Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

margareta76
6. čer 2013

@abbie: Trosku mimo témy. Mam pocit, ze si niekedy spomínala, ze tvoj maly používa fľaše, cumliky Dr.Brown's a ak áno, kde prosím kupujes tuto značku? Potrebujem cumliky na flasu. Už som sa pýtala v niekoľkých lekarnach, ale nikde to nemajú a ze nevedia ani objednať. Dakujem.

margareta76
7. čer 2013

@abbie: Dakujem velmi pekne. A v nejakom kamennom obchode, kamennej lekarni si ich este nekupovala? Lebo za postovne dam viac ako za cumle 😀

margareta76
7. čer 2013

@abbie: Vlastne v Brendone by som to kupit mohla. Super. Dakujem este raz 😉

abbie
7. čer 2013

Baby, mame jednu novinku, maly nam zacal rozpravat dost slov, ale tak, ze povie len posledne dve pismena v slove napr. jablko-ko, hruska-ka, kvetinky-ky atd. Slovna zasoba sa nam takto rozrastla na cca 70 slov,ale neviem, ci je dobre, ze rozprava koncovky.
Este zacal skakat na prvy schod, zoskoci z posledneho schodika tak, ze nohy drzi spolu, preskakuje prekazky 😅

mvmk
7. čer 2013

Ahoj holky, tak jsme taky nemocni 😝 mala zacala dnes s teplotou a tece ji z nosu, uz zas 🙄 .
Musim si trosku vylejt srdicko ☹ , vcera jsme byli v spec. skolicce, Tento tyden se prestehovali do nove budovy, maji to tam moc hezke, zustala jsem s malou asi tak 2 hodiny. Vcera jsem mela taky poprve moznost mluvit s reditelkou skolky, mam ale docela smisene pocity. Pani reditelka je dost stroha prisna neprijemna osoba, proste reditelka 😝 na uvitanou mi podala ruku, hned se zeptala Emicky Kolik je ji let a jak se jmenuje 😨 😨 😨 ha ha no samozrejme se nedozvedela nic 😝 A hned na me spustila, ze si musim uvedomit, ze tohle zarizeni je financne velmi narocne a proto zde muze byt zarazeno pouze dite co to bezpodminecne potrebuje, potom mi rekla " No a co jako vasi dceri vubec chybi, mimo toho ze nemluvi?" 😠 😠 mozna by jste mohla zkusit radsi logo skolku! No ktera je od nas 50 km, takze najete denne 100 km, dekuji 😠 😠 Samozrejme jsem ji popsala, kde ma moje mala deficit, ale ona mi to asi moc neverila, ci co 😝 Potom mi tak usecne rekla, zkusit to muzete dala mi prihlasku, vse musi posoudit lekarska komise, ale pry nastup pred Lednem 2014 nehrozi 😖 , potom dodala jeste, ze deti ktere na Tom byly ocividne hur, to misto stejne nedostali, a odporoucela se pryc. 🙄
Potom jsme byla ve tride kam by eventuelne byla zarazena moje Emicka. Mala se me drzela jako kliste, na nikoho se nedivala, kdyz na ni nekdo promluvil, tak budto zirala do zeme a delala hlucho, a nebo mi zaborila hlavu do stehen. 😝 Nic ji nezaujalo, k nicemu se nepripojila, proste tu hodku pretrpela, a kdyz jsme byly venku tak se ji ocividne ulevilo 😅
Taky jsme meli vcera zase to sebeposkozovani, bylo ji horko v aute, chtela abych ji rozepla sedacku, coz neslo kdyz jsem ridila, no a mala hysterak a fackovala se zbytek cesty domu ☹ .
Vite co, ja si myslim ze stejne skoncime na nejake forme PAS, treba ma jen tak mirne symptomy, ze to proste jeste nikdo nedokaze zadiagnostikovat 😝 Nu coz, prejte me pevne nervy, pac mi uz nejak odchazi 😒

mvmk
7. čer 2013

Omlouvam se za chyby, vzdy kdyz tak rychle pisu, 😝 😝 se fakt stydim 😅

abbie
7. čer 2013

@mvmk aj so speci. skolkami je to tazke 😢 ked dieta vyslovene nevyzera asi ako mimon, tak tam byt nemusi ...u nas zasa neexistuju ziadne oficialne logo skolky, je to bieda ... ja viem, ze so mnou asi suhlasit nebudes, ale ja mam presne tento pocit uz dlho, maleho mi proste nevedia zdiagnostikovat, presne preto, ze ma mierne symp., ja si myslim, ze ma atypa., alebo aspergera

martuulka
7. čer 2013

@abbie chtěla jsem zeptat, chci pořídit Bambino Luk. které sady se vám osvědčily? Určitě pořídím "Jsou mi 2, to už umím", co se vám ještě osvědčilo? Co ty "Barvy v mém okolí" nebo "Můj malý svět"?

martuulka
7. čer 2013

Holky, já to cítím stejně. Martinek se chová velmi atypicky, o Vánocích naprostá pasivita, nereagoval na nic. Začalolo to nějak po tom roce a v těch 2 letech to byla krize. V tom roce začal mávat rukam azasekla se hrubá motorika (nechodil dlouho). Za poslední měsíce udělal velký pokrok, ale přidala se občas agresivita, vidím v tom prvky hyperaktivity. Jako to, co jsem viděla na videích @abbie to by M. takto nespolupracoval.
Hlavní diagnoza je u nás "nespolupracuje". Občas řekne nějakou větu- celou, ale zašeptá ji, ale to už většinou rozčílený. Jak je to možné, že umí říct větu, ale nepozná ani banán? Rozumí a zároveň nerozumí ale lautrum ničemu. Diagnoza padne v srpnu. Obávám se, že u dysfazie neskončíme. Čert aby se v tom vyznal.

mvmk
7. čer 2013

@abbie
@martuulka no ja prave kdyz se nekdy nahodne koukam na videa deti na you toub,co jsou dg. Autismus tak si rikam, na jakem podklade Jim ten Autismus kdo diagnostikoval. A nebo kdyz ctu vedle na autik. diskuzi, ze deticky mluvi, jsou sikovne jen se treba nazapojuji do kolektivu a dostanou d. Autismus. Tak si fakt jako rikam, ze moji malou vsichni vidi v poradku 😝

hrusti
7. čer 2013

@mvmk S těma školkama je to fakt děsný. Navíc paní ředitelka ti to tedy evidentně neusnadnila. Aspon trošku empatie a zájmu by to chtělo.
Já jsem si tedy taky přišla jako pitomec, když jsme obíhali školky. V normální nás nechtěli, tam odsud nás posílali do logo školky. V logo školce zase že má H. relativně lehkou diagnozu. NO fakt blázinec. Nakonec jsme skončili v normální školce, co spadá pod logo školku, ale jsem na to zvědavá. Mají tam být úplně nové učitelky, protože otvírají nové 3 třídy. NO necháme se překvapit.

Jinak jak jsme si tady psali o té První univerzitě, tak shodou okolností nám dva pracovní sešity donesla kamarádka dneska pro děti. Jeden pro dceru a jeden pro syna. Prý to koupila v Brně někde v Levných knihách 😉

abbie
7. čer 2013

@mvmk @martuulka na you tube su vacsinou uz starsie deti, nie? inak, ked si niekto mysli, ze by autik nerobil, to co moj prcek, tak je na omyle, atyp. a asperger nema problem takto spolupracovat, povacsine ma asperger aj lepsiu rec v tomto veku

sisstin
autor
7. čer 2013

@mvmk on ten autismus vyleze hlavně v zátěžový situaci (ten lehký), kdy dítě musí plnit úkoly, musí spolupracovat atd. 😉 Což je v životě dost důležitý 😉

mvmk
7. čer 2013

@sisstin no tak pro ni je uz zatezova situace, treba ze na ni nekdo cizi mluvi 😝 , tak ze s toho je mozne usuzovat, ze se jedna o autika? Alespon kdyz to nektere maminky pisou tak mi to tak prijde 🙄

martuulka
7. čer 2013

Martin na lidi reaguje normálně, do kolektivu se zapojuje taky normálně. Psali nám na naši žádost stručné vyjádření ze školičky. Ve školce je poslušný, spolupracuje, doma nespolupracuje.

Jediná taková lahůdka, musí jíst odděleně od ostatních dětí a musí mít pocit, že ho nikdo nesleduje. Včera takto v soukromí spucval šišky s mákem.

sicinka
7. čer 2013

@mvmk ona prostě malá nevypadá nějak zvláštně je to krásná usměvavá holčička a ono tam pak člověk tak nějak přirozené nepředpokládá žádný problém. Jinak bych řekla že jsi možná narazila i na střet kultury zrovna v tomhle jsou němci dost jiní, aspoň co jsem poznala takové všechno korektní, přesné ale neosobní. A to že reaguje hůř v stresové situaci nutně neznamená že je autista, může být prostě hodně citlivá a asi i vnímala že nejsi v pohodě ty. Jinak Dáda se ve školce choval poprvé podobně, kdesi rok nazpátek jsou tu mé výlevy o tom jak kolektiv asi nedá. Do aktivit se začal zapojovat až po 4 měsících ve školce a doted pokud mu něco nesedí tak ho nechávají být mimo.

sicinka
7. čer 2013

@abbie já si tedy myslím že asperg by asi neměl takovou snahu se zavděčit. Taky sice třeba krásně mluví, počítají, ale třeba mají problém jíst sami lžící nebo chodit na záchod., často mají problémy s generalizací Co jsem četla tak aspergři jsou až na výjimky neohrabaní mají špatnou hrubou motoriku, kromě toho že nevyhledávají děti. Tedy pokud se nebavíme o nějaké mírné formě, kterou já osobně beru jako povahový rys 🙂

abbie
7. čer 2013

@martuulka M, tiez na ludi normalne reaguje, aj im odpoveda na otazky,ale co sa tyka kolektivu to je bieda 😢 deti su pre neho zatial vzduch ... max. sleduje, co robia, ale nekontaktuje ich.
ja som zatial kupila na bambino len Moje prve farby(to je len o priradovani) a Hladame dvojice, tie farby mu idu bez problemov, ale tie dvojice su mazec aj pre mna, to maly nedava, tam musis najst uplne detaily, chcela by som Co dokazem ako 2,5 rocny, ale neda sa to u nas zohnat ...

sicinka
7. čer 2013

@martuulka tak zase dobrý když spolupracuje ve školce tak se to bude časem lepšit i doma, prostě vás má na háku. U nás je to naopak asi po dvou měsících ve školce se mě šla paní učitelka zeptat jestli si Dáda opravdu neumí obout boty, tak jsem koukala a vysvětluji že umí, sám se i celý obléká. No a bylo z toho jeho půl hodinové testovaní paní učitelek kdy mu ty boty málem sundali 🙂 Nebo třeba když dělají nějaké úkoly tak se tváří že to nechápe, doma jsme to samé dělali před rokem. Já jen nevím jestli to dělá schválně nebo ho rozptyluje ten kolektiv, nicméně u aktivit které má rád mu kolektiv problém nedělá.

sisstin
autor
7. čer 2013

@mvmk ne, ale prostě u těch VFA to není moc poznat, prostě jsou to normoš dětí, pokud se po nich něco nechce 😉

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie tak ale děti do tří let maj nárok si hrát sami nebo vedle dětí, nejsou nějak extra společenské..jako samo, někdo ano....ale není to zas pravidlo 😉

sisstin
autor
7. čer 2013

@mvmk
@abbie jako ted si to holky neberte ve zlým, ale hlavně @abbie mi přijdeš, že to šíleně hrotíš, že z každý kraviny děláš velblouda, že sis prostě vzala do hlavy, že je autík a nikdo ti to nevymluví....děti dělají xy horších divností, než tvůj malej a jsou normální...... 😉 to se považuju za celkem dost řešící typ a nemám ve zvyku problémy zlehčovat 😉

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie a 2,5 VFA nebo AS by měli VELKÝ problém spolupracovat, oni jsou v tomhle ok až ve vyšším věku 😉

abbie
7. čer 2013

@sisstin myslis, ze aj tie najlahsie formy maju problem spolupracovat?

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie tam hrozně záleží na věku, u těch lehkých forem je to ok...ale rozhodně ne v batolecím věku 😉 tam je to třeba dobrý ve škole, a to ještě ne za každý situace...ale jako takhle malí jsou fakt mimoni různým směrem 😉

abbie
7. čer 2013

@sisstin no sme si napisali v rovnaku minutu 😅 tak ja uz neviem, co je s mojim malym, ja uz hadzem bielu vlajku, totalne sa vzdavam 😝

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie já furt nevim, co by s ním mělo bejt...podle mě má OVR a čus 😕

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie jako spolupracuje a umí o dost věcí víc než běžné mluvící dítě jeho věku, a už začíná i mluvit...to, že sleduje něco je prostě ta stimulace, nudí se a dělá mu to zajímavý obrazce, nic víc, nic mín 😉

sisstin
autor
7. čer 2013

@abbie jinak já si pamatuju, že babička měla na záchodě takovou vzorovanou tapetu, a já na ni vždycky na tom hajzlu čuměla s otevřenýma očima, abych nemrkla a ono se to pak začlo slívat a dělat zajímavý vzory a dělala jsem to ještě v 10 😉