Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
7. srp 2015

@barbarucha LMR se muze diagnostikovat nejdrive v predskolnim veku, spis tak kolem sesti let. Do tri let by se MENTALNI retardace nemela uvadet vubec zadna, je to zavadejici, pouze mira psychomotorickeho opozdeni, ciz neni to same jako mentalni postizeni 😉

barbarucha
7. srp 2015

Já si teda nedovedu představit, jak přesvědčit Fáfu, aby kousal kousátko?!! 😲
Čištění zubů je boj největší, umýt uši si nenechá prakticky vůbec a prohlídnout hlavu, jestli nemá klíště - to taky prakticky nejde. Šahání na hlavu je prostě strašný problém.
Teď mám depku, Fáfa zapomněl indiána a nechce už 2 týdny ani vypláznout jazyk, taky přestal říkat různá slova, která dřív říkal. Ach jo. Aspoň že fouká do píšťalky, dneska začal i do trumpetky 🙂 Jinak samotnou pusou "fů" neudělá, pusinku taky neumí dát.
Jinak z logo taky máme stránku obrázků na "b, p m" - orientuje se v tom, ukáže, kde jsou boby, atd. Ale takhle je to už pár měsíců a že by nějaké to slovo u toho chtěl říct, to ani náhodou. Dokonce mám pocit, že ani nechápe, že ty obrázky značí reálné předměty. Snažím se mu ukazovat i ty skutečné věci, např. vezmu obrázek umavydla a jdu s ním k umyvadlu a položím ho na něj a říkám "to je umyvadlo", ale Fáfa mi na to peče. Měla jsem v úmyslu, že mu dám kartičky s obrázky věcí v domácnosti, že bude běhat po bytě a přikládat je na ty předměty, ale Franta má jiný názor. 🙄

barbarucha
7. srp 2015

@sisstin Ona tam psycho psala, že dovednost je NA ÚROVNI SMR, LMR, ne, že to má. Takže to chápu jako jejich způsob, jak stav popsat, bez toho, že by to byla diagnóza či konečná prognóza.

barbarucha
7. srp 2015

@janahus No já taky budu pracovat hlavně po nocích a víkendech a přes den mít Fáfu 🙂 Jako zaměstnanec ze mě v tomhle životě už asi nebude 🙂 Kdybych nebyla OSVČ, tak jsem asi pěkně v kopru, páč s mojí časovou flexibilitou by mě asi nikdo nezaměstnal.

sisstin
autor
7. srp 2015

@barbarucha no stejne se ma psat lehka PMR, stredne tezka PMR atd 😉 u tech malych deti je to proste spojene s pohybem i 😉

agika75
7. srp 2015

Ahoj,syn byl u psycholožky v březnu,to mu bylo 22m(korigovaně 19m).Sám ještě nechodil,ale obcházel nábytek,hrál si tam...Ze začátku teda předvedl šílenou scénu,to dělá vždycky,když někam přijdeme,ale potom už byl v pohodě.No a za měsíc přišla zpráva-středně těžká psychomotorická retardace.Zprávu jsem dala dětské a ta zrovna řekla,že s psycholožkou nesouhlasí(dokonce nám to řekl i genetik),že je syn hodně opožděný,ale že jde pořád dopředu.No a v květnu k nám přišla soc.pracovnice na přezkoumání(syn měl do dvou let první stupen)myslela jsem,že mu ho nechají,ale zvýšili mu ho až na třetí stupen.Dokonce mu uznali takové body,které si myslím,že nezvládají ani některé normální děti.Takže asi opravdu hodně záleží na tom,co napíše psycholožka a taky z jakého kraje jste a jakého máte posudkového doktora.

barbarucha
7. srp 2015

@agika75 Tak teď jsi mě nahlodala, jestli se nemám odvolat a chtít tu dvojku. Ale trochu mám obavu, aby nám nesebrali i tu jedničku.

peggy722
7. srp 2015

@barbarucha zkus s téma kartička má vydržet. Někdy je to na dlouho, ale hodně by vám to pomohlo. Já to zkoušela u barev, celkem to i chápala, ale po pár týdnech mi to začala bojkotovat. Takže barvy umí až poslední půlrok a v podstatě se je naučila sama. Ale u nás je to tím, že je Ela dost paličata. A co se týče toho cvičení s pusou, jazykem, tak se prostě zlomilo až časem samo. Ta její povaha je prostě velkém problém. Co se ji líbí, tak se naučí snadno a rychle a co nechce, tak je boj.

barbarucha
7. srp 2015

Na dvojku musejí uznat více jak 3 body nebo jak to funguje? 😨 Aspoň nad tím zkusím zapřemýšlet.

barbarucha
7. srp 2015

@peggy722 No u nás to právě končí tím, že Fáfa vše bojkotuje. Obzvláště nové hry a cvičení nesnáší. To vždycky trvá věčnost, než nějakou novou "hru" přijme. Když jen tuší, že by to mohlo být něco, co ještě neumí, tak to zahodí. Už na něm poznám, když něco nechápe, to začne všechno kolem sebe vztekle rozhazovat. Což je skoro pořád 😀

janahus
7. srp 2015

@sisstin bihuzel nam napsala, ze hruba motorika odpovida 15mesicu, mentalne na 18esicu 😒

peggy722
7. srp 2015

@barbarucha no to bylo u nás to samy. A teď nový hry naopak vyhledává, ale předtím mi všechno rozhodovala pak začala jecet. Nesnášela i nový oblečení, boty. Takže když jsme šly kupovat boty, tak to byl horor. Většinou jsem na ní narvala první boty, co jsem tam uviděla a šlo se.

agika75
7. srp 2015

barbarucha -já bych to zkusila se odvolat.Myslím si,že to co malému uznali,tak už mu nechají.Zavolej si do rané péče,oni ti to řeknou přesněji.A které body vám uznali?

barbarucha
7. srp 2015

@agika75 Já jsem to zapomněla, mají nám to poslat domů, tak až to dojde, se podívám 🙂

sisstin
autor
7. srp 2015

😝

barbarucha
7. srp 2015

@sisstin Dojemný 🙂

roniii
7. srp 2015

@peggy722 štěpánovi je 30m . On si na pusu celkem sahat nechá, čištění zubů je sice problém, ale už jsem přišla na to, že když řeknu, že jdeme čistit, tak celkem spolupracuje. Ono je to poslední dobou skoro se vším. Jsem zvyklá všechno komentovat, ale starší kluk mě svou užvaněností vyčerpává, takže se přistihnu kolikrát, že si něco myslím, ale nahlas to neřeknu a pokud se to týká úkonu u Š., tak se okamžitě začne vztekat, pokud mu to řeknu, tak je v pohodě.Což je tedy další pokrok u nás ve vývoji.Zřejmě začíná rozumět tomu co mu říkám, i když v omezené míře a nemůže to být složité.
Štěpán také nemá problémy s kousáním, ale u něj řeším neustále pootevřenou pusu a slinění, proto jezdíme na logopedii.A jak to tak chápu, tak má hypotonické svalstvo pusy a sníženou citlivost, proto to terapeutické krmení a tlačení na jazyk...., aby se mu to svalstvo začalo zapojovat.Z toho také pramení i to že nemluví, neumí pusu použít ke tvoření slabik....

Jináč jsem zkoušela tlačení na jazyk a nenechá si to udělat.Bude to trochu oříšek ho přesvědčit.Kousání půjde, to mu problém nedělá.Rád by hryzal i mě 😀

roniii
7. srp 2015

@sisstin pan prvňák 🙂

peggy722
7. srp 2015

@sisstin není to emipo? Taky jsme ho měly, ale na Lucku bylo spíš maly, tak jsme přešly na topgal. Jinac pěkně ti to utíká. Já se z toho tabletu asi zbláznil, píše mi to úplný nesmysly. Nejlepší je když to zjistim v půlce věty. Už se tesim na normální klávesnici.

@roniii tak to ti fakt nezavidim. Já si tohle s Eliškou nedovedu vůbec představit. By mne sežrala i s téma hejblatkama.

s e

sisstin
autor
7. srp 2015

@peggy722 ne, Herlitz midi, Topgal měl až pod kolena asi 😅

peggy722
7. srp 2015

@sisstin ono herlitz a emipo je skoro stejný. Porovnávala jsem je obchodě. Lucka je zase hrozné dlouhá a tohle ji tlačilo do zad. Jsem zvědavá na Elu. Ať vám dobře slouží.

sisstin
autor
7. srp 2015

@peggy722 ty topgaly se mi líbí hrozně vzhledově, ale prostě to mít nemoh, to bylo naprosto šílený, měří 119 cm a má asi 201,kg, před dvěma měsícema vážil 18,5 😅

peggy722
7. srp 2015

@sisstin no to by ho ten batoh porazil. Mne se taky topgaly líbí a hlavně fakt vydrží. Ty vole to má min jak Ela. Ta byx vedle něj vypadala jako tlustoch. Má ca 22 kg.

krystalka
7. srp 2015

@peggy722 - tak na 22 kg se teď konečně dostal náš 7,5 letý budoucí druhák 🙂 , měří asi 122....loni, když šel do školy, tak měl necelých 19 kg a asi 119 cm...máme Emipo a myslím, že Emipo je malinko robustnější, než ten Herlitz - ty máme v obchodě, kde pracuju a přijde mi taková menší, nebo užší, nebo jak to popsat... Jiříkovi Emipo sedělo a byla jsem ráda, protože je to jediná aktovka na trhu s motivem vlaku a on je miluje už od 2 let a pořád ho to drží 🙂

krystalka
7. srp 2015

@sisstin - že to ale uteklo, co, od tý doby, co jsme tu na diskuzi začínaly s nemluvícíma drobkama, co?

sisstin
autor
7. srp 2015

@krystalka nj, utíká to děsně 😉 jsem to založila skoro před šesti lety 😝

ladida.l
9. srp 2015

@sisstin Taky musim Mareckovi nejakou koupit. Dostane ji od jeziska. Poohlidnu se po tehle znacce, je to parcek

gabbucha
10. srp 2015

Přeji všem krásný sluníčkový den 🙂. Dnes jsem sháněla intenzivní logopedickou péči (ta naše jednou za 6-8 týdnů a při nemoci ještě déle, opravdu nestačí) a dostala jsem zajímavý tip na novou MŠ s logopedickou třídou, kde mají ještě volná místa. Tak pokud někdo něco takového shání v oblasti Prahy 9, tak se podívejte zde: http://www.skolicka-lehovec.com/

barbarucha
10. srp 2015

Tak konečně dorazil papejr ze sociálky. Bohužel tam není napsáno, jaké body mu uznali, takže tam budu muset zase dojít 🙄

gabbucha
10. srp 2015

@barbarucha To neposílají nikdy (ze zákona prý nesmí), ale když je dobrá soc. pracovnice, tak to řekne po telefonu. Alespoň takto to fungovalo u manžela. Když jsme byli s výsledkem spokojeni, tak jsme jen řekli, že se odvolávat nebudeme (tím se to urychlilo), no a když jsme spokojeni nebyli, tak jsem tam zajela a sepsala odvolání přímo s úřednicí.