Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

josefina79
13. lis 2015

@janoulek25 ježiš, to mi ani neříkej. Já mám taky tak 154 cm, a Fanda je pidi po mne - 2r 4m - 85 cm, 10,7kg.
A co má Anetka za problém?

janoulek25
13. lis 2015

@josefina79 Ji dá se říct každý den trápí bolestivé nadýmání a i před kakáním vždycky má bolesti, má hodně tuhou stolici, a taky ted kaká tak jednou za tři dny (jako by asi tak nevadilo, kdyby jí to nebolelo) + její nechutenství, které stále střídavě trvá a ještě celkem často ji zapáchá z úst a kazy nemá, takže to bude ze žaludku asi. vím, že asi částečně ty problémy se stolicí budou tím, že odmítá ovoce a zeleninu, tak nemá dostatek vlákniny. A taky se jí v pusince dělá pravidelně bílý povlak který se pak sloupává a vytváří taková červená kolečka. To údajně nic není, ale teda mě se to nezdá.Poradil nám lepicol (vlákninu), tak uvidím, ale do ní dostat ovoce pravidelně prostě nejde, o zelenině ani nemluvím. Udělali jí podrobné testy nakonec, tak jsem zvědavá

josefina79
13. lis 2015

@janoulek25 hele, tak to jste na tom v podstatě úplně stejně jako my. Až na ten bílý povlak.
Lepicol - budu ráda za zkušenosti. Nedělá to pak takový ten "sliz" jako třeba Psylium?
Jinak já kvůli tomuhle byly s Fandou u Číňanky, co dělá TCM. Poradila masáže. Mužu Ti ofotit papír a poslat ho. Teď to flákám a dělám jenom masáž "podél" střeva, ale je tam i spousta dalších. Ale dělala mu to "na míru" - podle toho co jsem jí řekla, kontrola jazyku a pulsu.

peggy722
13. lis 2015

A oni nejdí to ovoce, protože by se muselo kousat nebo že jim prostě vadí ta chuť ? Protože kdyby to bylo kvůli kousání, tak to se dá vyřešit šťávama.

josefina79
13. lis 2015

@peggy722 u Fandy to je o kousání. Třeba prefabrikované přesnídávky sní v pohodě. Ale nastrouhané ovoce (i na super-jemném struhadle) - to ho musím jó přemlouvat.
Šťávou nic nevyřešíš. Ve štávě není vláknina. Nebo????

peggy722
14. lis 2015

@josefina79 Ve šťávě je spousta vlákniny, jen to chce kvalitní odšťavňovač, ne odstředivku, ale šnekovej.
My máme tenhle, teda jeho předchůdce https://www.eva.cz/zbozi/70362/odstavnovac-huro.... Ten pracuje extrémně pomalu, šťávu nezahřívá, je v ní spousta dužniny. Občas to má u nás konzistenci přesnídávky 🙂 . Záleží na jablkách, pokud jsou hodně moučnatý, tak je to hodně hustý. Mícháme, jablka, mrkev, hrušku a pomeranče, mandarinky. Dá se přidat i víno. Je to fakt moc dobrý.

janoulek25
14. lis 2015

@peggy722 My jsme bohužel ten horší případ, Anetka nějak odmítá tu chuť, snad ji to přejde.

janoulek25
14. lis 2015

@josefina79 Ještě jsme ho nekoupili, ale ptala jsem se sestry, ta ho brala a říkala, že sliz bohužel dělá, že se na něj musí hodně pít, jinak má opačné účinky ☹ , bylas by moc hodná, kdybys mi to ofotila, mail ti pošlu do IP. Moc dík

peggy722
14. lis 2015

@janoulek25 Ono na každou vlákninu musíš hodně pít. Ještě mně napadá používat na zahušťování ovesný vločky. Já jsem celý těhotenství brala Benefibru. To je taky rozpustná vláknina, ale nedělá žádný sliz, prostě se ve vodě rozpustí a nemá to žádnou chuť. Ale jestli je to i pro děti, to fakt netuším.

josefina79
14. lis 2015

@janoulek25 nechce ani presnidavku? Cviky pošlu, jen ted nejsem doma, tak za par dni.

peggy722
14. lis 2015

@josefina79 Přijďte někdy na ochutnávku šťávy. Třeba by si Fánda dal, zvlášť když by před ním seděla Ela jako návnada.

janoulek25
14. lis 2015

@josefina79 Tu si občas dá, ale je to maximálně 2x týdně, ted má hodně vzpurné období, a to už měla období, když pěkně jedla jablíčka a banány. Zkusím ji aspon třeba naředit jablečnou štávu do čaje, třeba to vypije 🙂

josefina79
14. lis 2015

@peggy722 neříkej dvakrát 🙂 Možná fakt dorazíme. Ale teď je marod, chrchlá jak ostravskej horník. Tak až bude fit, jo 🙂

peggy722
14. lis 2015

@josefina79 Ela chrchlá taky.

peggy722
14. lis 2015

@josefina79 Jo a zkus mu vymačkat šťávu z pomeranče nebo mandarinky. Holky to mají rády naředěný vodou. Tak zjistíš, jestli by to vůbec pil. Ale ty naše šťávy jsou fakt jak řídká přesnídávka. Zrovna dneska jsem dělala a je to taková dobrota.

evik19
16. lis 2015

Ahoj holky, pokud některá zrovna řešíte, jestli očkování odložit či ne, doporučuju podívat se na tohle video:

https://www.youtube.com/watch?v=G8qQuXddHb4

Je to krátký příběh dvojčat Mirečka a Martínka.

bobissci
16. lis 2015

@peggy722 Dobrý den, moje dcerka měla s kakáním krátce taky trable - ovoce moc nejí, ale bohužel nejí jogurt. Pomohla nám Lactulosa - její výhodou je, že traktem dítěte jen projde, neukládá se a nevzniká na ní závislost. Trávení se upravilo a už nemáme žádné trable. Vyprazdňovala se tak jednou za tři dny a bylo to pro ni bolestivé, takže se toho i bála, plakala na nočníku, držela jsem jí u toho v objetí. Teď je vše v pořádku, ještě střevům pomáhá dostatek pohybu. Musím se tedy přiznat, že nemám v oblibě cpaní do dětí lactobacilů a podobné věci - je to nepřirozené a mám pocit, že jejich bříška jsou pak líná a neumějí si vytvořit vlastní mikroflóru, ale po braní atb je to určitě dobrá pomoc, ale preventivně - to si nemyslím.

barbarucha
17. lis 2015

Ahoj holky, zajímavý posun:
Včera jsem šla na logopedii, že tam ukončím spolupráci (viz můj minulý rozčilený příspěvek) a říkala jsem logopedce, že chceme teď jet podle ABA. Logopedka se o to začala strašně zajímat a chce se přihlásit na seminář ABA. Koukala jsem jak z jara. Jestli budeme mít logopedku s ABA přístupem, tak jsme jediní v republice 😎

ladida.l
17. lis 2015

@barbarucha. My máme ABA školku 😀

barbarucha
18. lis 2015

@ladida.l Wau. A kde se učíte? Podle toho, co vím, má Mgr. Maštenová plno a není kde jinde brát info.

ladida.l
18. lis 2015

@barbarucha simple steps a videa na youtube zatim.

janoulek25
19. lis 2015

Ahoj holky, tak Anetka zatím unikla opět kontrolní MRI, na neurochirurgii dnes byla jiná doktorka a ta řekla, že ty 4 minuty by neuležela uplně bez hýbání a narkozu nechce zbytečně riskovat. Líbilo se mi, že byla otevřená a řekla, že sice není velké riziko při narkoze, ale nějaké tam je a že když je Anetka bez akutních potíží tak to nestojí za to. Tak se mi hrozně ulevilo, že toto nemusíme řešit na kontrolu máme jít až za rok 🙂. A napsala do zprávy, že je šikovná holčička ,tak to mě tak potěšilo.

schellongova
19. lis 2015

Ahoj holky my už jsme doma týden s pekelným kašlem a rýmou už jsem na švestku furt jen uklízím 🙂 jinak jim nic není tak tu lítaj jak černá ruka.Příští čtvrtek jde na eeg po půl roce tak potřebuju aby byl fit.Ted se tak rozkecal až koukám vše co dělá komentuje.Prosí,děkuje,zdraví nechá si věci vysvětlit.Dnes mi začal říkat,že brzo budou vánoce a budem mít stromek.Máme ho vždy v obýváku na skřínce kde je normalně kytka a krabice s hračkama tak se vážně podíval a říká to musí pryč tady bude stromek 🙂 Dnes volala z ranné péče že mají volnou kapactu na pravidelné docházení tak uvidím až příjde jestli nenazná,že by byla někde potřeba víc uvidíme.

emikie
23. lis 2015

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci echolalie byvaju aj pri NKS, alebo len pri autizme?

sisstin
autor
23. lis 2015

@emikie i při NKS, pokud má dítě narušený porozumění řeči 😉

emikie
23. lis 2015

@sisstin Super, dakujem pekne. SOm myslela, ze to tak nebyva. U nas to asi aj tak bude autizmus, hoci pani Janosikova zatial na 2 krt nepotrvrdila, ale ani nevyvratila, ale toto som sa jej zabudla spytat.

janicka1984
3. pro 2015

Ahoj, mám 4,5 letého syna s expresivní VD. Všemu rozumí, za poslední rok udělal obrovské pokroky, ale jeho mluva stále odpovídá zhruba 3,5 letému dítěti, jeho jemná motorika taktéž. Dnes jsme byli na kontrole na neurologii, doktorka nám doporučila lék Nootropil. Máte s ním prosím zkušenost? Dávat ho samozřejmě budu, jen mě zajímá i info odjinud 🙂 Děkuji

schellongova
4. pro 2015

@janicka1984 Ahoj syn ho bral pul roku udelal velky pokrok. Ted jsme byly na kontrole na neurologii a dle eeg mu zmizela epi aktivita a mel zralejsi mozkovou aktivitu. Ma smisenou a hodne se mu zlepsilo porozumeni uz si i celkem popovidame. Sklonuje,casuje,uziva predlozky. V srpnu mu byly 4.

calabasa
5. pro 2015

@janicka1984 Jani, tohle je asi spíš na konzultaci s dalším odborníkem. ... tvůj syn jde úžasný dopředu, to je jasný, že ve 4,5 letech nemá dohnáno . To možná tak do školy, az půjde. ... Já bych dceři nic nedávala, jestliže by nebyl nějaký medicínský důvod. Věřim spis na rehabilitace, terapie...

janicka1984
5. pro 2015

@schellongova Synovi to prave doporucila neurolozka. Ma klasickou expresivni VD, pry je tenhle "lek" primo pro dysfatiky. Rikam si, ze nic spatneho by nam nedoporucila, ma Eye Q a i u toho uspechy a pokroky vidim (nebo to je mozna prirozenym vyvojem?)