Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
9. led 2014

@mvmk je chytrá holka krásně mluví a přemýšlí jí to 🙂 ani nevím čeho se tak bojíš vždyť komunikuje nádherně 🙂

hrusti
9. led 2014

@kajiszek Podle me taky souvisi s tim porozumenim a slovni zasobou. Honzik kdyz chodil do te soukr.skolky, tak tam nikoho neznal jmenem. Jmenem znal jen par kamaradu, se kterymi se stykame a porad jsem mu je opakovala 😉 Jmena deti ve skolce rika z ted ve statni skolce a uz detailne povida, co meli k jidlu a co delali atd. Chce to cas😉

abbie
9. led 2014

@kajiszek @sicinka moj maly prave opakuje tie oznamovacie vety a na otazky odpoveda, ked sa opytam co ste papali, tak povie polievku a potom bud cestoviny, alebo ryzu,ked sa opytam co ste robili, tak povie, ze sa hore hral s autickom... no ale ked mu oznamim, ze ideme na bud, tak zopakuje ideme na bus.
No a s tou skolkou to moze byt tak, ze sa uzavrela do seba, niektore deti placu celu hodinu a ona je asi zlaknuta, moj maly tam zasa nechcel jest a pocikaval sa ... darmo ja som hovorila, ze sa vie sam najest a je odplienkovany, tam ho musela krmit a po mesiaci si tam zvykol a vsetko pominulo

lenuskin
9. led 2014

@mvmk Já vlastně nevím co vlastně Kubovi je, ještě mu nikdo nic nepřiřkl, jen, že je opožděný a to sama vidím. Tento půl rok budeme absolvovat všechna možná vyšetření, tak uvidíme. Autista prý není, ale jeho chování a všechno okolo................. ☹ Teď se mu vrátily ty záchvaty pláče, když ho někdo vidí, tak se ptá, co mu chybí, co chce? Co mám na to říct, když sama nevím. Nejspíš mi chce něco říct a tohle je jediný komunikační prostředek, který může použít. ☹
Takže jen čekat a čekat. Tobě nezbývá nic jiného a hlavně mít v sobě víru, že to bude jen lepší, i když je to někdy hodně těžké. Vydrž. 🙂

krystalka
9. led 2014

@abbie - já myslím, že na tom opakování těch oznamovacích vět zase není nic tak znepokojujícího, konkrétně jak píšeš, že na otázky ti odpovídá normálně, ale když řekneš "jdeme na bus", tak to po tobě zopakuje....to Jiřík říká normálně, ono taky co ti vlastně na to má říct, to není otázka, takže s tebou prostě souhlasí 🙂 , já taky třeba řeknu "tak jdeme" a on na to "tak jdem"....

mvmk
9. led 2014

@kajiszek krasny, to u nas nehrozi ☹

krystalka
9. led 2014

@mvmk - teda, jestli vedete takovéhle rozhovory, tak být tebou bych si fakt přestala dělat starosti a přestala bych donekonečna číst na internetu a hledat na ní kde co, protože z toho rozhovoru je vidět, že ti rozumí, myslí jí to dobře a dokonce si i vymýšlí vlastní vysvětlení něčeho, fantazíruje...fakt přestaň číst a užívej si každý její pokrok 🙂

sicinka
9. led 2014

@abbie já jsem taky vždycky v za matku co si vymýšlí Dáda prostě funguje v kolektivu hůř než doma, od začátku, Já už si i dělám videa abych nebyla za blbce že řeknu na cvičení on umí tohle a tohle a ten tam kouká jak puk 🙂 Jako nejlepší to bylo loni ve školce doma jsme vyráběli šumivé koule ze sody a kyseliny citronove a já to donesla učitelce jako hezký nápad na aktivitu pro děti. No a on jim to měl na místě ukázat (doma se tím zabavil na dvě hodiny) a učitelce řekl že to neumí že to nikdy neviděl 🙂

mvmk
9. led 2014

@sicinka 😀 😀 to zname, ja jsem se chlubila pani ucitelce v 2 tride jak maly umi krasne na klavir zahrat rolnicky, a na vanocni besidku, kdyz chtela aby to dal jako cislo v predstaveni, tak ji rekl, ze zadne vanocni pisnicky nikdy nehral a neumi je 🙄 Jsem mu doma nadavala, ze jsem za lharku, a on na to, nejsem blbej bych potom musel furt neco hrat 😝

peggy722
9. led 2014

@mvmk 😀 Lucka taky hraje na klavír. Letos měla vánoční koncert, tak z toho měla pěkný nervy, ale hrála pěkně. Akorát teď v poslední době hrozně flákala cvičení, tak asi dostane pěknýho sprďana 😀 , ne ona má hrozně hodnou paní učitelku.
Jinak co já bych dala za to, kdybych mohla už vézt z Elou rozhovory, to je u nás zatím těžký scifi s tou její slovní zásobou. 😢

Tak jsem volala pedře, Elče dělali výtěry z nosu a z krku a nic tam naštěstí nemá 😀 , žádný ATB na obzoru. Tak se mi docela ulevilo.

Hmm tak Elča v kolektivu taky nic moc, i když je to teď už mnohem lepší a Lucka doma děs a ve školce a škole úplnej anděl. Když někomu líčím, co doma provádí, tak mi to nikdo nevěří, protože i na návštěvách je úplně vzorná, ale zato doma. Včera už jsem z ní šplhala po zdi.

mvmk
9. led 2014

@krystalka no ono to mozna vychazi z toho, ze ma dost divokou fantazii 😝 Proto si asi i tak dobre imaginarne hraje. Dneska rano na zahrade nasla sneci domecek a ptala se co to je. Tak ja rikam tam bydli snecek, to je sneci domecek. Mala na to: tam neni nic? Tak ja ze asi snecek trochu vyrostl, tak si nasel vetsi. A mala potom vehementne vysvetlovala sousedce, ze ma snekenhaus, a ze ten snek tam ma postel a kuchyni se stolem a zidlema a papa chlebik 😅 😅 Jenze rozumet ji je docela mazec, pani mela vyvalene oci jak to mluvi, ze 😝 Tak jsem jen tak nesmele podotkla, ze mluvi spic cesky. Asi mi to pani nesezrala 🙄 protoze ona skoro u kazdeho slova strasne heka, myslim si ze asi bude koktat, pravdepodobne 🙄

mvmk
9. led 2014

@peggy722 Muj syn ma vzdy obdobi, kdy hrat nechce a potom zase hraje porad. Ja to nikdy nehrotila, nikdy jsem ho nenutila cvicit, coz muj manzel naprosto nesdili. Proste jsem chtela aby to chtel a delal sam 😉 Ale vetsinou kdyz reknu, ze mi boli hlava a potrebuju trochu klidu, tak musi hrozne nutne cvicit, a vetsinou nejaky trhaky vod podlahy 😠 😠

peggy722
9. led 2014

@mvmk To znám, u nás je Jóžin z bážin, jak já nesnáším Mládka 🙄 .

krystalka
9. led 2014

@mvmk - takovéhle fantazie my řešíme pořád 🙂 , jak znám Jiříka, tak ten by ještě řešil, jestli se tam šnekovi nevyleje pití, když poleze 😀 , nedávno jsem tu psala, jak jsme řešili to, jak Ježíšek uveze všechny ty dárky, že má několikery sáňky za sebou a ty dárky tam má naskládané do pyramidy a přes to má nějaký poklop, aby se to nevysypalo...a že má ty sáňky zavěšené na horkovzdušném balonu, protože přece nemůžou mít motor, protože to by hned každý slyšel, že Ježíšek letí a on nechce, aby ho nikdo viděl...a že jenom křídla by to všechno neunesly, tak proto ten balon 😀

silvapokorna
10. led 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj holky. Jak se máte? U nás holky pořád živé a tak nějak se normalizují, jak jsou starší, tím víc zapadají mezi klasické děti. Ale Anička občas ještě zaperlí po svém. S jídlem někdy ještě dělá caviky, ale jinak dobrý. 🙂 A chtěla jsem se vás zeptat. Dostala jsem k Vánocům Thermoval duo scan, infračervený teploměr. Já jsem s ním tedy spokojená. Holky jsou větší, tak je to i baví, že to pípá a pod. Ale dívala jsem se na internet a názory jsou hodně různé. Nemáte zkušenost? Já mám pocit, že měří dobře. Děkuji za názory.

adky
10. led 2014

Ahojte. Chcem sa opytat - davate nektora dietatku Fosfoser memory ? Ak ano,ako ho davkujete ? ( kolko kvapiek z kapsule na den ) a pomaha Vam ? Dcerka ma 4,5 roka, rozpravanie velmi slabucke,nezrozumitelne. Zlozi vetu max. z 2 slov , mala slovna zasoba a porozumenie reci uz je sice lepsie ako pred rokom,ale chape len uplne jednoduche vety a zakladne slova. Tak chcem vyskusat tento pripravok, s nadejou,ze pomoze. Dala by som vsetko za to aby dcerka zacala rozpravat a dobehla rovesnikov. Dakujem za Vase nazory a skusenosti.

limonada
11. led 2014

Máte některá dítko ve věku 4-5 let, které ve školce nemluví ani s dětmi, ani s učitelkami, nehraje si a ani moc nespolupracuje? A naopak doma mluví skoro pořád a zpívá si i si stále hraje samo i s námi. Víte, co je to za poruchu a jak se léčí?

mvmk
11. led 2014

@adky ja jsem osobne slysela jen pozitivni nazory, ted v laznich ho podavala jedna maminka co mela holcicku s DMO a ta byla naprosto unesena, jake neuveritelne pokroky mala delala 😉 Ale kazdy musi vyzkouset, ja uz jsem take premyslela ho vyzkouset, ale trochu se bojim ze je to ze soji, kvuli alergii 😝

hrusti
12. led 2014

@limonada U nekterych deti muze aklimatizace trvat delsi dobu. Slysela jsem, ze tak 3 mesice jsou norma. Pokud by to trvalo delsi dobu, tak tomuze byt i nejaky psychicky blok. Syn nekomunikoval ve skolce prvni 2 mesice. Jinak diagnoza muze byt selektivni mutismus.

adky
12. led 2014

@mvmk ja somt o uz riskla a objednala som si ho priamo z finska, kedze je tam o polovicu lacnejsi...zatial len to mensie balenie, 20 kapsul - len musim este niekde pohladat ako sa davkuje,kolko kvapiek z kapsule jej mam dat aby to ebolo male,ale ani nie vela

cairka
12. led 2014

@sisstin , prosím ťa, nemáš nejaké informácie o vzťahu nezistená celiakia - poruchy CNS ? Mohla by spôsobovať aj tieto komunikačné poruchy, OVR... 😕 Diétu skúsime, ale počkáme na testy 🙄 Len či si môžem robiť nádeje, že to pôjde tým správnym smerom potom 😅 Hoci teraz urobila dosť skok v reči, horšie je to v logike a kombinatorike 😝

magimary
12. led 2014

@cairka tieto súvislosti by som tam nehľadala...
mnohí majú celiakiu (nezistenú) celý život a mentálne sú v 1000% poriadku...
môže to ovplyvňovať v istom zmysle správanie dieťaťa (nepokoj, dráždivosť, poruchy správania),
ak je črevo "priepustné", ale dopad na CNS v zmysle porúch ako uvádzaš na 90-99% nie

a najmä, ak by tam nejaký radikáljny dopad bol, tak by mala musela pôsobiť hyperceliaticky,
nielen to zaostávanie v raste...

cairka
12. led 2014

@magimary , OK, to som práve chcela zistiť, lebo bolo mi to podané, že keď sa zastabilizuje telo, tak potom pôjde dopredu aj mozog 😅 tak tiež som nevedela, na koľko tomu veriť 😝

magimary
12. led 2014

@cairka no, určite sa od BZLdiéty nedá čakať, že ako ššľahnutím čarovného prútika dobehne (predbehne) rovesníkov...
to rozhodne nie, ale môže sa jej potom ľahšie učiť, prijímať nové poznatky, byť sústredenejšou a pod.,
takže sekundárne by sa mohla "zlepšiť" (ale ani to nie je na 100=, skôr 50% 😉) , ale nie tak, ako píšem vyššie

mvmk
12. led 2014

@cairka no musim trochu oporovat magimari, sice nevim jak to je, kdyz ma nekdo celiakii, ale treba ja jsem ted v lete lezela s malou na neurologii, chteli ji delat lumbalni punkci, aby se vyloucil Glut 1, coz je geneticka porucha 😝 nam se do toho nechtelo, proto jsem to nechala vysetrit na genetice, coz je take jedna moznost 😉 hlavni znaky tehle poruchy je epilepsie az v 90% vsech pripadu, psychomotoricke opozdovani, a hlavne porucha reci 😉 Resi se to ketogeni dietou, a ta decka uz po 14 dnech se opravdu vyvojove rozleti, a resila jsem to s neurologem, podle dnesnich poznatku, strevo a vubec strevni sliznice ovlivnuje vyvoj mozku 😉 , kdyz nefunguje strevo chybi v tele dulezite latky, ktere ovlivnuji vyvoj mozku a celkovy vyvoj ditete 😉

magimary
12. led 2014

@mvmk ja som sa nevyjadrovala k iným diétam,
písala som len o bezlepkovej diéte, na kt. sa cairka pýtala...
a nevylúčila som ani vplyv črevných záležitostí na mozog (viď priepustné črevo, napr. u autíkov),
ale celiakia má predsa len iný základ ako priepustné črevo...
(ktoré je detekovateľné opioidnými pepidmi v moči napr.) a ako sa mi sám dr. Urge (u nás najväčší odborník na opioidy) vyjadril-celiakia a opioidy sú dve úúúplne odlišné veci, ktoré vzájomne nesúvisia...
osobne, resp. mailom mi to vysvetľoval 😉

magimary
12. led 2014

podarilo sa mi to nájsť v mailoch,
čo jednoznačne potvrdzuje, že súvis nedzi celiakiou a priepustným črevom (koré vplýva na činnosť mozgu) nie je,

..
MUDr. Oto Urge

27.9.2011
komu: mne
Prajem pekný deň, veľmi to odo mňa nezávisí, ale výsledky by mohli byť aj skôr...celiakia a zvýšené peptidy spolu nesúvisia, sú to 2 "ochorenia" alebo príčiny ťažkostí a príznakov...autistické deti (niektoré) sú nastavené na tzv. GFCF diétu a niektorým pomáha...problém je trochu s diétnymi potravinami, na ktoré nemajú zo zákona nárok...môžeme sa o tom ešte porozprávať...vyšetrenie peptidov je ale len orientačné...

abbie
12. led 2014

@mvmk uplne suhlasim 😉

abbie
12. led 2014

ono to nemusi byt celiakia, ale staci, ked dietatu vadi psenica a uz je problem na svete ... moze byt nesustredene, hyperaktivne, nezrela cns atd., takze niekedy staci vylucit len psenicu a prejst na iny druh oblininy

magimary
12. led 2014

@abbie a presne toto som napísala vo vyšších príspevkoch 😉
to bol presne aj náš prípad-náš malý má alergiu na lepok (pšenicu)
a vyslovene sa mu upravilo správanie (hyperaktivita, pobehovanie, točenie sa dokola), keď sme vyradili lepok,
čím sa sekundárne zlepšila aj jeho pozornosť a vnímavosť, keď som s ním pracovala,
ALE mentálne sa skrátka neposunul tak, aby dobehol rovesníkov...

lebo to už je zase úplne iná sféra...