Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie s tím se jako budeš muset smířit, mně taky nebylo příjemný, když Tygr téměř do tří dělal jen "eeee" a furt ukazoval 😉 já bych to jako vůbec neřešilla a hlavně ho na to neupozornovala 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin no ved toto, ci neupozornovat, ci zakazovat, manzel mi vcera povedal, ze skusme ho to nechat robit bez upozornovani a mozno ho to aj omrzi ....

sisstin
autor
17. kvě 2013

@abbie já si taky myslim, že když na to nebudete upozornovat, tak to vymizí...ono jednak nevíš, zda je vůbec schopnej to momentálně nedělat nebo zda to pak nebude dělat o to víc, když bude vědět, že vás to sere 😉

abbie
17. kvě 2013

@sisstin no ved uz sa to prave dostalo do takeho stadia, ze ked som na neho nahnevana, tak to zacne robit schvalne a pozera na mna ze co ja na to 😠 on vie, ze mi to vadi... casto sa na mna usmeje pri tom, uz sa aj stalo, ze sa opyta pohladom, ci to moze robit atd. ... a ked som mu povedala, ze rob si co chces, tak prestal 😀

krystalka
17. kvě 2013

@abbie - já bych ho na to vůbec neupozorňovala, přesně jak píše Sisstin, mě by nenapadlo to s ním nějak řešit, třeba jako nedělej to a to, vypadáš u toho divně nebo tak něco....a že kolem těch 3 let na něm taky bylo dost vidět, že je prostě "jinej"....ale na to, že je něco "špatně" jsem ho začala upozorňovat až když jsme začali pilovat výslovnost - tak to jsem mu říkala, aby to řekl pěkně, že mu jinak nikdo nebude rozumět co chce...ale jinak jsem jeho projevy nikdy neřešila jakoby s ním (jen sama v duchu - jak píše Terka, že jí to nebylo příjemné, když dělal jen "eeee") 😉

sicinka
17. kvě 2013

@abbie já bych ho nechala, ono je taky možné že ho zbavíte tohohle a vymyslí si něco mnohem horšího. Prostě mu něco dává jistotu (dělá dobře) tak to dělá 🙂 jsou mnohem horší věci.,,,,

sicinka
17. kvě 2013

@mvmk mě ty testy přijdou strašně těžký možná májí v Německu šikovnější děti 🙂 Včera jsem tu s Dádou dělala úkoly pro 4-5 let a je tam třeba vana, mýdlo, kartáček, balón a má říct co tam nepatří a proč. Nebo tam je obrázek lednice, sýra, salámu a obrázek, vodovky a voda a má říct co k sobě patří. Já se pohybuji mezi dětma s normálním vývojem i velmi šikovné znám a taky jsou někdy mimo, neragují, ono ostatně já občas taky 🙂

kajiszek
18. kvě 2013

Ahoj holky, tak přidám taky nějaký update, co u nás... V pátek jsem byla s Nelou vtý speciální školce Sluníčko v Motole, pracuje tam kamarádka, tak mi dohodila schůzku s vedoucí toho SPC. Více méně mi řekla to samý, co KW, že je prostě brzo a že to její opožděný porozumění ještě nemusí na 100% znamenat dysfázku. Více méně jsem se nedozvěděla nic jinýho a na logopedickou péči má stejnej názor jako ostatní, že s ní mám pracovat hlavně já, že je zbytečný ji někam tahat. Nabídla mi, že klidně můžeme jezdit 2-3x měsíčně k ní, ale že jí to přijde zbytečný, neb ona by s ní dělala to samý, co budem dělat doma... Jinak k těm úkolům mi neřekla nic novýho, více méně vše už děláme. Jen teda Nele zoufale nejdou ty půlený obrázky, už nevím, jak jí to vysvětlit. Měly jsme to zkoušet a poreferovat na logopedii v červnu, ale zatím bez výsledku. Ona jako bezpečně pozná, co k sobě patří, ale nedokáže to správně otáčet, takže to k sobě prostě přiloží, jak se jí to hodí. Kdy by tohle měly děti zvládat? Já mám pocit, že to KW dávala Vojtovi jako test pro tříletý děti, ale podle mě to asi drtivá většina dětí zvládne dřív, že?

Jinak dneska jsme byli na pouti a hnedka jsem si vzpomněla na tuhle diskusi... Jak jste psaly, že se od vás děti moc nehnuly jako malý a že se bály... Já byla dneska totálně v šoku. Jsem tam šla s tím, že Vojta si zařádí a Nelinka se bude bát, že se maximálně pohoupe na houpajdě, a to jsem se teda šeredně spletla! Musela s bráchou všude... Na kolotoči jela snad pětkrát, byla s ním na skákacím hradě a z čeho jsem měla největší šok, tak chtěla na takovou tu asi čtyřmetrovou nafukovací skluzavku, šplhala tam jako opice po tý síti, skákala, klouzala se, strašně se řehtala a vrcholem bylo, že dokázala vylézt i po tý samotný příkrý skluzavce (neměla ponožky). No fakt masakr, jsme se s mámou nasmály, tam byla s náma. Ale teda zlatej Sloníkov apod, mámu ta pouť stála snad šest stovek... Ona trvala na tom, že to zaplatí a ještě prababička jim něco přidala, tak si to teda dětičky fakt užily. Hodím vám se pár fotek, pokud by někdo nevěděl, jakou skluzavku myslím, fakt jsem z ní byla jak v Jiříkově vidění. Hlavně, že furt neumí jezdit na motorce že 😀 😀 😀

Jinak setkání bohužel nedáme, máme plný všecky víkendy, nicméně se Lvíčkem 31.5. stále počítáme a těšíme se 😉

kajiszek
18. kvě 2013

Tady pár fotek... Nechci to tu zase spamovat, ale je blbý, že se ty fotky vkládaj do textu, tak se omlouvám, lepší by byly náhledy, aby si to mohl kdo chce rozkliknout a kdo nechce by to nemusel řešit..

krystalka
19. kvě 2013

@kajiszek - my do toho Sluníčka chodíme do školky 🙂 , k paní Kuchařové na logopedii jsme tam začli chodit, když bylo Jiříkovi 3,5, v té době tedy už bylo víceméně jasné, že to ta dysfázka bude....chodili jsme k ní jeden školní rok, byla strašně fajn, letos má Jiřík tu druhou paní logopedku a taky dobrý...
Jinak, to tedy koukám, Nelí je dobrá 🙂 , to Jiřík by na tyhle atrakce nevlezl beze mne ještě ani ve 4! Ale těžko říct, kdyby měl s sebou sourozence... jinak jít si někam lézt nebo hrát apod. sám, to začal snad až teď před tím 5. rokem, do tý doby jsem musela pořád stát u něj...teď už si občas i sednu na lavičku a koukám...i když...on teď zase na hřištích začal lézt na ty vysoké sestavy a provazové průlezky a sjíždět po tyči, takže stejně tam většinou musím být a jistit ho 😉 .
Hele a s tou motorkou, možná jí to prostě jenom nebaví, tak to ani moc nezkouší...to přece není nikde psané, že každé dítě musí jezdit na motorce nebo tříkolce....Jiříka tedy odmalička baví všechno na čem se dá jezdit a nějak se s tím pohybovat, ale třeba kamarádka má 3letou holčičku, která nemá s ničím žádné problémy, ale na motorce taky prakticky vůbec nejezdí a ani jí to moc nejde, prostě jí to nebaví, ona si radši vezme kočárek a jede 🙂 , maximálně občas jevila zájem o Jiříkovu koloběžku, ale spíš jen chtěla abychom jí vozili my 😉

kajiszek
19. kvě 2013

@krystalka Jj u paní Kuchařový jsme přesně s Nelí byly 😉 Byla moc milá. Možná teda Jiřík zná moji kámošku, ona tam pracuje s dětma. Nevím, jestli je přímo učitelka, ona myslím nemá ještě hotovou VŠ, ale normálně tam s nima pracuje. Jmenuje se Kamila Synková, kdyby náhodou 🙂 Já si říkala, že tu o tom Sluníčku někdo někdy psal, jenže já nevěděla, že se tak ta školky, kde pracuje kámoška, jmenuje, to jsem zjistila právě až nedávno.

Jinak z Nelí jsem fakt byla strašně překvapená, on jako Vojta byl odjakživa kamikaze a cpal se všude, ale zrovna do takovýhle vejšky by podle mě teda v jejím věku nevylezl, on byl poprvý na týhle skluzavce až někdy před třetím rokem. Holt sourozenci táhnou. Ale měla jsem fakt trochu strach, ale tak je to celý měkký, navíc Nelí je taková opatrná a prezicní, to Vojta nebejval, ten byl věčně omlácenej a sedřenej, Nelí se fakt na všecko soustředí a je děsně opatrná, Vojta se nikdy nesoustředil a dělal kraviny, takže padal a bála jsem se o něj o dost víc. Jinak dneska jsme byli v Zoparku v Chomutově a bylo to fajn, Vojta byl i na lanový prolejzačce, bylo tam hrozně dětí, hlavně velkejch, takže ho tam dost mlely, ale překvapil mě, že se nedal, ozval se, když se mu něco nelíbilo. Jeden kluk tam rozhoupal tu síť, tak ho okřiknul, že se mu to nelíbí a ať okamžitě přestane... Nebo jinej kluk se tam na něj cpal, tak ho odstrčil a řek mu, ať ho nechá bejt... To je taky velkej posun, dřív by se rozbrečel a volal maminku. On vůbec s dětma a cizíma lidma začal mluvit až více méně teďka, i ta řeč je po obsahový stránce daleko lepší, než byla, když jsme byli u KW, hlavně se teda pořád ptá proč a všecko možný. Tak bych si přála, aby se Nelí taky takhle hezky časem rozjela. Už nám i říká, že nás má rád atd, to taky dřív vůbec neuměl. A hlavně jací jsou s Nelou parťáci, to je úžasný, to byl můj sen. No kdyby mu tak ještě rozuměla a mluvila s ním, to by bylo úplně nejlepší 😀 Fakt jsou teďka furt spolu, hrajou si, blbnou, pusinkujou se, no prostě mé štěstí nezná mezí, oni dřív fakt byli jako kočka a pes nebo se navzájem ignorovali. Tak doufám, že třeba tenhle posun v sourozeneckým soužití by mohl Nelu taky nakopnout, že pochytí něco od bráchy a bude s ním chtít víc komunikovat.

krystalka
19. kvě 2013

@kajiszek - Kamila dělá asistentku přímo v Jiříkově třídě 🙂
Jinak, to je super, že se dětičky takhle osamostatňují, co? Taky mám vždycky ohromnou radost, když Jiřík udělá nějaký takovýhle pokrok, třeba právě mezi těmi dětmi, on už se kolikrát taky ozve, když se mu něco nelíbí, dřív by se rozbrečel a nebo aspoň utekl za mnou....jemu teda podle mého hodně pomohla hlavně ta školka, že se trochu mezi nimi otrkal, ale zároveň jich tam není moc, takže z toho nemá takový stres...
No nic, jdu dát Jiříkovi ty antibiotika a jdeme spát, v 6 ráno máme další 😒 , ale už je mu prakticky dobře, což ale taky znamená, že už vymýšlí kravinky a je to docela fuška ho nějak zabavit, když nemůžeme ven...

kajiszek
19. kvě 2013

@krystalka No vida 😉 Ona je moc milá, jsme se teďka dlouho neviděly, až právě asi před měsícem nebo dvěma, ani už nevím, tak jsem s ní o Neli mluvila a dohodila mi tu konzultaci. Kamča je fakt moc milá, ona sama byla celkem těžkej dyslektik a celkově takovej třídní otloukánek (já s ní teda do třídy nechodila, ale jiná kámoška jo), takže si možná na základě toho vybrala tuhle práci. A osamostatňování je super, ještě tak kdyby jedl a oblíkal se, ale to doufám už taky časem přijde. On ne že by to neuměl vůbec, ale nedokáže se na to soustředit a udělat to v nějakým rozumným čase, takže obědvá klidně hoďku a půl a oblíká se tak nějak podobně a u toho někde lítá... Ale teďka se celkově zlepšuje, tak na tom zapracujem, aby od září byl ve školce ok. Jinak opruz s ATB chápu, taky jsme nedávno měli naše první a vysvětlit mu, že nemůžem ven, bylo fakt hodně těžký. Tak ať už je to za váma 😉

hrusti
20. kvě 2013

@krystalka
@kajiszek Sourozenci fakt táhnou, to je fakt. Já to vidím i u nás. Kristý by kolikrát sama nešla, ale jak vidí, že jde Honzík, tak musí nutně taky 😀
Jinak tedy u nás je posledních pár dní nějaké brečící a knučící období. Honzík je hrozně ukníkaný a ubrečený. I ve školce říkali, že brečí kvůli kravině. Naposledy šílená hysterie kvůli lahvičce na pití. Normálně nosí zdravou lahev s autíčkama a jeden den si sám vyžádal lahvičku od Jupíka a pak ve školce brečel, že tu lahvičku nechce, že není jeho, že chce tu s autíčkama 😝 No snad to brzy přejde 😉

krystalka
20. kvě 2013

@kajiszek - s tím jídlem a oblíkáním jako kdybys popisovala Jiříka - on taky obědvá klidně hodinu, pořád od toho někam odbíhá, hraje si s čímkoli, co je zrovna na stole nebo někde poblíž, má přitom milión jiných zájmů, než to jídlo...takže ve školce, kdy mají na jídlo půl hodiny, tak je skoro vždycky mezi těmi posledními, se kterými tam jedna paní učitelka zůstává...oblíkání je trochu lepší, hlavně když ráno upozorňuju, že už fakt musíme jít, to se nakonec oblíkne do 5 minut komplet i s bundou a botami 😉 , ale když ví, že nepospícháme, tak se s tím taky loudá, sedí v ruce jednu ponožku a kouká kde co lítá 🙂 .
My ty ATB ještě máme až do soboty, tak už se taky stráášně těším, až budeme moci jít ven, Jířa je taky takový venkovní dítě a jak je teď pořád doma, tak už je s ním občas k nevydržení, naštěstí pohádky na JimJamu a vodovky to jistí 😉. Jo a taky docela dost dlouho vydrží u těch různých grafomorických listů, kopíruju mu tu jeden za druhým, on si vždycky vybírá který a pak si to sám zmáčkne na tiskárně, vypracuje ho a pak vybírá další a tak pořád dokola 🙂...akorát teda ta spotřeba barvy a papíru 😉

sisstin
autor
20. kvě 2013

@hrusti ty jo, to je jak Tygr s tou lahví, on zas nesmí mít ve školce láhev od Aqua Jupíka 😝

bocianka123
20. kvě 2013

@abbie ahoj, trochu spätne čítam, že malý sa zatiaľ zoznamuje s rovesníkmi a môj robí to, že on príde k hociakému dieťaťu (do výšky jeho očí 😀 ), podá mu ruku a už ide... a usmieva sa 😀 a pozerá na mňa,že aha mám kamoša. Je to veľmi milé.

Ešte pridám náš update - rozprávanie, slabota, možno "ne ne".... "toto" ... občas "ano"... no a "mama mama... ". a rozmie celkom slušne. teraz robíme doma trochu inventúru, a malý povyberá veci aj z nedostupných skrýš 😀 ... teraz sa zabáva s puzzle... to 1000 kusové a spája tie časti k sebe... ale nie podľa predlohy, to ešte nie, ale ako to jemu pasuje... a ked mu to spolu zapadnú tie puzzle do seba, tak sa strašne teší 🙂 ... no a berie lieky a tie dáva aj svojmu plyšákovi 😀 ... a vozí plyšákov v hocijakých dopr. prostriedkoch a takto sa hrá. a čo ešte ... už ukazuej aj obrázky v knižke na výzvu ... je toho možno aj viac, ale všetko ma nenapadne. Ale vidím, že napreduje a to je dôležité. no a krikom si všetko vynucuje. kedže ešte nerozpráva.

sicinka
20. kvě 2013

@hrusti to je asi nakažlivý u nás taky stížnosti, s tím že přesně knucí kvůli každé kravině a nedá se s ním nic moc dělat. Nakonec je navíc nemocný, takže si užíváme virpzu já už doufala že bude klid když je teplo. Ale hlásím že začal aktivně počítat¨, on má fakt senzitivní období jak vyšitý. Bohužel ho to zase přestane bavit, ale aktuálně se pořád ozývá a kolik je tohle a kolik mu je a můžu to spočítat.

erinnuska
21. kvě 2013

ahojte dievčatá, ozývam sa po dlhšej dobe, som začala pracovať a vôbec nemám čas na pc. Som prezrela posledné strany, ale ste sa rozpísali. Naša Rebi bola na diagnostike v BA v dialogu, dali oneskorený vývin, čiže celkové zaostávanie, na moju otázku či náhodou nemá dysfáziu mi bolo povedané, vraj ona je tak cca na 3 roky a v tomto veku sa dysfázia ešte neurčuje, keďže je celkovo pozadu. Tak ja už neviem, nie sme o nič múdrejšie. Stále žiadna otázka, nič sa nepýta, reč celkom poskočila ale je strašne málo zrozumiteľná. Chodíme k našej logopedičke, ale strašne málo spolupracuje, si zmyslí a začne vrieskať vraj domov, domov a skončili sme. Už som fakt z nej na nervy 😒 😒

mvmk
21. kvě 2013

ahoj holky, mala uz skoro 4 dny 40 horecky, ted jsem si jen tak odskocila, ja uz se lepsim, doufam, ze zvladnem ty cechy, moc Rada bych vas poznala, tak nam drzte palce 😉

mvmk
21. kvě 2013

@kajiszek tvoje mala je teda trida 😉 , moje mala by asi dostala takovej sok, ze by potrebovala pichnout sedativum 😀 😀

krystalka
21. kvě 2013

@mvmk - tak ať jste všichni brzy fit 🙂 , teď nějak ty bacily lítají všude....Jiřík měl nejdřív taky 2 dny horečky 39-40, pořád to vypadalo, že to bude jen nějaká viróza, jen trochu pokašlával, neměl rýmu, na poslech byl čistý, ani krk neměl zarudlý...no a po 2 dnech, kdy měl nakonec večer 40,3 i přes Nurofen a Panadol, se z toho další den vyklubala angína. Teď už je mu dobře, ale je to s ním už k nevydržení, jak nemůžem ven, ATB máme ještě do soboty, tak se těším, že v neděli už půjdem aspoň na procházku 🙂

kajiszek
21. kvě 2013

@mvmk Tak ať je malá co nejdřív fit, já vždycky ty horečky špatně snáším, že se bojím, co se z toho vyklube, tak snad to u vás bude jenom virózka. Vojtík je taky takovej topič, že mu to lítá většinou dost vysoko, ale pak to obvykle rychle uvaří. Posledně moc horečky neměl, spíš zvýšenou a hnedka z toho byly ATB, takže ona ta horečka má něco do sebe, že tělo líp bojuje 😉 Jinak já fakt taky čuměla, že se takhle rozjela na tý pouti, ale bez bráchy by takhle určo neřádila. Jinak doufám, že bude malá do srazu fit, ráda bych vás poznala.

Dneska jsem byla na neurologii s Neli, více méně jsme si jen shrnuly všechna vyšetření a pokud se neobjeví nějaká výraznější stagnace nebo prostě nějaký chování, co by mě znepokojovalo, máme přijít ve třech letech a uděláme znova EEG. I neuroložka i ta paní Kuchařová z SPC mi říkaly, že se jim zdá celkově nevyzrálá, že působí dojmem mladšího dítěte celkově tím chováním, takže s tím může souviset i ta řeč, že některý děti holt vyzrávají pomaleji. Takže prostě závěr jasnej, musíme na vše počkat minimálně do tří let 😀 Já už jsem teďka celkem v klidu, jsem byla na enrvy, když neruzoměla vůbec ničemu, teďky když to jde dopředu, tak už to nehrotím. Komentujem, procvičujem (ale míň, už ani iPad ji vůbec nebaví, všecko má okoukaný a nový věci taky dělat moc nechce, má teďka nějaký horší období), tak v tom budem pokračovat a uvidíme. Jinak teďka ji baví ty barvy pořád, umí ukázat na požádání fakt hodně barev a některý pojmenovává, ale tak, že tomu rozumíme jen my 😀 Fialová je "chjalvá", což je ještě docela dobrý, zelená je "zéééé" a nejlepší je červená, která zní v jejím podání "čeupiki" 😝 😝 😝 Takže jedem v autě a u každýho semaforu ječí čeupiki a zééé 😀 😀

kajiszek
21. kvě 2013

Jo a pozítří jdeme na Priorix, tak jsem zvědavá... Mám z toho trochu vítr, ale já fakt nedokážu neočkovat, prostě nějak nesdílím ten názor, že očkování je jenom škodlivý a nelajzla bych si jí to nedat. Ona nikdy neměla žádnou extra reakci, tak snad to zvládnem i tentokrát...

erinnuska
22. kvě 2013

@kajiszek to máte super, veď ešte ty máš malinké dievčatko, to sa do troch rokov kludne môže ako tak zrovnať. My máme teraz čerstvé 4 roky, tiež celkovo pozadu , menej zrelá i keĎ EEg mala v poriadku aj po druhý krát.

krystalka
22. kvě 2013

@kajiszek - u nás ta fialová zněla téměř stejně a zelená byla strašně dlouho "elená". Ale stejně je šikovná, Jiřík v tomhle věku maximálně ukazoval ty základní, pojmenovávat je začal až před 4.rokem...
Jinak držím palce ať to očkování proběhne v klidu, Jiřík taky nikdy nemíval vůbec žádné reakce, ale my jsme vždycky preventivně dávali před a po očkování homeopatika Thuja, má to eliminovat škodlivé účinky...nevím, jaký máš k homeopatii vztah, já mám s ní dost dobré zkušenosti jak u sebe, tak i v rodině....
A jak jsi psala o těch horečkách - já zase byla teď trochu vyděšená, jak měl ty 40, protože on právě jinak na horečky netrpí, míval max tak 38,5 a to jen krátce, vždycky mu to rychle spadlo i bez Panadolu apod. Takže u nás zase naopak byla takováhle horečka když potřeboval poprvé ATB....

krystalka
22. kvě 2013

@sisstin - prosím Tě, napsala bys mi kontakt na tu psycholožku Junkovou (jmenuje se Vendula?), co jsi jí doporučovala místo Krejčířové? A kde ordinuje? My zatím psychologické vyšetření vlastně nemáme, jen mi teď psala psycholožka ze školky zprávu pro dětskou dr. a popravdě řečeno, připadá mi taková hodně neumělá a stručná...jako pro tu dětskou to stačí, ale ráda bych mu nechala udělat pořádné vyšetření než půjdeme k tomu zápisu. Uvažovala jsem o té psycholožce i dřív, ale po poradě s logopedkou jsme se dohodly, že to v jeho případě bude stačit až před tou školou... díky moc 🙂

hrusti
22. kvě 2013

@kajiszek My jsme byli na očkování min. týden. Kristýnka dostala první priorix, Honzík druhý, protože na ten první měl reakci. Tak ted trnu, jestli mi padnou s horečkama nebo co 😝
Neli je dobrá, že umí barvičky. Kristýnka je barvama nedotčená, zatím to nechápe. A Honzíka jsem je učila až někdy kolem 2 a 3/4 roku, aby je uměl na tříletou kontrolu. Pojmenovávat barvy začal teprve nedávno, do té doby to byla jen pomerančová , trávová atd.

@mvmk Držím palečky, at je malá fit. Já ty horečky taky blbě snáším. Nespím v noci a pořád je chodím kontrolovat. Mám hrůzu z těch febrilních křečí 😉

hrusti
22. kvě 2013

@krystalka Zkus mrknout na fcb. Myslím, že tam dávala jedna maminka telefon na Junkovou 😉

sicinka
22. kvě 2013

No my teď taky měli něco pěkného horečku nevím jestli měl, nemám doma teploměr a zatím mě nic nenutilo ho koupit. Ale v noci šíleně kašlal až se dusil, házel sebou asi 4 hodiny pak se nějak uklidnil a další den spal do desíti. Včera usnul v šest a už bez kašle a dneska se vzbudil zcela zdravý i bez rýmy, tak doufám že hned ve školce nechytí něco dalšího. @krystalka jaký má význam ho držet doma, když je venku teplo? Upozorňuji že nerýpu jako dítě jsem nebyla nikdy nemocná a Dáda teď sice nějaké virózy měl, ale nic strašnýho, takže nemám zkušenosti. On kdyby byl jen doma tak stejně lítá tam (když už mu je dobře), tak to může jít v klidu ven a aspoň je na čerstvém vzduchu. My to případně vyvraťte já v tom bytí doma nějak nevidím prostým selským rozumem přínos. 🙂