Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
21. dub 2013

@lenajsek Popřej od nás @dezyre k miminku. Já jsem si zrovna včera říkala, že tady ted moc není, jestli už náhodou nerodí 🙂 🙂

@sisstin Super, moc gratuluji!

My jsme v pátek dostali pochvalu od logopedky, že jsme se zase zlepšili ve výslovnosti. Dokonce i manžel a moje mamka si toho všimli. Řekla bych, že hodně věcí by mu mohl s trochou trpělivosti rozumět i cizí člověk 🙂

hrusti
21. dub 2013

@lenajsek Hihi, ještě dej pokoj s miminkem. Jen at se tam chvíli dopoleče. No i když ... já jsem s Kristýnkou měla termín 17. a 19. června a nakonec jsem rodila 2. června 😝

sisstin
autor
21. dub 2013

Holky,na slevomatu je vstup do Lvicka(cernak) za 79,ja uz to koupila,nechcete taky a nedame tam sraz,je to do konce cervna 😉

sisstin
autor
21. dub 2013
kajiszek
21. dub 2013

Jůů, tak velká gratulace @desyre k chlapečkovi! Má úplně stejný porodní míry jako Nelinka 😀

Jinak já jsem teďka zase měla návštěvy a včera jsem byla s holkama na chatě u jedný z nich, takže toho zase moc nestíhám. Ale o Neluše už ani není co psát, ona je furt stejná... Přidává slova, komunikuje krásně, ale to porozumění stále výrazně zaostává, v tom se nijak nelepší od toho velkýho skoku.

Vojta taky na kole bez pokroku a k tomu jsem zjistila, že má domněnka, že Nelinka umí jezdit na motorce, je mylná. Ona v herničkách tak jako lehce jezdila, ale ujela vždycky kousek... Teďka se začala snažit, odráží se a ujede kus, ale neumí řídit. Mně přišlo, že to chápe, ale prdlačky, nechápe vůbec, prostě jede někam a když do něčeho narazí nebo se někde zasekne, tak je v koncích, nechápe, jak točit řídítkama a jak tu motorku nasměrovat.

hrusti
22. dub 2013

@sisstin Teri, ted jsem na toho Lvicka koukala a pro nas je to trochu z ruky. Ale pokud se domluvime vsechny, tak se pokusime tam dostavit 😉

sisstin
autor
22. dub 2013

@hrusti kajiszek uz si to taky koupila 😉 je to jen do dneska 😉

hrusti
22. dub 2013

@sisstin Ok, tak já to jdu taky koupit 🙂 🙂 🙂

hrusti
22. dub 2013

@sisstin A myslíš, že to spácháme, až pojedete na Kr. nebo bysme se domluvili ještě někdy jindy?

sisstin
autor
22. dub 2013

@hrusti spíš nějakej pátek, at tam můžeme být celej den 😉

hrusti
22. dub 2013

@sisstin Jasný 😉 Uvidíme ještě, co napíše L. @sicinka 😉

sicinka
22. dub 2013

@sisstin @hrusti já byla včera bez compu 🙂 ale do téhle herny mám voucher na dítě zdarma, takže pro mě ten slevomat výhodný není a ráda se přidám 🙂 V pátek můžu do 4, ale to nevadí ráda vás všechny uvidím Dáda tuhle hernu miluje 🙂

sicinka
22. dub 2013

Jinak dneska úžasná story ve školce, nebyl tam astistent a Dáda je zvyklý ráno že nemusí zpívat a tančit, ale chodí s ním do kuchyně a pomáhá se svačinou. Jelikož je docela šikovnej, tak je spokojenost na obou stranách 🙂 No a dneska tam byla nějaká paní na zástup a řekli ať si vezme do kuchyně Dádu, že jí pomůže. Tak paní šla do ředitelny, prošla celé zázemí školky a pořád hledala toho dospělého co jí vysvětlí co má dělat, jaké misky použít atd. Poté co volala Dádo tak ji říkám že ten je tady, tak trochu úlek a prý jestli ji vysvětlím kde vzít misky a tak. Tak říkám že já ne, jelikož to nevím, naštěstí se Dáda v kuchyni zjevně orientoval, vše ji ukázal až jsem koukala (neber tyhle misky, na svačiny jsou tyhle příbory, atd). Když jsem odcházela tak lámal křehké chleby na svačinu a tvářil se velmi spokojeně 🙂 Proto zatím nepůjde do státní školky, pochybuji že by mu tam něco takového tolerovali....

sicinka
22. dub 2013

Jo ještě který pátek já mám těď dva po sobě vyšetření v nemocnici dopoledne, pak bych mohla v ten pátek celý den. Nebo se holt přidám později....

hrusti
22. dub 2013

@sicinka Nám je to asi jedno který pátek, jen to potřebuji vědět tak den dopředu 😉 Honzík má školku a já chodím s Kiki na cvíčo pro děti, tak abych jim domluvila náhradu, aby nám nepropadli korunky 😉

Jinak máme za sebou prvních cca 500 metrů na kole. Byla to tedy dřina... ale začíná pomalu šlapat na kole. Techniku a rychlost musíme ještě dopilovat 😀 😀

sisstin
autor
22. dub 2013

holky, tak mě asi jako vzali do školy no...ofiko to bude zítra večer, ale tak říkali, že se těší na další spolupráci se mnou a budu pro jejich školu obohacení, tak asi jako jo 😕 😅

sisstin
autor
22. dub 2013

jinak setkání už je ofiko na FB

https://www.facebook.com/events/498500490198289/

hrusti
22. dub 2013

@sisstin jeee, tak to moc gratuluji!!!!!

Jinak na toho 25.5.jsem se hlasila mailem, ale neprislo mi zadne potvrzeni, tak nevim jestli jsem nebo nejsem prihlasena 😅

sisstin
autor
22. dub 2013

@hrusti jo, jsi, já furt doluju z Petry to heslo 😅

kajiszek
22. dub 2013

@sisstin Já se na to setkání furt nepřihlásila, protože buď ten víkend 17.-19. nebo 24.-26. pojedem k tchánovi na sever... Stačí se tedy přihlásit do toho 15.5. nebo je potřeba nějak dřív? Já to budu vědět až tak za ty dva tejdny... Případně si mě můžete napsat a když to nepůjde, tak holt nic... Máme se tam sejít ještě s dalším příbuzenstvem a nějak nejsou schopní se vymáčknout, každopádně jeden z těch dvou víendů to bude.

Jinak co se srazu týče, byla bych pro 3.5. nebo 10.5., tak nevím, jak to mají ostatní.

Dneska jsem byla s Neli u logopedky a nic no, prej máme přijít za 6 týdnů, zatím ji nijak neřešila, že prej je malá a že sice s malýma dětma dělá, ale že v jejím případě nějak nevidí důvod k soustavný logopedický péči. Ona tam furt všechno komentovala, občas srozumitelně, občas ne, každopádně když tam vytasila svojí okurku, kuličku, žábu a nevím, co všechno, tak se logopedka tvářila, že jiný děti nemluví vůbec. Já pořád řešila to porozumění, že nám na foniatrii řekli, že dítě s OVŘ by mělo porozumění v pohodě, tak mi řekla, že to není pravda, že dneska je strašlivá spousta dětí s nerovnoměrným vývojem a že z dost těch případů se vyklube jen OVŘ, takže máme procvičovat ve stávajícím duchu a nemám ji ničím trápit a do ničeho tlačit. Že chápe, že když nerozuměla, tak mě to znepokojovalo, ale že když udělala takovej skok, tak že by se nebála. A že foniatři tu dysfázii dávají často, že to tak prostě je, ale ve finále to tak vůbec bejt nemusí. No ještě budu mít sraz s nějakou paní z SPC v Motole, kamarádka tam pracuje, tak mám tý paní zítra volat a domluvit se na schůzce a pak případně pořešíme i tu jejich logopedku, ale co říkala kamarádka, tak jí taky tvrdila, že jí přijde na logopeda brzo, ale že mi ráda názorně poradí, co s ní doma procvičovat. Tak ještě zkusím tohle a uvidíme. Ale tak ona je fakt asi v pohodě. Jen jak tu všichni chodíte na logo už úplně odmalička, tak si říkám, že bychom měly taky, ale krom tý primářky na foniatrii mě od toho každej zrazuje a říká mi, ať jí dám pokoj a nechám ji žít... Tak fakt nevím no 😒 Jinak logopedka nám dala úkol dát jí 10 obrázků věcí, co ještě nezná a pozorovat, za jak dlouho se ty věci naučí + trénovat skládání obrázků z půlek + trénování dřevěných vkládaček, pak přinést a předvést...

kajiszek
22. dub 2013

A ještě říkala, že v žádným případě nemá ADHD, že takový děti se chovaj úplně jinak. Což si teda nemyslí fakt nikdo, ani já, taže fakt nechápu, co jsme to na tý foniatrii vyfásly 😀

abbie
22. dub 2013

@sisstin gratulujem 😉

baby, ja mam poslednu dobu taky vnutorny pocit, ze malemu este to hlbsie porozumenie nenaskocilo ☹ niekedy napr. taku blbost povie ... snad mu naskoci do 3r. aby sme este nevyfasovali zmiesanu dys. ... ach jaj

margareta76
22. dub 2013

@sisstin: Prepac (nejako som to nezaregistrovala), na aku školu ta prijali? Inak gratulujem 😉

ancovicka30
22. dub 2013

@abbie myslim, ze vo veku tvojho maleho este ani nie je 'nutne' to hlbsie porozumenie.....minimalne pri tom testovani tie otazky co tu spominali baby sa mi zda ze boli az od 2,5 roku...okrem toho podla mna kazde dieta zatne obcas nejaku uplnu hlupost, niektore veci im idu do tych hlav lahsie a ine tazsie...

martuulka
22. dub 2013

dezyre gratuluji k miminku

hrusti
23. dub 2013

@kajiszek Honzík začal chodit na logopedii asi měsíc před 3. narozeninama. Kolem toho 2. roku jsem to fakt ještě neřešila, sice se trochu zlepšil, ale nějaka soustavnější práce s ním fakt nešla pořádně dělat. To, co ted děláš s Neli, by určitě nedal, protože byl pořád hrozně rozlítaný. Nelinka je fakt šikovná. Na foniatrii jsme byli ve 2,5 letech a na psychologii ve 2 a 10 měsících. A obrovský skok udělal mezi tím 3. a 4. rokem 😉
Já malé chci taky udělat nějaké kartičky a začít víc s ní "pracovat", ale ještě jsem se k tomu nedostala 😅 Ona si ted dost hraje s Duplem nebo s nějakou skládačkou a jak se udělalo hezky, tak trénujeme jízdu na motorce 🙂
Jinak včera jsem usnula jako miminko. Byli jsme dopoledne i odpoledne venku, Honzík trénoval na novém kolem a do kopečka je líný šlapat nebo to možná ještě neušlápne, takže jsem ho musela tahat. Do toho v druhé ruce táhnout malou, event. kočárek s malou a motorkou 😅 😅 😅

sicinka
23. dub 2013

Ahoj, pro mě by bylo lepší toho 10.5. nebo kdykoliv později 🙂

sicinka
23. dub 2013

@hrusti Dáda taky do kopce nešlape zatím volím cesty kde není v cestě nějaký obr kopec, jinak taky táhnu kolo a nadávám 🙂

sisstin
autor
23. dub 2013

holky, tak už jsou na škole výsledky, jsem osmá 😝 vůbec mi neuznali body za praxi, že to musí být min. rok v kuse, což nesplnuju že, žádný osvědčení z Lidušky nemám atd. Ty certifikáty MSMT mi taky neuznali, ani za bodíček 😝 jinak z těch, co teda nemaj body za praxi jsem první 😝

sicinka
23. dub 2013

@sisstin a co chceš studovat? Jinak osmá je ok ne, hlavně že tě vezmou 🙂