Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
4. srp 2013

@ladida.l ještě k tomu sluchu 😉 ona není vada sluchu jenom taková, že dítě fakt neslyší nic...nemusí slyšet jenom určitý frekvence, může mít převodní nedoslýchavost atd, tam to právě nijak viditelné není...děti zvuky slyší, ale třeba už nedokážou dekodovat řeč apod., takže to vyšetření je fakt důležitý, i když ti přijde, že slyší 😉

sisstin
autor
5. srp 2013

holky, tak mně dneska začíná ten příměstský tábor s dětma, tak držte palce, ať se tam Tygr chová nějak normálně 😝 mám z toho docela schízu jako 😅 😅 😅

sisstin
autor
5. srp 2013

Tak super,zatím žádnej problém,jako holky,jedl skoro nejvíc ze všech:Dteď leží i,dobrý.🙂

krystalka
5. srp 2013

Ahoj holky, zrovna se trochu nudím a v rámci snahy o ochlazení myslím na zimu a Vánoce 😀 . A tak přemýšlím, co koupit letos Jiříkovi pod stromeček a nemám tentokrát vůbec žádný nápad...a Jiřík taky není takový, že by pořád něco chtěl, reklamy naštěstí prakticky nemá možnost vidět...zatím jen tak někde prohodil, že by chtěl náklaďáček s dopravními značkami - takové to auto, co vozí dopravní značení...ale jinak nevím, původně jsme plánovali nové kolo, jenže nakonec z té malé 12 vyrostl tak rychle, že jsme teď pořizovali z druhé ruky už 16, aby měl do zimy vůbec na čem jezdit, protože jezdí fakt každý den...určitě budou nějaké knížky, ale jinak...na žádné tvoření on není, to by tu leželo, nějaké ty naučné věci ho taky zrovna moc neberou, maximálně možná nějakou společenskou hru....jinak začíná být spíš sportovně založený, chtěli jsme letošní zimu zkusit brusle na led....nemáte ještě nějaký nápad? Stavebnice u nás moc nefrčí, Lega tu má dost a sáhne na to jednou za čas, ještě tak má rád tu dřevěnou vláčkodráhu, ale toho už tu má taky kvanta...

sicinka
5. srp 2013

@krystalka tak u nás letí magformers s tím si vyhrajou i mnohem starší akorát píšeš že stavebnice ne. Tak mě napadly lyže (ty budou pod stromečkem u nás) nebo carvingové boby ty jsou super i pro dospělé. Jsi jak moje maminka ta taky už řešila co Dádovi přinese ježíšek. Já se k tomu dostanu tak v prosinci a budu i u toho nadávat 🙂

krystalka
5. srp 2013

@sicinka - no, moje mamka, jak jsem dneska zjistila, už má skoro všechny dárky koupené, na ní nemám 😀 . Ale já hodně hraček apod. pro Jiříka objednávám po netu, takže se to snažím mít nejpozději během listopadu doma, pak už mám v práci blázinec, těsně před vánocemi chodím domů večer ve 22h, takže to už není moc čas... Lyže - no manžel naposledy lyžoval na školním výcviku a já ani to ne, v životě jsem na tom nestála, ani na běžkách, takže lyžování u nás asi vynecháme, protože v celé rodině není nikdo, kdo by to s ním provozoval 😒 . Na ledních bruslích jsem sice taky stála naposledy někdy ve škole, ale jsem ochotná to zkusit 😉 , boby nebo něco mě už taky napadly, my tady máme klasické boby, ale zase když si vezmu, že my na hory v zimě nejezdíme (jen v létě), tak to využije chvilku.... A magformers, to ani nevím co je 😀 a Jiřík o existenci něčeho takového nemá ani ponětí 😀 . Jinak on teď nevydrží u ničeho, u čeho by měl víc než pár minut sedět a zabývat se tím (teda pokud to nejsou autobusy nebo mašinky 😀 ). Takže fakt nevím, snad během podzimu na něco přijdu...

sisstin
autor
5. srp 2013

moc fotek sem nedám, páč tam jsou cizí děti 😒

krystalka
5. srp 2013

@sisstin - hezký 🙂 - Péťa je fešák! A jaký máte program na tom táboře? Jiřík si ten minulý týden ohromně užil, měli to téma Cesta do pravěku - tak první den vyráběli z modelíny sopku a dovnitř dali tuším kypřící prášek, trochu jaru a ocet a vybublávala z toho pěna a tekla jako láva 😀 , povídali si o vzniku Země a tak, pak další den probírali rostliny, co v té době rostly, pak zvířata, další den pravěkého člověka (to Jiřík přišel domů se sdělením, že byli chlupatí jako opičky 🙂) a v pátek jsme si nesli domů "pravěkou krajinku" - na polystyrenové desce přilepenou sopku z tvrdnoucí hmoty, z toho koukaly různé proužky červených papírků a kousků látek jako láva, z modelovací hmoty tam byly udělané otisky - zkameněliny a na pozadí na papíru nalepení vystříhaní dinosauři...a ještě na krku měl vymodelovalé tygří zuby na šňůrce 😀 . Mezitím ještě byli vždycky venku na zahradě, kde má teta šlapací autíčko, trampolínu a další hračky, stihli dvě svačinky a to všechno jen za dopoledne, měli to od 8 do 12 🙂

sicinka
5. srp 2013

@krystalka tak magformers je magnetická stavebnice fakt si s ní vyhraje hodne a kazdé dite které je u nas na navsteve http://magformers.heureka.cz/?gclid=CJ3uo6_75rg...

Jo a ty carcingový boby jsou jiné než obyčejné my je využívali na kopci za prvé to mín drncá, za druhé sedí přeci jen víš a pokud chceš učit lyžovat tak na tom pochopí princip zatáčení (ale to je vedlejší efekt) víc nápadů nemám vzhledem k ceně toho co jsem psala tak ježíšek bude skromnej 🙂 http://www.heureka.cz/?h[fraze]=carvingové+boby

sicinka
5. srp 2013

@sisstin tygrovi to fakt sekne 🙂

margareta76
5. srp 2013

@krystalka: Ja som tento rok rozmyslala o autodrahe. Momentalne u nas letia roboti a vesmir 😉

margareta76
5. srp 2013

@sicinka: Stavebnica Magformers vyzera zaujimavo, porad prosim, ktory typ stavebnice by bol vhodny ako uvodny. Dakujem 🙂

krystalka
5. srp 2013

@sicinka - děkuju za tipy, už jsem na tu stavebnici stačila kouknout, vypadá to pěkně, mně se to líbí moc, ale bojím se, že u nás by to byla hodně krátkodobá záležitost, on z každé stavebnice chce mít všechno co nejdříve postavené, aby si s tím mohl hrát a strašně ho vytáčí, že to dlouho trvá, než se to postaví, nemá na to trpělivost a po chvilce od toho uteče 😒 . Ty boby vypadají taky pěkně, i když fakt, že to míň drncá, by u nás byl spíš nevýhoda, on má naopak tohle právě rád, i na kole schválně vjede do každé díry na chodníku a nevynechá jediný hrbol a zpomalovací pruh 😀 . A zase si říkám, že ty boby přece jen nejsou nejlevnější a kolikrát to za tu zimu využije, no uvidíme, kolik a kdy napadne sněhu 😉 . Jinak, jak jsem psala, tak na lyžování se zatím nechystáme, tak možná že ježíšek přinese ty brusle, jenže to stejně bude muset vyzkoušet, tak to asi nebude překvapení...

krystalka
5. srp 2013

@margareta76 - ahoj, no o robotech má tak nějak matné povědomí, že něco takového existuje, jako tedy pod tím pojmem si něco představí, ale takové ty nějaké hračky-roboty, co asi dneska u kluků letí, to vůbec nezná (a já taky ne, přiznám se 😉 ). Autodráhu dostal k vánocům loni, takovou malou, se dvěma dráhami, byla to nějaká levnější z Kauflandu, chtěli jsme to otestovat, jestli ho bude bavit...ze začátku ho to docela bavilo, ale jako se vším, tak i tady jsme brzy narazili na problém, že pak už ho to přestane bavit, protože může jen mačkat čudlíky a koukat jak autíčka jezdí...a on má radši, když si s těmi auty může přímo hrát, jezdit s nimi, jak chce a kam chce apod. No, autodráha nakonec samozřejmě moc nevydržela (jak jsme tušili...), ale v podstatě ho to ani nemrzelo, teď už si na ní ani nevzpomene, takže se bojím, aby nějaká dražší nedopadla stejně.... ach jo, letos fakt nevím....asi nakonec zase vybereme něco k vláčkodráze a nějaké knížky, možná i nakonec něco ven na ten sníh...

sicinka
6. srp 2013

@krystalka no ona je její výhoda že se z ní staví rychle jsou to magnety máme zatím jen sadu ze které se staví auto a během chvilky má bagr, pak nákladák atd....Ale je ta stavebnice dost drahá, takže bych doporučila ji dopředu vyzkoušet někde.

sicinka
6. srp 2013

@margareta76 my máme auto ale je to málo zvlášť pro víc dětí. Výhoda je že je to použitelné i pro prcky, my ji měli od dvou let a princip stavění pochopil brzo jen dříve z toho dělal 2D tvary, pak 3D a teprve později staví věci co už připomínali nějaký tvar 🙂

krystalka
6. srp 2013

@sicinka - aha, díky, já se jen obávám, aby to nedopadlo jako jindy, že se mu někde jinde nějaká hračka líbí, je z ní nadšený, vyhraje si s ní, ale když jsme to pak pořídili domů, tak to tu za chvilku jen leželo...už mě nějak poslední dobou ani nebaví vymýšlet, jaké hračky by ho bavily, protože on si doma stejně vytáhne jen ty autobusy a vláčky a teď aspoň ty společenské hry typu Člověče nezlob se apod. Ale jinak tu všechno jen leží. Je fakt, že ho baví spíš činnosti, u kterých je pohyb, takže myslím, že to budeme směřovat spíš k nějakému sportovnímu vybavení, chci mu teď koupit takové ty rakety a molitanový míček - líný tenis (viděla jsem je ve Sportisimu asi za 70,-), to si myslím, že ho bude bavit, minule se naučil odrážet míček takovou tou polystyrenovou plavací deskou co měl v bazénku a šlo mu to fakt dobře 😉

hrusti
6. srp 2013

@krystalka Ja zatim premyslim, ze bych Honzikovi koupila novou kplobezku. Ted jezdi na kolobezce, co ma vepredu dve kolecka vzadu jedno a vcera byla za nami.kamoska a jeji chlapecek ma skladaci kovovou s 2 koleckama. Honzik si ji porad pujcoval a libila se mu. A povida si o domecku z Lega. Tak uvidime, jak to bude aktualni pred vanoci. Ja radsi moc dopredu darky nekupuju, protoze pred vanoci se mi libi spousta hracek a pak maji deti vic darku nez byl plan 😀😀😀

krystalka
6. srp 2013

@hrusti - já to ještě kupovat nebudu, to je jasný, spíš jen tak uvažuju, co by se mu hodilo nebo líbilo 🙂 , jinak skládací kovovou koloběžku s 2 kolečkama má už od loňska, letos k narozeninám dostal tu větší s nafukovacími koly (na té v pohodě jezdím i já, když se zvednou řídítka), jinak Jiřík už na té skládací moc nechce jezdit, že to moc drncá a zasekává se na nerovnostech a je to fakt, oproti té nafukovací se to nedá srovnat, na té se jezdí mnohem líp, po našich zkušenostech bych ti doporučovala spíš tu, my máme Yedoo 2 a je super, mají ještě trochu menší Yedoo 1, ta je pro ty menší dětičky, je i lehčí, než ta naše... No a teď jsme mu kupovali z druhé ruky už větší kolo - 16 Author Vital, povedl se nám super kup za 2000,- a kolo je fakt jako nové, takže to mu vystačí aspoň další rok, zatím má sedlo tak ve třetině výšky co jde nastavit 🙂. Lego u nás nikdy nějak extra nefrčelo, stejně jako další stavebnice... jinak on teda ocení jako dárek i pěkný tričko nebo pyžamko...a určitě knížky 🙂

dezyre
6. srp 2013

Ahoj holky, jakpak se máte? Už dlouho jsem nepsala, ale čas od času Vás dočítám, takže jsem celkem v obraze 🙂 Staník se nám postupně rozkecává, už nemáme "brm", ale "auto" (St. výslovnost áto), na pozdrav kříčí "Ahoj" (St. výslovnost Ajóó), do telefonu "haló" (St. výslovnost aló), pribylo nám sprostý slovo koko*. Nevím jak ho to odnaučit. Něco se mu nedaří, nadává, nebo se diví a hned "ty koko*", ne koko*, prostě katastrofa. Jinak mu naskočilo celkem dost slov. Ale nějak zanedbáváme cílené učení. Spíš lítáme po venku, čas od časlu složíme puzzle, nějakou stavebnici.. Snad zas na výuku najedeme v zimě. Do školky Staníka vůbec dávat nebudu, kvůli Honzíkovi ... Ještě mě teď holky napadlo, nemáte nějaký dobrý tip na léky nebo kapky na posílení imunity potom na podzim? Pro mě, manžela a Staníka??

sicinka
6. srp 2013

@dezyre já dávala imunoglukan Dádovi a že by to nějak moc fungovalo si nemyslím. V tomhle případě asi moc nelézt nikam do kolektivu, otužování, zdravá strava. Nějak si nemyslím že by něco moc fungovalo - asi nejvíc to ovlivní to jak máš nastavenou imunitu. Spousta lidí přísahá na aloe, hlívu ale měřitelné to není....

krystalka
6. srp 2013

@dezyre - ahoj, to je super, že se Staník takhle rozjel 🙂 , na ta sprostá nebo neslušná slova nám zabíralo nedělat z toho vědu a buď je přejít a nebo jen prohodit, že....se neříká, ale říká se.... Jiřík takhle začal říkaj doprd...e, tak jsem mu pokaždé řekla, že je lepší říct do háje a on to bez problému přijal a přestal s tím...
Jinak na tu imunitu si taky myslím, že je lepší nechodit moc do různých herniček, nákupních center a podobných uzavřených prostor., ale být spíš venku, kde se ty bacily tak nešíří, omezit MHD, pokud to jde... s těmi různými vitamíny, kapkami apod. je to různé, každému se většinou osvědčilo něco jiného, nám třeba docela pomáhaly laktobacily, měli jsme nějaké tuším švýcarské, přímo pro děti, co musí být v lednici, byly to takové třešňové bonbonky na cucání...a jinak určitě vitamín C je taky dobrý a pak ještě echinaceové kapky, ty docela pomáhají manželovi... a jinak jak psala sicinka - pestrá strava apod.

krystalka
6. srp 2013

@dezyre - a s tím učením - nic si z toho nedělej, já už se teda taky začínám cítit provinile, protože od začátku prázdnin neděláme vlastně vůbec nic, ani logopedii, ani grafo ani žádné pracovní sešity.... 😔 . Jsme pořád venku, trénujeme hrubou motoriku na hřištích, blbneme v bazénku a na zahradě, jezdíme na kole...doma jsme minimálně, spíš až večer, to si tak maximálně zahrajeme nějakou společenskou hru, pak chvíli kouká na pohádky, navečeří se, přečteme něco z knížek a jde spát 😉. Ale přesto pozoruju, že se mu to vyjadřování i výslovnost zase o něco vylepšily, takže snad to nebude takový prohřešek 😉

margareta76
6. srp 2013

@dezyre: U nas sa na posilnenie imunity osvedcil Rakytnikovy olej 😉

abbie
6. srp 2013

@dezyre nam celkom dobre zafungovali na imunitu gumeni mackovia z rakytnika http://www.rakytnicek.sk/informace-pro-maminky.php

ivular
7. srp 2013

Holky tak Jeník na stará kolena přišela asi na chuť odrážedlu 😕 Jen je mu za ten rok a půl, co stálo v koutě, už trochu malé 😅

bluerose
7. srp 2013

@abbie daju sa kupit aj normalne v lekarni alebo obejdnava cez net?

abbie
7. srp 2013

@bluerose vo velkych lekarnach to maju vsade 😉

krystalka
7. srp 2013

@ivular 🙂, my to takhle měli s tím nejmenším šlapacím kolem - kupovali jsme ho někdy ve 2,5 letech a přišel mu na chuť letos na jaře v 5 a to už měl kolena skoro u brady, teda když měl sedlo i řídítka nejvýš, tak se na tom jezdit dalo, ale vypadal na tom fakt dost divně 😀. Ale na naučení bez koleček to bylo super, že dosáhl na zem...Teď ho tu mám na prodej, koloodrážedlo už jsem v neděli udala, plastovou motorku a tříkolku jsme darovali do školky, tak se nám v kůlničce trochu uvolnilo, už tam jsou jen dvě koloběžky, kolo a dva náklaďáky 😉

ivular
7. srp 2013

@krystalka Já právě přemýšlím, co mu na to ježdění teď koupit, když z plastové motorky vyrostl 😉 Zase do toho nechci moc investovat, protože kdo ví, jestli ten jeho zájem o ježdění není jen dočasný 😕