Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

simalex
26. říj 2010

@vojtisek2007
vojti, tak tyhle pány jsme měli taky 😀 😀 😀 😀 😀 . Tak to já musím naskenovat ty naše podivné panáčky, a´t víš, jak bude Vojta kreslit za půl roku 😀 😀 😀 . A děláte z Mezi námi pastelkami? Myslím, že jsi psala, že jo. To mi přijde jako vyloženě pro ty naše kluky. Jsem se opět pro něco nadchla... 😀 😀 😀

@sisstin
no asi máš pravdu, že je na to tygr ještě malý. Stačilo by ale možná pár prvních stránek, to jsou ty cviky, které myslím děláte - dávat zvířátka do kroužku, spojit čárou dva body a tak. A tygr trochu kreslí? tyhle čáry, kolečka apod.? Možná by ho to ale nakonec bavilo. Ono mi to totiž přijde pro Alexka místama lehké, ale je to hlavně na procvičování ruky, tak to určitě význam má. Ale asi jsem to měla koupit dřív, onsice kreslit nechtěl, ale tohle vždycky v těch dětských časopisech a pracovních sešitech udělal. A tahle kniha je vlastně dělaná jen v tomto stylu. Já bych ti to naskenovala a poslala, jen už máme právě několik těch lehčích listů udělaných.

To třeba Počítání soba Boba doma leželo několik měsíců a teprve teď to Alexka začalo bavit.

ronika27
26. říj 2010

@vojtisek2007 Dřív než sem přečetla příspěvek,sem to popsala.Ještě sem chtěla ke kreslení.Pavlík měl problém s kreslením.Vůbec nechtěl kreslit.Pak mu psycholožka řekla,jestli může nakreslit obrázek.Tak nakreslil nějakej dům a vybarvil ho celej černej a jen jedno okno prý svítí.Když se ho zeptala,co to je,tak řekl,že náš dům v noci a jen naše okno svítí.Strašně se začala smát.Taky Moc chtěla vědět,jak nakreslí postavu,co přímo nesnášel kreslit.Tak nakreslil auto a černé sklo.Ona mu řekla,že by chtěla vidět řidiče.Tak ji řekl,že nemůže ho vidět,že je za tým černým sklem. 🙂

ronika27
26. říj 2010

@domidomi Ahoj.Moja kolegyňa má tiež syna s Downovým syndromom.Ako je staré Tvoje dieťa???Záleží,aký stupeň postihnutia má.Ale čo na 100% viem,je pre nich veľmi dobré plávanie kvoli ochabnutému svalstvu.U Downíkov sa musí pristupovať dosť opatrne s úžasnou trpezlivosťou.Inak vedia byť neúprosný a v staršom veku až zákerný.To nechcem strašiť,ale mám snimi skúsenosť z oddelenia,keď k nám chodia na operácie.Ak by si chcela,tak Ti dám kontakt na kolegyňu a poradí viac.Viem že chlapec už bude mať ,maslím,3 roky a rozpráva dosť a dobre rozumie.Ona sa mu veľmi venuje a je v kontakte s mnohýma mamičkami.

sisstin
autor
26. říj 2010

@vojtisek2007 Péťo, no že by mi něco našli, to se fakt nebojim 😅 😅 😅 oni ti musí hledat podle toho, jak máš hlídání pro dítě 😉 takže já tam napsala, že můžu jedině na 4h denně od 16-20:00 a to ještě ne pravidelně. Takže velice pochybuju, že mi najdou něco, kde by to bylo možný 😉 samozřejmě bych byla ráda, ale mně nenašli nikdy nic, ani když jsem byla svobodná a mohla jsem na jakýkoliv úvazek 😉

@simalex Simčo, no Tygra napodobuje asi od 2,5 tah, tj. že např. Krejčířová udělala dvě vodorovný čáry a řekla, že takhle jede auto, jestli to může namalovat...nebo vlnku, svislý čárky, kříž atd. 😉 to umí...pak na povel namaluje kolečko, když mu řeknu a prší( čárky), jinak dělá čmaryky čmaryky 😉 kresba prej odpovídá věku, okolo těch 3 let maj udělat čmaryky čmaryky a říct, že to je třeba sluníčko, máma atd., tzv. pojmenovaná čáranice, což samozřejmě Tygr říct nemůže 😝 😅 😅

sisstin
autor
26. říj 2010
sisstin
autor
26. říj 2010

@simalex ted koukám, že paní je od nás z Pce, tak možná nebudu platit poštovný ani 🙂

simalex
26. říj 2010

@sisstin
Terko, tak to by ta kniha pro vás už byla. To je stejně věc, jiné děti sednou a kreslí a tyhle naše bobky člověk musí učit i kreslit 😀 😀 .

@ronika27
máš můj obdiv, jste s manželem naprosto skvělí. Dokázali jste úžasno věc. Držím palce, ať jde všechno už jen dobře.

simalex
26. říj 2010

@sisstin
já jsem ji kupovala v knihkupectví za těch 129 Kč, jak tam píše. Měli poslední kousek, ale dá se objednat (většinou v knihkupectví Librex). Já na to vždycky raději nejdřív kouknu 😉 .

A co ty encyklopedie? Můžete mi někdo poradit? Siss, vy máte doma nějakou encyklopedii? Ten Medvídek Pú to má rozdělené na díly - příroda, země (tuhle rozhodně ne) a zvířata. Viděla jsem tu přírodu a v porovnání s ostatníma to bylo docela pěkně udělané. http://www.egmont.cz/cz/knihy/moje-prvni-encykl...

sisstin
autor
26. říj 2010

@simalex Simčo, dneska jsem už dávala odkaz, mrkni sem http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=861 má tam toho spousty, já vzala tohle...samozřejmě pro Alexka už tam jsou "těžší" encyklopedie 😉 musíme se jít vzdělávat, tak zatím báj 😉

simalex
26. říj 2010

@sisstin
jeee, tak tu jsem zrovna včera taky kupovala - byla v akci. Doma už ale máme podobnou, tak ji někomu dám. Já jsem právě myslela, jestli někdo nemáte osobní zkušenost. Protože knih máme docela dost, ale dost se to v nich opakuje.

sisstin
autor
26. říj 2010

tak prostě zpráva od Krejčířový je nezvěstná 🙄 ted jsem jí psala, a hned mi odepsala, že ji posílala hned...tak to mě poserte, to jsou zas služby ČP 🙄 🙄 🙄

domidomi
26. říj 2010

@ronika27 Ahoj náš malý má 2 roky. A je tiež taký zákerný, asi to majú v diagnóze. Aj rozumie veľa veciam, ale hovorí málo. Ináč on je môj o 22 rokov mladší brat, takže píšem v mene našej maminy 🙂 . Stupeň postihnutia má ten stredný. No radi by sme s niekym komunikovali, lebo nepoznáme nikoho, kto má downa. TAk by sme boli radi ten kontakt.

domidomi
26. říj 2010

@sisstin Diky

ronika27
26. říj 2010

@simalex Děkujeme.Ale my sme to rádi udělali a nelitujeme.Snažíme se pro něj udělat vše,co mu pomůže a on nám to oplácí svoji láskou.Několik krát denně se příde vypusinkovat a vyobjímat.A to že je spokojenej,je pro nás ta největší odměna.

ronika27
26. říj 2010

@domidomi Ahoj.Ja sa s tou kolegyňou skontaktujem a zajtra by som Vám dala kontakt.Večer jej zavolám.Inak,tieto deti si vyžadujú veľmi veľa pozornosti.A keď sa im v niečom nevyhovie,vtedy veia byť také nepríjemné.Keďže som dosť ukecaná,tak som si ich pomerne rýchlo dokázala získať pre spoluprácu.Nie vždy to bolo jednoduché. 😉

domidomi
26. říj 2010

@sisstin Ďakujem 🙂

domidomi
26. říj 2010

@ronika27 No presne tak. Dobre viem o čom hovoríš 🙂 . A ďakujem za kontakt 🙂

simalex
26. říj 2010

@domidomi
já s tímto nemám moc zkušenost, jen jeden známý má syna s Downovým syn. a viděla jsem v televizi nějaké dokumenty. V každém případě držím palce. Kontakt s maminkami těchto dětí Vám určitě moc pomůže.

@ronika27
roni, taky držím palce. Jste důkazem, že člověk může hodně změnit a pomoct. 🙂 🙂

ronika27
26. říj 2010

@simalex ahoj.Tím že pracuju na oddělení a potřebuju hodně komunikovat s maminkama,tak si i hodně příběhů i vyslechnu.Taky mi to pomůže hodně v práci.Vím jak lépe reagovat na dítě a čemu se vyhnout.Nebo,co si můžu k dítěti dovolit.A maminky mají radost,když jim naopak i já poradím.Mám z toho dobrej pocit,že i při těch starostech mají ůsměv na tváři.Jak maminky,tak děti a to je pro mě ta nejhezčí odměna.Získat si pacienta pro spolupráci,je polovičnej ůspěch léčby před jejim zahájením.

simalex
27. říj 2010

@ronika27
přesně, jak píšeš. Ne vždy se člvěk setká s člověkem na pravém místě. A na jakém oddělení děláš? Na dětském nebo na nějakém dětském speciálním?

ronika27
27. říj 2010

@simalex
Ahoj simalex.Hezké ráno přeju.Pracuju na dětské kardiochirurgii.A právě tam se hodně setkávám s dětmi postiženými.Nejvíc se jedná o děti s Downovým syndromem.U těch je větší pravděpodobnost vrozené srdeční vady.

sisstin
autor
27. říj 2010

čau holky,

Tygr je na tom bídně...zuby+ má přední část jazyka plnou aftů 🙄 takže prořvaná noc, ted taky nic moc...nechce jíst, nechce ani moc pít....musí ho to hrozně bolet 🙄 teploty teda už od pondělí nemá....ale je takovej nanicovatej prostě 🙄 teď snědl aspon jogurt, tak jásám....od soboty nesnědl fakt skoro nic...a to při jeho muší váze je teda katastrofa docela 🙄 🙄 🙄

simalex
27. říj 2010

Ahojte, včera jsme dostali ze školky úkol:
na obrázku nalepených 6 zvířat, pod nimi vždy 5 prázdných puntíků a úkol zněl: pojmenuj zvířátko, vytleskej slabiky a podle počtu slabik vybarvi kuličky. Nejdřív jsem si myslela, že chtějí z Alexka asi udělat génia nebo mu dali úkol z předškolního oddělení, ale podle všeho to normálně asi fakt zvládneme. Včera jsem mu to vysvělila, trochu to chápal, ale vybarvovat budeme, až budu vědět, že to chápe úplně.

Horší je, že ho naučili vybarvování kuliček podle počtu zvířátek tak, že si jednou rukou ukazuje po jednom na jednotlivá zvířátka a druhou hned vybarvuje kolečka tak dlouho, než mu kusy dojdou. A s vytleskáváním to jaksi nejde, protože Alexek má jen dvě ruce 😀 😀 😀 .

simalex
27. říj 2010

@sisstin
siss, to je mi strašně líto. Teplota? A co tygrovi dáváš? Panadol baby? Teda nevím, jestli se to může v kombinaci s těmi afty? A na ty afty máš nějakou vodičku? Božátko malé...

simalex
27. říj 2010

@jolinka
jolinko, ty kresby jsou nádherné, fakt. Ty detaily... Vidět, že to malou baví. U nás přibyl jediný detail - Alexek rozděluje pána od paní tím, že kreslí čárečku mezi nožkama. Jsem se zhrozila, když jsem to viděla a ještě víc, když mi potvrdil, že to je fakt, co si myslím. Snad se mi podařilo vysvětlit, že tohle se teda opravdu nekreslí.

@dalea
gratuluju k vyvedené besídce. Podle fotky si to malá fakt užívala. Je to šikulka.... A moc hezká.

argousek
27. říj 2010

@sisstin na afty a prořezávání zubů je dobrý mundisal gel http://www.mundisal.cz/mundisal/

ronika27
27. říj 2010

@sisstin
Ahoj sistin.Afty jsou pěkné potvory.Hlavně dej pozor,aby nesnědl ovoce,to by ho ještě víc bolelo.Nic,co je jen trocha kyslé.Kdyby papal aspoň nějak kaše,když má problém s jezením.

sisstin
autor
27. říj 2010

@argousek jj, ten mundisal máme právě...a ještě máma donese Tantum verde, to je prej na afty super 😉

@ronika27 no tak ovoce fakt nehrozí, to jí málokdy, i když mu nic není 😝 tak ted snědl celej jogurt a hodně se napil. Ale jak má jíst něco, co se musí mlet v puse a kousat, tak ječí a nechce 😒 ráno si kousnul do Brumíka a hned řev 😖

@simalex teplotu už nemá naštěstí, ale je vidět, že je KO..ted mi tu vytuhnul jen tak na gauči, což se normálně nestává 😅 jinak pindík mezi nohama mě fakt rozesmál 😅 😅 😅

jo, a peču svůj první chleba..takhle zatím nakynul 😀

argousek
27. říj 2010

@sisstin my si taky doma pečeme chleba, já nejraději kupuju od labety, ale peču ho v troubě 😉