Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

simalex
15. led 2010

nana:

napadlo mě, jestli by nepomohla nějaká medikace. Osobně se medikaci zatím strašně bráním (syn bude mít 4 roky a má smíšenou formu dysfázie - jako sisstin), ale jestli je zbrklost, rychlost, aktivita tvého chlapečka spojená s častými zraněními (plus tenká kůžička), možná by bylo potřeba pouvažovat o nějakých zklidňujících lécích.

Třeba děti s ADHD by taky měly brát léky, ono jim to potom pomůže se zklidnit a lépe vstřebávat okolní svět.

Nám kdysi před dovolenou doporučila psycholožka Novopassit (měla jsem strach, aby malý vydržel let). Zkusila jsem to ještě doma a to teda byla věc. Jak chodí malý spát nejdřív v 22.00 hod, tak tentokrát šel asi o půlnoci. Celou dobu poskakoval a byl nepozorný. Chtěla jsem říct, že na každé dítě to působí jinak (bylo i v příbalu - někoho to uklidní, jiného zase nabudí 😒). Ale možná by Vám to pomohlo. Existují i léky na přírodní bázi. 😵

sisstin
autor
18. led 2010

ahoj holky,

v Praze bylo blaze 😀 ale jsem strašně unavená, bolí mě nohy( 48h téměr v kuse na podpatcích) 😅 😅 ale moc moc moc jsme si to užily, navštívili jsme všechno, co jsme chtěly..fakt super 😉 klidně sem piště i vy něco, chtěla jsem, aby to bylo i trošku kecací téma...ne jenom o těch problémech 😉

jinak po Tygrovi se mi už ten druhej den hodně stýskalo a těšila jsem se domů 😵 , tak sice mě nevítal tak nadšeně, jako vítá dědečka..ale vítal 😅 jinak se zas naučil nový věci - věší prádlo na sušák, když zapípá myčka, tak běží pro dědečka a jsou vyndávat nádobí...

fakt strašně moc pomáhá, napodobuje a takový ty praktický věci života dokonale chápe 🙂 ,je to velkej pomocník 🙂 ale to myslím psala i Simča, že Alexek moc rád pomáhá...tak oni se chtějí zavděčit, někdo říká básničky..holt ty naše děti ještě moc nemůžou..tak pomáhaj 🙂

já ted musím udělat takovej menší přehled o vývoji do Rané péče, pak to samé pošlu Dr.Krejčířové do Prahy 😉 a ještě takovej rozpis, jak si hraje s edukačníma hračkama , a co od RP očekávám....takže se tím dneska budu zabývat...ještě, že píšu všema 10...jinak s Tygrem za krkem by se mi psalo blbě 😅 😅 😅

k těm lékům, nás od února čeká Nootropikum - "vitamíny" pro mozek, je to teda uměle vytvořená látka, ale velmi podobná přírodním látkám 😉 tak uvidíme, u někoho to prý nemá účinek žádný, u někoho obrovský..nekteré děti po něm špatně spí, nebo jsou hyperaktivní...ale zkusíme to, kdyžtak mu to dávat nebudu 😉

tak zatím hezký den 🙂

andreabe
18. led 2010

ahojte, tak to je super Siss, ja by som tiez rada vypadla, mozno sa mi to podari vo stvrtok, sice len pojdeme von s babami, ale pre mna je aj to zazitok 😀

Tak to je zlate, ako ti vasi pomahaju, mne teda Lukas vobec nepomaha 😒 , max.odnesie vec do kosa, handru do kuchyne,ale ze by sa snazil akoze imitovat davanie veci do pracky,vesanie,umyvanie riadov,hrncov...tak to teda ani nahodou 😅

Dnes som dostala spravu od logopedicky, co ma Lukas v jasliach raz do tyzdna a mam z nej dost blby pocit. Maly sa moc nechytal, vobec sa s nou nehral atd...az mi to prislo, ci naozaj v tomto pripade nevyhadzujem zbytocne peniaze 🙄 Mam pocit, ze ona sa sice dost snazi, ale nevie s nim pracovat. Asi je to naozaj skoro a zatial je postacujuci komunikacny kurz..ja uz sama neviem, ale z tych jej sprav som akurat tak zdeptana 😒

Siss:uz sa ti to blizi, myslim to vysetrenie u dr. Krejc., drzim palce a som velmi zvedava, ci potvrdi dysfaziu a aky tip Tygrovi zdiagnostikuje.

sisstin
autor
18. led 2010

Andrea:jj, jdeme příští pátek, už se nemůžu dočkat 😉 já si myslím, že to bude tak, jak si myslím...receptivní(smíšená) dysfázie 😉 expresivní určitě ne, to by rozuměl všemu... 😉

jinak dneska se naučil ukazovat nos, oči a pusu 😵 mám hroznou radost..řeknu: ukaž nos, a on to fakt udělá..to ještě nedávno neexistovalo 😝 fakt mám pocit, že ted poslouchá všechno, co říkám..a vstřebává to jako houba do sebe 😵

Andreo, a ta logopedička ve školce je klasická nebo klinická? Ti klasičtí logopedové toho s rep.dysfázií moc nesvedou, respektive nic 😉

vojtisek2007
18. led 2010

ahoj holky,

siss - tak to je super že sis to užila, já jsem nemocná tak si užívám taky - mám asi nejspíš zánět průdušek, chrchlám jak starej tuberák...a přes víkend jsem měla i horečku, tak snad to nechytí malý, pořád se po mě plazí... 😖

Jinak si musím postěžovat, Vojtu teda chytla ta stránka hravé učení...ale jinak je příšerně agresivní na Elišku - pořád ji bije,kouše,štípe,tahá za vlasty, strká jí..když ho okřiknu nepomáhá to, dneska jsem to už nevydržela a dala jsem mu přes zadek,jen jsem ho plácla, žádný výprask....a řekla jsem mu, že se na něj moc zlobim, když se takhle chová....no dvě hodiny hysterickýho řevu a nakonec se pozvracel.....když jsem ho vzala potom pomazlit, hned mu otrnulo a šel a schodil jí ze židle...myslíte že to s tou "poruchou" komunikace může taky souviset ???? Já už jsem bezradná, nemůžu z nich spustit oči....

sisstin
autor
19. led 2010

Dobré ráno,

Péťo - těžko říct, může to tím být, ale i nemusí 😉 Možná je frustrovaný, že se sestřička umí vyjádřit a on ne, nebo prostě žárlí a chce mít pozornost pro sebe...co jsem četla, tak hodně dětí s nějakou poruchou komunikace má bud i ADHD, nebo mají problém s agresivitou 😕 ale to je fakt kus od kusu..Tygr je zase spíš takový ťululum, jeho by v životě nenapadlo někoho plácnout nebo tak, on se kvůli všemu rozeřve a tím to hasne 😅 😅 😅

dneska se ho pokusim naučit hlavu, ruce a nohy 😅 😅 každej den si dávám nějakej ten malej cíl, co by mohl umět.. 😔 😕 😕 😕

martimarti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
autor
19. led 2010

marti: víš co, dej mi laskavě svátek? To bylo před rokem, Tygr ještě nechodil a proto byl třeba půl hodiny v postýlce a tam si hrál s hračkama, přijde mi to naprosto normální. Samozřejmě, že od té doby, co chodí..tak v postýlce není 😉 a postýlka byla samozřejmě v mém pokoji....laskavě se do mě nenavážej, nevíš nic...jen sis přečetla v diskuzi Můj přítel je ženatý, tak máš asi pocit, že se mi musíš mstít. Tygrovi se věnuju normálně, jako každá jiná máma...a on opravdu až ted se něco učit chce, dřív to prostě nešlo..neměl zájem, takže díky za tvé opravdu cenné rady. My to máme potvrzené i od odborníků, docházíme do Rané péče...takže pokud nemáš zkušenost s takovým dítětem, a nemáš mi opravdu co poradit, tak bych byla ráda, kdybys sem nepsala. Díky 😉

martimarti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
autor
19. led 2010

marti: je vidět, že o tom fakt nic nevíš, a ač mi velmi piješ krev, tak bych ti nikdy nic takovýho nepřála 😉 nevím, jak si přišla na to, že byl Tygr celé dny v postýlce...v té době pouze seděl a lezl, ani se nestavěl..takže ano, opravdu byl třeba 2h denně v postýlce...víc by tam nevydržel ani omylem 😉 ani v ní už nespal v noci 😉 některé děti jsou v ohrádkách, my žádnou nemáme, byl v postýlce... 😉 od té doby, co byl víc mobilní, tak jsem ho tam nedávala...ted ji máme jako odkladiště plínek a bordelu. A s tím dědečkem, dědeček ho totiž nepřebaluje, nestříhá mu nehty, nenutí ho jíst, nenutí ho něco ukazovat v knížkách, dědeček je jenom na blbosti...a můj tatka má opravdu super vztah k dětem, a všechna děcka ho bezmezně milují 😉 Tak sis rejpla, ublížilas mi....tak zas můžeš jít o dům dál 😉 A každý lékař sice dá na to, co mu řeknou rodiče...ale taky hlavně na to, jak se to dítě projevuje i třeba neverbálně a tak, tudíž jim těžko něco nakecáš. My už máme pár vyšetření za sebou, takže vím, o čem mluvím 😉 Takovýhlech chytrolínů je mraky, ale osobní zkušenost nemáš... 😉 aby dítě nemluvilo a neprojevovalo se, ač je zdravé, to by snad muselo být zavřené celý život v nějaké komoře 😉 tak sis ulevila a je ti líp, ahoj 😉

martimarti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vojtisek2007
19. led 2010

siss - kašli na takovýhle příspěvky, kdyby jsi opravdu svoje dítě "zanedbávala" a kašlala na něj....tak by ti asi bylo jedno, jestli chce komunikovat nebo ne a nelítala by jsi s ním po doktorech a nechtěla bys to řešit....taky se s tím setkávám, že mám "moc" dětí a proto se V.nemůžu věnovat jak potřebuje a podobný hovadiny...já sama nejlíp vím, že dělám všechno pro to,aby to bylo dobře a mimichodem, V. taky vítá tátu jako kdyby ho sto let neviděl, a kolikrát přes den si na něho vzpomene a třeba půl hodiny mi tady bulí a není k utišení až mu musíme jít volat a táta mu musí říct, že je v práci a třeba až bude večerda, tak přijde domů....a je to přesně jak píšeš, dělá s dětma blbosti, vozí bombónky, všechno dovolí...mě takhle rozhodně nevítají - žádné z dětí

Marti - to jako "prolézáš" diskuze a hledáš kde píše siss abys do ní mohla rýt ??? Nečetla jsem ty příspěvky co jsou smáznuté adminem, ale je to smutný ☹ ☹ ☹
Víš, mi si tady řešíme pro nás "obrovské" problémy s našimy dětmi a těm co to nezažily může připadat, že se dětem nevěnujeme apod....Např. náš V. od roka a půl umí všechno co teď - za rok a půl žádná změna, nové slovo....až teď skoro ve třech letech mi začíná mít zájem o prohlížení knížek, malování apod...do tý doby to neexistovalo, ovšem neznamená to, že jsme to s ním nezkoušeli, on to prostě dělat nechtěl...tak teď se taky už snaží a přijde mi,že co se naučil za posledních 14dnů je velký pokrok - pro nás samozřejmě, ostatní maminky by to braly že to tak má být....
Nezlob se, ale jestli nemáš něco objektivního k naší diskuzi, o problémech, který tady řešíme, tak se prosím nechoď

karotky
19. led 2010

martimarti,...............musím se Siss trochu zastat.Já sice nikdy neproseděla celé dny u PC,když nebyl Adámek ještě chodící,ale dělala jsem jiné činnosti doma,které se ho vůbec netýkaly.Do roka ty děti opravdu(pokud se nejedná o nějaké geniální tvory)nejeví zájem o čtení knížek,o to aby se začaly učit mluvit,malovat apd.Také nemůžeš srovnávat holčičky s kluky,protože kluci jsou od přírody pohodlnější a mají na všechno dost času.Já nikdy nic nehrotila,lézt jsme se naučili kolem 10.měsíců,chodit v 16ti měsících a o opakování slov začal jevit zájem až před rokem-tzn. ve 20ti měsících.Knížky ho začaly zajímat tak před 3/4.rokem a před půlrokem začal chodit do školky.Od té doby dělá velké pokroky v mluvení(protože mu p.učitelka nerozumí co říká 😀 ),sám se umí svléknout a pomáha s oblékáním a je to tím,že je v kolektivu dětí,které už spostu věcí umí. 😉
Nicméně to,že se Siss Péťovi věnuje maximálně je chválihodné,ale také dost náročné.Tím chci říct,že jí tu situaci vůbec nezávidím.Já jsem si loni užila doktorů až,až a to jsem lítala jen kvůli sobě.Neumím si představit,že bych to musela absolvovat kvůli dítěti. 😝

lela78
19. led 2010

Nerada přispívám do diskusí, jen když to opravdu musí být a to je teď. Siss, tvůj největší problém bude asi v tom, že jsi normální mladá ženská a dle mě jsi pořád stejná ať máš či nemáš dítě. A asi jsi trnem v oku ostatním ,,maminkám'' že tady nerozebíráš témata jako např. jakej nám udělalo děťátko bobeček, co mám děťátku obléct ve středu na vycházku ( žlutou nebo červenou bundičku ) a spoustu dalších infantilních diskusí. Jsi prostě normální máma a děláš pro své dítě vše co je ve tvých silách a jde ti to a přišla jsi na spoustu věcí sama ( což asi taky některé matky nemůžou zkousnout ). Fandím ti a buď pořád taková jaká jsi.

sisstin
autor
19. led 2010

holky 😉
nicméně já jsem tuhle diskuzi založila proto, aby jiné maminky, které mají nějakým způsobem "jiné" děti věděly, že v tom nejsou samy, že to není jejich chyba - protože tohle je přesně názor okolí, které do toho nevidí...že se dětem nevěnujeme, nevšímáme si jich atd.....protože každé dítě přece MUSÍ chtít kresli, musí si chtít prohlížet knížky, musí milovat jiné děti atd. 😉

Já když si vzpomenu opravdu rok dozadu - to už jsem začínala tušit, že asi něco nebude úplně ok 😉 , tak Tygr vyžadoval jenom chování a samostatné hraní, do jeho hry jsme nesměli vstoupit, seděl na mojí posteli( v postýlce), páč už lezl a bála jsem se, aby z velké postele nespadl 😉 a hrál si, skládal si magnetickou stavebnici nebo vyndával a dával věci do krabice 😕 nic jiného ho nezajímalo 😕

když jsem si s ním chtěla prohlížet knížku, tak bud začal ječet...když byl větší, tak mi knížku zavřel, hodíl s ní na zem...prostě to odmítal dělat...když jsem ho chtěla učit ty dětské hry, tak opět brečel, nechtěl, vztekal se...a tak to bylo prostě se vším 😕 ono je lehké se věnovat dítěti, které to vyžaduje a chce...to bych si s ním hrála klidně 24h denně....ale je strašně těžký se pořád snažit, a dítě to prostě odmítá.

Tímhle jsme si prošly tady všechny, i na jiných diskuzích(rodina)....a pak nám okolí nutí, že je to naše chyba.. 😕 já vím, že na termínu jsem nechápala, co jiné děti umí..a chtějí dělat...že u nás to neexistuje 😕

ona ta úleva, když pak zjistíte, že jsou takové i jiné děti je obrovská...ale naopak zase začíná šílenej strach, že to teda děláme stejně jako jiné mamky, ale prostě ta odezva není...tak co to tedy je za problém? Tak proto jsem to tady založila, aby třeba i holky, které si to jenom čtou a nepřispívají se o tom něco dozvěděly, a třeba to začly řešit...kolik je tady maminek, které netušily, o co jde...a děti se do odborné péče dostaly pozdě 😔

mluvit se naučí i děti neslyšících rodičů, neumím si představit tu sitauci, že by na dítě někdo málo mluvil..to se asi v běžné rodině ani nedá 😕 a na moji obhajobu, ty, které znají Tygra osobně vědí, že by sám někde nevydržel ani 10 vteřin, takže teorie o celodenním zavírání v postýlce je dost zcestná, to by asi svým řevem zbořil barák..a jak všichni vědí, rozhodně zastáncem vyřvání nejsem 😉

a co píše karotky je pravda, dokud byl Tygr malej, tak jsem opravdu trávila u PC poměrně dost času, domácnost na mě neleží( to vy, které mě znáte dlouho víte)...takže dokud nechodil a nějakou pozornost odmítal, tak jsem neměla, co na práci...taky to izolace na MD je pekelná, a leze na mozek..člověk se potřebuje vykecat 😕

od tý doby, co už se s Tygrem dá nějak komunikovat, něco dělat..tak jsem na PC o dost mín, dřív jsem tu napsala xy příspěvků denně, ted chodím zejména už jenom sem...ale tady to není o tom, že sem budou chodit jiný lidi mě moralizovat, jsem tu dlouho...chápu, že spoustě lidem nejsem sympatická, něco proti mně mají...tak mi to ale pište do IP, a nezahlcujte diskuzi 😉 a mstít se někomu na jeho dětech mi teda přijde ten největší hnus, co je...všechny jsme tady mámy, takže jak by bylo asi vám 😉

no nic, páčko..večer kouknu zase 😉

schwarzovka
19. led 2010

jsem po 100 letech vlezu a koukám, jak blázen...i když jsem čekala, že se někdo takový objeví...tak jako v normálním životě přijde nějaký chytrolín, který si myslí, že jsou naše děti zanedbané...tak mě to stejně mrzí...

sisstin to napsala dobře, tak snad jen, hodně štěstí, ať se vaše dítka vyvíjí v pořádku 😉

jinak k tématu...u nás se pomalu začíná vyjasňovat...přidávají se nové slovíčka, které občas do druhého dne zapomene...ale co mě štve, že jeden den třeba řekne nějaké slovo a druhý den ho komolí a i po opakování ho nedokáže říct správně....
sice tedy začíná opakovat, ale v tom porozumění se zase zastavil...tam nám to moc nejde ☹

andreabe
19. led 2010

Ahojte, tak ja sa k tomu ani nebudem vyjadrovat, kedze si myslim, ze vysvetlit matke, ktora ma zdrave a normalne sa vyvijajuce dieta, ze to nase ma problem nie pre nasu nevsimavost ale zial pre nejaku diagnozu, je takmer nemozne (cest vynimkam) 😉
Ja sa malemu fakt snazim venovat, a aj tak je uplne iny ako ostatne deti..Denne mu opakujem slovo mama (napriek tomu ho nepouziva), kazde rano v posteli (spime spolu) mu vravim, nech mi ukaze, kde mam nos, usta, oci... A on uz 3 mesiace vie iba nos a usta, tie oci skratka nedokaze pochopit a to je len priklad..

Siss: gratulujem, ze to Tygr uz pochopil, to je super,to uz teraz pojde z kopca, ked pochopil nos, oci, usta, urcite sa pridaju aj dalsie veci 😉

K tej logo, ona asi nie je klinicka, aj ked som jej napisala, ze u Lukaska ide asi o dysfaziu recept.typu, dala mi akurat tip na dialog,co vyuzijem mozno o par mesiacov. Dnes sme na komunikac.kurze dostali spravu pre tu logopedku, aby sa vedeli pri praci s malym zjednotit a dost som z toho zostala mimo, sprava bola sice pozitivna, ale do kolonky diagnoza napisali : este nie je neuzavreta, obraz narusenej komunikacnej schopnosti alebo ment.porucha. Tak ma to dost vydesilo, ze by maly mohol mat ment,poruchu, neviem presne,co sa tym mysli,ale znie to hrozne a moc i to na optimizme nepridalo ☹

sisstin
autor
19. led 2010

tak jsem zas na chvíli tu 😉 dočetla jsem...

holky, tohle prostě kdo nezažil, nepochopí..přesně jak Andreo píšeš 😉 já do té doby, než to potkalo nás( teda než jsem na to přišla), tak jsem o nějaké dysfázii či komunikačních poruchách v životě neslyšela, taky proč..nezajímala jsem se o to 😉 a obávám se, že bych asi měla podobný názor jako většina lidí, co o tom nic neví. Sehnat ty informace není teda žádná prča, když si to zadáte do googlu, tak vám vyjedou jenom většinou dizertační práce, a není tam nic konkrétního.

Já jsem trávila týdny a týdny, že jsem po nocích louskala tu diskuzi na rodině, která v té době měla víc jak 16tis.příspěvků (denně děkuju za to, že jsem na ni narazila), a tam mi konečně všechno začalo dávat smysl, že proč Tygr dělá to a to...respektive spíš nedělá. Tyhle děti jsou si dost často podobné jako vejce vejci, s malými odchylkami, ale ten průběh je stejný. Přes všechny snahy o komunikaci a rozvíjení se nic neděje, odmítají to... mně každý říkal, že prostě nebude cvičená opička, co bude na příkaz dělat paci paci a pá( tvrdila mi to i ta naše pardubická psycholožka)...ale Krejčířová tohle neuznává, a já sama to můžu potvrdit, že když skutečně něco pochopil, tak to dělal a dělá rád a ochotně 😉

jinak Andreo, dnešní den stojí za velké h...Tygr odmítá cokoliv dělat, učit se...chce se jen chovat, a nebo se hrabat v kuchyni v hrncích a se vším házet 😕 holt každý den není posvícení, asi to nepůjde pořád tak dobře a rychle..jsou i útlumy...

nejhorší je, že jemu se nedá vysvětlit, že něco nejde nebo nefunguje, celé dopoledne tu přenáší plastovou židličku, chodítko a válec na lezení, a má s tím nějaké úmysly...strašně u toho brečí a vzteká se, furt do mě žduchá..abych s tím něco udělala, a já prostě netuším co 😖 normálně už jsem brečela s ním, ta bezmoc je někdy totálně šílená 😢 když víte, že vaše dítě něco trápí...a vy mu neumíte pomoct... 😔 občas bych se nejradši zahrabala někam pod zem, nemít možnost občas vypadnout z bytu, tak nevím....docela vážně uvažuju o té psycholožce pro sebe, páč nevim, jak dlouho se ten tlak dá vydržet se zdravým rozumem či nadhledem 😉

dadis
19. led 2010

siss drzim palceky, viem ze si skvela mama, na to aby si nou bola, nemusis 24h denne prenasledovat dieta s knizkou ako sa nam to snazi martimarti vsugerovat, som rada, ze Tygr robi pokroky

andreabe
19. led 2010

siss: tak to ti nezavidim, taketo situacie mi uz moc nezazivame, lebo ma Lukas k danej veci vzdy zavedie, pripadne mam vsetko nafotene (zubnu kefku, jogurt, jedlo, hracky,manzela 😅 ...), tak mi uz vie naznacit, co asi chce.
Teraz ako si spetne citam tu vetu, znie to dobre, ale az take easy to nie je 😝 Ja s nim moc problemy s tym krikom uz nemam, on sa bud nahana s manz.,alebo ked sme sami, tak ho necham prepinat telku a ja upratujem, alebo dam sprchu..a maly je spokojny. A ked mam cas naviac(a chut 😅 ), tak s nim chvilku robim ulohy, vkladanie, prikladanie predmetov na fotky a pod.
Ale na to mi velakrat uz cas ani neostane 😖

Ja som teraz nadsena z uspechu s nocnikom. Plienku davam Lukasovi iba na noc, na von a na navstevu,kde maju koberce 🙂
Doma sa mi totiz z 5 razov 4 x vycika do nocnika a raz to nestihne. On sa sice nevypyta, ale ja uz viem, ked sa zacne chytat alebo mrncat, ze mu treba. Mam z toho strasnu radost 😉

ygreen
19. led 2010

siss: můj syn je tabulkový, ale dědu taky děěěěsně miluje a knížkám maximálně utrhne hřbet - u něj frčí jen auta, auta, auta a zase auta. Tak si z nikoho nic nedělej. Každá jsme taková jaká jsme a nikomu do toho nic není. Já se nedivím, že jsi tolik na koníkovi, vždyť jsi v podstatě doma pořád sama se synem.

sisstin
autor
19. led 2010

ygreen: ono to je to hrozně těžký, samozřejmě, že každé dítě je jiné... 😉 nemusí všechny( obzvláště kluky) bavit knížky atd., jenž u nás už je toho prostě tolik, čím se odlišuje od jiných dětí, že by si toho nevšimnul jenom slepej 😉 taky by se mi lépe dýchalo, kdybych s ním mohla jít na nějaký kroužek, do dětské kavárny, na hřiště a já nevím co 😉 prostě vypadnout z domu, ale Tygr tohle nemá rád...drží se mě jako klíště, nezajímají ho houpačky, klouzačky, písek...prostě nic...snáší jedině holčičku kamarádky, tam to zná a líbí se mu tam...jenže to je tak 1-2x za měsíc 😉 zkoušela jsem to, když měl okolo roku...ale bylo to spíš horší, než lepší...a strašně se mu tím zhoršovala separační úzkost...prostě jsem viděla, že je to spíš na škodu, než k užitku 😕

takže někdy mám fakt dny, že se ráno vzbudím a říkám si, co zas proboha budeme celý den dělat 😕 někdy je to naprosto super, třeba jako včera...kdy je usměvavej, chce se všechno učit, jde mu to levou zadní...a někdy den jako dneska, kdy je od rána ukřičenej, nervozni, nezajímá ho nic..jen chovat, chovat a chovat 😕 a jak přijde domů dědeček, tak se upne na něj...jenže táta ho nemůže nosit pořád, takže pak Tygr řve a řve...mě odstrkuje, moji mamku taky..a chce jen k němu....takže to dospělo do takového stádila, že jsem radši s ním úplně sama..protože pak se chová líp 😕

a s chlapem je to taky na hovno, už takhle nemá náš vztah a nikdy neměl moc dobré podmínky...takže když on tu je, tak já si musím vybírat bud jeho nebo Tygra...oboum se najednou věnovat nemůžu...to prostě nejde, Tygr na něj není zvyklej( i když ted už je to mnohem lepší, ale musí s ním být sám...jakmile jsem tam já, tak se drží pořád u mě)...takže jsem prostě s chlapem s tím, že Tygr je s našima...a nebo jsem s Tygrem, ale chlap musí sedět zavřenej v kuchyni....a když se mu věnuju, tak mi pak vyčte, že se nevěnuju Tygrovi..přitom on tu ve všední den není, tak nemůže vědět, co já s nim dělám 😕 a když se mu nevěnuju, tak je taky zle... je to prostě začarovanej kruh, nikdy jsme nebyli a nebudeme normální rodina...tak je Tygr prostě upnutej na ten mužskej element...co budu dělat, až mu budou tři netuším...do školky jít nemůžu, nárok na dávky zřejmě taky nebudeme mít....takže řešim i tohle... 🙄

sisstin
autor
19. led 2010

a ještě tohle jsem chtěla napsat...

když dítě nebude mít ruku, nohu atd., tak to vás okamžitě každej polituje, jak je to těžký a bla bla...ale když nějakej ten problém není okem viditelný ( jakože Tygr na první pohled působí naprosto normálně, jen bojácně), tak vám každej řekne, že to bud nic není a přeháníte..nebo oblíbený názor, že se mu nevěnujete 😝 ..ono to není fyzicky náročné jako starat se o tělesně postižené dítě, ale pekelně na psychicku...tělesně postižené dítě vám řekne, naznačí, co by mu asi chybělo..vyjádří se...ale dítě s komunikační poruchou to nedokáže, ač se samo umí najíst, obléknout atd. 😉

ta dysfázie je protivná v tom, že je sice léčitelná...ale všechno strašně trvá..zatímco jiné maminky dětem něco ukážou, řeknou 1-2x...a děti to umí, tak my jim to musíme říct a ukázat 10000000x a třeba to neumí pořád...a to je teda sakra protivný a nepříjemný 😉

navíc naše zdravotnictví na tyhle poruchy moc nemyslí, nemáte žádné výhody, nároky ani finanční pomoc... 😖 prostě nic, a dostat se do speciálních školek či škol je taky o držku 😒 přitom tyhle děti jsou chytré..jen mají prostě dysfunkci mozku, která se projevuje v jedné složce osobnosti...a to řeči a často v porozumění řeči 😒

sisstin
autor
19. led 2010

a blbé je, že člověk má tendence litovat hlavně sebe...ale neštastné je to dítě, oni si už v tomhle věku moc dobře uvědomují, že je něco jinak...že se ostatní lidi dorozumívají a jim to nejde 😉 už jsem to tu psala, je to stejnej pocit, jako byste najednou byli v Cíně a všichni kolem vás si něco říkali, smáli se, někam vás strkali, do něčeho vás nutili..a vy byste vůbec nevěděli proč 😔 a pak by se na vás zlobili kvůli něčemu...já si taky dlouhou dobu myslela, že to Tygr dělá schválně...že on to prostě musí vědět, co mu říkáme..a jen schválně to ignoruje a nedělá...

jenže tak to vůbec není, on opravdu dřív netušil, co po něm chceme a proč 😖 ted se to zlepšuje, ale jde to šnečím tempem....

no nic, jsem se vykecala a valim na poštu a něco dělat... 😉

aponchie
19. led 2010

ach boze ach boze..sem tady vlezla bo me to zajimalo a hned vidim prudu tak du zase pryc 😲

sisstin
autor
19. led 2010

apon: doted tu žádná pruda nebyla, a doufám, že už ani nebude 😉

Andreo: s tou mentální poruchou 😉 oni to tam asi napsat musí, protože je to jedna z možností, pokud dítě nerozumí a nemluví 😉 v tomhle věku se to ještě nedá plně zjistit, tuším po třetím roku se dávají IQ testy, které nejsou založeny na bázi slov a slovní zásoby, a podle toho se pozná, o co jde 😉 ale pokud na Lukáškovi vidíš, že jakoby chápe standartně, a jde "jen" o tu řeč, tak bych se nebála 😉 jsi psala, že mu jdou vkládačky a tak, takže být tebou bych byla docela v klidu 😉

ad.plínky - velká, moc velká gratulace!!! 😵 😵 Já jsem ted koupila redukci na záchod, páč na nočník si nesedne ani za svět...ale je to to stejné, strašně se na tom záchodě klepe hrůzou, takže na to nemám moc žaludek 😒 přitom na záchod se mnou chodí, ví, co se tam dělá...podává mi i papír a splachuje 😅 když mu řeknu, že jdu čúrat..tak už tam běží a otvírá dveře...ale prostě sám se bojí 😕 já to nehrotím, plínky jsou to poslední, co by mě ted zajímalo...ty mají dlouho i děti bez poruch 😉

a ještě jsem se chtěla zeptat, Vojtíšek to asi umí, ale umí Lukáše přikývnout či zavrtět hlavou? Tygr tohle vůbec nechápe, jsem si myslela, že to musí být přirozeně..ale asi ne, páč to ukazování se naučil taky až ted, a ještě to zatím dělá velmi sporadicky...u zdravých dětí to ale asi spontání je 😕

aponchie
19. led 2010

ja se jen chtela kuknout nemam co k tematu rict zrejme..nase mala je lenoch vetsi nez T ta byla silena M si dava nacas ..zatim teda nesedime a nelezeme chce snazi se peruje dela sukaci pohyby,ale jen jednou s epustila a dopadla na bradu 😀 popravde mi to vubec nevadi vim jak sem kvaltoval auz aby T vsecko honem rychle umela a malem se nezastavila ted s M vim,ze kazdy den navic klidu se hodi 😀

sisstin
autor
19. led 2010

apon: Maruška je ještě malinká, času má dost 😉 Tygr si sám sednul v 9m, jakože fakt sednul, nějaké posazování a opírání do polštářů neprovozuju 😉 pak v 10m začal lézt...pak asi okolo roku chodit okolo nábytku..a sám chodil až v 16m, za ruku chodit nechtěl...on je dost opatrnej na sebe, takže dokud si fakt nebyl jistej..tak nechodil 😉 ale když začal, tak bez jakýkoliv "vad"- chození po špičkách, vytáčení nohou atd. 😉

ale v podstatě do těch 9m se jenom placatil na dece a válel sudy, nebo se choval... 😉 a nějak si neumím představit způsob, jakým bych to urychlila 😉 jo, a strašně se rád vozil v kočárku, ostatně to se vozí doted...spíš mám problém, že nevím, jak ho to odnaučit 😕 páč si jako nejsem jistá, zda by ho někdy dobrovolně opustil 😅

vojtisek2007
19. led 2010

tery - umí nene - zakroutit hlavou, ale ano - aby kývnul tak to mu nejde, neudělá to ani za boha, je to dost legrační, když se o to snaží 😀

sisstin
autor
19. led 2010

Péto, ale Vojtas ale dokáže reagovat na otázku ne? 😉 Oni to asi neumí, teda myslím děti, co mají špatné porozumění, páč nemají porozumění v takové míře, aby dokázali nějak reagovat na otázku 😕 třeba když řeknu Tygrovi: chceš křupku? Tak on si ji vezme...ale dle mýho to bere spíš jako :vem si křupku 😕 jako příkaz..a ne jako volbu...on se umí rozhodnout pouze tak, že mu ukážu např. dvě věci a on si nějakou vybere..ale na základně slovního podnětu to neumí 😕