Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
29. kvě 2015

@schellongova Tak to jste na tom podobně jako my. Až na ty bobky. Ona je opravdu hrozně fajn a ty děti s ní skvěle spolupracujou. A hlavně člověku všechno vysvětlí po lopatě. Ela smrkat umí krásně, ale jak měla tu mandli, tak to prostě nešlo. Teď jí hrozně pomohla ta konvička. A aplikace na tabletu jí taky baví. Ale ona nemá problém dělat ani tu normální logopedii.

anlek
29. kvě 2015

@krystalka A Jirik miva takove to "ruplo mi v bedne" a spoluprace nula nula nic? Ve vetsine pripadu, zvlaste doma, jsme schopni se dohodnout, kdyz to jen trochu jde, tak se snazim o dohodu. Jasne hranice jsou ve smyslu, kdyz na gauci se neskace, tak to nelze dovolit ani jednou, jinak je problem. jen abychom si rozumely, co jsem tim myslela. Ja prave s nim bojuju prevazne, kdyz nekam jdeme a on tam ma spolupracovat. Nestydi se, cizi dospele snasi dobre, ale predvadi se, nelze to nijak zastavit.

schellongova
29. kvě 2015

@peggy722 Honzik taky spolupracuje všude vždy ho chválí jak je šikovný. Ted jsem volala dětský a zvedla mi mandle poprosila jsem ji o papír na rehabilitaci a že to teda nikdy neslyšela že se nemůže vy kvůli svalum a co naka psycholožka může vědět no mam si zavolat za týden jestli ho dá. No že sama nic neřeší a ani neví co je dysfazie no jsem naštvaná. Zkusím zavolat na neuro jestli by to nenapsala maj tam přímo rehabku. Doktorka semnou mluvila jak s blbcem co si vymysli kraviny no jsem nakrknuta. Kdyby bylo po jejím tak nás do teď nikam neposlala fakt děs ☹

roniii
29. kvě 2015

@janahus to je skvělé, gratuluji

anlek
29. kvě 2015

@schellongova To je dost smutne, kdyz musis bojovat s detskou. Neslysela nikdyo dysfazii? Jeste bych pochopila, ze ji nepozna, ale ze nevi, ze neco takoveho existuje. 😠

peggy722
29. kvě 2015

@schellongova Chvála bohu za naší doktorku, ta mi napíše cokoliv a je ráda, když jí nosím zprávy od doktorů.
Tak asi s tím ta psycholožka má svoje zkušenosti. Honzík určítě není první dítě, který tam má s tímhle problémem.

schellongova
29. kvě 2015

No divila se co to je a je celkem mladá kolem 40 let. Ona je fajn kdyz nic nechci a chodim jen na prevence. No nastvala mě dost. Me prijde ze ji vadi když se člověk zajima a dovolí si něco říct. Nevím jakej problém je napsat rehabky na bricho nehledě na důvod. Když jsem řekla že nejlepší by byla ergoterapie měla jsem pocit ze mi placne s telefonem. A myslim že je logický bez svalu nezatnu brich a nic nevytlacim tak nevim co ji prijde divný. Furt mlela ze to teda neslyšela.

schellongova
29. kvě 2015

@peggy722 psycholožka říkala ze každý 10 dysfaticky chlapeček tím trpí. Pak je rozdil jestli vi kam s bobkama a tím ze mu to pprostě jinak než v spesl poloze nejde. Honzik ví že bobek do záchodu a když h ok ma ve slipech tak prijde ze je bobek ee vyndat a donese svůj mokrý toaletak takže c hlavě dobrý tělo neposlouchá. Rikala ze s tím briskem neuslapne ani kolo.

sisstin
autor
29. kvě 2015

@anlek tak to neví miliarda doktorů, ani specpedů 😉 my jsme údajně taky jediné a zatím poslední dítě s VD, které má v péči naše pediatra, že prej tam má pár autíků, ale o VD, dokud jsme s tím nedošli my, nikdy neslyšela 😉

sisstin
autor
29. kvě 2015

@schellongova no s tím kaděním do slipů atd to má strašně moc dětí ted, i bez dg. 😉 u nás teda kupodivu s tím žádnej problém nebyl, od začátku chodí kadit na záchod...

sisstin
autor
29. kvě 2015

jinak sestřenka je doktorka a říkala, že se o VD nikdy neučili, že jedině o afázii, ale to po mrtvicích atd. u starých lidí....je mladší jak já ještě o dva roky 😉

janoulek25
29. kvě 2015

@schellongova Ani naše pediatrička nemá moc přehled, když jsem se jí ptala jestli je ok, když malá ještě nemluví moc ve větách je tak 2-3 slova spojí tak mi řekla, že v pohodě, že je hlavní, že něco mluví. Že de jen hlavně o to jestli dítě není hluchoněmé 🙂. Takže asi tak. A na to, že mi přijde že je kousání pro ni namáhavé, a že mám pocit, že jí dělá problémy, tak mi řekla, že zuby má tak, co by neuměla kousat.

anlek
29. kvě 2015

@sisstin Tak to musim nasi detskou pochvalit, ze sice to nebyla ona, kdo si vsiml, ze je neco jinak nez by melo byt. Ale vubec se nebranila napsat zadanku na logopedii ve trech letech, kdy jsem to zadala. Rovnou k tomu tenkrat pridala zadanku na foniatrii. A nedela problemy, ze neurolozku, foniatricku mame druhou, tj. pokazde znovu zadanku. A to nevi, ze na logopedii budu potrebovat dalsi zadanku (v poradi uz patou) neb chci zustat u nasi logopedky, ale v jinem zdravotnickem zarizeni, tj. papir potrebuju. 😀 A ani neprudi, kdyz uz od ni papir mam, syn mel tri mesice boelsti nohou, tak nas poslala na ortopedii, s tim, ze ona si mysli, ze to jsou rustove bolesti, ale kdyz stojim o vysetreni, tak neni problem. Nez na nas prisla rada na ortopedii (mesic), tak syna nohy nebolely, tak jsem ho omluvila. 😅 A priklonila se k nazoru detske, ze nejde o nic patologickeho. A nevadilo ji, ze jsme tam nesli.

Ale dysfazie neni prece tak malokdy. 😠 Kdyz si vemu maminku, co sem psala vcera, prijit na ni az po prvni tride ...

sisstin
autor
29. kvě 2015

@anlek jako mně taky napsala vše, co jsem chtěla, už ve dvou letech...ale prostě co je VD nevěděla, neví doted a údajně tam žádné takové dítě nemá. Ono je to hodně tím, že to rodiče nebo doktoři neřeší, čili tam takový děti mají, ale nevědí, že mají VD 😝

anlek
29. kvě 2015

@janoulek25 Vidis, to jsem ted na nasla na strankach jedne logopedky, ze pokud dite ma problem s prijmem potravy s kousky v roce a pul, tak je to duvod pro vyhledani logopedky.

sisstin
autor
29. kvě 2015

@anlek jinak prej velmi podstatný procento dětí, co mají SPU....tam jde o nerozpoznanou vývojovou dysfázii, která se sama kompenzovala (v řeči), ale ty následky si děti nesou dál 😉

anlek
29. kvě 2015

@sisstin Tohle slysim od svoji mamy, zbytecne to resis, holt driv se takove dite bralo jako pomale/hloupe ... A stejen to vsichni prezili. No dekuji pekne, hloupy neni, kdyz ho ted vypiplame, tak bude mit velkou sanci ukazat, co v nem je, ikdyz rec to brzdi.

anlek
29. kvě 2015

@sisstin To jsem presne ja. ☹ A se skolou jsem bojovala proto, ze jsem lina prece. 😉 Ne, ze by pro me nektere veci byly tezke nebo skoro nemozne a v dobe, kdy jsem chodila ja do skoly, tak se to nevedelo nebo mozna jen neresilo. Dost si preju, aby nas mlady tohle nezazil. 😔

anlek
29. kvě 2015

Me spis stve, ze detska klidne dela problemy, kdyz se maminka zajima, stara se o dite, zvladne si sama najit informace ... Napsat zadanku diteti, kteremu by rehabilitace mohla pomoct.

Btw. ergoterapie je mozna na pojistovnu? Nam ji ted doporucili z SPC, jak syn prechazi z prave ruky na levou, ale rikali mi, ze si to budeme muset hradit my.

janoulek25
29. kvě 2015

Anetka teď udělala několik pokroků. Začala o sobě mluvit v 1. osobě, pokouší se skákat sounož (i když zatím se odrazí od země jen trošku, a to ne vždy se podaří,)Ale snaží se pěkně 🙂. Inspirovala ji mladší sestřenice. A sama si sundá bundu a projevila i zájem o kalhoty, ale to jí nejde.

schellongova
29. kvě 2015

Ahoj holky náladu mi zvedla psycholožka a to tím že poslala dnes zprávu. Na neurologii jsem dostala číslo na rehabilitace a když nás vezme napíše žádanku. Člověk co si nevyridi to nemá chci zažádat o Pnp ale s doktorky přístupem nevim jak to dopadne.

barbarucha
29. kvě 2015

@schellongova Změň doktorku. Budeš tam muset chodit furt pro něco, když budeš chtít s Honzíkem dlouhodobě pracovat a pokud je takhle tupá už na začátku, tak to asi potom nebude o moc lepší 🙂

peggy722
29. kvě 2015

@schellongova Tak to je teda fakt rychlost. Taky radím změnu doktorky.

schellongova
29. kvě 2015

Až ji ponesu zprávu od psycholožky tak s ní promluvím je to tam i napsáno o tom bříšku do ted jsem s ní byla celkem spokojena.Dnes zastupovala jinou možná neměla den. Holky kdo chodí do KDD na karláku tam musíte mít doporučení? Je tam i i ta ergoterapie chtěla bych ji zkusit.

schellongova
29. kvě 2015

@peggy722 to jo překvapila mě,že ji poslala tak rychle většinou ji posílá za měsíc byla jsem mile překvapena hlavně tím že tam napsala že jsem empatická,intuitivní maminka 🙂 byla vážně fajn a Honzík krásně spolupracoval udělal i to co jsem myslela že ani neumí. Příště jdem 9.12 tak uvidím jestli bude pokrok.

barbarucha
29. kvě 2015

@schellongova A jaký je výsledek zprávy? A doporučení, krom toho RHB?

schellongova
29. kvě 2015

Výsledek nerovnomerny,celkově lehce opožděný psychomotoricky vývoj, obtíže dysfatickeho charakteru nelze vyloučit prozatím symptomatologicke OVR. Obtíže s vyprazdnovanim zřejmě souvisi s nižší schopnosti zapojit břišní lis. Řeč. 21-24 měs, motorika 24-30 měs, lehké mentální opoždění 2,6 roků. Přesně dle mého očekávání mezi dětmi kolem dva a půl až tři zapadne

schellongova
29. kvě 2015

@barbarucha doporučila tu rannou péči, a řekla mi že je šikovný a předpokládá že po 4 roce se rozvine víc. Uvidime co v prosinci. Dnes jsem mu koupila v knihach za 400 kč různý logo sešity s úkoly na to co máme pilovat. Uvidím co nootropil a nova logopedka.

sisstin
autor
29. kvě 2015

@schellongova no já bych se dost vyvarovala lehkému mentálnímu opoždění, to se může dg. až nejdřív kolem 6.roku, ted bych tam spíš nechala jen ten opožděný PMV, jinak je to docela zavádějící 😕

schellongova
29. kvě 2015

Ja jsem ji řekla ze chci zadat o Pnp tak rekla ze to vylepsi pro revizaka do školky ji davat nemám.
@sisstin