Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
15. dub 2011

@ygreen no tak jsem to myslela, že to není lenost nebo něco podobnýho ( jak často lidi nebo i doktoři tvrdí), že prostě tam nějakej problém je 😉
@paolin no já jsem trošku nedůvěřivá vzhledem k tomu, že není moc prokázané, co tu dysfázii způsobuje 😕 jestli by šly třeba odblokovat nějaké stresy z těhotenství nebo ta....já mám prostě z tohohle fakt respekt 😕

jolinka
15. dub 2011

@anarae malik je krasny chlapec

paolin
15. dub 2011

@sisstin Adam má podle mě 100% blok z nemocnice. takže pokud by to odblokování pomohlo, tak super 🙂 já se zase více bojím různých vyšetření v nemocnici, pod narkozou apod. 😉

smardik
15. dub 2011

@anarae dík na uvidíme, pokud si nějaký dr. bude myslet že je psychiatrické vyšetření u Toma nutné a dá mi pro to nějaké argumenty vezmu ho tam ale ne kvůli toho že chvíli pláče protože někde nechce být

smardik
15. dub 2011

tak u nás jen vy a já si myslíme že u Toma je nějaký problém, jinak to všichni svádějí na lenost, že má do 3let čas

sisstin
autor
15. dub 2011

@paolin no narkozy se bojím taky 😉 jinak ke Krejčířový se Tygr vyloženě těší vždycky, na neurologii jsme byli 2x a nebylo to nic hrozného, a už jsme rok vyřazení z evidence, na logopedii to miluje...a jiné vyšetření snad už absolvovat nemusíme. Jo, ještě foniatrické vyšetření a to taky bylo úplně v pohodě 😉 u nás je to dle mýho určitě tím, že ex měl výrazně opožděný vývoj řeči ( já osobně si myslím, že měl lehčí formu expresivní dysfázky, on doted se tak občas divně vyjadřuje) a všechny děti v rodině začly mluvit pozdě. Ono se to pak u těch dětí může vyvinout právě v dysfázku, plus to, že mužské pohlaví je mnohem více zatíženo než ženské 😉 já prostě nevěřím, že by kineziologie mohla nějak reedukovat dysfázku, ale nikomu to nevymlouvám...mě ten obor sám o sobě zajímá, ale chut vyzkoušet to nemám 😉

paolin
15. dub 2011

@sisstin Adam je právě opak 😒 on spolupracovat nebude. když se rozhodne, tak s ním nikdo nehne. na logopedii budeme zatím chodit jen na čumendu, než se bude vůbec chtít na Mudr podívat. dlouho mu trvá, než se někomu otevře.

sisstin
autor
15. dub 2011

@paolin ono je to právě hodně o těch odbornících...Tygr ze začátku nebyl spolupracující typ ani trošku, a u krejčířové spolupracoval na jedničku a většina dětí ( pokud to nejsou autíci nebo tak), tak tam spolupracuje skvěle. U logopedky taky maká, přitom třeba v Rané péči už to tak růžové není 😉 teda ted je to už lepší o hodně, ale s tím, co dělá tam...a co dělá u logo nebo u Kr, se to nedá srovnávat 😉

sisstin
autor
15. dub 2011

@paolin třeba logopedky jsme vystřídali tři, než jsme narazili na tuhle, která vyhovuje 100%. Dá se to poznat i ze dvou -tří návštěv, pokud to nemá cenu, tak bych hledala jinde. Třeba u té předchozí Tygr nespolupracoval fakt vůbec, ona to s ním neuměla...prostě si myslela, že bude nehybně sedět za stolkem a dělat přesně to, co ona po něm chce ( měl 2,5roku), no to byla hovadina úplná 😉 furt mi říkala, že se mu nesmím podřizovat, že se mnou nespí spát v posteli a bla bla bla..

když jsme byli poprvé u té naší stávající (v srpnu), tak byl taky nedůvěřivý..ale Martina si ho pochovala, pohrála si...vlastně tu první hodinu ho jenom chovala a povídala mu- Tygr mlčel a tvářil se, že tam jako vůbec, ale vůbec není 😅 😅 😅 )..no a další hodinu už s ní seděl na zemi a stavěli něco..no a pak už to šlo hladce. Ted už tam vyloženě běží, ona si ho vždycky nejdřív pochová, pomazlí se s ním...a pak jdou něco dělat, ted už tam povídá a maká fakt 30 minut v kuse. Ona od něj nečeká, že bude sedět za stolečkem jako robot...prostě ten přístup je úplně, ale úplně o něčem jiným 😉

sisstin
autor
15. dub 2011

holky, tak zlatá muška mi pošeptala, že Kr. už dává termíny..tak šup šup 😉 dřív jak září to nebude 😉

jinak taky myslím, že chodit na logo jednou měsíčně, nebo i dokonce jednou za tři měsíce, jak občas čtu je naprosto k ničemu..u těch horších vad to chce fakt aspon jednou za 14 dní, nejlíp každý týden 😉

smardik
15. dub 2011

jupííííííííííííííííííííí máme termín u Krejčířové - 16.9 v 9:30 takže pojedem den předem a přespíme tam, takže holky kdo tam chcete jít šup šup objednávejte se

anarae
15. dub 2011

sem zjistila,že se tu dají nahrát fotky chi a už je tam peru "pod tlakem" ,malík je se mnou konzultuje: tu jo tu ne tu jo tu ne 😀

sisstin
autor
15. dub 2011

@smardik super 😀 ale ty termíny jsou teda mazec, asi v tom mám trošku prsty já 😅 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
15. dub 2011

@sisstin jako myslíš mazec že to je brzo? a proč v tom máš prsty?

sisstin
autor
15. dub 2011

@smardik no brzo právě ne, když jsem se objednávala takhle před 1,5rokem já, tak jsme šli ani ne za tři měsíce 😝 já jsem ji každýmu doporučila, takže asi jako mírně stoupla procenta objednávání 😅 😅 😅

smardik
15. dub 2011

@sisstin no jo asi je o ní zájem ale hlavně že nás vzala, i když je to celkem dobrý termín to bude mít za měsíc a něco 3 roky, my za sebou nějaká vyšetření tak uvidíme co bude

hanatka
15. dub 2011

@anarae máš krásnýho chlapečka 🙂
@sisstin taky si myslím, že v tom máš prsty ty 😀 Ono spousta lidí jen čte a nepřispívá a jen čerpá info 🙂 Já ze začátku taky jen četla

sisstin
autor
15. dub 2011

my jdeme příští pátek..uf 😝 já se fakt tak nějak bojim, opět 😅

sisstin
autor
15. dub 2011

a už se nemůžu dočkat, co zuzka a kacici 😕

jolinka
15. dub 2011

aj katkaluk ide na buducu stredu ku Krejcirovej, tak drzte palce 🙂

hanatka
15. dub 2011

@sisstin já myslím, že se nemáš čeho bát. Tygr je moc šikovnej a krásně začíná mluvit 🙂
Holky, tady jsou fotka mých ratolestí, ať víte, o kom píšu aspoň 🙂

sisstin
autor
15. dub 2011

@jolinka to je kdo? 😕 Není to ta holčina, která řešila to s tou pojištovnou? 😕

sisstin
autor
15. dub 2011

@hanatka jééééé...ty jsou boží 😅 😅 😅 stejně, jak ty naše děti vypadají na fotkách úplně normálně, by nikdo neřekl, že mají nějaký problém s něčím 😕

hanatka
15. dub 2011

@sisstin jj, malej měl ještě donedávna dlouhý vlásky s loknama, vypadal jak holka, prostě andílek to byl.. přitom je to takovej sígr.. ale vizuálně zvlášť s těma vlasama byl ten typ dítěte, co ho všichni oslovují, teda v jeho případě to bylo ve stylu: jéé, ty jsi krásná holčička.. Do tý doby, než malej zařval, nééé, paníí nééé.

sisstin
autor
15. dub 2011

@hanatka se musím smát jako 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Tygr cizí lidi = vnucující se důchodce v autobuse atd. těžce ignoruje, otočí hlavu druhým směrem a nezájem 😅 😅 😅

hanatka
15. dub 2011

vypadal takhle

sisstin
autor
15. dub 2011

@hanatka to je celá Katika od Joli 😅 😅 😅 😅 😅

hanatka
15. dub 2011

@sisstin 😀 😀

anarae
15. dub 2011

holky krásný fotečky máte všechny
@hanatka malej je fakt sladkej s těma kudrnkama 😀 o tom se nám muže jen zdát

sisstin
autor
15. dub 2011

@anarae Tygr taky žádný kudrlinky nemá, ted je zase asi na 5mm 😅 😅 😅