Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lojzina
31. říj 2012

@sisstin Dekuji Ti.Kontakt najdu na netu,ne?doufam teda,ze Jahnova je jen jedna 🙂

sisstin
autor
31. říj 2012

@lojzina jj, měla bys to vygooglit v poho, ale budeš potřebovat žádanku 😉

lojzina
31. říj 2012

@sisstin dikec 🙂 🙂 🙂 .Ona je Hana,ze?jestli jo,takk ju mam.

sisstin
autor
31. říj 2012

@lojzina ty jo, tak to vůbec nevim 😕

lojzina
31. říj 2012

@sisstin to nejak najdu,kazdopadne diky moc. 😵 😵

lenajsek
31. říj 2012

@lojzina Ahoj, k Jahnové žádanku nepotřebuješ, ale pro jistotu se jí zeptej telefonicky, nebo mailem... přeji hodně štěstí... 😉

@sicinka MOc díky za info o tom, co u vás zkoušela psycholožka, my musíme zamakat na tom "nahoře", "dole", "vevnitř" a tak, to fakt neumí... a přiřazování barev taky, to je u nás taky problém...
No je toho víc, čím dál tím víc vidím, že to fakt nebude jednoduchý...
A malej je šikula, že se fakt tak hezky rozjíždí... 😉

S tou nápodobou, motorickýma říkankama a tak, to u nás taky nikdy nebylo, nikdy ho to nezajímalo... v tomhle jsou ty naše nestandratní děti asi všechny stejný, nebo jsou na tom hodně podobně...

sisstin
autor
1. lis 2012

U nás to bylo,ale právě až od těch dvou let a kousek,do ty doby nic.

lenajsek
1. lis 2012

Holky, nějak mám dneska depku, že nevím, kdy se něco zlepší, že není schopnej ani přiřadit, co k čemu patří, o té mluvě ani nepíšu, do toho ty auti rysy... nějak to na mě spadlo, nevím, co dělat, abych myslela trošku pozitivně, nějak mi to nejde ☹((

hrusti
1. lis 2012

@sisstin Potvrzuji, že Kr. objednává už na únor/březen. My jsme objednaní na půlku února 🙂

hrusti
1. lis 2012

@lenajsek Chápu, že to na tebe padlo, ale určitě bude lip! Určitě když srovnáš, jaký byl Luky třeba před půl rokem a ted, tak určitě udělal nějaké pokroky!!!
Ono je dneska i divné počasí, aspon tedy tady od rána prší, tak to člověku moc nepřidá ☹

lenajsek
1. lis 2012

no, se mnou asi mlátí trošku o hormony, jsme nevyspalí, L. v noci nemohl spát, bolelo ho břicho, usnula jsem až o čtvrt na tři a vstávačka o půl sedmé, tak je tojedno s druhým...
Díky, vidím, že pokroky jsou, ale pořád to není jako u vrstevníků, no... já jsu prostě blbá, že furt srovnávám...
Navíc, dneska asi fakt nemá smysl se učit, i on je unavenej, tak si budem jen hrát, u toho se taky rozvíjí...

A my máme u Kr. termín až 10/4, holt jsme nováčci ☹

hrusti
1. lis 2012

@lenajsek No právě, srovnávat člověk fakt nesmí!!!

bocianka123
1. lis 2012

@sisstin ahoj, prosímťa, dr. Kr. objednáva iba teraz v novembri (resp. iba dnes-zajtra) a potom až o rok? alebo objednáva 2x ročne? ďakujem.

hrusti
1. lis 2012

@bocianka123 Kr. objednává 1.11. a 1.4.

bocianka123
1. lis 2012

@hrusti ďakujem,ja som si aj myslela, ale už som jej napísala teraz, uvidíme.

sisstin
autor
1. lis 2012

@bocianka123 to on jako objednává zhruba týden bych řekla, ale pak už je totálně plno zas na celý rok další 😉

krystalka
1. lis 2012

@lenajsek - neboj, určitě bude zase líp, ale chápu tě, na mne padala depka tenkrát, když Jiřík mezi 3 a 3,5 lety přidal jen asi 4 slova.... Ale on je vůbec dneska nějaký divný den, tady taky od rána prší, je tu tma a to je na depky jak dělané ☹ . Taky dneska nemám nijak extra náladu, Jiřík má od večera teplotu, v noci pálil dost, asi od půlnoci docela i spal, ale stejně jsem byla pořád ve střehu, zatím jen trochu funí, nemá rýmu ani kašel, tak jsem zvědavá, co se z toho vyklube... minimálně zvýšenou teplotu má pořád, ale on se navíc nechce nechat ani změřit, jak zmerčí teploměr, tak s řevem prchá, nehodlám se tady s ním prát, s 18kg už ho stejně nepřeperu a asi ani nechci, tak jsem ho v noci akorát opláchla vlažnou vodou, ale i to bylo s řevem, ale celkem to pomohlo....Navíc měl dneska poprvé ve školce zkusit spinkat, těšil se....no a nic, tak jsem ho nechala do konce týdne doma a uvidíme..., v neděli měl jít s manželem do divadýlka, takže to asi taky nejspíš padne, do toho mám pracovní víkend....no jo, někdy se to prostě tak blbě sejde....

dasafles
1. lis 2012

@lenajsek Ahoj,

také mívám dny s pěknou depkou, ale to asi i maminky standartů, prostě ne vždy je "posvícení". Nejhorší je, že pak tu svoji náladu přenesu na Honzíka, on je jak barometr, od malička docela uřvánek a když se to skloubí s mojí špatnou náladou, je schopen řvát od rána do večera. Snažím se tomu vyvarovat, ale jde to ztuha. A k tomu srovnávání, také se neubráním a zbytečně se nervuji. Je pravda, že je asi třeba srovnávat právě s minulostí než s vrstevníkama, když si vybavím, kde jsme byli před půl rokem a kde jsme teď, je mi hned líp .-))
Jinak přijet bychom mohli klidně i k vám, ale možná bude obtížné skloubit termín, my míváme úterky a čtvrtky nějaké cvičení a říkanky, příší pondělí ještě ranou péči no a ostatní dny se snažím vařit, abychom měli zase na další den, ale to by se samozřejmě dalo ještě nějaký den ošidit. Odpoledne zase stíháme nejdříve kolem čtvrté a to už vám beztak chodí domů tatínek a to je asi blbé někde otravovat. Takže zkus promyslet a něco nadhodit, třeba se chytíme. Ty strukturované úkoly ti pošlu, mám je hlavně na barvy a tvary, ale fakt je možné, že už jich většinu máte. Hoď mi jen do soukromých zpráv mail na tebe.

sicinka
1. lis 2012

@lenajsek ono je fakt hnusně, temno to nikomu na náladě nepřidá ani těm dětem. Dádu mi dneska vrátili ze školky řádí tam střevní chřipka a už ji chytil i on ☹ Hele hlavně si nědělej výčitky pokud jeden den nepracujete podle plánu, ono ho rozvíjíš i spoustou jiných aktivit a rozhodně si nemáš co vyčítat. My třeba ani zdaleka nepracujeme tak hezky jako vy a jak už se ten vývoj nastartoval, tak to jde mnohem lépe. Na druhou stranu až bude Lukášek neskutečně ječet při každé aktivitě, opakovat větu do zblbnutí protože to jde, případně sdělovat lidem že je nemá rád jsou ošklivýá a on jim naseká, tak si na to nemluvící období s láskou vzpomeneš 🙂

redangel32
1. lis 2012

Ahoj @sisstin . Mam na Teba otazku. Nakolko zijeme v Irsku a tu je to zlozitejsie vysvetlit napriklad,ze MY mame v jazyku zdrobneliny a oni to nemaju. Zaujimalo by ma co je lepsie pre syna (3.5r) ked s nim komunikujeme tak pouzivame tie zdrobneliny. A on ich zacal pouzivat skoro vsade. Vyslovit zdrobnelinu je,ale podla mna zlozitejsie ako obyc. slovo: auto-auticko atd. Alebo slovo sadni je zlozitejsie ako hopi. Je lepsie hned od zaciatku ucit slova (spisovne) alebo nevadi ak sa budu pouzivat tie zdrobneliny a taka ta "detska rec"? Syn zatial vie 30slov,ale aj to je lenivy ich pouzivat. Takze skladanie vety z dvoch slov nam este nehrozi.

sisstin
autor
1. lis 2012

@redangel32 tak u dětí, které nemluví, by se měly hodně používat citoslovce (hači, ham, píp atd.), ale ne zdrobněliny (autíčko, stromeček atd.). Protože ta citoslovce se dětem říkají dobře, zdrobnělina je zbytečná. Ale taky teda brát v potaz věk dítěte a jeho porozumění, na 3,5letýho bych asi už v citoslovcích nemluvila, nebo spíš bych řekla třeba pták - píp píp. Aby jednak znal ten správný název, ale měl k tomu i variantu, kterou bude umět vyslovit 😉

zuzububu
1. lis 2012

@sisstin ahoj sistin. Chtěla bych tě poprosit o radu. Mám holčičku, která taky není úplně standartní. Ve 3 letech jí zajímají čísla, počítání, písmenka, logické hry, hodiny,.... Pořád chce dělat nějaké úkoly, s běžnými hračkami si nehraje. Máme doma logiko, a to zvládá úkoly pro leté, dělá mini luk, .... Neporadila by si mi nějaké hry, knížky, hračky, které by jí mohly zajímat? Děkuji, Míša.

lenajsek
1. lis 2012

Ahoj holky, moc děkuju za povzbuzení, jste moc hodné!!!
Dneska byl fakt den naprd, naštěstí jsme spali po obědě tři a půl hodiny, to se ještě snad nikdy nepodařilo, tak jsem se pak cítila líp a Lukin asi taky... A odpoledne jsem vyrazila ke kamošce na čaj, kafe a čerstvou žemlovku teplou ještě z trouby, tak to mi spravilo náladu, vypovídala jsem se...
A zítra snad bude líp... Dneska jsem fakt neměla na nic energii a hrotit něco přes koleno, to by nemělo efekt.
Dokonce jsem začala plakat, byla jsem fakt nešťastná a Lukin ke mně přišel, dal pusu a pohladil... 😵 😵 😵
Musím se fakt dívat a srovnávat s minulostí, s vrstevníky to opravdu nejde... ale je to těžký, zvlášť, když kolem sebe máme samý standartní děti...

@sicinka
@krystalka Ať je klukům líp holky!!! 😉 My se zatím držíme, musím zaklepat, ale čekám, kdy zase přijde rýma, nebo nějaká viróza... je fakt, že teď mezi moc dětí nechodíme, i když jsme byli ve středu tady v Baby klubu, ale snažím se teď trošku tomu vyhýbat, asi začneme víc chodit tak v prosinci, až skončí ty plískanice a trošku přituhne...

@dasafles Dáši, tak navrhni, který den by byl pro Vás fajn, dopoledne nebo odpoledne, nám je to fuk, MM chodí někdy až třeba kolem šesté, jezdí z Kr.Pole a když toho mají v práci víc, tak se před šestou nevrací...
Mail jsem poslala do IP, moc díky!!!

Jdu ještě upravit pár fotek pro kamarádku, to je takovej můj relax, tak se mějte krásně, opatrujte se!!!

redangel32
2. lis 2012

@sisstin dakujem za radu 🙂. Ale prave on tie zdrobneliny sam zacal pouzivat. Ako keby sa mu to lahko vyslovovalo. Lebo zakazdym su to papuCKY,atiCko. 😉

sisstin
autor
3. lis 2012

@zuzububu mrkni mi do alba, třeba něco najdeš, mám tam věci i pro starší děti, tak třeby by něco pro vás bylo 😉 jinak jestli máš pocit, že je opravdu nadprůměrně inteligentní, normálně bych šla na psychologické vyšetření, oni by ti pak měli doporučit, jak ji dál rozvíjet 😉

@redangel32 tak pokud to používá sám od sebe, tak bych to neřešila, nedoporučuje se to u dětí, které opravdu nemluví vůbec nebo málo 😉

sisstin
autor
3. lis 2012

jinak u nás v práci bude ten workshop od Isenu - využití Ipadu u dětí s postižením, tak jsem se nahlásila a docela se těšim 🙂

filmuska_01
3. lis 2012

@redangel32
cau,ja len pripojim k tym zdrobneninam svoju skusenost ze sice dcerka- s OVR mala jedno dveslova aj s tou koncovkou CKA medzi prvymi naucenymi slovami,ale ked som zacala komunikovat naradu logopeda i Sisstin 😎 jendoduchsie bez zdrobnenin, max len1-2slovne vety tak sa slova zacali nabalovat rychlejsie.
Neviem posudit ako byto bolo vo vasom pripade.Totiz dieta opakuje podla vzoru rodica, ak ty hovoris zdrobenniny aj ono sa uci slovo v tejto podobe,nevie,ze ma inu moznost.
Opatovne sa dcerka sama spontanne vratila k drobneninam az ked mala uroven 3-4slovne vety.

filmuska_01
3. lis 2012

@lenajsek drzim palce, vies, na kazdu z nas obcas dolahne splin,ale isto bude lepsie.

naposledy mi zas bolo smutno ked som zistila ,ze Dade v skolke nielen deti ani ucitelky takmer vobec nerozumeju...a ja som mala pocit,ze ako pekne uz hovori..
Porovnavanie s druhymi detm je fakt cesta do pekiel. presla som si tym...
Dolezite je vsak ten pokrok, ze dietatko sa rozvija v ramci svojich moznosti..Myslim na vas.

ppapajade
3. lis 2012

Ahojda holky...nahodou jsem objevila toto vlákno kam taky patřím...přečetla jsem pár úryvku a mluvíte mi z duše,,,mám syna ted už 14tiletého..a od malinka nechtěl mluvit hrát si s dětma nějak neuměl...opožděnej ve všem...ale tak nějak se ze všeho hrabem a nějaký problémy se vyřešily jiný nový nastávají...no nicméně mladej je ted v 7 třídě na normální ZŠ má u sebe asistentku pedagoga musím podotknout že od první třídy jedna a tatáž paní se zlatým srdcem a neuvěřitelnou trpělivostí a odolností vuči synovým vzdorům a dennodenním legráckám..do 3let nemluvil...no a ted pusu nezavře takže se nebojte i vaše dítka se třeba rozmluví prostě až sami budou chtit...Luky teda ve škole neřekne od 2 třidy ani slovo komunikace tam probíhá pisemnou formou ale jen se zavřou dveře školy začne a pusu nezavře 🙂) i když rád opakuje dokola nějaké "svoje oblíbené věty a slova " z čehož jsem teda vyřízená...a když jsem minule opět vyjela at toho nechá tak mi řekl že proč takový slova jdou řikat?...no co mu na to máte odpovědět🙂) atd...mohla bych o něm napsat snad román...holky hlavu vzhuru...neni to absolutně lehký deprese taky přicházejí ale i odcházejí...musíme to s těma našema speciálníma dětma zvládnout...ono to taky trošku pomůže když člověk zjistí že v tom neni sám ...

redangel32
3. lis 2012

@filmuska_01 suhlasim s tebou. Preto som chcela pocut vas nazor. 😉 Jasne ked doma pocuje tak opakuje pocute.