Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

adky
16. led 2014

@mvmk ahoj ...akurat mi dosli tie kapsule Fosfoser memory , len 6 dni od objednania to trvalo 🙂 Moja dcerka ma tiez 4 rocky, tak ak nikde na nete nevygooglim nejake davkovanie,skusim tiez pol kapsule denne. Velmi som zvedava na ich ucinok 😉

kajiszek
17. led 2014

Holky, díky za názory, teďka byla dva dny ta učitelka zase nějaká milejší a co jsem tak pochytila, tak Nela není jediná, kdo dělá nějaký podivnosti, dneska zase říkala nějaký mamince, že se její chlapeček pořád točí dokola a vždycky u toho švihne nějaký dítě a když mu to zakáže, tak se půl hodiny válí na zemi v hysteráku, tak možná nebude Nela ještě úplně nejdivnější 😀 😀 😀 Akorát ona se prostě tváří, že jako Nela neumí sníst ani chleba, že to nechce vůbec držet v ruce a že neumí kousat a tak... jenže já jí furt vysvětluju, že v pohodě sní a rozkouše cokoliv, co má ráda (mrkev, suchej rophlík, sladkou housku) nebo že umí i sama nabírat lžičkou věci, co má ráda (kaše, suchá rýže atd 😀 ), ale ona mi to nějak nevěří, aspoň mi přijde. Nela prostě skoro nic nejí a odmítá to i ochutnat, takže to pak vypadá, že to neumí asi... Každopádně ji dneska i pochválila, že si hezky sama oblíkla kalhoty a e je to s ní už lepší trochu, tak snad... nechám tomu čas do konce ledna...

Ještě mám prosbu - mohla byste mi některá poslat do IP kontakt na dr. Junkovou? V březnu budou Nelče 3 roky, tak už ji objednám, nějakej měsíc už nehraje roli... Jsem zvědavá, co se dozvíme... Chtěla jsem právě počkat, až jí budou ty tři a až budem mít nějakou zkušenost se školkou, což když nás objedná cca za měsíc, tak to bude už ok...

abbie
17. led 2014

@adky a kolko si platila aj s postovnym z Finska?

saurian
17. led 2014

@kajiszek
ppc ale toto mi velmi pripomina jednu ucitelku co mal starsi minuly rok v skolke...
hlasenie poobede: on nevie pit z pohara. on nevie chytit lyzicu. on prekacuje dievcatam kocik. on nevie chytit ani chleba ci rozok. on sa vobec nevie obliect.
hlasenie poobede od inej ucitelky: dnes sa trocha oblial, ale zabudol sa ze pije a pozeral po detoch. nechcel jest polievku, ani nechytil lyzicu. prekacoval dievcatam kocik a chcel na nom opravovat kolieska. za svet nechyti chlebik ci rozok, ak by sa mal co len trocha zababrat, ked sa ma obliekat tolko pozera po ostatnych, az sa zabudne ze sa oblieka 😉

ladida.l
17. led 2014

@kajiszek posílám

abbie
17. led 2014

@kajiszek nechaj tomu cas, dieta sa musi adaptovat a potom bude vsetko lepsie ... ja som maleho prihlasila do skolky kompletne odplienkovaneho a sam vedel zjest jedlo lyzicou a prve 2 tyzdne sa pocikaval a odmietal sam jest, museli ho krmit 😅 tiez som si pripadala, ze som ich klamala na zaciatku ... akurat ho tam naucili pit z pohara... mal 2,5 roka, ked nastupil

ajkuska
17. led 2014

@adky ahoj my sme brali fosfoser tak, že spočiatku som mu dávala 3 kvapky, neskôr pol kapsule a nakoniec celú, mal 2 roky keď to bral. Najlepšie účinky boli na začiatku.

silvikam
17. led 2014

@saurian
@abbie No baby dnes som bola v Dráčiku v Ševte aj v Koh-i-Nore a kukali na mňa ako na puk, že čo to pýtam.

silvikam
17. led 2014

@abbie Ďakujem srdečne, ja som to ani na nete nevedela nájsť. Iba na jednej cz stránke.

abbie
17. led 2014

@silvikam len objednaj od Maxus, predskolak ma strasne dlhe dodania 😉

adky
17. led 2014

@abbie ja som objednala na skusku zatial len 20 ks balenie - kedze jej davam len pol kapsule na den, bude to mat na mesiac aj nieco - uvidim ako bude ucinkovat a objednam vacsie.... to male balenie aj s postou ma vyslo na 15 eur, co je velmi dobra cena 🙂

adky
17. led 2014

@ajkuska ahoj a preco ho uz neberiete? Zacal ti vac rozpravat? Ja velmi, velmi dufam, ze nam aspon trosicku pomoze,lebo dcerka ma 4,5 a rozprava ako 2 rocna ☹

abbie
17. led 2014

@adky daj mi prosim do IP link tej stranky, dik 😉

kofinek
17. led 2014

@silvikam nechcem nejako odporovat, uznavam, napad dobry, ale tie farby mi pridu sunty a dobre to nekreslilo.. Ako slabo.. Mne a synom to vadilo, cierna bola seda a tak...
Skor by som odporucala nieco taketo http://www.branakdetem.cz/voskovky-malovaci-kap...
alebo
http://shop.kreativnisvet.cz/Malovani/Trojhrann...

kofinek
17. led 2014

inak ze vam tak padam do diskusie, citam to tu uz nejaky cas. Strasi syn ma expr.dysfaziu a teraz ako predskolak, som trosku zufala, rec stale neni ako ma byt, ale je proste chytry... Viem, ze na jednej strane som rada a stastna, ale vybrat ZS bude nadludsky vykon... Testy skolnej zralosti urobil raz dva, boli sme sa pozriet v par skolach, myslela som, ci ho nedam do nejakeho pripravneho rocnika ( ale tam je to fakt pre neho uplne zbytocne) , no dnes sme boli v normalne prvom a uplne v pohode sa tam zapajal... Tak babo rad, ale vsetci nam odporucaju odklad a kvoli reci ho i necham ten jeden rok este v MS, ale co budem robit potom, fakt neviem... 😕

dukie
17. led 2014

@kofinek Syn má taky expresivní dysfázii a taky jsme byli u zápisu. Včera.

Syn je taky bystré dítko, ale bohužel má takovou docela vzpurnou povahu, takže když nechce, tak nechce. Ve škole včera měli malovat postavu člověka, měli podle vzoru namalovat obrázek, přepsat pár písmenek... bylo vidět, že se tam o cosi snažil, ale pak jim to tam všechno tužkou pěkně přečmáral, hezky čárku vedle čárky, takže půlka papíru byly prostě tmavé fleky. Evidentně odmítal spolupracovat. Přitom postavu umí - oči, nos, uši, pusu, ruce, nohy, prsty, knoflíky... všechno namaluje. U ústního pohovoru z něj dostali jen občas jednoslovné odpovědi, a to většinou paní učitelka ještě vůbec nerozuměla, co říká. 😖

No a teda pro mě bylo strašné vidět ho v kolektivu "zdravých" vrstevníků. Byl tam docela ztracený. ☹ Člověk to jako ví... vím, že je "handicapovaný", vím, že není v pořádku, vím, že to nebude snadné, že na vrstevníky nemá (proto ani nechodíme moc na hřiště, protože si s ním nechtějí hrát, a to ho bolí a mě taky). Ale prostě občas přijde takováhle pecka, kdy člověk musí čelit nekompromisní realitě... a buch, no. Jsem z toho docela zoufalá. Včera jsem to i oplakala. Vůbec nevím, jak dál... příští rok se budeme hlásit do specializované základní školy. Ale samozřejmě chci, aby za ten rok "vyrostl" co nejvíc. A teď se cítím strašně, že mu neumím pomoci... ☹

krystalka
17. led 2014

@kofinek
@dukie
Holky, nezoufejte, dětičky za ten rok udělají určitě spoustu pokroků a bude to zase úplně o něčem jiném...já třeba jenom když vidím, jak se Jiřík posunul od léta doteď, tak někdy nestačím zírat....my jdeme na zápis ve čtvrtek, tak jsem zvědavá....třeba já jsem si doteď myslela, že to jde tak nějak kolem něj, ale dneska jsem zjistila, že se prý na ten zápis těší, dokonce ani neprotestoval, když slyšel, že tam po něm budou chtít různé věci a předvedl mi, že toho docela dost umí....ale bude hodně záležet na tom, jaká bude ve škole atmosféra...podle toho, co jsme ve škole viděli na dni otevřených dveří, tak by to mohlo být pohodové, ale těžko říct....My tu řeč taky nemáme ještě úplně dobrou, ale většina lidí mu rozumí, jméno, bydliště a něco o rodičích, to říct umí, počítá do 100, sčítat a odčítat zvládá do 5 z hlavy, tvary, barvy, čísla, nějaká písmenka taky pozná, umí se podepsat tiskacím, no, kreslení a grafomotorika asi bude horší, básničku - těžko říct - on jich umí docela dost, ale nedokážu odhadnout, jestli si tam sám od sebe na nějakou vzpomene, většinou potřebuje "naťuknout" první slovo a pak už jede sám.....Ale my každopádně budeme dávat odklad, radí nám to všichni - SPC, školka, Junková.... on je hlavně sociálně a emočně hrozně nezralý, úzkostný, nesamostatný, ...i když poslední dobou mě pořád překvapuje....ale můj vnitřní instinkt mi říká, abych ho ještě nechala dozrát, takže jsme všichni ve shodě 🙂

mvmk
17. led 2014

@adky tak jsem se rozhoupala a objednala jsem take, zatim ale nedoslo 😝 doufam, ze mi to tu nezablokuji nekde na celnici, coz oni nemci s leky i doplnky radi delaji 🙄 Ja jsem objednala hned 90 tabl. protoze uz to vyslo levneji, kdyz neuvidim zmenu, nebo mala bude reagovat alergicky, tak tim nakrmim manzela, ten si totiz porad stezuje, ze posledni dobou vse zapomene 😀 Jinak urcite napis vase pokroky, take to sem hodim, muzem tu udelat takovou studii 🙂
Ja totiz docela ted silim, pac mala ted po te strevni chripce zase vypla 😢 zvani zase dost hodne svou hatlamatilkou a dost spatne se koncentruje. Ja proste uz nedokazi verit tomu, ze se jeste normalne rozmluvi. Ale dnes poprve namalovala jakehoz hlavonozce, nebo spis s hoooooooooodne velkou fantazii se to da za hlavonozce povazovat, nohy jen carky hlava + dve tecky jako oci a carka jako pusa, a vlasy, vsechno to samozrejmne popsala 😀

mvmk
17. led 2014

@ajkuska prosim te musi se zacinat takhle s pozvolna, nebo mohu dat rovnou tu polovinu 😉 dik za odpoved 🙂

ajkuska
18. led 2014

@adky ahoj brali sme asi 3 mesiace, asi ako všetky prípravky majú na začiatku najväčší účinok potom už nevidno účinok tak sme prestali, ale zo začiatku bol účinok, pekne začal viac rozprávať.

ajkuska
18. led 2014

@mvmk my sme začali takto pozvoľna, lebo bol len 2 ročný a na obale sa píše že od troch rokov a pozorovali sme či nie je hyperaktívnejší, lebo to môže tiež spôsobiť, keďže je to ako prírodné nootropikum. Ak je dieťatko staršie kľudne môžeš začať s pol kapsule a ak nerobí problémy tak aj s celou, nech vidno čo najlepšie účinky.

adky
18. led 2014

@mvmk a kolko je tvojej malej? Mne moja hlavonozca ani zdaleka este nenakresli - stale len svoje cmaraninky, take kruzky carbe an papier- ale omalovanku vie krasne vymalovat, snazi sa pekne drzat ciar a neprekrocit ich pri malovani, to jej ide. Ma 4 a napr. vie mi poskladat puzzle 100ks hned na prvy pokus - ma svatsku trpezlivost, co sa puzzle tyka :D porozumenie reci je dobre, chape pekne, samozejme- prilis zlozitym vetam nerozumie. Rozravanie- dorozumieme sa spolu, pekne povie co chce,ale nie vetou- ale slovickami 1-3 slovicka pouzije. V skolke je samotarka,kedze ine deticky sa rozpravaju medzi sebou. Je mi to velmi luto :( Ale nechcem ju dat do integrovanej skolky, chcem aby chodila do klasickej- stale dufam,ze medzi detickami ktore rozpravaju sa trosku rozhovori ...aj ked uz 3 rokom chodi do skolky, rozprava viac, ale pokroky su strasne pomale. Lekari mi nevedia poveat co jej je, EEG ma stale v poriadku, aj metabolicke vysetrenie....... tiez mam niekedy pocit, ze uz sa ani nerozrozprava a ze to nikdy nedozenie. X krat som uz mala z toho depresiu ☹

adky
18. led 2014

@ajkuska Ahoj - a uz ti rozprava? Dobehol to? Inac, kolko ste mali rockov ked si mu uz dala celu kapsulu? Mne dcerka berie zatial len 2 dni po polke,ale nejaku hyperaktivitu som u nej nezaznamenala 😀

adky
18. led 2014

@mvmk ta studia inac nie je zly napad :D Hned ako zaznamenam nejake prvy pokroky- dam sem vediet. Zatial som si len vsimla,ze so mnou trosku viac komunikuje- ale pouziva stale tie svoje slovicka, ktore uz vedela, ziadne nove zatial 🙂

ajkuska
18. led 2014

@adky kľudne môžeš dať dcérke celú kapsulu už je väčšia, ako 2 ročnému sme mu už dávali celú - začali sme myslím, ešte pred 2. rokom a ako 2 ročný už bral celú. To bolo na také prvotné naštartovanie, učil sa a používal viac nových slov. Aj teraz by sa nám niečo zišlo, vie veľa slov, ale dosť málo spontánne používa. V reči ešte má toho veľa dohnať. ☹

adky
18. led 2014

@ajkuska a keby si mu ho opat zacala davat ? Niekde som citala,ze ma byt pauza v podavani Fosfoser ....mozno po pauze zacne opat zaberat 🙂 Skusim aj celu kapsulu,ale ked objednam vacsie balenie,zatial mam len to male .
Inac,pozeram ,ze ste tiez z Presova ? 🙂

mvmk
18. led 2014

@adky moje ma presne 3,6 roku, bohuzel nas trapi trosku vice nezli jen rec 😝 , ale to bych tu psala roman 😀 , jelikoz ma velke problemy s jemnou motorikou tak ona jako vymalovat nejaky obrazek ani nahodou 😒 . Hlavonozec je ale opravdu jen vejce s carkama plus dve tecky jako oci a kostrbata carka jako pusa, a vlnky jako vlasy 🙄 Umelecke dilo to neni, ale popsala co chce malovat a da se to i tak poznat, ale samo s kresbou 3 leteho ditete se to neda srovnat. Jinak ona brebenti cely den, ale jen ja vim co mluvi. Posklada za sebou sice treba 10 slov, ale absolutne bez gramatiky, coz se skoro vubec nelepsi, sice par veci sklonuje v nemcine podivuhodne dobre, ale jsou to jen svetle vyjjimky 😅 Vetsinou mluvi v 3 slovnych vetach 😝 Vyslovnost katastrofalni. Co je pro mne dost znicujici, ze se to dost meni, nekdy mluvi lepe a pak najednou zase jakoby se o krok vratila 😝 Vetsinou se ve vete oznacuje v 3 osobe. I kdyz rika Ja chci / nechci nebudu, to je moje atd. 😝 A vzdy kdyz si oddechnu, ze ji presly jeji autikovske uchylky tak si nejakou novou vymysli 😒 V momente si dost rada zakryva oci, kdyz vidi nekoho ciziho a opakuje, ze se stydi, sice ji to po par minutach prejde, no ale stejne 😕 a ted se take uz asi 14 dni hrozne moc rada toci pri hudbe a jeste se zavrenejma ocima, no tak nevypen 🤐

mvmk
18. led 2014

Jo jen jsem chtela podotknout, ze i kdyz hlavonozec dost neumely na jeji vek, tak ja tu skoro bouchala sampano 😀 😀 Je to pro me uspech jak zdolat Mont Everest 😅

ajkuska
19. led 2014

@adky možno to skúsim, lebo teraz okrem rybieho oleja nedávam nič. áno tiež PO. 🙂