Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
12. pro 2013

ale inak celkove si neviem predstavit ze by Kati na 2 ci 3, ci i 4 roky pochopila suvislost, ze zvonenie hodin je ukoncenie cinnosti.

tu ide skor pochopenie suvislosti ...nez o znalost hodin ako takych..

krystalka
12. pro 2013

@jolinka - no jo, asi bych toho po něm chtěla moc, co 😉 , na začátku března mu teprve bude 6....

abbie
12. pro 2013

inak ked s malym varim napr, spagety, tak sedi pri mne na linke a hovorim mu za 10 min budu hotove ... za 2 minuty povie " uz je 10 minut, su hotove" 😀

krystalka
12. pro 2013

@jolinka - tak Jiřík to dlouho v pohodě chápe, ale jaksi to odmítá akceptovat, že už by měl ffakt skončit 😉

jolinka
12. pro 2013

@krystalka no tak pochopenie a akceptacia...su zase 2 obcas hoooooodne odlisne veci 😀 😀 😀 😀

Ja som take stopovanie ani neskusala, Kati jak uz sa dostala do amoku, uz nechapala ani to co inak v poho. 😝 😝
Jej viac pomahalo ak sme dookola kazdy den robili prakticky to iste aby nebola vyhodena z kolobehu, bezny navyknuty rezim akceptovala...aj ukoncenie cinnosti a tak. ak niekedy nechcela nieco ukoncit, napr. odist z navstevy, tak sme ju jednoducho vzali nasilu a ona mantrovala a mantrovala dookola to iste kym sa nevycerpala do spanku a potom uz bolo OK/

sisstin
autor
12. pro 2013

@krystalka tak víš jak, to je prostě o těch zájmech 😉 Tygra zas vůbec nezajímaj zvířata, takže o nich ví asi tolik, co tříletý dítě 😅 😅 😅 😅

jolinka
12. pro 2013

@sisstin
nas Maty ma zvieratka velmi rad...ma encyklopediu a ukazuje "tukan, kosatka, zralok kobercovy..." 😉 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
12. pro 2013

tak já hodiny uměla brzy, ale já tak nějak všechno uměla brzy a dobře, do určitý doby jsem byla fakt přechytralé děcko...ale ono se to pak na tom druhým stupni srovnalo 😝

jolinka
12. pro 2013

@sisstin aj teraz si chytra... 😉 😉

a ze po kom ten Tygr je... chytry a prehnane skromny 😉 😉

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka no ne, prostě do určitý doby jsem byla hrozně napřed, a ty vrstevníci se mi zdáli prostě mimo 😅 ale pak se to srovnalo, že už jsem byla normoš, taky mi zas nešla třeba matika a fyzika, a normálně jsem si rozuměla s kamarádkama. Ale v tý školce jsem byla prostě jinde než ty ostatní děcka, moje oblíbená činnost byla sedět u učitelek a poslouchat si, co si říkaj a pak to doma bonzovat mámě 😅 😅 😅

To zas Tygr podle mě dětskej je, on o ty děti a tu hru s nima stojí, vybírá si právě i ty mladší, mně tohle přišlo pod úroven v jeho věku 😅

sisstin
autor
12. pro 2013

a hlavně řečově jsem byla fakt hustá, v roce normálně dlouhý věty, proč jsem se ptala v 1,5roce atd. Máma říkala, že si neuvědomuje, že bych někdy něčemu nerozuměla, že i s jako půlročákem se se mnou normálně domluvila, v roce i normoš slovně. A vždycky jsem měla ty verbální schopnosti o moc lepší, než třeba logický uvažování a tohle...a Tygr je přesnej opak že 😅

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka pamatuju si, jak jsem se ve třech učila kličku na tkaničkách na tý trénovací dřevěný botě 😅 😅 😅 ,uměla jsem knoflíky atd. Prostě sebeobsluha úplně super, nikdy jsem nebyla nadaná na sport, ale takový ty motorický dovednosti jsem měla naprosto normální, když to srovnáš i se zdravýma dětma, tak kdo v dnešní době umí ve třech zavázat tkaničku atd.

Prostě my jsme byli nějaký jiný nebo co 😕

sisstin
autor
12. pro 2013

jinak já jsem před první třídou neuměla ani číst, ani počítat. Max. jsem poznala písmena a čísla, ale třeba co umí Tygr, to ani omylem. Ale zas v takovým tom sociálním uvažování, pochopení nějakých vztahů a tak, to jsem byla úplně jinde než on. V pěti letech jsem slzela na svatbě, páč mi prostě přišlo dojemný, jak se ti dva milujou a tak. Normálně jsem to chápala, to Tygr jako nemá ani šajnu... 😅

abbie
12. pro 2013

@sisstin ja si zasa vobec nepamatam, co som robila v 3 rokoch 😀

sisstin
autor
12. pro 2013

@abbie já si něco pamatuju, ale jako útržky...třeba doted si pamatuju, jak sedím ve školce nad polívkou a učitelka ji do mě rve a říká " to je divný, že se dáví vařenou mrkví", ale třeba jak ta učitela vypadala vůbec nevim 😅

sisstin
autor
12. pro 2013

@abbie nebo jak mi babička pomáhala oblíkat punčocháče a říkala "jedna nožka kadrnožka" a do toho táta z vedlejšího pokoje, že mě nesmí oblíkat, že musím sama...ale většinu těch vzpomínek mám právě verbálních, že si spíš pamatuju, co kdo říkal, než jak to vypadalo 😅

jolinka
12. pro 2013

@sisstin ja mam aj spomienky z 2 rokoch. tiez sme boli so sestrou velmi mudre deti, ale vtedy sa detom ani nedavala moznost ani sa nepodporovalo pred skolou vediet nieco navyse. takze som sla do skoly tiez len s par pismenami.
ale si pamatam ze v druhom rocniku som si citala hrube knihy, ruske byliny a baje. a celkove som neskutocne vela precitala..raz sme so segrou isli spocita knihy co sme citali, mali sme asi 10-11rokov....pri 4000 {styri tisic vazeni 😀 😀 😀 } nas to omrzelo... 😅 😅 😅
to si neviem predstavit u ziadneho sucasneho dietata.

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka já taky strašně moc četla, i 1000 stránek denně, to ted už moc nefrčí no...ale tak je jiná zábava, já od tý doby, co máme doma net, čtu taky jako minimálně že..knížky 😝

jolinka
12. pro 2013

@sisstin so segrou sme to uz mali jak drogu 😕
no tak dnes su ine "drogy" 😒

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka no já taky právě jednu dobu byla fakt závislá na čtení, radši, než bych šla někam ven nebo s kamarádkama, tak jsem si četla, do školy jsem vstávala v pět, abych ještě do sedmi stihla přečíst půl knížky atd. 😅 😅 😅

jolinka
12. pro 2013

@sisstin vtedy bol vacsi doraz na aby dieta bolo samostatne a prakticke...tym ze aj bol trochu bezpecnejsi svet...deti sa pohybovali same na sidlisku, bezne od 4-5 rokov, so starsim surodencom i skor. decka chodili same domov {preto i vedeli skor hodiny} , zohrievali si jedlo, my sme chodili 6 rocne s 5 rocnou segrou sami na autobus k babke.

jolinka
12. pro 2013

@sisstin zase ja netrpim nejakym prehnanym dobovym sentimentom a ruzovymi okuliarmi 😉 😉 😉 v skole nas bili bezne, teda mna ani nie, ale decka co mali zle znamky alebo len bezali po chodbe, tak dostali palicou alebo facka..to bolo normalka ze ☹

dnes je ina doba, treba tie deti pripravovat na to , co je teraz podstatne.

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka já chodila na sídláku ven ve třech letech, akorát jsem musela být proste před a máma na mě jednou za půl hodiny koukla z balkonu, ve 4 už jsem normoš jezdila na kole na sídláku, do školy sama atd. Prostě fakt to bylo jiný, si neumím představit Tygra, kterej má 6,2roku, že by šel např. před barák sám, on by prostě ani nešel 😅

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka tak já jsem jinej ročník, za nás zas kluci už v osmý třídě chodili zhulený marjánkou na vyučování apod. 😅

jolinka
12. pro 2013

@sisstin jooo...tak samo, ty si uz ina genaracia aj oproti mne 😀 😀 😀

sisstin
autor
12. pro 2013

@jolinka ale prostě nebyly takový možnosti zábavy, já jsem typický sídlištní dítě, my furt vysedávali před barákem na "kočičáku", betonová prolízačka, hráli jsme schovku ve sklepě paneláku atd. Dnešní děcka pařej na compu, choděj do Mekáče, hrajou na xboxu atd. My furt byli venku a kdo měl TV hry Maria, tak byl mega King a stála se na návštěvu spolužáka fronta 😅

abbie
12. pro 2013

@sisstin sa mi sniva 😀 no teraz by ktora mama poslala von 3 rocne dieta?

sisstin
autor
12. pro 2013

@abbie jo no, nás tam byla spousta, některý rodiče byli takovej extrém, že když byla školka před barákem, tak to dítě chodilo do školky samo 😅

sisstin
autor
12. pro 2013

ale třeba můj bratranec je ročník 94 a běžně ve dvou letech o něm matka nevěděla, jsou z vesnice, tak on prostě s chumlem dětí byl celej den venku, přišlo se na oběd a čus 😝

abbie
12. pro 2013

@sisstin ty brdo .. mojho aj keby som poslala, ze ic si von, tak nejde sam 😅