Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisava
10. srp 2015

@gabbucha my chodíme každý týden na 1 hodinu.

arny1
10. srp 2015

@gabbucha - taky chodíme na logo 1x za týden, teď přes prázdniny je to s tábory a dovčou horší

gabbucha
10. srp 2015

@arny1 @sisava No, my do teď chodili jednou za cca 7 týdnů, při nemoci to vyšlo třeba až po 3 měsících. Dnes jsem se jinde domluvila na týdenní cyklech + docházení na skupinové nebo individuální cvičení zaměřené na rozvoj řeči a přípravu na čtení, psaní a soustředění ve škole pro děti s dysfázií a ADHD. Pak ještě od září změna MŠ, tak snad se zase posuneme o trochu dále...

josefina79
10. srp 2015

Ženy, musím se pochulubit.
Fanda konečně (25 měsíců) pochopil přiřazování obrázků. Máme takovou tu dětskou vkládačku, jsou tam 4 obrázky zvířat, obrázky jsou podkreslené. Poslední dobou mi přišlo, že začíná dělat věci, které dřív neuměl, tak jsem jí zase vytáhla a dal to na první pokus.
A ještě ho musím pochválit, že začíná dělat takový ty vychytávky, jako že si lehne na zem, položí přes hlavu plínku a volá Pipiti (jako čepici). Jo a šel na houpačce houpat traktor 🙂)). To mne fakt pobavilo, že o něj měl takovou starost 🙂.
Kousání stale nic. A pro jistotu odmítá ovoce v jakékoliv formě, ani nastrouhané. Takže jede v laktuloze a v projímadle. Strašnýýýýý :((((

barbarucha
11. srp 2015

Čau holky, tak jsem si zkopírovala na sociálce lejstro a píše se v něm, že nám uznali
c) komunikace
d) stravování
h) péče o zdraví
Nevíte někdo, co je pod těma ostatníma písmenama, co nám nepřiznali?

barbarucha
11. srp 2015

@josefina79 A kaše místo pečiva by ti nejedl? Aby se tak neucpával. A zeleninu? (klidně v polévce/omáčce)..

peggy722
11. srp 2015

@josefina79 A ovocný šťávy by si třeba nevzal ? Naše holky mají rády šťávu z odšťavňovače. Třeba Ela mrkev nevezme do pusy, ale ve šťávě jí nevadí. Třeba by si v tomhle horku dal říct.

gabbucha
11. srp 2015

@barbarucha mobilita, orientace, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, osobní aktivity

peggy722
11. srp 2015

@josefina79 Ještě mně napadla rozpustná vláknina. Ve vodě to není vůbec chuťově poznat.

ladida.l
11. srp 2015

Zdravím Vás. Já jsem se dnes dozvěděla, že Tomáškovi schválili 4. st. na 3 roky, včera jsem se dozvěděla o schválení průkazky ZTP/P. Místo abych měla radost, padlo to na mě zase jako deka. Navíc zítra jsou Tomáškovi čtyři roky. Výmluva, že je malý, padá. Mám v živé paměti 4. narozeniny Marečka a z toho rozdílu mě mrazí.

janahus
11. srp 2015

@barbarucha,my mame jeste osobni aktivity
@ladida.l jsem s tebou, je to nazec, ale neboj po kazdem mraku vyjde sluce...

barbarucha
12. srp 2015

@ladida.l Já si už delší dobu říkám, jak to zvládáš? Vypadáš z textů hrozně vyrovnaně.
Včera jsem byla u psycholožky z RP. Hrozně zajímavá ženská, už starší paní. Sama měla těžce postiženého syna, který nakonec zemřel. Ale zářila z ní taková moudrost a láska k životu, že jsem z toho byla úplně vedle. Říkala, že kdyby měla na výběr, šla by do toho znovu. Mě říkala: "Vy jste teprve na začátku..." a tak mile se smála, jako kdyby předvídala, jak obrovské a láskyplné bude moje srdce, až budu stará a projdu po téhle trnité cestě celá desetiletí. Mluvily jsme spolu asi 2 hodiny, vůbec mě časově neomezovala, byla by tam pro mě, dokud bych chtěla. Já ty dvě hodiny bulela jako kráva. Ale dneska mám takový podivný pocit úlevy, nedovedu to vysvětlit. Snad, že mi konečně někdo porozumněl.

janoulek25
12. srp 2015

@barbarucha To jsem moc ráda, že se cítíš líp. Takové silné ženy dokáží nejvíc nabít energií, na mě podobně působila p. Vallová co jsme cvičili u ní vojtovku. Sice ráznější, ale člověk z ní vycítil sílu a energii k životu. Vždycky mi zvedla náladu a nejvíc mě dostalo, že sama měla syna s kterým cvičila vojtovku a bohužel ten patřil k jedněm z mála, které se jí nepodařilo rozchodit. Obdivuji takové lidi, že mají sílu pomáhat dál ostatním, je to moc pěkné.

barbarucha
13. srp 2015

Tak jsem podala odvolání 😎 Prý to vyřízení může trvat až půl roku, takže po Vánocích snad budeme vědět 🙂

roniii
14. srp 2015

@barbarucha
až půl roku?tě prsk 🙄 ...my stále nepodali, minulý týden jsme to nestihli, takže na to chceme sednout v neděli dopsat to a v pondělí s tím zajít na socku...termín stíháme s odřenýma ušima 😝

@ladida.l uf, 4 stupeň, to musí být masakr...drž se.....rozdíl mezi kluky vidím dnes a denně, už si radši ani nečtu Frantův deníček, co uměl v daném věku, neporovnávám

@josefina79 k pokroku gratuluji.....s bobkama nezávidim....mně to dalo hooodně práce, aby Franta pochopil, že pokud bude jíst hodně ovoce a zeleniny, nebude ho bolet kakání....bylo to přesně kolem 2 roku a trvalo to dost dlouho

My se dnes vrátili z táboru.Holky, kombinace vedra a milionu vos mě stála spoustu energii.Včera už jsem to po x-tém bodnutí nevydržela a dnes předčasně odjela.Cítím se lépe, nebojím se, že děti sní vosu.Nervy moje.
Naše novinky.Štěpán se sám začal zvedat ze země, občas si hraje na bobku, ale to pořád s přidržením.Práce s posilováním jazyka se nám také začala dařit.Lepší než grabber je obyčejný zubní kartáček.Tím si nechá v puse dělat spoustu věcí.

janoulek25
15. srp 2015

Ahoj holky, tak Anetka konečně už začala chodit na nočník, čurá tam i kaká celý tento týden. Dokonce už ani ven na procházku plínky nenosí. Jen malý problém máme, že zatím, když se jí chce, tak vyžaduje abych i já si sedla na druhý nočník. Ale tak to snad časem přejde.

janahus
15. srp 2015

@janoulek25 to je super, je strasne sikovna, moc vam to preju 🙂 🙂 🙂

jinak holky, my mame kaz mezi jednickama, jde o to, ze jsme u zubare nebyli, jeste, mame tech doktoru tolik...ted se bojim, ze mi nada, cistime pravidelne, jenze jemu se dostat na stolicky je zazitek, u doktoru je dost negativisticky, ma syndrom bileho plaste, muzete mi napsat, jak to bylo u vas, jinak, dneska kopal poprve do balonu...sem moc rada 🙂

roniii
16. srp 2015

@janoulek25 to je skvělé, jen tak dál

@janahus kopat do balonu je už koordinačně hodně náročné, je šikulka

janoulek25
16. srp 2015

@janahus Jani, my jsme taky byly poprvé u zubaře až ted v létě a doktorka nic na to neřekla, taky jsem si myslela, že má Anetka kaz na jedničce, má tam takovou hnědou rýhu, a zubařka mi řekla že to není kaz, že je to asi od antibiotik a že je to tvrdé. Tak třeba to u vás bude podobné, a kdyby to náhodou byl, tak když se to chytne na začátku tak to prý se vyvrtá hrozně rychle, do pár vteřin. Ale taky jsem z toho měla nervy.

barbarucha
16. srp 2015

@janahus No my jsme u zubaře ještě nebyli a asi ještě dlouho nebudeme 🙂
Gratulace ke kopání! Fáfa do balónu kopat odmítá, kope pouze do nočníku, do kterého předtím načůral a tleská si, když to rozlije 😝

janoulek25
16. srp 2015

@janahus A k tomu kopání do míče gratuluji. Tobík je šikulka.

peggy722
16. srp 2015

@janahus Tak to tě fakt lituju. Proč si myslíš, že Ela skončila pod narkozou ? Protože se to fakt nedalo. No já se taky duševně připravuju na návštěvu zubařky. Ela se před pár měsíci praštila do předních zubů a včera jsem zjistila, že má nad tou jedničkou váček. Včera jsem jí 10 minut přemlouvala než si to nechala namazat napřed herbadentem a pak tee tree. Ten je teda hnusnej, ale na tohle fakt pomáhá. Fakt jsem jí musela přeprat. Večer už si to nechala namazat sama. Ale už to vidím v jasných barvách. A přitom my máme tak hodnou zubařku.

peggy722
16. srp 2015

Jinak gratulace k nočníku a ke kopání. 🙂

anlek
16. srp 2015

@janahus Tak předně, žádná návštěva zubaře by vás před kazem neochránila. 😉 Kdyby někdo chtěl být chytrý. 😉 Náš mladší má dva zoubky venku, zkažené tak, že musely ven. Bylo to v narkóze, bylo mu necelých 3,5 roku. Od poslední návštěvy zubařky, kdy byly zoubky ok, do takového zkažení uplynulo pouhých 3,5 měsíce. Zoubky jsme čistili, nejedl extra sladké, po vyčištění zoubků jen čistá voda na pití, jídlo ani omylem ... A stejně. Byla jsem z toho hotová, navíc mu dr. našla 3 další kazy, tak proto jsme se dohodli na narkóze, aby ošetření dal vpohodě. Když ho uspali, tak udělali RTG druhé půlky zoubků a našli další kaz. Zbytek zubů radši preventivně dr. zaplombovala v místě, kde by se mohly kazit, abychom si nedali repete po pár měsících. Byl na křesle víc jak hodinu. Já si připadala jako macecha, jak jsem to mohla nechat dopustit ... Zřejmě za to mohly kortikoidy co mu foukáme na astma, pusu sice po nich jsme vyplachovali, ale on to asi neuměl, takže od té doby zoubky radši po dejchátku čistíme. A zatím žádný další kaz se neobjevil. V Praze mám kontakt na vyloženě dětskou zubařku, která to s dětmi umí senzačně. I po všech těchle peripetiích, tam mladý pán chodí nadšeně.

josefina79
16. srp 2015

@janahus já s ním teda k zubaři chodím od té doby, co má první zuby.
Zrovna v pátek jsme byly. Pár dní před tím byl na velkém odběru krve, takže jen co sednul do křesla, začal řvát TULIIII, obrátil se ke mně čelem a přisál se jako klíště.
Ale máme doktorku strašně moc hodnou, vysvětlila jsem jí, že teď nemá úplně dobrý zážitek, chvilku ho nechala pořvat, pak se uklidnil, otočil se, nechal si prohlédnout zuby s mírným kousáním do jejích prstů. Ale je zvyklá.
Prý mu začínají trošku růst poslední stoličky. Jestli to bude jako s těma prvníma a se špičákáma, tak PánBůh s námi a zlý pryč. To řval cca od července do ledna celý dny. Ještě teď mi z toho je blbě.

Jinak hlásím obr pokrok v "senzorické integraci". Nechá si zahrabat nohy pískem, i si ho na ně sám hází. Sám si nabírá písek rukou. Při jídle je špinavej až hrůza, hrabe se v tom rukama a nevadí mu to.

Jinak ovšem kousání stále nula. A snaha zkouše nové potraviny take.
I když dneska snědl pohanku v leču. Byla tam ale pečlivě ukrytá 🙂.

peggy722
16. srp 2015

@josefina79 Tak to jsou super pokroky. 🙂 Konečně leje 😀 a doufám, že bude lej až do večera, klidně až do rána.
Já se duševně připravuju na to, že zítra budu volat zubařce. Ela má zaplombovaný skoro všechny zuby, stačí jeden kaz a strašně rychle se to rozšíří. Navíc mléčný zuby se kazí až na dřeň, takže se pak většinou musí vytrhnout. Ele naštěstí museli vytáhnout jenom jeden. Taky jsem si připadala jako příšerná matka, v narkoze byla dvě hodiny. ☹ A Bůh ví, jestli tenhle taky nebude muset pryč. Naštěstí je to jednička, ta by jí třeba za rok stejně vypadla

josefina79
16. srp 2015

@roniii a co zkusit elektricky kartaček? Nemohlo by to třeba nějak pomoci?
Jo a taky se pro logo účely doporučují ty "první" kartáčky - prodává třeba DM, je to jenom plast s vroubky, spíš na masáž dásní.
Můžeš se na to zkusit zeptat Vaší logo. 🙂.

roniii
16. srp 2015

@josefina79 přemýšlím na co by byl dobrý?Jeden jsem kdysi dostala a letěl, vůbec mi to nevyhovovalo 😀

Dneska jsme začali stimulaci obličeje ledem, vůbec se mu to nelíbí.Uvidím, jestli se to zlomí, jinak přejdeme na štětec.Logopedka mě upozorňovala, že u ledu nikdo moc dlouho nevydrží, že mají děti hned rýmu

josefina79
16. srp 2015

Jo a hlásím dnešní megaúspěch. Když jsem viděla, že začal chápat tu vkládačku s podkreslenými obrázky, tak jsem koupila dětské pexeso:
http://neoluxor.cz/stolni-hry/pexeso-baby-efko-...
Udělali jsme mu z toho tedy jenom 10 dvojic a vždycky hledá jeden obrázek a pak ten druhý stejný. Fakt mu to jde! Nudrží dlouho pozornost, dá jich tak 5 po sobě a pak odbíhá, ale dnes to děláme poprvé.

To pexeso mi přijde fajn, je z tvrdého papíru, v podstatě kartonu. Je tam 20 páru, většina z toho základní obrázky - pes, kůň, jablko, dům, kostky atp. Pak tam jsou asi 3-4 páry, které jsou si trochu podobné - kluk, holka a ještě jedna postavička....
Ale jinak mi přijde fakt hezké a cena ještě ucházející. Stálo 99 Kč.

josefina79
16. srp 2015

@roniii ty vibrace taky poméhají stimulovat. Ale nevím, jeslti to je vhodné na váš problém. Jen si pamatuju, že to někde někdo zmiňoval, že že to pomohlo na stimulaci. ústní dutiny... Ale může to být blbost 🙂