Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
1. zář 2011

@dadlenka vám budeme držet palečky v pondělí, ale jak jste dopadli s přečtu až v pátek. V sobotu jedeme až do pátku na hory, budu bez netu to bude absták 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadlenka
1. zář 2011

@smardik tak hlavně ať nezapadáte sněhem😉 a díky za palce🙂

smardik
1. zář 2011

@dadlenka 😀 😀 😀 😀 to snad ne, ale bude to sranda jít s klukama na hřiby, chceme jet na lysou tak to bude zábava šlapat na lysou horu se dvěma kočárky 🙂 ale budem na čerstvém vzduchu, chatu máme jen pro sebe tak super

sisstin
autor
1. zář 2011

brý den...

holky, tak já nechápu 😅 😅 😅 Tygr šel do školky vytlemenej, vlezli jsme tam, Tygr zařval děti a začal na ně ukazovat a smát se...pí. uč. nám ukázala skřínku, má medvídka...Tygr se převlíknul a už ukazoval, kam máme jít (si to pamatuje z minula), došel do třídy, sednul si vedle nějakýho chlapečka, co měl vláčkodráhu....já mu řekla, že přijdu za hodinu....Tygr, že jo...a šla jsem 😲 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

@ygreen tak to fakt čumim, že má Tobís dysfatickou křivku...to má fakt málo dětí, a většinou s tou receptivní, tak si myslím, že diagnoza celkem jasná.....ale je super, že to je znát i na tom mozku, to fakt může ještě v tom vývoji dozrát. A skvěle to zvládnul, gratulace. Tygr měl právě zralost k věku a naprosto čistý EEG, ale u tý expresivní to tak bývá, že to maj čistý 😕

smardik
1. zář 2011

dotaz ohledně Toma, nevím jestli je to normální vývojové období nebo bude Tom generál po babičce: Tom si strašně začal vymýšlet kdo co udělá: třeba včera přišli jsme z venku a on chtěl at motorku schovám já, schoval ji manžel tak strašný řev a jen ukazoval na mě, pak doma body-on je chtěl vyzout v obyváku, já na chodbě tak řev a ještě u botů chtěl at první vyzuju ho a já začla vyzouvat Honzíka, ted kluci snídají a já Tomovi napíchla jiný kousek než chtěl on tak zase řev. Je to normální období nebo je hysterka a generál. Prostě musí být tak jak to chce on, jak není řev

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik no to je normoš období, to má Tygr už asi rok 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dadlenka
1. zář 2011

@sisstin Kryštof cca půl roku... Generálové🙂)

sisstin
autor
1. zář 2011

by mě zajímalo, jestli tam už Tygr neřve 😕 😅 😅 😅 😅

smardik
1. zář 2011

@sisstin super uklidnila jsi mě tím že je to normál, tím že to může trvat rok už teda fakt ne, mě odvezou jen mi tu řve. a zas se mi nechce mu ve všem vyhovět

@sisstin ted jsem četla na FB jaký je tygr frajer, super

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik no tak víš jak, jak dlouho mu to vydrží....na tu devátou si pro něj půjdu 😝

dalilenka
1. zář 2011

@sisstin Třeba to Tygrovi vydrží na dlouho.... 🙂 A školku zvládne líp, než jste očekávala.
@smardik My takového generála už máme přes dva roky. Kdo co udělá a kde se to udělá. Tak mám obavy, že my už z toho nevyrosteme... 😲 😝

smardik
1. zář 2011

@sisstin nevím ale i kdyby to zvládnul jen půl hodiny nebo 20 minut je to super a postupně dá víc. a první krok udělal-šel tam bez řevu 🙂 a co víš, třeba překvapí jak Tomášek a bude to v pohodě. ten řval třetí den ale chvíli a jinak dobrý. Včera hysterák na zastávce-sednul si tam na lavičku a ukazoval na autobus. já si myslím že chtěl jet do jeslí, jinak ted v poslední době nejezdíme tak podle mě má autobus spjatý s dětma

jinak já peru a peru pochcané tepláky, plíny říká neci, 20x za den si sundá tepláky, sedne na nočník a hned vstane, nechá si dát tepláky a počůrá se. jen na kakání chce plínu, to vím že jak ji chce bude kadit ale má ji 10 minut a pak ji chce dolů

smardik
1. zář 2011

@dalilenka takový generál je moje babička tak jsem měla strach aby třeba nebyl po ní 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
1. zář 2011

jinak o jídle jsem jí říkala, tak prej děti vůbec nenutí...netvářla se nijak šokovaně...tak snad 😕 fakt super, že je tam těch dětí málo...jak jsme přišli, tak tam byly jenom 3....možná bude horší, až se jich tam navalí víc 😉

smardik
1. zář 2011

@sisstin asi jsou zvyklí na podobné děti a ví že nutit je, tak se seknou ještě víc než jsou. Já si pamatuju jak mě nutili do zeleniny-hlavně polívky a já dodneška zeleninovu polívku nejím, jen se na to podívám a dělá se mi blbě, mám to spojené s nucením

sisstin
autor
1. zář 2011

jinak holky, jsem se musela tlemit..už tam byl ten chlapeček, co si ho pamatuju....on bude tak nějak jako Tygr starej...a ukazoval mi, že tam je nějakej závěs a dá se "oeít" 😅 😅 😅 tak jsem se tlemila, páč mi bylo jasný, že to je "otevřít"...Tygr to říká stejně 😅 😅 😅 😅

smardik
1. zář 2011

@sisstin 😀 😀 😀 super můžeš dělat překladatelku

sisstin
autor
1. zář 2011

@smardik tak snad se ty učitelky tam s nima nák domluvěj, s těma malejma 😅 😅 😅 😅

smardik
1. zář 2011

@sisstin já myslím že určitě, je to logo školka tak určitě nějak jo

no nic my jdeme ven, Tom mi donesl kalhoty a tričko-má nové autíčkové a ven chce nosit jen to, asi budu muset přikoupit další-jenže je to Lindex a normálně stojí 249 což se mi za jedno tričko dávat nechce, bylo ve slevě na 120 tak jsme ho vzala ale asi potřebujem víc. No a chce jít i ven bez plíny takže mám kupu tepláků a nová várka snad brzo uschne protože mu pomalu nemám co obléct. ale ted čůral - jen si dal ruku mezi nohy at to neteče, bobek malý tak jsem ho honem dala na nočník a dočůral tam a měl velkou radost, pořád mi ted na nočník ukazuje tak třeba to půjde 🙂

sisstin
autor
1. zář 2011

tak už jsem tam byla kuk, prej v pohodě, mám si přijít za hodinu 😅 😅 😅 holky, prej tam pije čaj 😲 😅 😅 že teda je jako vidět, že je ocásek za dospělejma 😅 😅 😅 ale prej dobrý, že se usmívá...mám si přijít v deset...do svačiny ho nutit nebudou, když nebude chtít 🙂

smardik
1. zář 2011

@sisstin úžasný 🙂 🙂 zvládá to skvěle

andreabe
1. zář 2011

@sisstin super, presne ako Luky, clovek caka rev a horor a oni akoby tam chodili uz davno 😀 tak drzim palce, nech to Tygrovi vydrzi, je to sikulo 😉

dalilenka
1. zář 2011

@sisstin No super. Nakonec nebude chtít ještě ze školky domů.... 😀

sisstin
autor
1. zář 2011

tak jsme doma...prej úplně v pohodě a snědl trošku housky s drůbeží pomazánkou 😀 😅 😅 a můžu mu dát sebou jeho pití, když budu chtít..tak to je fajn...

tak zejtra zas 🙂

ygreen
1. zář 2011

@sisstin takže je to pro nás dobrá zpráva to včerejší vyšetření, jo 😅 to jsem ráda 😅 ona paní docentka říkala, že takovej mozek ještě určitě dozraje, že to vidí tak na Tobiho 4 až 6 rok. A prý klasická dysf. křivka.

Takže já mám pocit že už se autismem nemusím znepokojovat. Docentka mi říkala že to Tobiášovo ignorování právě asi souvisí s tím opožděným vnímáním zvuku, apod.

ygreen
1. zář 2011

tak, Tobík je objednanej na 15 na EEG. Takže ke Krejčířový budeme mít všechno hotové a připravené, tak jsem ráda 🙂
@sisstin no vidíš ty strašpytl matko jakej je tygr bourák, ono prostě jak bude s tebou tak je putínek, ale jak bude sám s dětma, tak bude dobrej!!! Vidíš, budš mít víc času na sebe 🙂

dadlenka
1. zář 2011

@sisstin Tygr je šikulka🙂 už máš naplánováno, co s volným časem??🙂)

paolin
1. zář 2011

tak my už taky školkujeme. jdu pro chlapečky poo, což je za hodinku. nástup v poho, dokonce se Adam do třídy hrnul. myslím, že ho to ale brzy přešlo 😉 nechtěla papučky, tak jsem řekla bez a do jídla nenutit a uvidíme..jestli ho dostali ven apod.. snad Vítek pomůže. výhoda je brácha a to, že školku zná. no jsemteda zvědavá...holky, tak se držte!

smardik
1. zář 2011

@sisstin super tygr je šikulka 🙂 🙂

sisstin
autor
1. zář 2011

@dadlenka tak ono toho času moc nebude...něco doma udělám, zajdu do fitka...a je to pryč 🙂

@paolin tak držim palce, u nás dneska v pohodě...tak uvidíme, jak to bude dál 🙂