Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
26. kvě 2013

@mvmk no co ti poviem, dnes doobeda dostal nas tatino riadu facku a ja som vcera bola dokopana 😀 a este ma chcel aj z bytu vyhodit, otvoril dvere a "mama prec" 😀

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka jo jeste jsme z ranne pece dostali montesori puzzle, kde je mala uplne mimo, sice to zkousi ale jen chvilku, a pak uz se uci puzzliky letat vzduchem 😀
Pry to musi deti okolo 3 roku bez problemu zvadat. Ji se podarilo pouze kolecko, ctverec s pomoci dokaze a trojuhelnik zadna sance 😖

abbie
26. kvě 2013

@mvmk to su ake presne?

mvmk
26. kvě 2013

@abbie Mala me nekdy vyhrozuje s placackou na mouchy, a nadava mi tou svoji hatlaninou 😵

mvmk
26. kvě 2013

@abbie myslis to puzzle? 😅

abbie
26. kvě 2013

@mvmk jo

mvmk
26. kvě 2013

@abbie to jsou zakladni geometricke tvary, ze dreva asi tak 15x15 cm, treba kolecko rozrezane na 3 kusy, samozrejme asymetricky a to se musi prislouvat k sobe, me osobne prijde trojuhelnik velmi obtizny, ale nema moznost to vyzkouset na jinem 3 letem diteti, mala to ale rozhodne vubec nezvlada, podle Meho ani nechape smysl proc by to mela delat 🙄

abbie
26. kvě 2013

@mvmk ahaa, tak to mame doma a maly ide od toho raketovo prec 😝

mvmk
26. kvě 2013

@abbie no ale tvuj chlapecek je skoro o rok mladsi, tak na to ma narok, pani z ranne mi rekla ze se to dela okolo 3 let 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - mě připadá, že u nás máme poslední dobou nějakou tu "mléčnou" pubertu (nebo jak se tomu říká 😉 ), občas je pěkně drzej, odmlouvá, sem tam si vyslechnu "jdi pryč, nechci se na tebe koukat" (od nás to tedy nemá...), když řeknu ať něco nedělá, tak on na to "a já to budu zrovna dělat" apod....pamatuju si, že si mi kdysi kamarádka stěžovala na svého 5 letého syna, že v tomhle věku začal být drzý, odmlouvat...ale je to už takové jiné, než ten 3letý vzdor, ten my měli kolem 2 let a pak už byl klid 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - aha, tak tohle jsme doma s Jiříkem snad nikdy nezkoušeli, ale možná, že to dělali ve školce...nemáš nějaký odkaz jak to vypadá, že bych to s ním taky zkusila?

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka hm, ja mam stejne nekdy pocit, ze to vsechno uz nezvladnu, kdyz uz nemluvi a moc nerozumi, a vydava ty svoje pazvuky, tak byla alespon takova miloucka mysicka, a ted jeste navrch zacina byt pekne zakerna ☹ ☹

abbie
26. kvě 2013

@mvmk no hej, ale podla mna to treba trenovat, inak bola by som velmi zvedava, ako to davaju ostatne deti ... my sme raz mali na navsteve susedku, ktora mala vtedy cerstvo 3 roky a ta by to teda nedala ... ledva zvladala geo tvary do kyblika 😀

mvmk
26. kvě 2013

@mvmk podivam se, nebo to kdyz tak nafotim, ale je to jako bys vystrihla vetsi kolecko a nahodne ho rozstrihala na 3 kusy 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - to chápu, že je to těžký, už je toho moc najednou, viď... držím palečky, ať jí ten vzdor brzy přejde, u nás to v těch 2 letech trvalo docela krátce, sice intenzivně, ale brzy to přešlo...

mvmk
26. kvě 2013

@abbie taky mam nekdy pocit, ze jakmile ma dite nejaky hendicap, ze se proste na nej clovek soustredi, coz u normalne se vyvijejicich deti nikdo nedela. Ale treba vcera jsme na nasi e-mailove strance meli odkaz, jak asi 2,5 leta divka popisovala vsechny staty v USA na mape. Nekdy se stejne musim uz jen smat 😵

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - já už asi trochu vím, tak si nějak vybavuju, že jsem někde něco podobného viděla....

mvmk
26. kvě 2013

@krystalka oni jsou dve varianty, jedna je v ramecku a jedna bez, nam tu pani nechala tu bez ramecku, pac mala ma trosku tu jemnou motoriku narusenou a kdyz to jeste musi zakladat do ramecku tak ji to rusi, ale me osobne prijde ta rameckova forma lehci 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - no jo, ale to už je zase druhý extrém, takových dětí zase moc není, že 😉 , to máš jako když já jsem při čtení různých diskuzí získala dojem, že je běžné, že dítě jezdí ve 2,5 letech na kole bez koleček 😉 , tak jsme pořídili ve 3 letech kolo, no a začal na něm jezdit bez koleček až teď na jaře v 5 a jak jsem v okolí zjistila, tak zdaleka nebyl jediný v tom věku 😉 , ale když mezi tím 3 a 4 rokem moc nemluvil a vypadal oproti vrstevníkům úplně mimo, tak jsem ho taky pořád pozorovala a srovnávala, tomu se člověk asi neubrání...

mvmk
26. kvě 2013

@abbie to nase vypada trosku jinak, podivam se jestli to najdu. 😉

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - aha, tak to rámečkové máme myslím dokonce jedno doma, ale jsou tam ty tvary jen půlené přesně na 2 půlky, je tam tuším kolečko, čtverec a šestiúhelník...tak to dává, ale taky si myslím, že bez toho rámečku a ještě nepravidelně rozstříhané je to určitě těžší...

krystalka
26. kvě 2013

@mvmk - tak to vpravo na tom odkazu od abbie máme doma...ale to asi neni úplně ono, viď?

sarael
27. kvě 2013

Ahoj mamky, nevíte, jestli dysfázie musí být potvrzená i psychologickým vyšetřením? Nebo když dítě pak nastoupí do školy a školky, tak stačí, když rodiče informují ředitelku o tom, že dysfázií má, ale třeba ani neví o tom, jakou formu atd?
Mně se totiž teď na to ptala švagrová, Straussová jim u jejich holčičky řekla, že dysfázie 100%, ale neví jaká a k psychologovi se nechystají. Takže do školky nepotřebují žádnou zprávu??

sicinka
27. kvě 2013

@mvmk mě fakt přijde že tohle je zase přehnané, ve školce tohle podobné puzzle nedá nikdo kromě Dády a i toho jsem musela sedět (chtěla jsem to zkusit poté co si paní učitelka stěžovala že to jen rozhazují a neumí to složit). Mě příjde že jsi pak zbytečně vystresovaná a ničemu to nepomůže. Z toho co píšeš 15 až 20 minut na samostatnou hru je nádherně. To že vyžaduje interakci je normální (u nás začalo období mámo koukej až teď). A s tou holčičkou, tak platí gausovské pravidlo prostě vždycky se v populaci najdou výjimky, ať jedním nebo druhým směrem. Já byla na řeč a čtení v dětství opravdu hodně talentované dítě a dospělosti je ze mě běžný vzorek populace nic výjimečného na mě není.

sicinka
27. kvě 2013

@sarael tak bych řekla že ji potřebují kvůli sobě aby věděli jak s ní pracovat, do jakého typu školky ji dát, atd... Ale školce bude určitě stačit i papír od logopeda, aspoň v těch co jsem se dívala. Taky záleží jestli ji dávají do logo školky, obyč atd... Někdo ani neví, že jeho dítě má dysfazii a nacpe ho do normální školky (je to kluk moc nemluví) a pak jsou z toho story jak se dítě rozmluvilo ve školce.

hrusti
27. kvě 2013

@abbie
@krystalka My máme doma něco podobného, jen ještě na těch kostičkách jsou obrázky zvířátek.

@sicinka
@sisstin
@kazjisek Holky, my v pátek na 95% nepůjdeme. Malá má od večera 39 st. horečky ☹ Ale na nás se nevažte. My se připojíme na nějakou jinou akci 😉

@sarael No diagnozu dává pouze psycholog 😉

sisstin
autor
27. kvě 2013

@sicinka @hrusti @kajizsek holky, tak počítám s tím pátkem, jdu koupit lístek na Leo, příjezd před desátou, tak nějak okolo půl 11 budu na Černáku, pojede někdo metrem?

sisstin
autor
27. kvě 2013

@hrusti tak my se kdyžtak uvidíme v tý Zoo 😉