstin
no, já vím, ťuky ťuk máme doma, jen jsem chtěla říct, že kdyby se to někdo chystal koupit, tak bych asi spíše v tomto stylu doporučila tu druhou firmu - má žluté obaly "(seys" nebo tak nějak se jmenuje).

simalex
26. lis 2010

@sisstin
siss, tak dorazila ta objednávka - Logico primo + karty, motanice, chytré pero a zvuková encyklopedie. Je tam i knížka Logico primo/picolo.
Ze všeho jsem nadšená, jen si nejsem jistá tou zvukovou encyklopedií. Ty jsi to viděla v akci????

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex neviděla jsem v akci skoro nic, jen to chytré pero 😉

já jsem zase KOPR nevídanej, a to jsou teprve tři 🙄 🙄 🙄

simalex
26. lis 2010

@sisstin
siss, odpočiň si... Za týden - hoňku si zasloužíš!!!!

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex Simčo, no dneska bohužel smolík...až zejtra 😝 já ted normálně seděla na gauči a padala mi hlava 😅

romana
26. lis 2010

zdravím 🙂 holky, už sem nic nevkládejte, já nevydělávám skoro na nic jinýho. bramboru už mirek schválil, respektive neřval, akorát si myslí, že ho to moc nechytne. a figuráčky mám z aukra za 120 kaček.
a v souvislosti s tím mě napadlo - co kdybychom udělaly nějaký výměnný systém? každá toho máme poměrně dost, a ale aspoň u nás je to tak, že když to vidí často, tak ho to přestane bavit. a kupovat nové, to by mě fakt za chvíli zruinovalo. já bych mohla vypomoct i co se týká knížek - asi ne v tištěné podobě, ale v pdf. poštovné zas tak horentní není, .... co vy na to?

gtver
26. lis 2010

@simalex, copak s tou zvukovou encyklopedií, není to nic moc? 😕 Já ji totiž taky mám v plánu, tak jestli nemám nechat jen to Chytré pero...?

sisstin
autor
26. lis 2010

@romana no to je dost dobrej nápad 😀 😀 akorát vidím trošku problém s tím, že je riziko zdevastování či ztracení drobných částí ( to je hodně pravděpodobný u nás 😅 ). My toho zase jako tolik nemáme, dost věcí máme půjčených 😉 😒

@gtver ted mi psala holčina do blogu, že jde hůř pracovat s tou čtečkou kodů 😕

sisstin
autor
26. lis 2010

hurááááááááá 😀 😀 😀 tak táta právě přišel, že se mu na žádnej večírek nechce a bude radši s Tygrem 😝 ha 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simalex
26. lis 2010

@gtver
já právě nevím, na obalu vychvalují kvalitní reproduktor s čistými zvukovými efekty. Já to rozbalím a zkusím a povím vám.

sisstin
autor
26. lis 2010

já ji mám taky doma, ale nerozbalovala jsem to ještě...já nerozbalila vlastně nic 😕 😅 😅 😅

simalex
26. lis 2010

@sisstin
@gtver

Tak třeba text u karty VÝSTŘEL: Výstřely se používají jako výstražné signály (s intervalem mezi střelami o délce 1 nebo 2 sekund). Info k zvuku: Jde o náboj vypálený ze střelné zbraně.

text VAŘENÍ: Vaříme-li vodu po dobu pár sekund, zabijeme většinu bakterií. Info: Voda se začne vařit, je-li zahřátá na 100C.

text SANITKA: Od 11. do 20.století se jako sanitka používalo koňské spřežení nebo povozy tažené koňmi. Info: Dopravní prostředek určený k převozu nemocných nebo zraněných lidí.

text NOSOROŽEC: Má ohromné tělo, tlustou kůži a velký roh, výborný sluch i čich, ale slabý zrak. Má tlustou ochrannou kůži silnou 1,5-5 cm. Váží pes 2 tuny a dokáže běžet rychlostí až 40 km/h. Jí rostliny - převáně listí. Výskyt - Afrika, Indie a jižní Asie.

Jsou tady okruhy: hudební nástroje, zvířata, dopravní prostředky, příroda, sporty a ostatní.

Nevím, jaký s tím budu mít úspěch. Ale dobré určitě je, že jsou ta témata tak nějak pokupě. Asi jo, to bude dobré.... e i něco dovím. Super pro malou Leu

Péro vyzkoušet nemůžu, nemám baterky 😖 . Až v pondělí...

gtver
26. lis 2010

@simalex děkuju, to jsi nemusela rozbalovat 🙂 no, ty texty jsou dost zvláštní 😅 jsou ty karty aspoň trochu odolné, vydrží přežít s aktivním dítětem? 😀

romana
26. lis 2010

@sisstin nějaké poškození mě osobně nevadí, ztráta se může stát, ale to se může komukoliv z nás i u vlastních věcí.

sisstin
autor
26. lis 2010

tak holky, mně jde hlavně o ty zvuky...ty texty na kartě jsou mi fuk, to stejně Tygra zajímat nebude 😝 😅

sisstin
autor
26. lis 2010

@romana já tak akorát nějak nevím, co by jsme mohli zapůjčit 😕 co bys tak brala pro Ondru? 😕

simalex
26. lis 2010

@gtver
jsou to karty tloušťky jako výukové karty firmy Atlas, jestli máte. Nebo jako první stránka pracovních sešitů nebo lpených knih. Asi vydrží - roztrhnout půjdou těžko, jen možná trochu pomačkat.

Ty texty mě právě moc neoslnily. Budu to muset vytahovat postupně v jednotlivých tématických celcích. Protože to bude šup sem šup tam a už vidím Alexka, jak bude zběsile přejíždět po těch kódech a kašlat na to, co tam je... 😀 😀 😀 😖e bojím, že ty karty za chvíli budou lítat po celém bytě.

To cyhtré péro je prý ale super - kolegyně v práci říkala, že to je fakt na bednu a zábava pro všechny.

sisstin
autor
26. lis 2010

@simalex tak já na to Pero mám právě spíš negativní ohlasy, že to nechápu děti ani ve třech letech a déle..a to je prý od dvou let 😕 no jsem zvědavá... ono je to taky podle mě tím, jak je kdo zvyklý, dělat nějaké cílené úkoly. Dítě, které se normálně vyvíjí, tak s ním asi rodiče nijak extra nepracujou (proč taky, že jo 😝 ) a pak může mít s tím problém. Za to zase naše děti jsou zvyklé makat, a jsou zvyklé na učení tohohle typu...no uvidíme, třeba si Tygr ani neškrtne 😝

simalex
26. lis 2010

@romana
My, co je už evidentně mimo mísu, půjčujeme neteři 😖 😖 😖 Ale Alexek se ke spoustě věcí docela vrací, tak ty zajímavé věci raději šušním doma 😢 😢 😢 😢

simalex
26. lis 2010

@sisstin
to máš naprostou pravdu, řekla bych, že to je po naše děti jako dělané. Ostatní děti s běžnou edukací by s tím asi mohly mít problém. Učitelka ve školce říkala, že to je Alexkova oblíbená hra. To ale právě nevím, jestli ho to bude bavit i doma. Že to pro něj nebude žádná nová bomba...

Ta zvuková encyklopedie má jednodušší základ, jakoby mi tam něco v tom záměru chybělo. Ale na druhou stranu - proč ne. V jednoduchosti je síla a ještě budu překvapená, jak si to beztak Alexek oblíbí 😀 😀 😀 ...

romana
26. lis 2010

@sisstin všeeecko 😉 no, řekla bych, že teď před Vánocema jsme na tom poměrně podobně (jak to čtu), ale třeba do budoucna, když by někdo něco chtěl kupovat, tak třeba jen že není problém se tu zeptat, jestli to někomu neleží doma jen tak ....
ale jinak co se nabídky týká - máme všechna možná puzzlata (vkládací, s podkladovým obrázkem, ze 2-cca10 kousků), figuráčky, protiklady, co k sobě patří (těch máme víc), jakákoliv odborná kniha v češtině, šimonovy listy, logo pexesa, ......