Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
8. dub 2011

@ygreen prostě když uvidíš, že něco chce..tak zase vem jeho ruce a udělej fyzicky to gesto, stačí pár sekund..ne, aby měl záchvat vzteku...a chce to zase dodržovat, dělat to neustále a pořád ...to samé to ano - ne 😉

Tygr ještě ve 3 letech kejvat hlavou prostě neuměl, pak mi logo řekla, jak na to..a do týdne už to uměl 😉 ted už používá slovo jo- ne 😉

bodka70
8. dub 2011

@petasa , nám sa to začalo postupne zlepšovať okolo siedmeho mesiaca, prešlo to v cca 10 mesiacoch, keď Kajka prešla z lozenia do chodenia. Ale to je individálne, zhruba do roka by to malo prejsť, ak tam nie je vážnejší fyzický problém. Ale my sme dostali aj od gastro nejaké tabletky na to, tak aj to nám pomohlo.

ygreen
8. dub 2011

@sisstin a mám to dělat, i když si řekne hmm a ne? Ale to co píšeš já dělám, ale né systematicky. Asi by bylo lepší, kdyby to někde viděl. Asi bude manžel celý víkend dělat prosím, prosím, když ode mě bude něco chtít 😀

sisstin
autor
8. dub 2011

@ygreen tak hmm a ne, se uznává 😉 Tygr si jako fakt neříkal, on si na všechno ukázal a verbálně neřekl nic 😝 takže prostě musel tou hlavou kroutit, já jsem mu to jinak nedala 😝

to prosím je fakt důležitý, tam jde i o ty sociální vazby a celkově vychování 😉 mělo by to pak už být automatický 😉 občas teda zapomene, tak já mu řeknu :"Co se dělá, když něco chci?" A on hned ví 😝

nevím, jak s ním mluvíte...ale já třeba dost strikntě dodržuju, že když po něm něco chci, tak poprosím...a poděkuju 😉 jsem si všimla, že na mě čuměli jak na debila u Meka, že mu říkám: Můžeš prosím tě zastrčit židli? Děkuji..atd., jiný matky tam na děcka štěkaly povely jak na psa..a děcka je měla na háku ještě ke všemu 😝 😅 😅

jolinka
8. dub 2011

@sisstin to ti chvalim ja tiez na deti pekne
mam zasadu Das uctu, mas uctu, plati to aj u deti.

tiez poznam deti co museli rodicov prosit a dakovat, ale rodicia daj sem, tu mas...a potom sa cudovali ze deti si to dakovanie a prosenie nezazili, stale to trebalo pripominat, brali to ako ponizovanie, a jasne mimo dosahu rodicov bolo po zdvorilosti

sisstin
autor
8. dub 2011

@jolinka já jsem právě taky tak zvyklá....teda normálně mluvim jak kanál doma 😔 😅 😅 , ale prostě, když někam přijdu...tak pozdravím, je pro mě automatický slušně poprosit a prostě další věci...který jako v dnešní době už moc nefrčej, co jsem si tak všimla 😝

sisstin
autor
8. dub 2011

a tak celkově, když vidím, jak se některý maminky k dětem chovají...myslím teda ve verbálním projevu 😕 já teda nejsem rozhodně matka roku, to v žádném případě 😝 taky mám jen jedny nervy...ale někdy, co vidím za komunikaci s dětma, to je teda peklo 😕

např. nedávno jela autobusem asi pětiletá holčička s maminkou, holčička evidentně chtěla komunikovat, něco mamince ukazovala..a matka si se slovy, aby neotravovala, nasadila sluchátka do uší 😝 😕 nebo jsem viděla malou holčičku, zhruba tříletou...fakt chytrou, pořád se na něco ptala...ale jako nebylo to otravný, byla fakt taková chytrá..a matka s utrpným výrazem jen házela ksichty a pořád ji okřikovala, at je zticha 😕

no některý věci fakt jako nepochopim 😔 někdo na ty děcka fakt štěká jak na psa, to je sameý dělej, nedělej,musíš, nesmíš.... 😕

ygreen
8. dub 2011

@sisstin jj, taky pořád děkuju i prosím, děkuju i když mi podal do ruky hovno 😀 i manžel už je navyklej děkovat za podanýho boba 😀

sisstin
autor
8. dub 2011

@ygreen 😅 😅 😅 čéče, Tygr by do ruky hovno určitě nevzal 😅 😅 😅

jinak u nás krizová situace, Tygr ted hlásil bobky, bobky...a táta mu rozuměl "boty" 😅 a začal mu hrozně vysvětlovat, že k babičce se jede až zítra 😅 😅 načež Tygr chytil hysterák, a začal ječet ještě víc nahlas bobky, bobky...než jsem zasáhla já s vysvětlením, že chce kadit 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
8. dub 2011
ygreen
8. dub 2011

@ygreen nj, to se stalo, asi před dvěma měsícema, teprve se učil a nejraději bobkoval do pleny, ale když neměl plenku, tak občas mimo. A to si tak hrál v pokojíčku, přišel do obýváku ruku zavřenou a na manžu "na" a ten natáh ruku a Tobík mu tam obřadně hodil boba, naštěstí tuhoňe 😀 a manža jak byl vykulenej tak mu ještě poděkoval 😀 😀 😀 😀

ygreen
8. dub 2011

super článěk, děkuju, pročtu

sisstin
autor
8. dub 2011

no nic holky, já si jdu pustit to Zachrante Edwardse 🙂 a zítra obídek a vínečko 😀 😀 😀 😀

dalilenka
8. dub 2011

@sisstin Děkuji za odpověď. 🙂 Zas jsem o něco moudřejší.... 😅 A přeji pěkný víkend. 😎

dana19
9. dub 2011

@sisstin Ahoj...tak si představ,byli jsme na foniatrii a tam na mě po vyšetření oušek vybalili,že Kája musí v červnu na operaci...sem se nestačila divit,minule mě jiná dr řekla,že má vodu v uších(nějak sem to nepochopila) a tady z té vylezlo že má zánět středouší a nelepší se to...proto musí na operaci,aby nařízli bubínek a odsáli hnis...a při té operaci změří sluch,protože řval tak mu to změřit nemohli a je k tomu potřeba ticho...

modra1
9. dub 2011

@dana19 ahoj, ak je tekutina v strednom uchu, dieťa horšie počuje a ak sa to nelieči, môže sa sluch poškodiť trvale. Veľmi zjednodušene povedané. Ak chceš vedieť viac, napíš si o radu do tejto diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-s..., strapco 13 je ORL doktorka, veľmi ochotná.

dana19
9. dub 2011

@modra1 Ahoj,děkuju za odpověď 🙂 jsi hodná...paní doktorce sem napsala a snad brzy odpoví...

sisstin
autor
10. dub 2011

@dana19 ahoj, tak to mě mrzí, že máte takové problémy 😒 tak at to dobře dopadne 😉

petasa
10. dub 2011

@bodka70 S TIM SEDMYM MESICEM JSI ME POTESILA,PROTOZE UZ NAM NA NEJ TAHNE,ALE ZATIM ZLEPSENI NEVIDIM.JAK SE PROSIM TEBE JMENOVALY TY TABLETKY CO JSTE DOSTALY??VY JSTE MELY VYSETRENI NA GSTRU A POTVRZENY REFLUX A PAK VAM DALI TABLETKY??

sisstin
autor
10. dub 2011

@petasa jinak myslím, že tu někde byla diskuze o refluxu 🙂 tuším v kojencích 🙂 tam by ses možná dozvěděla víc 🙂 teda v žádném případě tě odsud nevyhazuju 😀 , ale tady jsou spíš děti s poruchami komunikace 😉

sisstin
autor
10. dub 2011

jo, dnešní den u nás 😅 😅

smardik
11. dub 2011

dobré ranko, tak v pátek jdeme na neurologii, jak to tam probíhá? Tom totiž spolupracující dítě není

sisstin
autor
11. dub 2011

Bré ráno,

tak my máme dneska Ranou péči, ale až odpoledne 😝 doufám, že tam najdu ještě nějaký pomůcky, co jsme neměli, ale začíná to bejt špatný 😅 😅 😅

tady video, Logico - ale tenhle úkol mu teda ještě zrovna moc nejde, ale snaha je 😝

https://www.youtube.com/watch?v=VuvLir69FLg

a pak máme tohle na procvičování citoslovců, je to docela fajn....Tygr už si to pamatuje podle obrázků, takže mu ty citoslovce nemusím předříkávat, už si ho pamatuje, co u jakého obrázku se má říkat 😉

petasa
11. dub 2011

@sisstin diky,neboj jsem v poho,ani bych se nenechala

sisstin
autor
11. dub 2011

@smardik čauvec...no záleží, jak kde...u nás se teda nic moc nedělo, koukla na něj od stolu, ptala se na rodinou anamanézu a celkově na vývoj, proklepla reflexy a to asi bylo vše...příště jsme tam ši na EEG, a pak už nás vyřadili, že z jejich stránky je ok 😉

smardik
11. dub 2011

@sisstin dík tak uvidíme v pátek, ještě se zeptám na foniatrii to probíhá jak? tu máme v pondělí

zrvona tu řeším kdo pohlídá Honzíka, sebou ho vzít nemůžu uvidí dr. a bude řvát a řvát a i kdyby neřval nejde to, Tom by nespolupracoval dělali by blbosti spolu

sisstin
autor
11. dub 2011

@smardik no nás na té foniatrii jako dost v Logu odflákli 🙄 páč tam zrovna neměli ty přístroje žádný 😖 takže počítám, že tam budeme muset znova 😖 jinak se mu podívají do nosu, uší a pusinky - jestli nemá nějaký skrytý rozštěp, krátké měkké patro atd. Prostě jestli tam není nějakej fyzickej problém. Měli by zkontrolovat celkovou hybnost mluvidel. Tohle máme za sebou, u nás je v tomhle směru všechno ok - fyzický problém tam není.

A pak se právě měří ty otoakustické emise, dítěti dají do oušek sluchátka a ono to snímá. Nic to není, ale to dítě nesmí řvát, takže u některých malých dětí se to nepovede. Těch sluchových vyšetření je víc, ale to si myslím, že je na to Tomík malej, u toho je třeba nějaká spolupráce - např., že když uslyší zvuk, tak zmáčkne tlačítko apod. 😉

smardik
11. dub 2011

@sisstin no tak Tom spolupracovat určitě nebude, ale právě logopedka říkala že pokud by nespolupracoval že některé vyšetření dělají ve spánku tak uvidíme. no ještě čekám na telefon od logopedky kvůli termin k psycholožce a uvidíme

sisstin
autor
11. dub 2011

@smardik no hele, uvidíš...já se taky bála, že Tygr to EEG nedal a dal to v poho, třeba překvapí 😉

nejstarší - nejmladší

https://www.youtube.com/watch?v=6_ykf_vFKN8
smardik
11. dub 2011

@sisstin jo třeba překvapí, zázraky se dějí 🙂 jo a Tomík umí říct ahoj 🙂 🙂 s pořád lítá s telefonem a dělá halo halo 🙂