Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

alena76
1. bře 2013

baby k tým odrážadlám...Jonáš do 2 rokov absolútne nič..ale jeho to ani nenapadlo si tam sadnúť 😒 Väčšinou ho ťahal za riadidlá , v jednej rukr riadidlo a ťahal ho za sebou.. 😅 Keď sme mu to ukázali, tak sa pár krát odrazil - asi 10 sekúnd a koniec. Ale mal obdobie, keď ho bavilo dokola nasadať a vysadať a toto robil aj štvť hodinu. jazdiť začal nejako v lete(narodil sa v máji) , dokonca boli časy, že sme to odrážadlo všade brali, jazdil doma aj vonku. teraz myslím ten "traktúrek"
V máji bude mať 3 roky a chcela by som skúsiť také na spôsob fist bike, aj keď neviem....vyskúšame.
a @ivular tá batolacia chôdza...Jonáš tak chodil dlho, dokonca sa mi dá, že stále nie je na úrovni jeho veku. Strieda nohy do schodov, dolu niekedy len, väčšinou nie. inak, náš malý celkovo pôsobí tak na max roky ak nie menej..a to má 2 a 9 mes 😒

No my s tou rečou ..na EEG ani nikde na neuro sa nič nanašlo..a aj tak katastofa. :-/

bocianka123
1. bře 2013

@ivular ahoj - ta samostatná chôdza ZO SCHODOV??? u 2-ročného ? Tak na to má môj malý krátke nohy to nehrozí - v máji (květnu) bude mať 2 roky. ale jasné, chápem, ako sa to myslí - ide tu o motoriku . ale môj , ked ho držím za ruky a cielene s ním trénujem chodenie zo schodov - iba tak z nich zoskakuje, občas pokrčí nohy, ale vidím, že tie nohy má krátke ešte na to.
@abbie a kedy vám robili EEG ?

kajiszek
1. bře 2013

@bocianka123 Nelucha třeba fakt je schopná jít sama ze schodů, ale ona má nohy dlouhý 😀 Ale nechodí popředu, spíš tak jako lehce do strany, popředu by to ještě nedala. Každopádně to ale bez držení sejde, ale většinou dává přednost jistotě, což jsem ráda, protože u toho se nezabije.

krystalka
1. bře 2013

@ivular - tak třeba zrovna Jiřík odrážedla i další vozítka miluje - na plastové motorce začal v 15 měsících, pak jsme kupovali i větší velikost, koloodrážedlo dostal někdy po 3. roce a hned na prodejně věděl co s tím. Pak jsme zkoušeli kolo, ale dlouho nemohl pochopit šlapání, vlastně se to naučil až loni díky klasické velké kovové tříkolce - tu si taky zamiloval, no a těsně na to následovala koloběžka - od loňska má takovou tu kovovou skládací s malými kolečky, jezdí na ní jako drak, ale občas si stěžoval, že mu to drncá a zasekává se na hrbolech, tak si teď k narozeninám přál klasickou velkou koloběžku s nafukovacími koly... Dneska si jí byl převzít přímo na prodejně - přesně podle jeho přání, v zelené barvě, jak chtěl 🙂 . Hned jsme ji tu odpoledne museli vyzkoušet aspoň okolo domu, byl na vrcholu blaha - je to tahle http://www.intrea.cz/eShop/k-yb-two-2-green-yed... , jen si musí trochu zvyknout, že je těžší a delší, než všechna ta dosavadní vozítka a že se s ní jinak manévruje, ale už to trochu vychytal 😉

abbie
1. bře 2013

@ivular to vychadza kazdemu dietatu s OVR, kedze nerozprava, tak by bolo divne, keby mal priemer 😅

abbie
1. bře 2013

@alena76 ono malo neurologov sa zameriava na recove centra 😉 my sme sli priamo internistovi, ktoreho nam odporucila Sedibova

jajik25
2. bře 2013

Ahojky,potřebovala bych malou radu.Logopedka nám doporučila na soustředění "eye q" ,zdá se mi to ale docela drahý tak se chci zeptat jestli nevíte o podobném přípravku ale za levnější cenu.Díky za rady

alena76
2. bře 2013

@abbie no ok 😉 , ved ja ani neviem, co Jonasovi konkretne vobec hladali na tom EEG. boli sme 2x po 4 dni na Kramaroch a robili aj MR, CT, metaboliku. Nic....Ono mne pride, ze je aj tak jedno, ak by sa nieco zistilo s tym recovym centrom.....
Dokonca v mojom pripade odmietam aj geneticke vysetrenia, nevidim vyznam maleho stresovat. Mam 3 velmi sikovne starsie deti a dalsie urcite neplanujem .

sicinka
2. bře 2013

@jajik25 my jsme ho dávali, spíš než jen cenu bych řešila zda ti ho dítě pozře 😨) ono to sice nesmrdí, ale ta chuť je poměrně drsná. Dávala jsem i Omega 3 HP Natural pomeranč, ten má velice dobré složení a trochu lepší chuť. Teď jsme mněli pikovit IQ, ale tam už je toho rybího tuku málo. Jinak u nás to eye Q myslím trochu pomáhalo, dávala jsem ho asi čtvrt roku a za tubu dobu ten vývoj hodně akceleroval a naskočilo mu porozumění. Jen jsem ho dávala v době kdy to většinou naškočí většine dětí s OVŘ, takže jestli to mělo vliv nevím :--)

mvmk
2. bře 2013

@abbie jak je to vubec s tim recovym centrem, mala ma za sebou uz 5x EEG Ted i spankove a dlouhodobe, kvuli podezreni na epi. zatim negativni. A kontrolovalo nam to vice neurologu vzdy vsichni rekli vse v poradku, ja jsem se i dokonce na poslednim eeg ptala jestli se da poznat proc se nevyviji rec. Jelikoz vim ze hodne u autistu ale samo tech opravdu tezsich, je eeg prave v tomu rec. centru narusene. A bylo mi vzdy receno ze vsechny vlny odpovidaji veku 😝 . A mala jako rec tak na rok a pul 😝 a to jeste s odrenyma zadama 😀

abbie
2. bře 2013

@jajik25 na sustredenie je dobry Karnozin Extra, su na neho aj klinicke studie, co sa o Eye Q a podobnym pripravkom povedat neda 😉

kajiszek
2. bře 2013

@sicinka A kdy mu to porozumění naskočilo? Že píšeš, že v tom období naskakuje většině dětí, tak jsem právě zvědavá, kdy bych tak mohla čekat něco u nás 😀 I když jako u nás je to fakt za ty dva měsíce o dost lepší, to musím zaťukat... já o tom Eye Q taky trochu uvažuju, ale zae to není úplně levná záležitost, tak fakt nevím... Ono už cpát do ní ten Pangamin dá práci a jestli tohle je taky hnusný, tak mám pocit, že už definitivně přestane jíst všecko 😀 😝

kajiszek
2. bře 2013

Jinak taky nemám tucha, co všechno jí na tom EEG sledovali, neuroložka prostě říkala jen, že to více méně odpovídá věku a že tam nenašli žádný ložiskový nebo záchvatový změny, co by mohly mít vliv na řeč... A že v jejím věku těžko říct, jestli to bude jen OVŘ v obou složkách nebo něco vážnějšího...

abbie
2. bře 2013

@kajiszek prave ten Karnozin zlepsuje porozumenie a je uplne bez chuti 😉 len ta cena nemusi kazdemu vyhovovat,ale prave doplnky, ktore boli klinicky testovane su drahe ...

sicinka
2. bře 2013

@abbie já na to studie viděla, ono né že by na tom tolik záleželo, já už tu párkrát psala že věřím jen studii kterou si sama vymyslím 🙂 Ono asi celkově to nějaký doplněk stravy nezachrání, proto je to jen doplněk. U nás to bylo tak že jsem ten rybí tuk dala a do tří dnů byl vidět rozdíl. Sama jsem přesvědčená že to sice v danou chvíli pomohlo, ale díky tomu že už byl na tu řeč zralej nebo jak to říct. Prostě že s tím začal zlepšovat po třech dnech, kdyby nic nedostal bylo by to do měsíce 🙂 jelikož jsem ho pak kvůli nočním děsdům vysadila a vývoj vesele pokračoval dál.

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek kolem 2,5 roku - ale viděno zpětně já se v té době spíš soustředila na řeč. No a potom co se zlepšilo porozumění tak ta řeč začla hodně akcelerovat (2 roky a cca 9 měsíců) Ve třech letech mluvil ve větách né asi k věku, ale už to byla normální komunikace.

abbie
2. bře 2013

este kusok popisu - Karnozín stimuluje prednú oblasť mozgu, ktorý tak poskytuje zvýšenú aktivitu, čo vedie k celkovému zlepšeniu na úrovni fungovania mozgu, nakoľko dochádza k lepšiemu spolupôsobeniu medzi mozgom a nervovými prenášačmi, ktoré pôsobia v hlbokých častiach mozgu. Stále viac výskumov ukazuje, že čelné a temporálne laloky v mozgu riadia emócie, epileptické aktivity, poznávacie aktivity, expresivitu reči a abstraktné myslenie

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek jinak já to myslela tak že děti s OVŘ hodně zlepšují v řeči kus před třetím rokem. U nás mělo vliv to porozumění jakmile dorazilo to hlubší a přestal na nás koukat jak puk a ta řeč se začla zlepšovat fakt skokově.

kajiszek
2. bře 2013

@abbie Já našla ten Karnozín Extra jen na slovenských webech, pak jsem našla Carnosin Star, který se prodává i u nás a stojí 60 tobolek 1750 Kč 😕 No tak to by mi fakt neprošlo... A ty ho malému dáváš?

@sicinka No tak to Eye Q zase tak drahý asi nakonec není, jak na to tak koukám... Jen jsem zatím nenačetla dávkování, kolik jsi toho malému denně dávala? Zase si říkám, že u Nelinky asi ještě i počkám, jak se to bude vyvíjet, ona je přeci jen ještě celkem škvrně... Zatím dávám ten Pangamin Glukavin a pak bych možná případně zkusila to Eye Q...

abbie
2. bře 2013

@kajiszek no my sme za 120 tab. zacvakali 60 € 😝 vcera sme mu to zacali davat

kajiszek
2. bře 2013

Teďka ještě čtu u toho Eye Q, že to je spíš pro hyperaktivní děti, takže to by asi spíš bylo pro Vojtíška než Nelu 😀 😀 Ona teda podle mě nemá narušenou schopnost soustředění, to spíš brácha. Ale ono to bude asi celkově na mozek, píšou tam i o specifických poruchách učení atd...

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek já bych určo počkala já dávala až od 2,5 roku a fakt nevím jestli to vůbec k něčemu bylo. A ten rybí tuk je prostě hnusnej a pku dmáš nežravý dítě tak ho do něj dostat bude docela sranda. Dáda sice nejí, ale vypije cokoliv takže to u nás bylo bez problémů.

kajiszek
2. bře 2013

@abbie No tak máš za stejnou cenu aspoň těch tablet dvojnásobek 😀 A dávkování? Je to aspoň jedna tableta denně? 😅 Jako můj manžel vůbec doplňkům stravy nevěří, takže mi to spíš neprojde, ale tak počkám si, jestli to u vás něčemu pomůže a kdyžtak zkusím hrát na city 😅 😅

kajiszek
2. bře 2013

@sicinka A to Eye Q se dá sehnat i v tekutý podobě? Já našla jen tobolky...

abbie
2. bře 2013

@kajiszek ja zas neverim doplnkom, na ktore neboli robene klinicke studie ... 2x denne, dam mu to normalne do pohara s vodou, nema to ziadnu chut nastastie ... ja by som zasa do 2,5 r. necakala 😅

sicinka
2. bře 2013

@kajiszek dělá se tekutý vanilkový, ale to je vůně chutˇ to má jako ryba 🙂

sicinka
2. bře 2013

@abbie ty jsi to nějak hodně studovala oni mají na webu těch klinických studií docela dost, tenkrát když jsem vybírala co mu dávat jsem narazila i na nějakou z ameriky dělanou u dětí do tří let s narušeným ranným vývojem, tam byli docela zajímavé výsledky. Hlavně jsem se mu to původně bála dát protože všude v té době psali od tří let. Ale jak jsem psala zase jsem to tolik nestudovala pořád to považuji za doplněk 🙂

sicinka
2. bře 2013

@abbie jinak já tenkrát chtěla objednávat superneteru nebo jak se to jmenuje o tom hodně psali rodiče autistů, ale u nás se naštěstí ten vývoj zlepšil, takže už na takhle drahé doplňky nedošlo 🙂

abbie
2. bře 2013

@sicinka ono vatsinou pisu od 3 r. lebo su to tabletky, ale ked to rozdrvis, tak to mozu aj mensi, samozrejme ide o zlozenie a napr. na Karnozine je tiez napisane od 3r., ale su na nom aj pol rocne deti 😉

kajiszek
2. bře 2013

Tak teďka koukám na to dávkování Eye Q a je to drahý no... Ono jako 6 tobolek denně, haha... Nebo i ta tekutá forma je na 14 dnů... Takže to už vychází stejně jak ten Karnozin. Já na ty doplňky stravy fakt moc nejsem no 😖 Dneska je toho všude plno a člověk aby do sebe od rána do večera něco cpal mi přijde... Já vím, že na zdraví se nemá šetřit, ale nějak nedokážu sama sebe přesvědčit, že by to k něčemu bylo...