Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
18. bře 2013

@luisiana12 nahradni obrazkova komunikace

luisiana12
18. bře 2013

aha, no mozme daco skusit, vsak uvidim co povie logopedicka, on inak vsetko tak vygestikuluje, ze chapem co chce povedat,

mvmk
18. bře 2013

@luisiana12 u nas to neni jen o reci, ale i porozumeni a mala je fakt celkove takova hodne zpomalena, asi jako bych ji davala cely den napit piva 😝 . Ale to zpusobuje i jeji motoricky problem.

Jinak opravdu vubec nechapu jak ji mohla Logo i Spec. Pedag. vytestovat s porozumenim k veku. Me se to teda vubec nezda. Otazky jako jak se mas, jak se jmenujes - Nic, kdyz jsme se vcera vratily z prochazky tak ji rikam " a co jsme videly za zviratka" odpovedela mnam, pak mi doslo ze jsme byli mezi tim nakoupit a chtela jogurt na kterem byly nakreslene zviratka 🙄 🙄 🙄 No ale stejne jsem ji k tomu nedovedla, to uz se me zda tezce v neporadku 😝 Kdyz ji tak nejak srovnam s detmi ze skupinky, tak odpovida tak tem 2 letym ani ne. Nekteri uz ti reknou ze mely narozeniny, jsou jim dva a mely dort se svickama 😝 Co jsou to narozeniny, to mala na tuty nevi 🙄

ivular
18. bře 2013

Já mám dnes zase jednou den blbec, tak si vám musím postěžovat. Byla jsem s Jeníkem na kontrole s ledvinkama (naštěstí ok), ale když jsem lékaři řekla, že malý nemluví, hned mi sdělil že to vidí na genet. syndrom (nepamatuju si ten název) a začal hned jmenovat, jaké symptomy to má (mj. rýhy na uších a zvětšená játra) a že tomu Jeník přesně odpovídá. No co vám budu povídat, málem jsem se tam poskládala 😔 Pak asi po dvaceti minutách mu udělal utz těch jater a mrknul na uši a říká "aha, tak tady je všechno v pořádku, tak to ten syndrom není". Holky chápete to? Takhle děsit mámu?
Na závěr řekl, že mu stejně Jeník nepřipadá jako "normální dvouleté dítě" - což asi nepřekvapí, když místo slov používá řeč těla 😠 Je fakt, že se Jeník tomu vyšetření dost bránil, ale na druhou stranu, copak dvouleťáci si běžně nechají na sebe sahat? Já už fakt nevím, na jednu stranu mě dost naštvalo jak zbytečně mě vyděsil, na druhou mě to i mrzí, protože mi ten doktor byl vždycky sympatický..

sicinka
18. bře 2013

@ivular tak se na to vykašli nebo pokud tě to trápí se objednej na genetiku do motola, oni ti ho tam proklepnou na ty hlavní věci a ty aspoň budeš klidná, až si jednou budeš pořizovat další prtě tak se genetika vždycky hodí. Jinak ti lékaři to tak neberou - on prostě viděl něco zajímavého co by mohl objevit tak tě chtěl poučit. Bohužel tu druhou lidskou stránku věci je ve škole, narozdíl od mnoha genetických syndroml neučí. Jinak mi přijdeš tak jak píšeš ze všech vyšetření hodně vystresovaná, možná by vám oběma pomohlo dát si od nich měsíc dva volno, s malým normálně dál pracovat, ale nehonit se pořád někde po doktorech. Ono v principu i kdyby byl nějaký problém v genu, tak to zjištění ti moc nepomůže, maximálně v nějakých příspěvcích či speciálních školkách a na to má ještě dost času. Jinak Dáda na sebe sahnout v jeho věku nenechal a ted jen po důkladné připravě a slíbení množství úplatků a nesmí být ten doktor chlap - no a to mu budou 4 🙂

luisiana12
18. bře 2013

@ivular no to je aky idiot ten lekar, najprv mal urobit ten uzv a pozriet mu na uska az potom daco konstatovat, idiot, paneboze, ja by som tam uz asi uplne odpadla... 🙄 aj nas pouziva rec tela, a len par slovicok, a potom sem tam hatlaninu a blaboly, tvoj kolko slovicok asi tak povie? viem ze by sa nemalo porovnavat, len ma to zaujima...ja myslim, ze sa urcite rozbehne, pevne verim, ze do toho 3 roku veku budu kecat ostosest...vcera mi akurat svokra spominala, ze jej brat bol do troch rokov uplne ticho, mysleli si ze je nemy, a po tych 3 narodeninach zacal sam z nicoho nic cele suvetia hovorit, ze skoro odpadli cela rodina... 😀

dezyre
18. bře 2013

Holky, Staníka čeká tříletá prohlídka. Už psala Dr. sms, že se máme dostavit. Nevíte co tam po něm budou všechno chtít?

kajiszek
18. bře 2013

Tak jsem napsala mega příspěvek a zdechnul mi počítač, super... Mně už se fakt nechce to psát znova... S těma fíglema jsem psala jen to, že nám radila prstový barvy a malování po těle na rozvoj kreslení, protože malá sice kreslí, ale jen dle sebe, nechce nic napodobovat. Pak ještě říkala, že velký korálky a špejle už jsou na ni málo, že má navlíkat malý korálky na bužírku. No a už nevím, fakt mě ten komp s prominutím na..al 🙄 🙄 🙄

Jinak ten Den a noc podle předlohy by dvolueťák měl dávat? Nelí nedává pořádně ani to navlíkání na tyčky, natož nějaký stavění dle předlohy. Dokonce to voře i Vojta, že třeba má špatně pořadí nebo obráceně ty jednotlivý kostky. Ten už by to ale asi umět měl, ale fakt teda nic moc 🙄 🙄

A ten Karnozín bych stále moc ráda zkusila, ale vzhledem k tomu, že fakt nemám žádný vlastní peníze, tak fakt nevím, jak ušetřit tajně skoro dva litry, teďka jsem platila to kolo v hotovosti a už zase nemám v peněžence ani prd. Ptala jsem se mámy, jestli nechce na to přispět k narozkám, ale prej že ne, že jí radši koupí boty, ať se na to vykašlu. No a manžel, to je kapitola sama pro sebe, ten by se mnou nemluvil měsíc, kdybych to fakt koupila 😖 Když jsem mu o tom tehdy řekla, tak mě málem vystřelil na Mars. Ale pro něj jsou všichni podvodníci a šarlatáni a všechno jsou kecy a studie jsou vymyšlený a všechno je placebo... Prostě s ním nehnu ani omylem.

bocianka123
18. bře 2013

Ahojte dievčatá,
všetky Vás po dlhšej dobe pozdravujem, zatiaľ nemám o čom... do práce, z práce, jasličky, opatrovateľka, zháňam väčší byt, vybavujem úver, blázninec. Ale to je asi všetko mimo tejto témy... nebudem to tu zahlcovať.

K lekárom - chodíme už by sporadicky, u nás nič nové pod slnkom ,Samko nerozpráva, ale dosť veľa rozumie, po druhom roku mu skúsim pangamim aj na rozvoj reči.

Prajem všetkým detičkám veľa zdravíčka, zotavovania sa z rôznych boliestok, rodičom veľa trpezlivosti - všetci ste úžasní rodičia. 😉

Hm, tak toto som sem omylom pridala - patrilo to do inej témy, ale nevadí 😀 .

abbie
18. bře 2013

@kajiszek urcite nie ... stavanie podla predlohy je od 3+, inak je to aj v navode napisane 😉 mladsie deti si len maju precvicovat motoriku napichovanim

abbie
18. bře 2013

@luisiana12 moj prcek to ma po mne, ja som zacala rozpravat neskor, ale prve slovicka uz v 2 rokoch boli ... patlala som, chodila som na logo a cisto som zacala rozpravat az ako 5 rocna 😀

kajiszek
18. bře 2013

@ivular Pane bože, ty doktory by fakt měli nějak líp učit kurz lékařský etiky, tohle snad ani není možný, takhle tě vyděsit 🙄 😠 😠 Já dneska říkala KW o tom našem fiasku na ušním a prej taky jednou dostala snad pro změnu na očním vynadáno, že má rozmazlený dítě, takže ať si z toho nic nedělám, že nekterý doktoři jsou prostě úplně mimo, pokud jde o přístup k dětem.

@dezyre Po nás chtěli barvy, tvary se zakrytým jedním okem a pak sestřička šeptala a Vojta měl opakovat. Museli jsme nadvakrát, poprvý nespolupracoval, podruhý už to šlo.

abbie
18. bře 2013

@sisstin ty si s malym komunikovala cez karticky? myslim VOKS

kajiszek
18. bře 2013

@abbie Jj v návodu to je, ale říkala jsem si, jestli to třeba není benevolentní a nemají to umět děti dřív. Tak děkuju za uklidnění 😉 S Vojtíškem to procvičíme, u něj je to všecko jen o vůli spolupracovat, kartičky taky bojkotoval, ale já nějakej způsob ho přimět snad najdu. On jak udělá jednu chybu a já ho opravím, tak už se mi na to vyprdne...

dezyre
18. bře 2013

@kajiszek díky za info.. tak my i kdybychom tam šli stokrát, tak stejně nic nezopakuje 😝

abbie
18. bře 2013

@kajiszek nene, stavanie podla predlohy je fakt od 3r.

mvmk
18. bře 2013

@kajiszek to jsem teda v soku, jsem byla taky toho nazoru, ze podle predlohy davaji az deti od 3 let. To by byla moje mala uplne propadajici. Ja tam radsi ani termin delat nebudu, ona je podle toho co pises, oproti tve Neli pozadu, a to je o pul roku starsi, to bych mela jeste vetsi depku nez mam ted. To budu radsi v nejistote, nez v beznadejny jistote.
A co je to den a noc?
Ja jsem zkousela predlohu o vikendu a sice nasla odpovidajici kosticky, ale dat je na sebe jak patri absolutne nehrozi 😝 😝 A dneska pletla i stiny, vubec zadna koncetrace z 9 obrazku umistila 3 a potom uz jsem ji k tomu musela porad nutit a stejne uz se ji davat nic nechtelo. Tak jsem to proste prerusila 😝 😝
Jo a muj manzel je to same , asi by si dobre rozumeli 😀 😀 😀

mvmk
18. bře 2013

@dezyre u nas je 3- leta, dat 8 kosticek na sebe, zandat vsechny tvary do boxu, postavit pyramidu ze 3 kostek, pojmenovat 3 podstatna jmena, 3 slovesa, poznat tezky lehky mokry studeny. Vydrzet 3 sek. stat na jedne noze, vyjit schody, ze schodu s oporou, vyhodit a chytit mic, vyskocit snozmo. 🙂

mvmk
18. bře 2013

@abbie tvuj ma uz 2 roky nebo jeste ne? 😉

kajiszek
18. bře 2013

@mvmk Ne, je to fakt od tří, já se jen ptala, nebyla jsem si jistá... Už to psala abbie. Jinak mě občas manžel sejří s tímhle přístupem. On mi jako nepindá do toho, co kupuju a za kolik kupuju, na moje hadrový výstřelky si zvyknul, ale já hodně i ty hadry prodávám, takže to zase taková darda ve výsledku není... Ale jako léky a potravinový doplňky? Nebo cestování a dovolená? Zbytečný, drahý... Letos jsem ho konečně ukecala na rodinnou dovolenou v Jizerkách, dokonce máme zaplacenou zálohu, což považuju za velký vítězství 😀 😀 😀 😀 Ale jako kdybych ten karnozín fakt koupila ofiko, tak si vyslechnu... Jak maká po nocích a snaží se jak blbec vydělávat prachy a já je spláchnu do záchoda atd... Úplně to slyším. A i kdyby se Nela po tom fakt zlepšila, tak stejně neuvěří, že to bylo tím, stejně bude kecat, že to je placebo a že by se zlepšila i bez toho...

abbie
18. bře 2013

@mvmk 25 mes.

kajiszek
18. bře 2013

Btw není to poprvý, na podzim jsem chtěla dětem koupit Allivictus na imunitu, protože to mají tři moje kámošky fakt vyzkoušený a naše děti měly neustále ty sople... Hahaha, prej jim mám rozmačkat česnek a do něčeho ho přimíchat 😀 😀 😀

dezyre
18. bře 2013

@mvmk Staník by zvládl ty kostky na sebe, tvary taky zvládne, pyramidu určitě ne (to jsme párkrát zkoušeli). No pojmenování - svou řečí by něco zvládl, sloveso zvládne jedno a to ještě citoslovcem - chrrr pší (spí), těžký lehký, mokrý, studený určitě ne. Pozná jen, že pálí. Na jedné noze jsme nezkoušeli. Schody v pohodě, vyhodit míč do vzduchu nebo někomu ano, chytit když mu ho někdo háže a upozorňuje ho aby chytal, padající ze vzduchu určitě ne. Skočit snožmo ano, ale ne na povel. Skočí ze židličky, přeskočí něco nízkého. No možná, kdyby mu řekla Staníku udělej hop, tak asi skočí :D
Jako mám fakt strach, že se ho bude ptát jak se jmenuje, kolik mu je let a zkoušet ty tvary, barvy a tak - vše co se odvíjí od řeči, takže to nezvládne nic. Druhá věc je teda spolupráce.. 😅

abbie
18. bře 2013

@kajiszek tak si na ten Karnozin naskrab prachy tajne 😀

dezyre
18. bře 2013

@kajiszek ještě mě napadlo, až budeš mít narozeniny ty, tak chtít peníze a z toho to koupit 😝

kajiszek
18. bře 2013

Jo já mám narozky v květnu, tak do tý doby snad něco našetřím 😀 Já si dala už stranou pětikilo, ale jak jsem sousedovi platila to kolo, tak jsem to z toho zase vzala, protože se Martin divil jak to, že už zase nemám peníze 😝 No hrůza. Ale až budu chodit do práce, tak se to stejnak asi moc nezlepší, pokud si neudělám vlastní účet. Mně společnej v principu nevadí a on jako nějak standardně neprudí, ale takhle velká částka by mi fakt neprošla bez optání, co to a proč to 😀

mvmk
18. bře 2013

@dezyre mozna se az moc stresujes, ono nekdy si myslis, ze to ty deti neumi a oni te prekvapi, ja jsem si to myslela taky, a kdyz ji ted testovala logo. tak dala mokry i suchy, tezky lehky, ja sice nevim jak je to u nas, ale tady to maji opravdu hezky udelane. Ze to to dite opravdu pochopi. A pyramidka je u nas taky problem. Jo jeste se dava lehke puzzle asi o 5 ti dilech. Kdyz tady holky pisou ze jejich malicky davaji uz 40 dilu, tak se me vzdy udela spatne.
I kdyz ja to tu psala, ze i kdyz prosla v porozumeni k veku, tak to rozhodne tak neni, ja proste vim, ze to porozumeni je fakt velka bida.
No a jak se jmenujes, kdyz dite nemluvi, tak si myslim, ze to davat nebude. A nebo se zeptaji zaroven s odpovedi. Tak to delala aspon moje logo. Ta se ptala Jak se jmenujes, jmenujes se Emma, a mala rekla ze jo. Opakovala to jeste asi 2x v ruzne situaci. Potom rekla ze je to OK, ze je dulezite, ze si dite uvedomuje sve jmeno a identitu. 😉

dezyre
18. bře 2013

@mvmk tak s puzzlíkama jsme na tom bídně. Staník nezvládne ani 4 kousky. Zkoušíme, ale pěním u toho 😉 O rok mladší holčička od Staníka dává s přehledem ty 40ti dílný, o kterých se zmiňuješ 😝
No uvidííme, musím se na tu prohlídku psychicky připravit, pojedeme tam asi ve středu nebo ve čtvrtek.

mvmk
18. bře 2013

@kajiszek Ja mam taky vecne v techhle vecich problemy, i kdyz leky a doplnku uz ani tak neresi, jeho spis dostane do raze, ucet za homeopata, nebo akupunkturu, atd. 😀 😀
Ale musim rict, ze v cechach je to fakt docela drahe, tady zacinaji na 20 Eur ty nejdrazsi jsem dnes nahledala za 59 Eur a to bylo 100 Kps. a 500 mg. Tak ze defakto 1 kapsle na dva dny. Tak mu to nejak dej do poctu a on to mozna stravi 😀

dezyre
18. bře 2013

@kajiszek vidíš, narozky máš za chvíli, tak holt vezmeš peníze z narozenin 😉 Já jsem taky v květnu 😀 😀 😀