Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
21. pro 2010

@berenika39 díky moc...Vám taky 🙂

berenika39
21. pro 2010

@sisstin dík 😉

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin tý vado Tery, to je dobrý.... 🙂 🙂 🙂 Tygr je velkej šikula, V. by tohle s těma barvama nedal ani náhodou a já měla co dělat u tý první karty abych pochopila, kam mám proč jakej čudl šoupnout....jste hrozně šikovný, oba !!!!!!!!!!!!

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, ono to tak vypadá 😉 ze začátku ten první den taky moc nevěděl, co má dělat 😉 než jako pochopil, že musí dávat stejně barevnej puntík k tomu, co tam patří 😉

pak už to pochopil, a taky jde hodně o tréning..jako některý jsou tam fakt těžký, to neděláme...že je tam třeba nakreslenej obrázek 4 barvama, a on má hledat ty barvy, kterýma je to nakreslený...což mi přijde jako už fakt těžký 😕 nad tím musím docela přemýšlet i já 😅 😅 😅

jinak u nás zas peklo s kakáním, jemu to prostě na záchodě nejde...takže chodíme fakt 100x za den na záchod, než to tam fakt udělá....a jako je to dost otravný 🙄 🙄

kacici
21. pro 2010

@sisstin - dekuju 🙂 ,ale ja byla zrovna v hroznem stavu ☹ ,neni me dobre,takze zelena,celenku ve vlasech,aby aspon nebylo videt jak jsem vycerpana a nestihla jsme si umyt hlavu a do toho Terezka se opet valela na zemi 😅 ,nez jsme dosly dolu byla jsme spocena az na ......nastesti nas Martina uz zna a vi ze to s Terezkou nikdy jen tak lehce nepujde odejit 😅 .Nastesti volal manzel ze zavolal babicce at pohlida na chvilku poblinkanou Naty a prijel pro nas,ja mezitim dosla pesky skoro hodinu do Afi palace a nakonec mam radost - mam boty,rifliky a svetrik 😵 😵 😵 Ale kdyby me nekdo rekl rano co nas ceka snad nevylezu z postele 😀 😀 😀 😀 😀
Jinak holky Sis to desne moc sluselo 😵 ,fakt jsem se uplne vedle ni zastydela 😅 ,ona prisla fakt kocka,stihlounka a mela krasne namalovane oci 😵 😀 ,ja ji hned poznala 😀 ,trosku me doslo ze mel prijit po nas Peta ze to bude mozna jeji Peta 😉
Jinak my furt valcime s bacilama a uz me to nebavi,jsem zelena jak rakosnicek a ten osklivy dusivy kasel ☹
Ale Terezka dostala pochvalu na logopedii tak jsem pysna a hrda 😵 😵 😵,skoda ze jeste nekde nemuzeme natrenovat chovani na verejnosti 😅 ,v Afi to bylo zase neco 🙄 😅 😔 ,nastesti nejhorsi scena prisla az v aute 🤐
Jo a Sis zavidim stihlou postavu - desne mooooc 😀 😀 😀 ,fakt ti to moc slusi 😉

zzuzca
21. pro 2010

ahoj holky 🙂

@sisstin to video je supeeer 😵 tygr je strasne velmi sikovny 😉 teda musela som si to pustit 2,ci 3 krat 😀 aby som pochopila o co go 😅 . tak zbieras urodu za tie dlhe mesiace prace ked tygr teraz zacina rozpravat 😵 😵

my sa mame celkom fajn, bola tu moja mamka na 10 dni,tak som mala pomoc 😉 tak konecne videla svojho dalsieho vnucika 🙂 kubika videla naposledy pred 3 mesiacmi a bola velmi prekvapena ako vo vsetkom pokrocil 😵 a vidim to aj ja 😵 a uz si to jeho detstvo konecne zacinam uzivat 😵 kubi po nas vsetko opakuje, myslim cinnosti, v domacnosti uz uplne chape co ako funguje, so vsetkym mi pomaha, niekedy az moc 😅 ked napr. chce dat prasok do prazdnej pracky 😀 alebo tabletu do umyvacky po tom ako sme ju spolu vyklidili 😀 pekne sa hra s hrackami, sem tam teda si este nejake auticko otoci naopak a chvilu toci ale to uz ma vobec neberie 😀 zacina uz trosku konecne spajat slova,aj ked len vynimocne povie co si sam vytvoril v hlavicke a nepocul od nas..ale dobre, dneska mi hlasil ze 'kocko pauo' (koliesko spadlo) a to od nas teda nema 😉 blbost, ale ja mam z toho predcasne vianoce 🙂

jo.boli sme po 3 mes na psychologii a mudra konstatovala ze je velmi sikovny 😉 on ako ulohy co tam dostal zvladal skoro vsetky, to hej... to uz aj minule bolo na jednotku..to uz nemam stresy...len to jeho spravanie obcas 😒 ako tu niekto pisal ze nerespektuje autority, tak to je presne nas kubik. kolkokrat ho musim tahat aby som ho dostala tam kam chcem..napr. prebalit pos.anu plienku,atd..este ma udivuje ze ked odidem bud ja alebo manza alebo obaja (teraz ho strazila starka) jemu je to uplne fuk 😕 vobec sa na nas nepyta, nechybame mu ☹ aj ked odisla starka, on neda najavo skoro vobec emocie. si poviete ze co po nom chcem, je maly, ale ja som ho fakt este nevidela prejavit taku uprimnu detsku radost, alebo smutok,alebo hocico...zlost to ano teda 😀 on proste vsetko berie tak ako je a nad nicim sa nepozastavi. teraz je zavislak na krtkovi tak ho pozera ale sedi pri tom ako skameneny,ani nemrkne...a este si vsimam ze ho nejak fascinuju vlasy..kohokolvek,teda len blizkych ludi,co su s nim...pride ku mne akoby sa chcel tulit, ja uz natesena 😅 a on sa mi zacne hrabat vo vlasoch a zaspieva s nadsenim 'vasy' 😕 ...alebo je este hin ked na matkovi ukazuje casti tela, on fakt akoby ho mal za babiku, zivu hracku 😅 a samozrejme vedu vlasy 😝

no ale musim ho pochvalit, fakt sa strasne posunul dopredu a akoby sa 'zrovnava' 😵
a vsetko po nas opakuje, fakt toho nakeca dost 🙂

zzuzca
21. pro 2010

no a na darceky sa velmi netesim teda 😝 to uz vidim ako okolo toho len prejde a pojde si za svojim 😝 no mozno prekvapi 😀 alebo potom zas za rok 😀

sisstin
autor
21. pro 2010

@kacici nepřeháněj paní 😅 😅 😅 jinak mně se fakt líbilo, jak se Terezce nechtělo domů...to bylo super 😀

@zzuzca Zuzi, já už jsem ti říkala, jak jsme se viděly osobně, že se mi zdá Kubík strašně moc šikovnej 😉 si vem, že je víc jak o rok mladší než Tygr, a to se teda jako fakt nedá porovnat v jeho věku 😉 dle mýho na svůj věk mluví adekvátně, ne každé dítě spojuje slova od 18měsíců...vždyt mu nejsou ani dva roky!!! 😉 Já myslím, že to bude u vás úplně v pohodě..že tam zahrála svoji roli ta hypotonie 😉

jinak k těm emocím, já jsem třeba taky nikdy neviděla, že by měl jako radost..nebo jo, ale nikdy to nedává najevo tak, že by skákal, hopsal a nevím co 😉 takže nepředpokládám, že u stromku bude nějaký šílený nadšení 😉 on si pak s tím jako hrát bude, ale nějaký juchání fakt nečekám 😉 a myslím, že je to dost spíš jakoby i povahový rys...já taky nejsem takovej ten "radovací" typ 😝 já mám jako radost vevnitř, ale abych u toho dělala nějaký divadlo, tak to vůbec 😝

zzuzca
21. pro 2010

@sisstin teri, to mas pravdu, ja teda tiez nie som 'radovaci' 😀 typ ... ja som fakt zvedava na tu dr. Krejc. uz aby bola jar 😅 ale budem sa na to musiet pripravit, on proste v cudzom prostredi a u cudzich ludi je ako vymeneny. je ako ticha voda...a doma brehy myje 😀 to aj moja mamka nechapala ked bola so mnou u tej psycho...ze ako sa tam spraval, hanbil, skoro ani nemukol 😅 natocim nejake videa asi nech vidno aky je doma 😅

a @kacici ma pravdu 😉 ja po tom porode sa zmestim do jednych nohavic len,hruza!! 😠 to po kubikovi som bola do sestinedelia vo forme 😉 a slo to nejak samo 😅 no este vianoce a potom zacnem chudnut 😀 😀

sisstin
autor
21. pro 2010

@zzuzca tak ono, když Kr. napíšeš, jak se chová doma...tak to bude brát v potaz 😉 tohle vůbec neřeš 😉

holky, pro mě to teda byla vyšší dívčí se zaregistrovat na youtube a dám tam to video, jsem se s tím mordovala snad půl hodiny 😅 😅 😅 a ještě jsem si totálně blokla přístup na blog..ony jsou ty účty nějak propojené nebo co..a horko těžko jsem se zas na blog nalogovala 😅 😅 😅 😅

jinak fakt dám Tygrovi tu lactulozu, to už se nedá s tím kaděním 🙄 🙄 🙄

vojtisek2007
21. pro 2010

holky ahoj, tak koukám u všech pokroky, tak to má být 🙂 my nějak teď stagnujeme, ani doma nic neděláme ☹....a musím se s vámi podělit o - pro mě teda - bezva zprávu - dneska mi volali z firmy, a od ledna se vracím na plnej úvazek do práce, huráááááááááá, já se tak neskonale těším, sice nevím, jak to všechno dohromady zvládnu a zorganizuju a tak, ale fakt pro mě ten nejhezčí vánoční dárek 🙂 teda zatím .....

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, tak velká gratulace a moc závidim 😵 😵 já se obávám, že stejně, dokud nebude Tygr chodit do školy do práce nenastoupím. Neumím si představit, jak bych to kombinovala se všema terapiema a ještě se mu měla věnovat doma...navíc taky může být pořád nemocný 😔 no prostě mi to přijde nereálný min. ještě dva,tři roky 😕

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin ty jo,těšim se jak malá 😀 už jsem "doma" pět let...sice mi někteří klienti zůstali,takže pracuju vlastně pořád, ale chybí mi to, že na devátou do kanclu a to co je doma hodit za hlavu...takhle jsem dělala po večerech a po nocích...nebo když si chvilku byli schopný hrát sami....Taková blbá otázka a co finance ??? Dostaneš vůbec něco po tom pracáku ??? Předpokládám že teď máš aspoň nějakou podporu ?

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, no v dubnu mi přijdou poslední peníze a pak šlus 😒 já jsem si jako něco našetřila, a asi ještě našetřim...ale moc dlouho to nevydrží...takže holt prostě ex bude muset dávat aspon těch 7 tis. 😉 ted mi dává ofiko 4500 a třeba tenhle měsíc mi ještě pak osobně 1500 přidal, takže tak..ale bude muset platit víc 😉

jinak mi hodně pomáhaj naši, ted, jak nemám rodičák, tak jim nemusím vůbec nic dávat 😉 takže ted jakoby moc neutratim, prostě jenom za tu logopedii, pomůcky a tak...jako nějaký kafíčka a zábavičku jsem si dávno zatrhla 😉 holt to není tak, že si nakoupim hadry a různý kravinky každej měsíc 😉 jako vyžijeme, ale na žádný vyskakování to nebude 😉

já mám občas tu brigádu jako hosteska, ale to je jen tak spíš na přilepšení 😉

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin ty bláho, to od státu fakt nebudeš mít nárok vůbec na žádnej ten soc.příspěvek....to je pěkně v prdeli...co kdybys bydlela někde v podnájmu a ne u rodičů, to je na hlavu postavený tyhlety dávky v tomhle státě, bys musela mít asi jinou barvu pleti, abys něco dostala ☹ 😠 😠 😠

argousek
21. pro 2010

@sisstin téda super videjko, Tygr šikulka 😉 Jinak s těma sociálníma dávkama, to je teda něco. Mně to přijde v tomhle státě trochu šílený, dokonce jsem i četla na postižených dětech, jak už měli třeba diagnózu potvrzenou od doktora a ty sociální pracovnice, co jim přišly domů dělaly, jako by si maminka tu diagnózu vycucala z prstu 😝

sisstin
autor
21. pro 2010

hurááááá...bobeeeeeeeeeeek 😀

@vojtisek2007 no kdybych bydlela sama, tak mám nárok na příspěvek na bydlení 😉 jinak životní minimum pro matku a dítě je 4300Kč, což mám v alimentech 😉 a od Nového roku to má být 1800 Kč 😝 😝

@argousek no jestli nám v tom dubnu teda Krejčířová expresivní dysfázku přiklepne, tak já znova zkusím to prodloužení rodičáku 😉 měnila se posudkářka a naše pediatra se s ní zná, tak mi říkala, že by se zkusila přimluvit 😉 ale moc s tím nepočítám 😉

jako v některých městech je na expresivní automaticky prodloužení do 7 let, někdo dostane i příspěvek na péči II.stupně a kartičku ZTP 😉 jenže třeba tady v Pce na to nedáváj vůbec nic 😝

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin ty bláho přece když s někým bydlíš, tak to neznamená, že tě musí nějak podporovat ....kde tohle berou ? tak vám budu držet, aby vyšlo to prodloužení rodičáku, ikdyž tygr dělá velký pokroky...tak aby jste vůbec nějakou dg. měli...

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 nj, u toho příspěvku na bydlení se bere příjem celé domácnosti, což jako naši zase k těm 50.tis. mít budou 😝 jenže jako splácej byt atd., takže stejně na tom jako nijak úžasne nejsme 😝

jinak samo by bylo nejlepší, kdyby byl bez dg. 😀 😀 😀 😀 ale jako moc tomu nevěřim, ale tak třeba zázraky se ještě stanou 😅 😅 😅 jako zas tak špatně na tom nejsme, já když čtu, že některá 5člená rodina má na měsíce 4.tis., tak jsme na tom ještě dobře 😔 já jsem byla prostě zvyklá Tygrovi dost kupovat značkový oblečení (hodně oblečení 😅 😅 😅 😅 ), sobě hadry....chodila jsem ven atd., takže v tomhle se člověk musí omezit...holt místo 6 bund bude mít 2 atd. 😝 taky dost oblečení po něm zas prodám, takže jsou i nějaký peníze na nový...no prostě doufám, že to nějak uklepeme..žádný dluhy ani splátky nemám...

ale jako nemít rodiče, tak jsem fakt nahraná 😝

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 hlavně prostě ten pocit, že je mi skoro 27 let a stále bydlím s r 😒 odičema 😝 jenže jako je fakt nereálný, abych šla někam do podnájmu, když nemám vůbec žádný prachy, že jo 😒 to je prostě bludnej kruh..a obávám se, že bez nějakýho chlapa se min. v příštích 10 letech neosamostatním... 😒

a dost jako řešim, jak to budeme dělat, až bude Tygr chodit do školy, kdo ho bude vyzvedávat, co prázdniny atd., to je prostě peklo 😒 naši pracujou do pěti, takže jako dooost blbý..a já zas dělám na směny...to bych si musela najít nějakou úžasnou práci, ale to v dnešní době jako vidim hooodně bledě 😒

nehledě na to, že za takový tři roky už by chtěl třeba Tygr svůj vlastní pokojíček, což u nás nehrozí....už takhle mi naši nechali největší místnost v bytě..peklo no 😒

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin tak třeba za ty tři roky nastoupíš do dobrý práce a budeš moct pořídit nějaký vlastní bydlení....já jsem právě od mládí zvyklá spolýhat se jen sama na sebe...máma umřela když mi bylo 14,táta se na mě vyflák, takže od prváku ve škole, jsem od 4odpoledne chodila číšničit do hospody, abych měla na oblečení, jídlo ve škole,autobus....táta mi k tomu každej měsíc přihodil sirotčí důchod...a byl king 😠 😠 😠 jinak se nestaral....a pak v 18ti když jsem mohla "vypadnou" z rodnýho hnízda a chtěla vyplatit z baráku podíl co mám po mamce a dala ho k soudu, tak jsem ještě ta nejhorší byla já....chudák tatík prej..ale ten zbytek už nikdo neviděl...škoda mluvit...

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 no Péto nevim, tady stojí podnájem od 7tis. výše 😉 a můj plat býval zhruba 9 tis. čistýho...no když si k tomu připočítám ty alíky, tak by to jako možná šlo...ale teda bída... no nic, zatím na to nemyslím...ono nák bude 😝

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin tak už budeš brát určo víc 🙂, no jo větší město, my teď máme v pronájmu 3+1 za 6.500/měsíčně + energie, to je sranda, my jsme tady postavili barák, na kterej máme hypo 2mega a manželův brácha za 3,5 mega koupil v Praze 3+kk ☹ to jsou strašný nepoměry....

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 no u nás jsou prej nájmy a ceny bytů srovnatelný s Prahou a nikdo neví proč 😕 třeba jsem viděla podnájem garsonky za desítku 🤐 ..no a hypo apod. mi nikdo nedá 😝

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin a jak jsou na tom Pce s trhem práce, dá se sehnat nebo je to bída s nouzí ????

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, kámoška dělá na pracáku...a prej, co je tam ted, ještě nezažili 😒 příšerná nezaměstnanost...jako ono záleží, v jakým oboru...já třeba s ekonomkou, navíc bez praxe...to je peklo 😒 na obyčejný místa sekretářek atd. berou jenom vysokoškolačky a to se jich tam ještě tlačí na jedno místo 10 😒

a nejhorší je, že už neberou ani ty obchodáky( já jsem dělala bud vedoucí směny, nebo pokladen nebo na trezoru), takže fakt peklo 😒 navíc práce na jednu směnu a s dítětem....utopie 🙄

vojtisek2007
21. pro 2010

@sisstin tak třeba něco sama na živnost....taky to nejni ale med, nemusí to vyjít....je to těžký, kor s dítětem

sisstin
autor
21. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, mě by fakt bavilo něco kolem té kosmetiky, vizážistiky atd...jenže takových holek je 12 do tuctu a uživit se tím fakt nedá 😒 to možná jako kapesný k normálnímu výdělku 😒

dalea
22. pro 2010

Ahojte 🙂
@sisstin To video je super,Lea v jeho veku by toto urcite nezvladala 😉 Ja mam dnes zase na ho.no naladu,Lea vraj dnes bola v skolke hrozna,len vykrikovala a pobehovala 😝 Ja som rozmyslala,ze by som jej dala urobit nejake metabolicke testy,alebo vysetrenie na tie opioidne peptidy,lebo jej spravanie je fakt akoby bola "opita",skace,vala sa,vykrikuje,robi blbinky 😅 Len neviem,akeho lekara by som sa na to mala opytat a ci sa u nas take vysetrenia vobec robia 😕 Neviete niekto?

argousek
22. pro 2010

@dalea tý jo tak to nevím, ale myslím, že by ti mohl dát doporučení i pediatr